SCHIEDAMSCHE COURANT Sloop Havenkerk nu zeer waarschijnlijk Brandweer krijgt nieuwe mobilofoon- apparatuur WmÊSÊÊÊ T otaalmanifestatie aan de orde in raad kSPS-i ÉPillll VOORSCHOT GEDUPEERDE WINKELIERS BROERSVEST GEMAAL VERDWIJNT AAN POLDERVAART Woonschepen worden verhaald naar Westerliaven ƒ50.000,- Fietser tegen auto Afscheid conrector k ■- - Nog geen uitspraak over aanbrengen verbeteringen Verkiezingen kosten VOETGANGSTER AANGEREDEN Schiedamse Gemeenschap vergadert te éssmz 1ÖETGANGSTER BREEKT KNIE HAAST MAKEN MET COMMISSIE MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Leverancier: «We zijn om de tuin geleid" Haringafslag Nieuwe telefoon installatie voor Stedelijk Structuurplan in de maak Zaterdag 14 oktober 1972 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no, 24540 Schiedam De gemeenteraad bqhctndelt maandagavond 23 ofctober tijdens een openbare vergadering in het stadhuis e>m voorstel vctn burgemees ter,en wethouders earn, krediet van50.000 beschikbaar te stellen om de kost&n van de op 29 november te houden verkiezingen te dekken. Set inrichten van de stembu reaus wordt geraamd op 20.500, de te gebruiken con sumpties in de bureaus op 5.000, bet presentiegeld op 9.500 en drukwerk en port' op 15.000. De kosten van de 3n 1971 gehouden verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer bedroegen 44.000. Nu is echter een groter bedrag nodig, gezien de kostenstijgin gen, de uitbreiding van het aantal kiezers met ongeveer 4000 als gevolg van de jongste wijziging van de Kieswet, dat actief kiesrecht mogelijk heeft gemaakt voor 18-, 19- e» 20-jarlge personen, en de ver meerdering van het aantal stembureaus met twee door het toenemend aantal kiezers» in'de wijk GroenoordWoud- hoek. Schiedam De 29-jsrige voet- gangster M. v.d. Voorde is donderdagavond op de Park weg aangereden door de 18-ja. irige bromfietser J. A. G. De voetgangster stak dwars de rijbaan over. 2üj is met een hersenschudding door de GGD naar de Dr. Noletstichting ge bracht en daar opgenomen. Schiedam Voordat de gemeentelijke be roepscommissie een uitspraak doet in het beroep, dat het kerkbestuur van de paro chie H. liduina en O.L.V. Rozenkrans heeft aangetekend tegen een gemeente lijke aanmaning om loszittende gedeel ten van dak en gebouw van de Haven- kerk te verwijderen of vast te zetten, moeten eigenaar van het kerkgebouw en de Gemeentelijke Woningdienst eerst eens nagaan wat er nu precies los zit. In de aanschrijving aan het kerkbestuur wordt namelijk niet omschreven wat er nu precies moet worden opgeknapt Uit de vergadering van de beroepscommissie bleek gisteren wel, dat de vertegenwoordi gers van het kerkbestuur ernstig rekening houden met de mogelijkheid, dat de kerk zal worden gesloopt. Is voor 19 december geen antwoord van C.R.M. ontvangen op de aan- vraag de kerk te gaan slopen dan is die toe stemming stilzwijgend verleend en gaat de bijl er in. In de tussentijd vinden b. en w. wel, dat er iets aan het onderhoud van de kerk moet worden gedaan. Een inventarisatie van wat er ge vaar oplevert viel volgens het kerkbestuur nogal mee: een aantal losse dakpannen en totaal vermolmd houtwerk. „Het gebouw is voor ons riïet langer te onderhouden en niet te exploiteren en het is zonde om er nog een cent voor uit te trekken", argumenteerde de vertegenwoordiger van het kerkbestuur. Namens het college betoogde heer J. van Heer- de, dat de Havenkerk wel degelijk gevaar oplevert. Sterdelen van het torentje zouden ieder moment naar beneden kunnen komen. ,,U hebt beroep aangetekend op economische motieven, maar de schade zou veel