HEI SSSi Bruynzeel KE grijpt de derde plaats WINST JUUANA-DAMES IV SFEERLOZE DERBY Succes verliest maar overwint zichzelf... WF-trainer Siemens met RUUD SLAVENBURG SCMET DRZ NAAR VERDIENDE ZEGE KRAPPE ZEGE FC NIEUW! AND Demos klimt omhoog pa KSwB II. gCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 16 OKTOBER 1972 5 &«iIÉÉS» is m ffiiiÉrTfiM?» IE ESS gj? (p pi I Hans Lingen ....hattrick..., Door met 46 in Leiden Sano- NOAD SIMPEL LANGS ZWAK VICTORY.. cel-ScyJla te verslaan heeft het eerste team van Bruyn zeel Kitchen Eagles zich voor lopig op de derde plaats ge nesteld in de ere-klasse tafel tennis achter Delta-Lloyd en Tempo-Team die zaterdag te gen elkaar 55 speelden. In de promotie-ereklasse had NOAI» geen moeite om het zwakke Victory er onder te houden en boekte een royale 82 overwinning. Begeleid door een grote schare Schiedamse supporters heeft ereklasser Bruynzeel Kitchen Eagles zaterdagavond in de Militaire Sportzaal in Leiden beide punten kunnen verove ren ih een spannend en zo nu en dan emotievolle en öp een goed peil staande wedstrijd. De beslissing viel pas in de laatste partij, maar met wal meer fortuin was de zege ze ker groter uitgevallen, waar weer tegenovergesteld moet worden dat Bert Onnes we gens ziekte bij de gastheren ontbrak. Deze beide feiten in aanmerking genomen is de eindstand e enheel reële; Hans van den Broek startte tegen invaller "Wibo van. Gennep en met 6—21 en 12—21 was snel een 10I voorsprong opge bouwd, Cas van Koetsveld be gon tegen Bakker veelbelo vend en bouwde in de eerste game een kleine voorsprong op, maar de Scylla-spefer werd steeds vaster e« xreeg steeds meer greep op het spel, waarbij hij vooral met doeltreffende onverwach te aanvalsaeties veel succes had. Punt voor punt knabbel de hij zijn achterstand weg en liet van Koetsveld- in een ove rigens uitstekende partij tweemaal op 1? staan. Anton Will van Zoelen zou deze avond tonen dat hij veel he ter speelt dan in het vorige seizoen en vooral deze avond was hij wel heel erg goed op dreef. Na een 1411 achter stand kwam Hans Lingen met 18—15 vóór en tot ieders ver bazing bleef Van Zoelen de grootst mogelijke risico's ne men en won nog met 2119. De tweede game kreeg Linden meer vat op het tactisch sterke spel van zijn tegenstan der en won met 17—21. De derde game was weer heel spannend maar met 18—21 be wees hingen toch meer zeker heid in zijn spel te hebben dan de wat opportunistisch spe lende Van Zoelen en met deze zege was het 12. Net werd 1—3 door een dubbei- spelzege, waarbij vooral in Ue derde game Van den Broek on Lingen wat meer bekeken ie werk gingen. Alles leek er op te wijzen dat het voor de pau ze nog X—4 zou worden. Hans van den Broek speelde een voortreffelijke eerste game en had toen bij een 2i>—18 vo u- sprong drie matchpoints in handen. In slotfase van deze game werd Schiedam Na uit de eerste wedstrijd 1 punt te hebben behaald en uit de tweede 2 punten, behaalde het eerste damesteam van Juliana za terdagavond een volledige overwinning wat haar 3 punten opleverde. Dit re sultaat werd behaald in een wedstrijd tegen het ge vreesde Volley '68 uit VJaardingen. Volley miste Anita Smit, waardoor het ;met een minder gerouti- - neerde invalster deze zwa- re uitwedstrijd moest spe- len. Het werd een sfeerloze wedstrijd in een sfeerloze ruimte, terwijl deze derby ■fir. toch eigenlijk., .een. evene- ment had moeten worden. Juliana begon de eerste