SCHIEDAMSCHE COURANT TEERSTOOF GEOPEND: Schiedam heeft een Riolering in Kethel zoï dertheater Bel Canto in Martinuskerk 2 kranten voor één prijs i Griepvaccinatie in Schiedam-Noord Maatschappelijk werkster gehuldigd Speelplaats in Groenoord verademing Water weer te zout „Wij zitten ingeklemd" ölllli Twente-NEC dinsdag al Dr. Bremmer lioudt lezing Bevolking Maassluis verminderd Maandag 16 oktober 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- S pagina's 99ste jaargang no. 24541 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De heer S. M. Kamps, wonende aan de Kerkweg B in Kethel en de N.V. „Vooruit", maatschappij tot exploitatie van Onroerende Goederen, die twee panden aan de Kerkweg 10 en 12 heeft, hebben de gemeenteraad van Schiedam ge vraagd om aangesloten te worden op de riolering voor de woonkern Kethel-dorp. Tijdens de opening was de sociëteit QT te klein De N.V. ..Vooruit" acht de hui dige situatie verouderd en uit het oogpunt van volksgezond heid minder gewenst. De gemeenteraad tuil ook de heer J. de Ruyter inlichten over een reparatie aan de rio lering van het gemeenschap pelijk riool van de panden aan de Veenlantstraat 16,14,22 en 10. De heer De Ruyter is be woner van pand nummer 10 Schiedam Schiedams eer ste burger, H. Roelfscma, heeft zaterdagmiddag het Zoldertheater in de Teer- stoof en de sociëteit Q.T., in hetzelfde gebouw, ge opend. Burgemeester Koelfsema zei dat hij ver schrikkelijk blij was met het unieke theater: „Er wordt voor gezorgd dat de zaak weer op gang komt,- Het is een herleving an herwaardering van het cul turele leven in Schiedam". Echter burgemeester Boelfsej ma zei wel dat de grootste taak voor de organisatoren nog komt: „De mensen ko men niet op een foldertje of een stuk in de krant. Je moet op pad gaan. Je moet de mensen als groep bena deren. Jullie moeten niet denken dat je er nu al bent. Het moeilijkste korat nog. De afstand tussen het pu bliek en wat hier gebeurt moet overbrugd worden". Rioelfsema haalde in dit ver- ;Schïedarrt Bewoners van Schiedam-noord, Kethel, Groen- oord, Tuindorp en Bijdorp hebben zich zaterdag in de Ark kunnen laten inenten tegen de griep. De griepvaccinatie ging uit van de Vereniging voor Gezondheidszorg, Kethel en omstreken. Iedereen kon zich laten inenten, enige hon- derden hebben van deze gelegenheid dan ook gebruik ge maakt. Pfofimr nii v«n hec unieke imbod 2 kranten te cntvimcn wor de prijs vin ten: de i ScHiedinuche Courmt. met nieuws uit uw stid en omgevinr, «ft hee ftotierdtmichl Nieuw,&l»d met het Uttnc binnen- en buitinlindse nieuw». Geefon» nu opdracht oofc bij I «K dagen gratis, xonder enige verplichting, 4c SC RN te fceiorgen en vntdek| «Ifd» veie pluspunten. Dere bo» in open envelop, gonder putzftel, ilüfM na»' Rotterdamith Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam de SC 4- RN 14 daten gratia niWï woon pi telefoon baud het Voorbeeld van de di recteur van de EJindhoven.se schouwburg aan: „Die ataat iedere week op de markt en gaat daar kaartjes verkopen en reclame maken. U moet ook op huisbezoek gaan. Die di recteur gaat ook naar wijk- avonden en vraagt dan tien minuten tijd voor ztjn schouw burg. U moet zongen dat u een vaat publiek krijgt". Zaterdagmiddag werd in het Zoldertheater -al de eerste poppenvoorsteflling voor kin deren gegeven. Zaterdag avond trad het poppentheater Parndsaas op voor de volwas- senen. Na deze bnwijdings- vooTstelling zette het ope ningsfeest zich voort in de so ciëteit. De sociëteit Quouque Tandem is evene-ens fn gebouw de Te er- stoof gevestigd en staat eigen- - lijk los van .hetvestzak thea ter. Voor de verbouwing, die ,in meS begon wa-s QT al in dë 1 Teerstoof gevestigd, echter nu is de ruimte gemoderniseerd en vergroot- De verbouwing van de Teer stoof kon tot stand komen met fi nanciële medewerking van het Alewijn de Groot fonds. Dit fonds neemt odk een jaar lang het financiële risico op zich voor de kindervoorstellin gen van poppentheaters die iedere zaterdagmiddag gehou den worden. Voor een zeer groot gedeelte is de verbou wing ook gedaan door vrijwil ligers, van de sociëteit en van het theater. Voor het poppen theater heeft men ander meer de medewerking gehad van de Amsterdammer Ger van Leeuwen, een specialist op het gebied van poppentheaters en marionetten. Het gebouw de Teerstoof dat vroeger een wat kaal en uifcge- woond pand was, is onherken baar