groter zijn als er iemand werd geraakt door vallen de delen van de kerk. ,U bent verantwoorde lijk voor het onderhoud". Commissielid B. van Kaalte meende, dat de toestand van het kerkdak ook van binnen uit kan worden onderzocht, wat de kosten van het aanbrengen van steigers natuurlijk te rugbrengt. „Als de situatie werkelijk gevaar lijk is, kan de gemeente op kosten van de ei genaar verbeteringen laten aanbrengen", meende de voorzitter van de commissie, mr M. J. M. van Kinderen. Hij meende echter dat de situatie waarin de Havenkerk zich bevindt nu ook weer met zo veel -i gevaar oplevert, dat ogenblikkelijk maatregelen nodig zijn. „Ik wil eerst eens weten wat er nu precies los zit. Dat staat niet in de aanschrijving en dat is mijn be zwaar". De gemeentelijke woningdienst en de bisschop pelijke bouwcommissie gaan kijken wat er aan de toestand van de Havenkerk zou moe ten worden gedaan. Volgende week wordt rapport uitgebracht aan de commissie, die dan ook een uitspraak zal doen. O i Maasland De 17-jarige bouw vakker J. van G. uit Maas land is met zijn fiets tegen de personenauto van de 25-jarige bankbediende G.B. uit Cuiem- borg gebotst. De aanrijding gebeurde op de hoek van de Oranje Nassaustraat en de Vrouwe Lideweysingel, waar ce fietser volgens de politie geen voorrang verleende. Hij viel met zijn hoofd op de stoep rand en na door een arts te zijn behandeld, werd hij naar een Delfts ziekenhuis overge bracht. Schiedam - Dr. J.C. Pijnacker, conrector van de Rijksscho lengemeenschap heeft gister middag tijdens een druk be zochte recepte afscheid geno men van deze school en van Schiedam. Drs. Pijnacker neemt afscheid van de Rijks scholengemeenschap in ver band met zijn benoeming tot rector in Leeuwarden. Per 1 november gaat de conrector de school verlaten. Schiedam Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een voor schot van ƒ131.411 te verlenen aan de win keliers van de Broersvest, wier kelder ern stig is beschadigd door de breuk in de 'hoofdpersleiding van de gemeentelijke rio lering eind juli van dit jaar. De schade-experts en deskundigen, die, thans druk bezig zjjn met het vaststellen van de totale schade, hebben de herstelkosten van bouwkundige aard voorlopig geaamd op ƒ131.411. Het college acht het noodzakelijk, de oorzaak en de aansprakelijkheid van de gemeente voor deze schade verder buiten beschou wing latend, dat de schade in de kelders »o spoedig mogelijk wordt hersteld, om nog meer schade te voorkomen, mede in ver band met de naderende winter. De gemeenteraad behandelt het voorstel maandagavond 23 oktober tijdens een open bare vergadering in het stadhuis. Schiedam De stlcbtingsraad vah'ite Schiêdaiftse' Gemeen-" schap houdt maandagavond een openbare vergadering in het bureau van de stichting in het Proveniershuis aan de Overschiesestraat. De agenda telt acht punten. Ter sprake komt onder andere het rooster van aftreden van de stichtitagsleden. De vergadering begint om aeht uur. Eigen zendfrequentie noodzakelijk Schiedam Bij de brandweer is dringend behoefte aan mobïlo- foonapparatuur met een nieuwe zendfrequentie, aangezien het de bedoeling is, dat de Schiedamse brandweer als hoofdsteun punt wordt aangewezen in het kader van de regionale samen werking. Cour de brandweer is landelijk een afzonderlijke frequentie aangewezen, waarvan een .groot aantal korpsen reeds ge bruik maakt. Het Schiedamse korps zit thans op dezelfe frequentie als de politie, waardoor vaak storingen ont staan, gezien de overbelas ting. verband hiermee vragen bur. geaueester en wethouders de gemeenteraad een krediet be schikbaar te stellen om de brandweer van de gewenste apparatuur te voorzien. Deze kan wan de PTT worden ge huurd of gekocht. Het college geeft de voorkeur aan huren, omdat de apparatuur dan steeds wordt aangepast aan de technische verbeteringen. De huurkosten bedragen onge veer 1Ü.