SCHIEDAMSCHE COURANT moeten behoeften op elkaar afstemmen Nieuwe commissie voor gaat bestaande commissies vervangen D'66 krijgt nieuw bestuur 2 kranten voor ée'n prijs! RAPPORT VAN VNG OV.R PLANNING VOORTGEZET ONDERWIJS: PEKIM&* Wethouder: Praten met Udink was een flop" Haringafslag j 75.- boete Taxichauffeur slaat passagier met wapenstok „We hebben er voor Jan Klaassen bijgezeten"' „Othello" voert klucht op in Irene Huur woningen Woudhoek wordt ƒ330 Auto in sïechté staat: 125,- boete lil het deelrapport gaan de.des- ^Jmndigeit-üi op de-diverse on-' derwlj srichtingen. en bespre ken zij de toekomst van dezé richtingen. Het Schiedamse RoMtrdamich woonpL telefoon Donderdag 12 oktober 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 2453S SCHIEDAM EN KETHEL Gezien de sterke vertegen onderwijs iri Vlaardingen en of -de toekomst van de chr. zal kunnen worden gegaran- woordigïng van het pröte: Rotterdam, betwijfelen de op huishoudschool aan de West deerd. tants-christelrjk nijverheids- stellers van het VNG-rapport, molenstraat in Schiedam wel Schiedam Als de gemeen teraad met een voorstel daartoe akkoord gaat zal een aantal commissies wor den opgeheven op het vlak van de sociale wetgeving. B. en w. hebben namelijk de raad voorgesteld om de directeur van de sociale dienst te laten beschikken op aanvragen die in het ka der van de Algemene Bij standswet worden gedaan, de opheffing van het zoge naamde Bijstandscollege en de commissie voor Maatschappelijk Werk en de commissie sociale coör dinatie stadssanering. In de plaats daarvan zon moe ten worden ingesteld een vas te commissie van advies en bijstand aan b. en w., die om trent het bijstandsbeleid ad- vtes moet uitbrengen, die de sociaal coördinator van de stadssanering moet gaan. be geleiden alsmede dc sociaal raadsman en advies moet uit brengen over het sociaal be leid in de meest ruime zin van het woord. Vérder zal er een bezwaar schriftencommissie moeten komen die het college advi seert, wanneer bezwaarschrif ten worden ingediend tegen de door de directeur van de so ciale dienst genomen beslis singen om het gebied van ver zoeken om bijstand. Volgens b. en w. werkt deze concen tratie van commissies ar beidsbesparend en wo"rden aanwezige mankracht en ken nis gebundeld. In de te vormen bijstandscöm- missie zouden vertegenwoor digers plaats moeten nemen uit de gemeenteraad, van de Kruisraad, van de vakcentra les, van de woningbouwver enigingen, van de Stichting Gezinsverzorging, van de ge zamenlijke instellingen voor het maatschappelijk wérk, van de federatie Stichtingen Sociaal Culturele Arbeid en zouden als' adviseurs moeten worden toegevoegd de direc teuren van de sociale dienst. de GG en GD en de gemeente lijke woningdienst. De commissie geeft adviezen over het bijstandsbeleid en treedt verder op als commis sie die de sociale coördinatie van de stadssanering tot taak heeft en als begeleider van de sociaal raadsman. Of op ver zoek of uit eigen beweging die de commissie verder b. en w. van advies inzake het sociale beleid in de meest ruime zin van het woord, waaronder ook de samenlevingsopbouw valt. Het is de bedoeling, dat de nieuw te vormen commissie als regel openbare vergade ringen zal houden, tenzij ver trouwelijk moet worden vér- gaderd. De gemeenteraad zal vermoedelijk deze maand al beslissen, of de nieuwe com missie er moet komen. Het oplossen van de woonpro- blemen is volgens wethouder Coilé niet mogelijk zonder dat ■iets -aan. -de hoge'hüren'dn het Rijnmondgebied wordt ge daan. Voor hem is het niet zo zeer het probleem