veranderd; muren 2ïjn uitgebroken, trappen verande- ■derd, alles is geverfd, kortom het is een gebouw geworden dat er wezen mag. Wanneer het publiek voor taan in dezelfde getale blijft komen als bij de ope ning, dan wordt het ge bouw spoedig te klein. Bij het optreden van de Dixie- land band „The roaring se ven", was het nauwelijks mogelijk meer om te dan- Burgemeester Roelfsema: „Jullie zijn er nog niet' Volgende week zaterdag treedt om half drie voor de kinderen het marionetten theater Lucas Goudzwaard op. Aanstaande vrijdag om negen uur komt voor de volwassenen Effendi Ket- waru en zaterdag treedt Hans Otjes op, hij brengt kabaret en zingt enkele liedjes. Schiedam De plantsoenen, dienst heeft op het Jacques Urlusplein in Groenoord, ach ter het gebouw van de biblio theek, een speetplaatsje in gericht. Enkele maanden ge leden tuas het hier nog een verschrikkelijke bende door die aanleg van het dtepriool. Nu spelen er kinderen in een houten zandbak. Het speelplaats je is een verade ming in de stenen jungle van Groenoord. In de eerste.mooie oktoberdagen zaten Groen- oordse moeders met hun kin deren op een van de twee bank jes naast de speelplaats. Het wijkblad Groenoord akkoorden zegt over het speel plaatsje: „Plantsoenendienst bedankt namens jong en oud! Schiedam Mejuffrouw G. P. Hensen heeft gisteren in het pa rochiehuis van de Singelkerk haar 25-jarig jubileum gevierd als maatschappelijk werkster. Vijfentwintig jaar geleden kwam zij als maatschappelijk werkster in dienst van de Sin gelkerk, op het ogenblik oefent zij haar werk uit voor de Ï.P.C. (Interparoehïaal Charitatief Centrum). Voordat mejuffrouw Hensen naar Schiedam kwam heeft zü ook nog gewerkt ïn Rotterdam-Zuid. Mejuffrouw Hensen werd gehul digd na een gezongen mis, d:e door pastoor Laurent en haar broer, pater Hensen werd op gedragen. De receptje was erg druk bezocht. Onder meer I.P.C.-leden waren aanwezig en het kerkbestuur. Namens het I.P.C. werd gesproken door de heer B. KJeinekoorl en namens de parochie sprak, de heer M. Jongepier. Mejuf frouw Hensen heeft buiten de gelukwensen op de receptie ook nog veel schriftelijke feli citaties gehad- Enschede De wedstrijd FC TwenteNEC voor de kunst licht competitie, die \'oor woensdag op het programma stond, zal dinsdagavond wor den gespeeld. Dit in verband met het competitieduel FC TwenteAjax, dat zaterdag avond wordt afgewerkt. Vlaardingen Evenals in de twee voorgaande jaren orga niseert de kerkeraad van Gro te Kerk 2 ook dit jaar weer een. serie lezingen- In de loop van het komende wintersei zoen zullen zes theologen uil verschillende kerken komen spreken over De eenheid van de gereformeerde gezindte. De serie wordt geopend door dr. B. H. Bremmer, predikant bij dp Gereformeerde Kerken vrijgemaakt in Enschede. Deze lezing zal worden gehou den donderdag 19 oktober aanvang 20 uur in de boven zaal van gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Na afloop van de lezing wordt men in de gelegenheid gesteld over het besproken onderwerp te discussiëren. Het water in het Westland is weer te zout. Het Proefstation In Naaldwijk heeft op ver schillende plaatsen een hoger gehalte aan zout in het water gemeten dan de grens van tweehonderd milligram. Het water wordt gebruikt door de tuinders, die daarmee hun ge wassen begieten. Is dat water te zout dan is het schadelijk. Het proefstation dat op dertig plaatsen m het Zuidhollandse glas district het water op zoutgehalte meet, heeft de hoogste waarde in Pijn acker aangetroffen: 338 milligram. In Monster werd 279 en in 'Maasland 286 milligram ge meten. De oorzaak van het te hoge zoutgehalte wordt ge zocht in de voor de tuinders te droge herfst. Het proefstation ziet de huidige situatie niet zo somber in. Ge zien het jaargetijde kan er nogal wat regen worden ver wacht. aldus het proefstation. Schiedam. Het Gemengd koor Bel Canto" «if Kethel heeft zich vrijdag in de St. Marti nuskerk gepresenteerd met een programma van opera- werken. waarbij ah solisten optraden, de sopraan. Bep Da- men en de tenor Henk de Vries. Aan de vleugel, dr. Cor Rademakerdie met grote uirtuositeit kans zag het ge mis aan orkestrale begelei ding vrijwel geheel te doen vergeten. De keuze van uit te voeren wer ken was zodanig dat het koor drietalig moest zingen. Nieuw op het repertoire was hierbij de Engelse versie van Henry Pure ell's enige opera „Dldo and