set s- sterk. Riet Brouwer aan op slag betekende zes punten achter elkaar. Volley coach Piet Valk vroeg overigens bij een 50 achterstand de cersle time-out aan om zijn dames •toe te spreken. Dit mocht niet haten. Juliana ging door tegen het slecht spelende Volley, ■waarin alleen Nel v.d. Kraan goed draaide. Bij 102 vroeg "Volley de tweede time-out en die bracht'^gedeeltelijk rende ment op. Taktische aanwijzingen van Juliana-coach Bram Hartzema. Juliana serveerde uit en ging fouten maken. De Schiedamse dames moesten even in de verdedigende rol en hieruit ontstonden de enige aantrek- kelijke rally's van de wed strijd. Elly Haak draaide de rollen om door met haar te recht gevreesde backhand de serve weer bij Juliana te brengen. Nu was het snel ge beurd met. de eerste set en met Volley. 157 was de rui me setzege voor Juliana. In de tweede set imponeerde Volley weer niet, terwijl de Schiedamse dames wel de kracht op wisten te brengen om tegen dit inspirirende team vrij behoorlijk te spelen. Jonny Weststeijn kon diverse malen hard doorslaan op knappe set-ups van de met rugklachten spelende Erna Bamsieijn. De pasgetrouwde Greet Bijl spêelde eveneens een goede partij, mede door dat ze met de juiste instelling in het veld stond. In deze fase was de enige Vlaardingse speelster die tot haar recht kwam de all-rounder Clarie V.d. Tuyn. Haar sterke serve betekende het enige gevaar voor Juliana. De eindstand van de tweede set was gelijk aan die van de eerste set 15— 7. In ,de derde set zag men een loom Juliana en een tégen zichzelf en de tegenstander strijdend Volley. Juliana maakte veel fouten en liet met zich sollen. Volley rook kansen en vocht wat het kon. Halverwege de set nam toch Juliana weer e«n grote voor- ^,-sprong- - (11—4)Iedereen dacht dat het nu wel snel ge beurd zou zijn met deze slech te wedstrijd. Het tegendeel werd waarheid. Volley vocht met de moed der wanhoop te- gen de slordig spelende gast vrouwen. Het was onbegrijpe lijk dat Juliana deïe set nog verloor. Weer waren het de harde serves van Clarie van de Tuyn en de aanvallen van Nel v.d. Kraan, die Juliana in grote moeilijkheden brachten. Wat coach Bram Hartzema ook probeerde, Jüliana bleef slecht. Terecht won het iets minder 2wakke Volley '68 deze set (15—11). Een aanvallend blok van Annie v. ,d. Meeberg, maar Christine Visser staat klaar om de baj te retourneren. PROBLEMEN In de vierde set leverde de uitspelende Vlaardingse dames nog veel problemen voor Juliana op. Juliana miste de juiste instelling. De gehele set heeft Volley enkele punten voorgestaan, maar 2ij werden in de slot fase verslagen, Anneke Noordermeer gaf Riet Brouwer goede set-ups zo dat laatst genoemde de aanvallen goed kon afron den. Na met 81.2 en 11— 14 achtergestaan te hebben won Juliana dezet set toch nog met 1614 en dit le verde hen de volle winst van 3 punten op. er meer met handdoeken ge- manipulerend dan met de bat- jes en Gerard Bakker maak te zijn brilleglazen tot twee maal toe zo goed schoon dat hij aldus nog kans „zag" om de game voor Hans van den Broek weg te grissen (2220) Men raakte wat geïrriteerd. Een en ander veroorzaakt© wat irritatie en de arbiter liét zich tot wat vreemde uitspra ken verleiden, waar hij later toch weer op terugkwam. Uit eindelijk won Bakker met 21—18 de derde game, maar die zege had toch een wat vrrange bijsmaak gekregen. Met 10—21 en 4—21 tikte Lingen Van Gennep na de pauze naar de