SCHIEDAMSCHE COURANT Bejaardenbonden willen snelle invoering van 65+- paspoort WIE IS van rmeters Gemeente aan Singel 2 kranten voor één prijs V ervoersregeling voor kleuters Van Lieflandschool open verwijten van burgemeester te weerleggen Kinder cabaret De Kijkdoos in Irene Poes wint prijs Krediet voor voor zieningen in scholen Raad behandelt opbouw van regionale school- bevelei- dingsdienst Er zit schot in aanstelling parkeerwachters 111 Jongetje loopt tegen bromfiets Ringen gestolen Vogelshow in Arcade Dinsdag 17 oktober 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256$ - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24542 Schiedam De rooms-katho- lieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Schie dam en de plaatselijke Alge mene Bond van Bejaarden hebben de gemeenteraad verzocht, de bejaardenpas zoals die ook in Rotterdam in gebruik is. snel te doen in voeren. Deze pas geeft recht op onder meer reductie op de tarieven van de RET en enkele openbare Instellingen in de gemeente Rotterdam. De besturen van béide bonden dringen er in hun brief aan de raad op aan, zo snel mo gelijk in Schiedam de be geerde bejaardenpas in te voeren. Of dit inderdaad zal gebeuren, is nog onzeker, want b. en w. hebben zich tot nu toe op het standpunt gesteld dat eerst eens met Rotterdam moet worden ge praat over de invoering van de bejaardenpas. B. en w. voelen er namelijk weinig voor om Rotterdam de volledige vergoeding per bejaarden inwoner te geven, omdat het lijnennet van de RET in Schiedam veel gerin ger is dan in; Rotterdam en daarom het betalen van een volledige vergoeding per in woner onjuist zal zijn. Het WD-fractielld G. P. Ver- hulsdonk zal maandagavond; tijdens de raadsvergadering opnieuw het probleem van de bejaardenpassen aansnij den. Schiedam Voor de vijftien kinderen, die de afdeling voor onaangepaste kleuters van de W. A. van Liefland- school aan de Prinses Bea- trixlaan bezoeken, komt een vervoersregeling, wanneer de gemeenteraad daar maandagavond 23 oktober tijdens een openbare verga dering In het stadhuis mee akkoord gaat. De kosten vari een dergelijke regeling worden geraamd op 13.520 per jaar. Voor de be geleiding van de kinderen •tijdens1 het vervoer dragen de leerkrachten van de W. A. van Liefland school zorg, zodat daarvoor geen extra kosten moeten worden bere kend. Aan de ouders van de kinderen, die van de rege ling gebruik gaan maken, wordt een verplichte bijdra ge van twee gulden per kind per weetk gevraagd. Dit bedrag wordt voortaan te vens in rekening gebracht voor het vervoer van de im- bicile leerlingen van de prof, R. Casimirschool, voor wie reeds enige tijd een ver- voersregeling van kracht is. Tot nu toe warén de kosten hiervan voor de ouders .1,50 per week per kind. De bijdragen van de ouders zijn noodzakelijk, aangezien de gemeente niet bevoegd is, om de leerlingen geheel gra tig van het vervoer gebruik te laten maken. Om de vervoersregeling voor' de kleuters van de W. A. van Lieflandschool mogelijk te •maken, vraagt het college van burgemeester en wet houders de raad bedragen beschikbaar te stellen van respectievelijk 4500 en' 13.520 voor 1972 en 1973. Schiedam Begin september is op de hoek van de Nassau Dillen- '.burgstraatStadhouderslaan een stenen beeldje aangetroffen. Het beeldje is waarschynlyk door enkele feestvierende Schie dammers uit een tuin gehaald. Ter versiering zat er een krant omheen. De eigenaar van het beeldje is echter nog steeds niet 'komen opdagen. Het beeldje, dat een engeltje voorstelt dat een ;luit bespeelt, staat nog steeds op het politiebureau en kan daar door de rechtmatige eigenaar worden opgehaald. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft naar aanleiding van dc toespraak van burgemeester H. Roclf- 4 sema bij de opening van het nieuwe SRJJ-kantoor in het Pro veniersbuis een open brief samengesteld, die onder meer naar de gemeenteraad is verzonden. In de brief probeert de SRJJ "de negatieve openingsrede van de burgemeester te weerleggen vdoor een opsomming te geven van wat de SRJJ tot nu alle- ~maal al gedaan heeft. Om duidelijk te maken, hoe het -^optreden van de burgemees- ..iter bij dè raad overkwam, //«wordt; in de broef de Jeugü- ;;vraad vergeleken met de 1 schooljongen Jan, die juist op rozijn verjaardag van zijn va der op zijn. vet krijgt over zijn slechte gedrag, terwijl deze '.yuit het oog verliest dat Jan toch ook nog wel z'n goede kanten heeft. Vader ziet vol- gens Jan alleen maar dat hij spiJbelt, rommel maakt in rijn kamer en met voetballen J-een ruit heeft ingetrapt. Tan