van buiten landse werknemers dat speelt. „Die bijeenkomst gisterochtend was een flop en het was een weggegooide ochtend, waarop ik me groen en geel heb zitten ergeren. Udink heeft niet meer gezegd dan alleen de be staande regelingen te zullen toepassen. Bij de aankoop van gebouwen krijgt een woning bouwcorporatie geld te leen. Ik zie de gebouwen er in Schiedam overigens niet staan." De CPN-wethouder meent dat het beter zou zijn geweest om de woningböuw in Schiedam te subsidiëren. „Die torenflats aan het Van Beethovenplein, de 196 eengezinswoningen in Woudhoek-Zuid en de 142 wo ningwetwoningen die de wo ningbouwverenigingen willen gaan bouwen zouden in aan merking moeten komen, voor subsidie. Ik heb dat Udink ook gevraagd, maar die wil er niet aan. Als we daardoor die torenflats kunnen verhuren voor 150 krijgen we een op schuiving naar Groenoord en komen er woningen leeg, waarin we ook buitenlandse werknemers kunnen plaatsen. „Ik zou er trouwens ook geen enkel probleem mee hebben om die woningen in de toren flat aan die mensen te verhu ren tegen zo'n huur. Het pro bleem van de hoge huren is hier het voornaamste pro bleem. Met al die financie ringstoezeggingen van Udink schieten we niets op. Dat moet je toch lenen en nog met rente terugbetalen ook. Pas als het probleem van de hoge hu ren een oplossing krijgt, kun -je ook het probleem van de buitenlandse werknemers op lossen. Vlaardingen Aan het afslag lokaal werd gisteren betaald voor kleine volle maatjes 128, voor grote volle maat jes 135 en voor makreel 71. De aanvoer: VL 112 met 39 volle maatjes en 611 makreel. Schiedam D'66 krijgt een uit drie leden bestaand bestuur. Dé plaatselijke afdeling heeft dit dinsdagavond, na enige tijd vergaderen, besloten. Hel is de bedoeling dat het be stuur tijdens de aanstaande fractievergadering zal worden gekozen. Het zittende bestuur bestaat uit vijf leden, maar dit aantal werd, gezien de grootte van de afdeling, te groot geacht. Tijdens de verkiezingen zal een aantal prominente D'66-ers de plaatselijke afdeling kunnen bijstaan. Mr. J. Mentink en het Tweede Kamerlid drs. E. Nypels behoren tot dit kader. Schiedam De taxichauffeur J. M. uit Capelle aan den IJs- sel is zijn wapenstok kwijt. Officier van justitie mr. A. Borgart eiste woensdagmor gen tijdens een strafzitting van het Schiedams kantonge recht in beslagneming van het voorwerp, waarmee de beéïy^ M. een passagier te lijf zottl zijn gegaan, toen deze van de vijftien gulden taxikosten slechts acht gulden wenste te betalen. Ken politie-agent, die getuige wss van het incident, dat eer der dit jaar op de kruising van de Westfrankclandsedijk en de Admiraal de Ruijteu^ straat plaats had. maakte een proces-verbaal op. dat M. voor het kantongerecht bracht. Hoewel kantonrechter mr. W. E. van Vloten er begrip voor had. dat de taxichauffeur een wapen ;n zijn auto had, gezien de vele overvallen op taxi chauffeurs de laatste tijd, vond hij toch, dat M. straf verdiende. „De za3k had an ders gelegen, wanneer u in het bezit was gewest van een vergunning voor zo'n wapen stok". aldus de kantonrechter. M. was hef helemaal niet eens met de beschuldiging: „Ik heb helemaal niet geslagen, het ding lag achter in de wa gen," verzekerde hij mr. Van Violen, die op zijn beurt wist te vertellen dat M. bij het voorval op de Westfranke- Jand.sedijk duidelijk had ver kondigd voortaan van een krik ijzer gebruik te maken wanneer hij zijn stok zou kwijtraken. Officier van justitie mr. A. Bor gart eiste een boete van 75. De kantonrechter vonniste conform, waarop de taxi chauffeur verontwaardigd de gerechtszaal verliet. CHIN IND RESTAURANT 1.