nederlaag, waarna Sano- cel-Scylla toch tot 31 terug kwam door een zege van An ton van Zoelen op Cas van Koetsveld. Van Zoelen was zo balvast en Van Koetsvelds fo rehand liet het lelijk afweten zodat met tweemaal 18 de zege wel verklaard is. HATTRICK Hans Lingen maakte tegen Bak ker zijn hatrrick tot een feit. Met 13—21 en 21—23 sloot hij zijn score zegevierend af. Anton van Zoelen bleek hele maal „in" te zijn toen hij met maar liefst 21—6 de eerste game van Hans van den Broek won. Een betere tac tiek volgend door minder risi co's te nemen, had succes en met 1820 volgde een beslis sende derde game. Ook hierin had de Bruynzeel-speler geen. geluk en Anton Will van Zoe len speelde in de slotfase weer een ,ailes-of-niets-speldat hem met 2119 winst bracht en Van den Broek zijn tweede onfortuinlijke nederlaag in dit duel. Van Koetsveld haalde tenslotte met 16—21 en 19—21 winst binnen tegen Van Gen nep, waardoor met 46 de stand in de ereklasse als volgt werd: l. Deltalloyd 1 5—9, 2. Tempo-Team 4—7, 3. Bruyn zeel Kitchen Eagles 4—6. 4. Sanocel Scylla 54, 5. J.C.V. 4—1, 6. Deltalloyd 2 61. NOAD NOAD nam door met 8—2 van Victory te winnen .voorlopig wel voldoende afstand van dia kant van de afdeling waar strate de degradatieklappen. vallen. Het was een eentonig duel, want na de overwinnin gen van Tuinenburg op Kwak manden van Knikkenberg op Zwarthoed, die beiden met ruim verschil verslagen wer den, was de zaak al bekeken. Konter was de enige Vol en- da mm er die met winst tegen Bayings en Tuinenburg nog redelijke tegenstand bood maar de overige partijen ga- ven- alle duidelijke NQAD- winstscores te zien. NOAD 2 was vrij. Team 3 won met 91 van Steeds Hoger TSB 3. Rademaker bleef on geslagen. Bruynzeel Kitchen Eagles 3 won. met 8—2 van DD C. Rotterdam WF speelde tegen .„Varkenoord een goede wed strijd en na afloop sprak trai- -per Slemons dan ook zijn te vredenheid uit. „Ik ben tevre den, niet alleen omdat we weer een punt te pakken heb ben. maar ook omdat er voor- - ijitgahg zit in. het spel van de ploeg." WF speelde met een debutant, namelijk Lauwigt en deze nog jonge knaap kan terugzien op een goed debuut. 'Halverwege de tweede helft werd WF iets sterker dan de thuisclub en.het leek er op dat het de leiding zou nemen toen de Rotterdamse doelman een schot van Verdam niét goed onder controle kreeg. De Gids kreeg de bal voor het intrap pen maar hij schrok blijkbaar zo van die kans dat uit zijn schot de bal naast het doel ging. fy.ch moest WF die eerste helft afsluiten met een achterstand omdat Van der Zwam te traag reageerde bij een terugspeel bal. l—o. in de rust maakte trainer Siemons de jongens - duidelijk wat rustiger te gaan .spelen en dat had succes. In de. 18e minuut kopte De Gids uit-een voorzet van Lauwigi ^^gelijkmaker in 11. WF nam zelfs de leiding. Een conabinatie tussen Van der Thsjam en Maagdenberg -bracht de bal bij de attente .De, Gids en hij plaatste met .een schuiver het leer in het doel: 1—2. WF dacht dat het op yinst speelde maar helaas bij een doelworsleling werd de hal over de lijn gewerkt en zo werd de eindstand 2—2. Schiedam KC Schiedam heeft zaterdag tegen KüAG ccn vergeefse aanvat op de bovenste plaats gedaan. Met 5—8 gingen dc Roodzwarten na ccn goed gespeelde wedstrijd eervol ten on der. In dc eerste 45 minuten konden de roodzwar ten het bijzonder goed hjjbcnen. Tegenover twee doelpunten van de Krimpenarcn stelden zij via Hans Joscn strafworp