besluit vader een brief te 'schrijven, waarin hij afziet ^v.an de nieuwe fiets, die vader Schiedam Dc in totaal 140 par- keermeters van de Schiedamse binnenstad worden aangevuld, met nog eens 55 van deze appara ten. B. en w. hebben de raad voor gesteld, hiervoor f 24.000 uit te trekken. De parkeermeters zullen vooral als reservemeters worden gebruikt en ook bij incidentele uitbreidingen van het aantal me ters dat al op sommige plaatsen in de stad is geplaatst. Inmiddels zit er -ook schot in het aan stellen, van de parkeerwachters, die in de toekomst de politie zullen assis teren by de controle op de parkeer meters. In de verkeerscommissie is al herhaaldelijk aangedrongen op uit breiding van de voorraad parkeerme ters. Een goede doorstroming van de zogenaamde kortparkeerders eist vol gens het college een voortdurende aandacht voor het aantal parkeerme ters dat is geplaatst. Het college wif overigens: de mogelijkheden voor-het langparkeren geen tekort doen. Voor de kortparkeerder 2al het in de toekomst wel steeds moeilijker wor den om gratis zijn voertuig 'in. het stadscentrum, kwijt te raken. Er be staan namelijk plannen voor het aan brengen vaii meer, parkeermeters op de Broersvest ter hoogte van de nieu we HEMjA-vestiging, mde Lange Kerkstraat, bij het postkantoor en op het gedeelte van de Singel nabij de Rotterüamsedijk. Zo'n uitbreiding maakt echter wel het in dienst treden van parkeerwachters noodzakelijk. Voor. de Schiedamse po litie betekent dit een verlichting van de parkeer controle. We zijn er ver mee", zegt hoofdinspecteur H. Wil- lems van Be veren over de aantrekking van deze' krach ten. „Intern zijn we met deze zaak doende en als ik het goed heb gaan we ons na 1 novem ber intern bezighouden over hun opleiding. Hun officiële aanstelling moet gaan via de burgemeester en via de com missaris van de koningin, om dat ze straks de bevoegdheid krijgen van onbezoldigd amb tenaar van gemeentepolitie. Ze krijgen de uniformen, die ook de Rotterdamse parkeer wachters dragen". De afdeling Personeelszaken van de gemeente Schiedam wenslt weinig informatie te verstrekken over de aanstel ling van de parkeerwachters: „Als het zover Is, hoort 17 het wel via de voorlichtings amb tenaar", was het commentaar. Ie overlegorganen en het uit brengen van adviezen aan. de gemeente over verschillende onderwerpen. GEMEENTE Overigens stelt de SRJJ, dat het j uitstippelen van een jeugdbe leid een taak voor de gemeen te is, en dat de SRJJ voor de inspraak van de jeugd in dit beleid moet zorgen. Voorts schrijft de, ra ad, dat zij service verleent pp velerlei gebied: het beschikbaar stel len van documentatie, foto kopiëren, adviseren en organi seren. hem wil g&ven wanneer hij In de brief noemt de SRJJ de goed zijn best doet, omdat hij «toch ook nog wat eergevoel v heeft. Vader antwoordt, dat vJan maar eens een rapport i-over zichzelf moet schrijven. dat rapport, waarmee de SRJJ de brief vervolgt, wordt opgenoemd, wat de SRJJ tot .nu toe gedaan heeft: het in ventariseren van het jeugd werk in Schiedam,- het ver spreiden van 2000 vakantie kranten voor de jeugd met tips voor eenleuke vakantie besteding, het uitbrengen,van een informatiekrant over het jongerenwerk, de Schiedamse jongeren vertegenwoordigen bi de gemeente en in regiona- Totaalmanifestatie de groot ste misstap; die tot nu toe ge maakt is. Wel betreurt de raad het, dat zij 'de misluk king voortdurend In haar schoenen krijgt geschoven, terwijl een aparte stichting er verantwoordelijk voor is. Sommigen vinden, dat we tot daden moeien overgaan, -an deren zeggen, dat we moeten komen tot een beleidsvisie op langere termijn. Het blijkt mogelijk beide standpunten te verenigen,., maar we hébben moeite het juiste evenwicht te vinden, niettemin blijven we proberen. Met deze stelling eindigt de SRJJ de open brief. SchdedamIn gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, is morgen middag voor dé jeugd het. kin dercabaret De Kijkdoos, te zien. Er zullen onder anderen een goochelaar, clowns en een sneltekenaar optreden, even als het orkest van John Weg man, die het cabaret presen teert. Bovendien staat er een drumwedstrijd op het pro gramma. De toegangsprijs is een gulden. Het cabaret begint om twee uutr. Kaarten rijn aan de zaal verkrijgbaar. Schiedam Zaterdagmiddag is op de Burgemeester Knap- pertliaan ter hoogte van het Sportfondsenhad de 9-jarige Peter van Dijk aangereden dbor een bromfietser. De 24- jarige bromfietser B. K. en de 16-jarige C. A. K. uit Vlaar- dingen reden achter elkaar op de laan toen een groepje schoolkinderen aankwam. Pe ter rende naar de bus. De Vlaardingse bromfietser kon het jongetje nog net ontwij ken, maar de heer B. K. raak te hem en toen tevens de VtLaartMnger. Peter van Dijk is met een gebroken linkèron- debeen door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. De béide bromfiet sen zijn llicht beschadigd. Brand in schuurtje Schiedam De Schiedamse brandweer heeft zondagmid dag een brandje geblust 1Tl een schuurtje aan de Rotter- damsedtjk264b.In het schuurtje rijn enkele kleding stukken verbrand. De brand weer heeft het -brandje met een nevelstraal geblust. Schiedam.