Aeneas" met als libretto thema Mythe, liefde, schei ding en dood. De verfijnde ba rok van dit muziekdrama sprak uit alle door koor en so listen gezongen fragmenten. Temeer door de gave vertol king welke er van weid gege ven, zowel vocaal door het koor als muzikaal door pianist Rademaker. Ook bij de uitvoering van wer ken van Franz Schubert, het wat zwaarmoedige „Hirten- chor" uit diens opera Rosa mond e" en de populair*- ope ra's van Verdi, voerde diri gent Joop K oo ger vorst zijn koor naar grote hoogte. De so praan Bep Damen excelleerde In de aria's uit de opera's Un Ballo in Maschera en Aida van Verdi. In beide tragische aria's kwam haar dramati sche slemkracht volledig tot zijn recht. Het volle stemge luid van de tenor Henk de Vries kwam vooral naar vo ren in zijn ge2onge soli uit de opera's Der Freischuts (Carl Maria von IVeber) en Lohen grin van Richard Wagner. De goede akoestiek van het kerkgebouw droeg eveneens veel bij aan het welslagen van deze uitvoering waarvan de fijnproevers van de opera-mu- zick volop hebben genoten. Aan het slot waren er bloemen voor dirigent en solisten en veel en langdurig applaus voor het koor, dat nu al ruim 22 jaar in Schiedam de opera in ere houdt. W.J. de Br. aan de Veenlantstraaf, Hij had tien dagen voordat üe ge meente de gemeenschappelij ke riolering kwam doorspui ten, zijn eigen riool door laten Spuiten, echter om de riole ring voor alle panden goed te repareren moest ook zijn riool weer doorgespoten worden. Op 6 oktober 1969 heeft de ge meente aan de eigenaar van pand Veenlantstraat 10 voor de eerste keer gevraagd om de door de gemeente gemaak- te hers t elk os ten voor zijn deel te voldoen. Op 8 oktober 1971 heeft de gemeente een dwang bevel uitgevaardigd tegen de heer De Ruyter, echter in een onderhoud met de heer De Ruyter en de betrokken wet houder is niet de toezegging gedaan dat hij nog een ant woord zou krijgen. De gemeente stelt nu dat er van gemeentewege geen overbodi ge werkzaamheden zijn ver richt; dat spoedshalve van ge meentewege werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd zonder voorafgaande waar schuwing en dat de kosten van de werkzaamheden niet willekeurig zijn verdeeld- Vlaardingen - .Luchtvervuilende industrie. Rij'npoorthaven en Zestfenhoven. Vlaardingen zit zo langzamerhand tussen dïje probleemgebieden ingeklemd. Het is immers niet die luchtverontreiniging alleen. Daar hebben we al te lang door in de tang gezeten." Het; wordt tijd, vervolgt mevrouw we (hou der Van Duijn-Spruijt van volksgezondheid, milieu hygiëne en hindenvetszaken, „dat er coördinatie komt op het gebied van deze „ontzag lijke" problemen." Om daar binnen niet al te lange tijd een eind aan te maken is men in Vlaardingen al begon nen met de samenstelling vair een stuurgroep, waarin behal ve de wethouder ook de Ver eniging tegen Milieubederf in en om de Nieuwe Waterweg zit. „Zonder coördinatie kun je in je eigen gemeente niet meer beginnen." argumen teerde wethouder Van Duijn- Spruijt het stichten van deze stuurgroep. In de sub-commissies ervan werken ook de Stichting Fede ratieve Vrouwelijke Hulpver enigingen en het Wel2ijnsor- gaan aan. de totstandkoming van vormen van samenwer king mee. In groter verband is er volgens de wethouder ook een en an der mis. Naar aanleiding van een groeiend gevoel van onbe hagen „Ik krijg ongevraagd geen informatie over bijvoor beeld de plannen van Rijn mond als er smog heerst." is mevrouw Van Duijn-Spruijt van plan op korte termijn een gesprek aan te vragen met de voormalige Rijn mond-ge com mitteerde mr. Engelsman, die thans lid van Gedeputeerde Staten is. Het ziet er naar uit dat de wet houder dan zal pleiten voor een intensievere controle op de bedrijven. ,,Ik ben bang dat het huidige controle-appa raat nog van dien aard is dat er geen controle kan worden uitgeoefend." Controle is no dig, immers „Hoe kom jc er anders achter wat de bedrij ven doen? Ik wil als gemeente duidelijkheid hebben." xMaasslttts De bevolking van Maassluis is in sentembcr met 2l personen verminderd. Op I oktober telde deze ge meente 27.727 tniooncrs, 111 méér dan op 1 januari van dit jaar. In september werden er in Maassluis 43 baby's geboren, er vestigden zich 165 mensen, er overleden 9 personen en er vertrokken 230 mensen naar elders. Er werden twintig hu welijken gesloten. <4* ill 0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1