en Freek Veer even eens twee doelpunten. Na de thee liet KOA( zien over meer routine te beschikken en dat hun wedstrijdmentaliteit harder was. Dit werd dui delijk toen KOAG de ongeschreven regel, niet te schieten als de tegenstander gevallen ïs, overtrad en er 2—3 van maakte. Een identiek geval werd enkele minuten hiervoor door Piet Nab sportiever geïnterpreteerd. Hij schoot niet, maar wachtte tot zijn tegenstander weer overeind stond. De Schiedammers moes ten deze tegenslag even verwerken. KOAG pro fiteerde hiervan met twee treffers. Uit een strafworp maakte Hans Josen 35, Freek Veer strafte een verdedigingsfout naar behoren af, waarna de gasten met twee goals de zege zeker Stelden. Een door Hans Josen opnieuw inge schoten strafworp mocht niet meer baten, 58. Na de. rust heeft Odi de overwinning op Velocita? uit handen gegeven. De opgebouwde 2—0 voor sprong (Costick Toussaint uit een strafworp er- een ver schot) konden de Odlanen in tweede op stelling niet verder uitbreiden. De aanval was on machtig om tot scoren te komen en ook het middenvak liet het af en toe volledig afwe ten. De verdediging werd hierdoor te zwaar be last en het was geen wonder dat Velocitas tot 2—2 terug kon komen, In derde opstelling mis ten Arie v. 't Hoff en Hans Berman ieder, een unieke kans om de strijd alsnog in het voordeel van hun ploeg te be slechten. Hans Josen brengt Schiedam uit een straf worp op 1—0, SUCCES De 4—6 nederlaag vari Succes tegen Hesco is normaal stand gekomen. Geen moei lijkheden in de ploeg», er werd van begin tot eind goed ge speeld en de stemming is er, ondanks het verlies, goed iri- gebleven. tot Na een uitstekende combinatie, vond Rob Bons met een schot van afstand voor de eer ste maal de korf. Een zuiver geval van „handenbol" werd door de matig leidende scheidsrechter over het hoofd gezien en Hesco trok de stand gelijk. Opnieuw door een scheidsrechterlijke dwaling kwam Succes op een 1—2 ach terstand. Een aan de Schie- broekers toegekende straf worp en een afgestrafte fout in het blauwwitte middenvak bepaalden de ruststand op 4 X in het voordeel van Hesco. Anton Luyten en Rob Bons vonden met twee doorloopbal- len de korf, 3—4. Na 3—5 bracht Koen v.d. Schalk de achterstand tot 45 terug, Hesco doelpuntte nog een maal, 4—8. Bij de lagere twaalftallen werd Schiedam 2 met 1—8 door NTO 2 ingepakt. De jeugdploeg deed het stukken beter door met 7—1 van de jeugd van Ons Hpis te winnen. Bij Succes won alleen, het derde. USV werd met 6—1 terugge wezen. Het tweede verloor met 46 van OSCR 2 en het vierde kwam met een I4 ne derlaag van Actief 3 naar huis. Het vijfde vqrloor op het nippertje van ter Gouw 2 met 2—3. Odi 2—-Sagitta 2 eindigde in een puntenverdeling, 2—2. Schiedam Een levendig duel. met goed voetbal speelden DRZ en het bezoekende HWD. Een duel dat uiteindelijk gewonnen werd door DRZ met 1—0. HWD leek er op uit te zijn de huid zo duur mogelijk te verkopen. Het trok meteen fel in de aanval en de verdediging van DRZ moest alles bijzetten om erger te voorkomen. Dat lukte bijzon der goed. Het gaf de ploeg de stimulans het zelf ook eens te gaan proberen. DRZ kwam dan ook onder de druk uit en za® zelfs kans hst heft geheel In handen te nemen. De zo nodige doelpunten bleven echter uit. Ook na de rust bleek DRZ de betere ploeg en het leek er op dat Rob Slavenburg dit in een doelpunt uit zou gaan drukken. Na dat hij het leer van broer Ruud goed aangespeeld