SW KLAAR VOOR ZEGE OP PEC/Zw. Brox en Abarbanei Behendig tweetal Juliana-Volley: lien topper Schiedam duelleert om eerste plaats Bruynzcel: Uitzicht op derde plaats Hermes heeft les geleerd De Trekvogels naar Amerongen NOAD GELEKAARTEN betaaldejelgd KOPLOPER SCHOOLTO ERNOOI SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 9 Het Feyenoord-duo dat gisteravond te gast was bij de SSV. Clubarts Dr. Abarbanei (links) en manager Guus Brox. Schiedam SVV startte de tweede periode in de eerste divi sie met een 20 zege op het SIttardse Fortuna SC, Voor het roodgroene moreel een uiterst belangrijk resultaat, immers SVV scoorde afgelopen zondag meer dan in zes) voorgaande duels. Een stimulans ook om de tweede periode als een uit daging te boeohouwen en verder te klimmen op de- rang lijst. Zor.dag staat SVV voor de lastige opgave in Zwolle het produktieve PEC/Zwolle aan de zegekar te hinden. Vorig seizoen incasseerde SVV op PEC's ongezellige terrein een fikse nederlaag. De formatie van trainer Zaiai laat zich blijkbaar door de sombere entourage stimuleren, getuige het ongeslagen thuisrecord. Op dat terrein sneuvelde het trotse Heerenveen (3—1), verloor SC Cambuur (2'IJ en kwamen Fortuna SC, FC Dordrecht en FC WV niet verder dan resp. 22,17. end0. Hiertegenover stelt SW in uit wedstrijden. slechts nederla gen en gelijke spelen. Waar mee, evenwel ten onrechte, een vergelijking wordt ge trokken met vorig seizoen. Ook toen konden de Schie dammers op vreemd gras maar moeilijk hun draai vin den, maar hadden toen een trainer langs de lijn, die al blij was met een deling... Dit in tegenstelling tot Rinus Gosens voor wie slechts ■winst een rol speelt. Daarom etaleert SW zich. ook in uit wedstrijden volgens een puur aanvallend concept. Een spelwijze gericht op het maken van doelpunten, met de bedoeling de (duur beta lende) toeschouwers iets te bieden. Echter ook PEC/Zwolle tracht in het Gemeentelijk Sport park lustig te scoren, waar bij het in Heskamp de pro- duktiefste speler heeft (7), Stoffels (3), Rorije (2), Hoogendoom (1), Schubert (1), Kragt (1) en Mensink (1) bewijzen dat het niet van deze speler alleen behoeft te komen. Vermoedelijke opstelling SW: (doel) v.d. Velden, (achter) Romeijn, Osterholt, Steen bergen en v. Beek, (midden) Mulder, Wamaar en v.d. GMenew«g0Qen BakkS"1^6"' Jan Groeneweg ook tegen PEC/Zwolle zwaar bewaakt.. Schiedam Bruynzeel Kitchen Eagles 1 gaat zaterdagavond 'ïn Leiden met Sanocel-Scylla, uitmaken welk tafeltennisteam zich voorlopig op de derde plaats in de ereklasse mag nestelen". Beide teams hebben 4 punten veroverd in de duels met de twee zwakkere teams in de ereklasse t.w. J.C.V. en Delta- Lloyd 2. Landskampioen Delta-Lloyd 1 en Tempa-Team hebben tot nu toe de volle winst weten te behalen. Schiedam - In een tot de laatste plaats gevulde kantine van de SV HV „Schiedam" ontving de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging gisteravond Guus Brox en dr. Abarbanei, resp. manager en clubarts van de sport club Feyenoord. In tegenstelling tot voorgaande bijeen komsten nu eens niet een traditionele toespraak, maar vanaf het begin gelegenheid tot vragen stellen. En ge vraagd werd er, onmiddellijk na de welkomstwoorden van penningmeester Bas Sabel, die deze avond de door ziekte verhinderde SSV-voorzitter Leen Schotimg ver ving. Voor Scylla is de ontmoeting van zaterdag de laatste wedstrijd in de eerste helft. Bruynzeel Kitchen Eagles heeft nog een dugi met Tempo-Team voor de boeg. u NOAD speelt zaterdag