Ö00 per jaar, inclu sief onderhoud. De kosten van de aanleg rijn 2-000. Voor de aankoop van de apparatuur zou een bedrag van rond 40.000 nodig zijn. De huidige brandweermobilty foons worden tegen boekwaar de aan de politie overgedra gen. De gemeenteraad be spreekt het voorstel maandag avond 23 oktober tijdens een openbare vergadering in het stadhuis. IA A-<® Schiedam Door de verwachte toename van het scheepvaart verkeer op de Noordvestgracht wordt de verplaatsing van de daar liggende woonschepen noodzakelijk. Hoewel niet wordt verwacht, dat deze schepen op korte termijn zullen worden verhaald naar andere binnenhavensi in Schiedam, stellen b. en w. de raad voor, de woonschepenverordening zodanig te wijzi gen, dat er in de Noordvestgracht geen nieuwe woonschepen kunnen komen te liggen. Op het ogenblik treft men de grootste concentratie van woonschepen aan in. de Wes terhaven. B. en w. hebben de raad voorgesteld, dit gebied, althans het gedeelte tussen de Westerhavenbrug en de Wil lemsbrug, aan te wijzen als het vrije gebied, waar zonder vergunning een ligplaats kan worden ingenomen met woon schepen. Er liggen op het ogenblik nog zeven woonschepen in de Noordvestgracht; verdere uit breiding van dit aantal zou gevaar kunnen opleveren voor het scheepvaartverkeer, dat gelet op de gereedkoming van de mouterij-branderij De Ko ning N.V. een toename te zien zal geven. Ook uit het oogpunt van water verontreiniging is de concen tratie van woonschepen van belang, omdat daar de sche pen in de toekomst worden aangesloten op de gemeente lijke riolering. Op langere ter mijn zullen de zeven, woon schepen worden verhaald naar de Westerhaven en in dien deze vol is naar de Nieu we Haven. De scheepvaart in. de Westerha ven en in het gedeelte van de Nieuwe Haven waar reeds woonschepen liggen, is mi niem. Wel is bepaald dat niet meer dan 24 woonschepen een plaats zullen kunnen innemen in het genoemde gedeelte van de Westerhaven. Een vertrouwd beeld verdwijnt bij de Vlaardin- gerdijk. Op de gemeentegrens met Vlaardingen. is een begin gemaakt met de sloop van het oude gemaal, dat jarenlang trouw dienst deed als spuigemaal van de Poldervaart. Nu de functie van de Poldervaart als boezemwater is opgeheven en de vaart- over een gedeelte al is ge dempt, heeft verder voortbestaan van het gemaal geen zin meer en hebben slopers zich over de oude vestiging ontfermd. fcMedam De 69-jarige me vrouw M. van Diest-van Win- sem is donderdagmiddag aan gereden op de Van Ostadeiaan <wor de 22-jarige telegrafist M. F. W. De vrouw stak vrij onverwachts de rijbaan over, net op het moment dat de te legrafist er met zijn auto aan kwam. Hij kon de vrouw niet meer ontwijken. Zij is met een gebroken linkerknie door de GGD naar de Dr. Nolet- stichting gebracht. Schiedam De Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad dringt er bij de leden van de gemeenteraad op aan, een snelle uitspraak +e doen over de inschakeling van. een bege leidingscommissie voor het midden- en kleinbedrijf bij de plannen voor de binnenstad. De SHB m~cnt, dat gezien de ontwikkelingen van de plan nen, het hoog tijd wordt dat vertegenwoordigers van de middenstand zich kunnen Ia- ten horen in zo'n commissie ter behartiging van hun belan gen. De SHB heeft in maart 1971 op verzoek van wethouder C JM