had gekre gen loste hij een hard schot waaruit de bal rakelings langs de paal ging. DRZ werd steeds sterker maar toch kwam het verdiende doel punt pas drie minuten voor fijd. Het was Rob Slavenburg die nu zijn broer Ruud de bal toeschoof. Ruud passeerde de laat ste verdediger of die er niet stond en schoot het leer beheerst in. I0. De Rotterdamse doelman voorkwam in de laatste mi nuut nog een zeker doelpunt door de bal na een hard hoog schot van Meijering uit de bovenhoek te grabbelen. Schiedam De overwinning die FCN gisteren boekte op hei Rotterdamse Hurricanes is zeker geen gemakkelijke geweest en ook pas in de laatste minuut van de wedstrijd tot stand ge komen. Hurricanes bood onverwacht felle tegenstand. Het moest in tech niek de meerdere erkennen in FCN, maar hard werkend en met een onverzettelijke wil maakte het, het wat nerveus spe lende FCN. zich zeer moelllik. Nieuwland kon al na acht minuten de leiding nemen door Stiefel die een vrije trap zo goed nam dat de Rotterdamse doelman geen antwoord had. Het leek er op dat FCN de eerste helft af zou gaan sluiten met een voorsprong van 10, maar een minuut voor tijd kwam toch.de gelijkmaker: 1—1. Na de rust trachtte FCN met pres- doelmnn bleek echter ongenaakbaar en stepte o.a. een kopba! van Schaap grandioos. sievoetbal tot een beter resultaat te komen. De Rotterdamse Twee minuten voor tijd kwam dan toch het verlossende doel punt, Friederïch werd in het strafschopgebied onderuit ge haald en de scheidsrechter wees onverbiddelijk, naar de stip Martien Schaap liet zich die kans niet ontnemen en koelbloedig nam hij de strafschop om juichend naar het midden terug ts kunnen lopen. Hij had de overwinning voor FCN veliig ge steld: 21. Schiedam Demos heeft zich via een 20 overwinning op een hard spelend Voorwaarts weer wat gedistantieerd van de onderste regionen. Voor waarts, het vorige seizoen ge degradeerd naar de afdeling komt voetballend heel wat te kort. Het trachtte dit gisteren tegen Demos goed te maken met fel en hard spel. Aad de Ruiter de kleine terrier van Demos werd cr het slachtoffer van. Bij een te harde charge van een der tegenspelers kwam Aad te vallen en werd daarbij zo ernstig tegen de el leboog getrapt dat hy ge blesseerd het veld moest ver laten. Hij werd vervangen door Woen A Lien. Demos speelde een goede wed strijd en had nu toch heus wel pech dat de doelman van de Rotterdammers, Van der Po! In een bijzonder goede vorm stak. Aan hem komt de eer toe Demos van een nog grote re overwinning afgehouden te hebben. Vanaf het begin heeft Demos de lakens uit kunnen delen. De soms te felle verde digers beletten echter, hoe dan ook. dat Demos tot een doelpunt, kwam. De kracht van Demos werd bewezen in bet feit dat Aad van Dijk, Im kerverdediger, veel mee ten aanval trok en bij een van.die momenten werd hij in het strafschopgebied ten val ge bracht. De toegestane straf schop werd door Gerard van Schijnde! in een doelpunt om gezet 1—0. Na de rust werd het van hetzelfde laken een pak. Demos bleef aanvallen en Gerard van Schijndel heeft heel wat keren doelman Van der Pol op de proef gesteld maar een doelpunt, neen dat kwnm er niet uit. Martin Freij. doorgaans niet gelukkig met zijn te ver doorgevoerd solospel was dat nu wel. Hij passeerde verschillende ver dedigers en gaf ook de uitlo pende doelman geen kans en zo Het hij de eindstand op 20 noteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5