weer een thuiswedstrijd. Tegenstander 1s Victory uit Volendam en Noad heeft de beste kansen op een zege. v Scylla-Bruynzeel Kitchen Ea gles kan zaterdagavond in. de militaire sportzaal aan de Morssingel in Leiden een inte ressant treffen worden. Het Leidse team heeft tot nu toe een bijzonder sterke indruk gemaakt. Zowel van Delta- Lloyd en Tempo-Team werd op het nippertje met 6i ver loren en beide andere duels werden met IQ0 gewonnen. Bert Onnes en Gé Bakker zijn geroutineerde vedetten in het Nederlandse toptafeltennis, waar Hans van den Broek, Hans Lingen en Cas van Koetsveld beslist hun aller beste spel tegenover zulle?? moeten zetten om tot winst ,te komen. De derde man in de Sanocel/Scylla-formatie is An ton Wil van Zoelen, die ook wat sterker lijkt te spelen dan het vorig seizoen. Het resultaat van deze ontmoe* ting is moeilijk voorspelbaar en het meest aannemelijk is wel, dat een 55 uitslag de minst verrassende zou zijn. Schiedam Als laatste mars vóór de St, Nicola asm ars, vertrekt de Schiedamse wan. deisport-vereniging De Trek vogels morgen naar Ameron gen. Gezien de voortreffelijke sfeer tijdens de voorgaande marsen rekent men er bij de Schiedamse wandelsportver eniging op, dat ook de mars in Amerongen een groot succes zal worden. NOAD krijgt na twee nederla gen zaterdagavond in de Beurs weer de kans een posi tievere score op de formulie ren te brengen. Tegenstander Victory is niet zo sterk voor de dag gekomen en NOAD moet er tevens voor zorgen minstens twee tegenstanders onder zich te houden. Eén daarvan lijkt het Volendamse team en daarom tellen da punten zaterdagavond moge lijk dubbel. De strijd in de Beurs begint om zes uur. Op dat tijdstip spelen tevens Noad 2 en 3 hun thuiswedstrij den. NOAD 2 mag dit keer vangt Steeds Hoger TSB 3. Bruynzeel Kitchen Eagles 2 heeft ook vrij omdat Leys uit Maastricht zich uit de compe- tDekijken, maar team 3 ont* titie heeft teruggetrokken. Schiedam Hermes DVS ont vangt zondag het door Schü dammer Berry Jamse getrain de PapeauürecKt, runner up in de G&rsteklasse. Een tech nisch vaardige tegenstander •waar de ploeg van trainer Heötk Nebbeling, getuige de 2—0 zege op Xerxes, beslist met lichtvaardig over zal den ken. Gezien deze feiten zou een aanvallende taktiek. voor Hermes weieens verkeerd kunnen uitpakken, een risico dat door de Hermes-trainer wordt onderkend. „We zullen inderdaad niet te hard van stapel gaan, maar proberen om mat behoudender te spelen dan u>e tot nu toe meestal ge daan hebben" aldus trainer Hebbeling. opstelling waarmee dit gaat gebeuren jg afhankelijk van de uitspraak die de strafcom- missie zal deen betreffende Hermy Muylaert, die tegen CW een waarschuwing op liep. ,.fk reken er een beetje op dat we hem zondag moeten rrjjc^n. Wil Jung of Frans Goudrlaan zullen hem even tueel vervangen." reageert Nebbeling. techteback is opnieuw Huub de? Raay, ondanks het feit dat "Wim van Baarle weer be schikbaar is. Nebbeling: „Ik ben nog niet helemaal tevre den over De Raay, maar ik WH hem toch nog graag een nieuwe kans geven." Welte vreden is hij over de cóme back van middenvelderf Ger Lagendijk: „Ik heb Ge^.wat Willen prikkelen door hem een Paar keer te passeren, Hij öam het wat te gemakkelijk op, maar spelend zoals de laatste keren zijn er wat bem tfetreft weinig problemen".: Optimistisch gestemde Henk fSTebbeb'ng heeft rich duidelijk door de DRL-douche" niet in paniek laten brengen, ziel Wel degelijk winstkansen ge tuige zijn: „De jongens willen zich zo snel mogelijk