- met afzonderlijke j." gelegenheid voor IJ «t. afhalen van dmers vTSaïf Volop parkerruimte ,/ff»} aan voor- en achter- lijde. TELEFOON 70 7542 NIEUWLANDPLE1N 19 Stedelijk Gymnasium en rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat in Schiedam zitten ai onder één dak. maar zouden ook onder één leiding moeten komen. Het opgaan van het tot nu toe zelfstandige gymnasium in de rijksscholenge meenschap in één scholengemeenschap wordt wenselijk geacht Schiedam Wethouder B. E. Collé van Volkshuisvesting is zeer gebelgd over dc wyze, waarop minister Udink gisterochtend met vertegenwoordigers van diverse gemeenten en Rijnmond en enkele belangengroepen, overleg heeft gevoerd over de op lossing van de huisvestingspoblemen voor rijksgenoten en gast arbeiders, Naar zjjn mening is er door deze bijeenkomst niets opgelost en hebben de Schiedamse vertegenwoordigers op deze bijeenkomst er „voor Jan Klaassen" bijgezeten. 'e avond, die om acht uur be gint; wordt besloten met een bal, waaraan de Eurostars medewerking verlenen. De toegangsprijs is 1,50. Schiedaui/VJaardingen Bij de planning van onderwijs voorzieningen in de komende jaren gaan onderwijsdes kundigen ervan uit, dat de drie gemeenten Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam elkaar goed aanvullen en dat door de goede onderlinge verbindingen tussen de drie steden de behoefte aan nieuwe plaatselijke onderwijsty- pen niet moet worden overschat. Met name Schiedam en Vlaardingen zullen in de komende jaren voor wat betreft voorzieningen in het voortgezet onderwijs met elkaar tc maken hebben. Èhiedam De toneelvereni ging „Othello" brengt zater dag 21 oktober de klucht „Zwart schaap-witte lamme rtjes" van Max Andrea op de •planken in gebouw Irene, -Nieuwe Haven 155, Schiedam De huur van de 196 eengezinswoningen, in Woudhoek-Zuid zal 330 per maand gaan bedragen. Dit is duidelijk .geworden, nu de voltooiing van de eerste woning op korte termijn ven feit zal zijn en half no vember de eerste sleutel jign ,d,?, gerste, be^pnex, k an, - worden, overhandigd. -De maandhuur van ƒ.330 is:' overigens een huur die nog niet helemaal definitiefis. Het bedrag dat- voor de grondkosten moet worden betaald is 16.000, waar van het rijk 11.000 voor zijn rekening wil nemen: De wethouder van Volks huisvesting hoopt nu dat het resterende bedrag eveneens voor vergoeding door' "het rijk in aanmer king-komt. Is cfeit^niet bet geval, dan zal het nog te betalen gedeelte in de grondkosten of voor rekening, komen van de ge meente, of van de huurder- Schiedam De Schiedammer J. van K. is woensdagmorgen t'jd&ns een strafzitting van het kantongerecht in Schie dam veroordeeld tot125 boe- te. Eerder dit jaar was op dc Chur- ■y. chillw&g aan het licht geko men, dat zijn personenauto niet helemaal deugd'e: de rem - werkte niet en de carrosserie was voor een belangrijk deel doorgeroest. „Een zeer kwalijke zaak", vond officier van jusitie mr. A. Borgart, die voor de slechte 1 rem 75 boete vroeg, evenals voor de ondeugdelijke caros- •série. kantonrechter mr.