Bolmers een aantal namen van kandidaten verstrekt, die in aanmerking zouden komen om zitting te nemen in een be geleidingscommissie. In juni 1970 werd het college ge vraagd een commissie van bijstand in het leven te roe pen, teneinde de belangen van ondernemers te behartigen wanneer deze zouden worden geconfronteerd met onteige ningsprocedures en vraag stukken omtrent de vestiging van hun zaken in de nieuwe binnenstad. De SHB betreurt het, dat in sep tember 1972 nog geen ant woord op beide brieven was ontvangen. Zc is verontrust over het uitblijven van ant woord, omdat beide punten een belangrijk onderdeel vor men van de binnenstads pro blematiek. Schiedam Travhydro Nederland BV, een bedrijf dat stalen buiasteigers levert, heeft in een brief aan de leden van de Schiedamse gemeenteraad gevraagd zich nader te beraden over de Stichting TotaalmamfestaUe SRJJ. De stichting heeft begin september een popfestival gehouden dat een financiële debacle werd. Tavhydro heeft bij de stichting een vordering ingediend van 1293.90. Men kreeg van de stichting ten antwoord, dat er geen geld meer is en dat dit waarschijnlijk ook niet meer zal komen. In de brief aan de gemeenteraadsleden staat om- der meer: „Dl juli zij» totj benaderd door de heer J. F. v.ü, Lugt met het verzoek sieigermatertaal te verhuren voor een manifes tatie van de Schiedamse Raad voor Jeugd, en Jongeren. Daar het ons bekend is dat in Raden voor Jeugd en Jonge ren over het algemeen ge meenten participeren, hebben toij m het volste vertrouwen het steigermateriaal ver huurd". ln de brief wordt dan verder verwezen naar het stencil van de stichting over het gebrek aan imancieie middelen. Travhydro zegt: „Bij infor malie bicek, dat hier sprake is van een opzichzelfstaande stichting. Wij zijn van me ning, dat dan de toevoeging Schiedamse Raad van Jeugd en Jongeren ten onrechte is gebruikt en men daarmee le veranciers, zoals wij, om do tuin heeft geleid. Wij verzoe ken u dan ook deze kwestie eens nader te willen bekij ken". Vlaardingen Aan het afslag- lokaal werd gisteren betaald voor kleine volle maatjes 123, voor grote volle maatjes 121 - 131 en voer makreel 69 - 70. De aanvoer: VI 16 met 5 en 576 makreel; VI153 met 13 en 552 makreel, Schiedam De telefoonvnstaXla- tie in het Stedelijk Museum. axsn de Hoogstraat voldoet niet meer aan de eisen, aan gezien het drieling- en het vljfr lingtoestel in het museum elk op sen netlijn zifn aangesloten etn niet met elfcacr ku-mien icdrcien. rerbandtetn. De PTT heeft inmiddels toege zegd een installatie te kunnen leveren, waarop twee netlij nen en maximaal tien toestel len kunnen worden aangego ten. Hierbij zouden de huidige netlijnen zonder bezwaar kun nen worden gehandhaafd. Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad een krediet van. 5.000 beschik baar te stellen om deze tech nische voorziening te kunnen treffen. Maandagavond 23 ok„ tober wordt het voorstel in het openbaar behandeld tn het stadhuis. Vlaardingen Medio 1973 denkt wethouder Mooij een struc tuurplan klaar te hebben, dat een antwoord kan geven op de vraag welke woningbehoeften er in Vlaardingen zijn. Men doelt daarbij op de ontsluiting van de Broekpolder, waar zijner tijd een eindstation van de metro zal komen. Wethouder Mooij, dacht dat de teruggang, die de gemeente Vlaardingen aan het inwoner tal vertoont, te wijten is aan het feit dat er vrijwel geen nieuwe woningen meer be schikbaar komen. „Als er ge bouwd zou kunnen worden zou. er onmiddellijk een verbete ring; in die toestand komen", sprak hij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1