xevan- ^eren" Vragen, vooral aan het adres van Guus Brox, vaak ook met een kritische ondertoon ten aanzien van beleidskwesties en aan- en verkopen van spe lers. Echter steeds van een raak antwoord voorzien. Ook openlijke kritiek, bij voor beeld in de richting van de door Feyenoord georganiseer de jeugd trainingen, „met de bedoeling de talentvolle jeugd bij andere verenigingen weg te trekken", aldus de vragen steller. Wat Feyenoord's ma nager allemaal niet zo zag zit ten, zich verdedigde met de woorden: dat voor de betrok ken spelertjes toestemmins van de verenigingen vereist is. Bepaald scherper waren de vragen omtrent Feyenoord's aan- en verkoopbeleid, waar bij de vele vragenstellers bij dit onderwerp wezen op het flinke aantal spelers dat, „jdoor Feyenoord afgedankt", in een andere dub op werkten tot het nationale elf tal. Guus Brox, uiteraard ge wend aan dit soort vragen, verdedigde zich bekwaam, maar bekende eerlijk dat de club uit Rotterdam-zuid ook weieens verkeerd gegokt had. Ook de geleikaarten werden door de aanwezige scheidsrechters ter discussie gesteld. Ook door de heer C. v.d. Ha age, commissaris van Politie, die ae stelling poneerde dat in dien een speler lichamelijk letsel toebrengt, waardoor een speler van de tegenpartij ver- Vangen moet worden, ook de schuldige speler het veld zou moeten verlaten. „Zoals het nu is heeft alleen de volgende te genstander van de club met de gestrafte speler hier baat bij", aldus de commissaris. Een mening waar Guus Brox het wel mee eens kon 2ijn, maar dat in de praktijk toch n'et zo zag zitten. Juliana (andere kant van het net) ...voor het eerst op competitie-niveau tegen het Viaardingse Volley... Daarnaast bleek dat evenals SVV, Feyenoord voorstander is van wederinvoering van de betaalde jeugd. Onder meer omdat volgend seizoen de b- elftallen slechts drie spelers boven de 21 jaar mogen op stellen. „We zullen dan een Ftoot aantal contractspelers rnoeten afvoeren, of net als in Duitsland zo'n tachtig wed strijden of meer moeten gaan spelen om ook deze spelers aan bod te laten komen", al dus Guus Brox, die voorspelde dat door deze maatregel de werkeloosheid onder de be taalde voetballers groter zou worden..» Schiedam De Sporthal Mar griet is zaterdagavond het strijdtoneel voor de absolute volleybaltopper bij de dames voor Schiedam en Vlaardin- gen. Een eerste competitie- treffen tussen het debuterende Juliana uit Schiedam en het geroutineerde Viaardingse Volley' 68. Een duel met voor de winnaar uitzichten op een plaats in de kopgroep van de derde divisie. Een openduel ook, want won Volley de eer ste wedstrijd gemakkelijk met 03 van Martinus 2, maar verloor de tweede, 23. van het Haarlemse OVKA, ook Juliana incasseerde een nederlaag, 2—3 tegen ROVK» en won een keer: 23 bij he4 Haagse DOS. Toch lijkt het aannemelijk dat alle voor gaande wedstrijden in dit duel worden weggevaagd. Daar voor is dit duel teveel een prestige-aangelegenheii tus sen beide teams. Deze ge dachte zal beslist op de ach- tergond dit duel beïnvloeden. Daarom is het ook een uiterst moeilijke zaak een favoriet te tippen. Tegenover het jeugdig enthousiasme van Juliana stelt Volley een grote routine. Waar het Juliana in elk opzicht aan ontbreekt, want met uitzondering van aanvalster Christine Visser draait de volledige ploeg voor het eerst op dit niveau. Het team kan tot verrassend goed spel komen, maar onk plotse ling onverklaarbare terug zakken. Tegen ROVOK bete kende dit een nipt verlies, 2— 3. echter tegpn POS