- W. - E. van Vloten hield echter rekening •met het feit dat de auto. van de heer Van K- reeds in he s-lag was genomen en bepaal de het totaal op 125. Proflutr nó van het unieke aanbod 2 kranten te ontween voor «3* prijs van één: de SchtttdiRiKhe Courant met nieuw* uit uw stad «n omgeving.'en. bet NituwtbUd met hetiUUte binnen-anbuitenlandaenieuw*. Geefon» nu opdracht ouk bij o 14 rfaiwt ptit, ïonder enije verplichting, de JC RN te beiorccn en ontdek zalfde vak pluspunten. Deze bon in epen «nvilep, ïohdir peitxeitT, ituren naar Rotterdamach Nieuwjblad, antwoordnummer834, Rotterdam Dit is een conclusie uit een deelrapport over het voort gezet onderwijs in Schie dam, dat op verzoek van b. en w. is opgesteld door des kundigen van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten. Schiedam kan in de toekomst in het kader van een scholenplanning voor het integrale Rijn mondgebied als vestigings plaats voor nieuw op te richten gespecialiseerde op leidingen in aanmerking komen, gezien de ligging ten opzichte van Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Holland enerzijds en de goede verbindingen met Rotterdam anderzijds. 4e SC -1- RN U di(e* jr*tt» nnrï richtingen, pakket aan onderwijsvoorzie ningen behoeft in de toekomst nauwelijks uitbreiding, al ach ten ze wei op enkele punten, herstructurering gewenst. Het Stedelijk Gymnasium zou in hun zienswijze zijn onafhanke lijkheid verliezen en moeten opgaan in de Rijksscholenge meenschap. Verder dient de "Willem de Zwïjgerschool voor m.a.v.o. eigenlijk te worden opgenomen in een scholenge meenschap. Het protestants- christelijk m.a.v.o.-onderwijs is in ruime mate oververte genwoordigd en de deskundi gen vinden de drie protestant se scholen van dit type wat veel in aantal. Hooguit-twee m.a.v.o.-scholen zou naar hun mening voldoende 2ijn. Verder vraagt men zich af of een toekomst kan worden ge garandeerd voor de kleine protestants-christelijke huis houdschool in Schiedam, die ongeveer 100 leerlingen telt, gezien de dalende belangstel ling voor dit type onderwijs. Bovendien zijn er prot. chr. scholen van dit type in Vlaar dingen en Rotterdam," die goed bereikbaar zijn. De stichting van een pedagogi sche academie voor Schiedam en omgeving zit er voorlopig nog niet in. Tellingen van het potentiële aantal leerlingen voor deze vorm van onderwijs hebben uitgewezen, dat de mi nisteriële norm weliswaar net wordt gehaald in -3975 wordt gerekend op 203 kandi daten bij een norm van 200 maar dat de drie richtingen in het onderwijs deze norm toch weer onhaalbaar zouden mar ken. Een aantal leerlingen zal de bestaande rooms-katholie- ke e.n protestantse kweekscho len in Rotterdam blijven be zoeken, zo is de verwachting. Een opleidingsschool voor kleu terleidsters behoort iix de toe komst in Schiedam wel tot de mogelijkheden. Deze school zou kunnen rekenen op een deel van de leerlingen uit Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Op het ogenblik zijn er al scholen voor kleu terleidstersopleidingen in Rot terdam (3) en in Vlaardingen (1 protestants-christelijke) De deskundigen zien in de toe komst nog geen. mogelijkhe den voor de vestiging van een aantal schooltypen in Schie dam, die tevens voor de regio van belang zouden zijn. Het gaat hier om scholen voor middelbaar economisch en administratief onderwijs, middelbaar middenstandson- derwijs en hoger technisch on derwijs. Tenslotte menen de deskundi gen, dat voor het vestigen van een protestants-christelijke scholengemeenschap in Schie dam voor h.a.v.o. en voortge zet wetenschappelijk onder wijs, geen plaats zal zijn. Bo vendien zou dit nadelige con sequenties hebben voor het leerlingental aan de Vlaar- dingse protestants-christelijke scholengemeenschappen, die nu al door Schiedamse leerlin gen worden bezocht. De be reikbaarheid van deze scholen in Vlaardingen is voor de Schiedamse leerlingen geen enkel probleem. Meer over de nota van de V.N.G. elders In deze krant.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1