weer een minieme zeg: 32, Over de samenstellingen van beide teams ligt geen enkele onduidelijkheid meer. Volley moet aantreden, zonder Anita Smit en komt doordoor zonder wisselspeeisters naar Schie dam. Juliana is wel compleet, beschikt ook over een bredere basis, maar heeft weer de handicap dat juist de wissel speelsters nog worden ingezet om ervaring op te doen. Redenen genoeg om achter het eerste treffen tussen de twee hoogst spelende damesteams uit Schiedam en Vlaardingen een groot vraagteken te plaat sen. Zeker is echter dat de winnaar van dit duel door stoot naar de kopgroep.. Aanvang 19 uur. Echter ook Volley toonde tegen OVRA dat het plotseling een zekere zege ui* handen kan geven. Daardoor verspeelde de ploeg van trainer Frans de Beer een 20 voorsprong en moest genoegen nemen met een 2—3 nederlaag. Schiedam Het wordt een be langrijk weekeinde voor de Schiedamse korfballers. Schiedam krijgt KOAG op be zoek, met als directe inzet de bovenste plaats. Odi moet za terdag winnen van Velacifas om deze bovenste plaats te behouden en Succes zal tegen Hesco moeten, proberen het gedeukte moreel op te vijze len. De wedstrijd van Succes wordt meer een wedstrijd te gen zichzelf. Van Hesco kun nen, de blauwwitten winnen. Dit is in de eerste competitie wedstrijd bewezen toen zij met 62 de Schiebroekers versloegen. Tengevolge van de moeilijkheden van de laat ste weken ligt de situatie ech ter anders. De technische commissie zal te gen de betrokken spelers cor rigerend optreden, waardoor de Successers in de volgende opstelling binnen de lijnen ko men: Sonja Gloudemans, Lia Duifhuyzen, Marijke Groenen weg, Lenie van Dongen, Ineke Kramers, Paula de Geus, Chris Alblas, Karei Hassield, - Koen v.d. Schalk, Rob Bons, Anton Luyten en Dick Be- deaux. Een Schiedamse over winning zal iedereen die Suc ces een warm hart toedraagt zeer welkom zijn, Schiedam staat op koploper KOAG een punt achter. Bij een overwinning kunnen de roodzwarten de kop overne men. Of dit er in zit, is met te voorspellen. KOAG heeft een uitstekende ploeg, die er voor bekend staat snel van start te gaan en de eenmaal verwor ven voorsprong met uit han den te geven. Trainer Geluk is zien hiervan goed bewust en heeft zijn pioeg hierop vooroe- reid. Het zal interessant zijn te zien, hoe Sciueuam zater- aug zijn tegensidiioei- tacoscn tegemoet ireeui. nativctng v*cr op uei, 0cjiivu1.m1-t.e1- i'fcm. i^enoens om mux vier s^wL-.i, vu* uiU.s iCj.fc.a veioci- tas. Een onherkenbare tegen stander, die de witzwarten de nodige hoofdbrekens zal kos ten. Op maandag 16 en dinsdag 17 oktober organiseren de drie Schiedamse korfbalverenigin gen het traditionele school- korfbaltoemooi in Sporthal Margriet. Maandagmorgen om negen, uur zal voor de eer ste maal worden gefloten voor de teams van 1D tot 12 jaar. Dinsdag komen de ploegen van 8 tot 9 en van 12 tot 15 jaar aan de beurt. De deelnemende achttallen: Willem Gehrelsschool met 3 teams, v.d. Kuyschool, Mas- tenbroekschool en Mgr Bek- kersschool ieder met 2. Thor- beckeschool schreef met 4 teams in en Jan Lighthart- en Prof. Dr- Gunningsschoo! met ieder 3. De Rijnmondschool komt met 1 achttal en Ouver ture met 2, terwijl de Willem de Zwijgerschool met 4 ploe- ten inschreef, Nleuwlant spant met 6 de kroon. Moment uit de wedstrijd om de SC-beker tussen Schiedam {getsreept tenue) en Succes. Staat Schiedam voor de taak de eerste plaats te grijpen, Succes zal eerst zichzelf moeten - overwinnen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4