— De in Rotterdam gehouden natfónalè kattenten toonstelling heeft een fraai succes opgeleverd voor me vrouw E. Timmer-Smink ui* Schiedam. Haar vijf maanden oude „Heilige Birmaan" Apol lo werd in de Jeugdklasse voor- langharige katten door de keurmeesters als de „béste van de show" gekwalificeerd Apoolo gaat met nog ander» oosterse katten uit huize Tim mer. begin november in Keu len en later ook in Antwerpen meedingen naar de hier te verdienen prijzen. Schiedam In de woning van de heer B. v.d. B aan de Prins Bemhardlaan 38, is ingebro ken. Met een steen hebben de inbrekers een ruit aan de zij kant van de woning vernield. Verschillende kamers werden doorzocht en er worden twee ringen, vermist. Schiedam De gemeente Schiedam wil de. huizen aan de Singel 184/2 tot en met 184/16 gaan slopen. De huizen zijn hofjeswoningen en zijn erg vervallen, een van de panden, namelijk Singel 184/2 is eigendom van de ge meente. De twee andere nog bewoonde huizen, nummer 184/4 en 184/14, zijn nog in' particuliere handen. De ge meente wil deze panden zosnel mogelijk aankopen. .Het college wil de bewoonster van de gemeente woning zo snel mogelijk vervangende woonruimte toewijzen. In het huis waar zij nu woont, huizen ratten, lekt het dak en schilfert de verf van het plafond. Na ontruiming van de genoemde panden, de andere hofjes- woningen aan. de Singel zijn reeds ontruimd, wil men de panden zo snel mogelijk slopen. Intussen wil men het aan zien van het hofje verbeteren door de blinderingen te laten carbolineren. De VKOM-dienst heeft enige tijd geleden in de hofjeswo ningen al maatregelen getroffen tot de bestrijding van ongedierte. Hoofdzakelijk waren dit ook preventieve maatregelen opdat de slopers geen last zullen ondervin den van eventueel ongedierte. Profiteer ni v»n hot uniek» «nbsd 2 kranten tt ontv»n{«n voor d» prij» vin él»! del Schledimtth» Courant met nltuwi uit uw tcid «n omicvinf. «n h«t RotterdimithB Nituwtbltd met het itttite binnen- inbuittnlwdienieuwi. Getloni nu ep4n<hcook bij E n 14 difen gratit, zonder ycrptiehcinr, de SC -f RN bezorgen «n ontdek B z*lf da vete pluipuottit. Dm» bon in open «nvefop, zonaar pottugel. sturen nur Kotterrftmich Nieuwiblsd, antwoordnummer 834, Rotterdttn stuur4c SC RN 14 dagen gntli nur: woon pl telefoon Schiedam Burgemeester en urethouders vragen de me entier a ad een bedrag van in het totaal f 42.800 vrij te maken voor het treffen van voorzieningen tn drie openba re lagere sehoïen.. De Theo ThSjssenschool aan het Edisonplem heeft een krediet gevraagd van 19.500 voor het aanschaffen van nie«*ve leer3intgense>ts :n vijf lokalen, .en het aanschaffen en aan brengen van zes schoolbor den. De Burgemeester Verve en- school a sn de Na chfe ga al Laan krijgt 18.000 wanneer de raad ermee akkoord gaat, voor het aanschaffen van nieuwe leeriingensets in zes lokalen. Voor de Goeman Borgesius- school in de Antibome Muijs- straa-t vraagt het college een krediet van 5.300 voor het aanschaffen van tien open kasten en twee kaartenkisten het aanbrengen van vijf prik- wanden en de inrichting van een kamer voor het personeel. De gemeenteraad behandelt de voorstellen maandagavond 23 oktober tijdens een openbare vergadering in het stadhuis. Auto tegen bromfietser Schiedam De 51-jarige auto mobilist J. F. Z. i-s het afgelo pen weekeinde .toen hij op de Parkweg a-cWerult een par keerplaats wilde uitrijden e- geri een bromfietser gebotst. De bromfletsseiy de 16-jarige elektrfciën C, H. H. uit Rott er- dam, ts met een gebroken lin kerbeen door de GGD naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht. o Schiedam De gemeenteraad beslist maandagavond 23 okto ber of Schiedam zittSng neemt in de op te richten Stichting onderwijsbegeleidmgscom- missie Nieuwe Waterweg noord. Dit naar aanleiding van een voorstel van burge meester en wethouders, die de raad tevens vragen, wethou der mevrouw G. D.Verweij- de Graaff als vertegenwoor digster van Schiedam In de stichting aan. te wijzen. De bedoeling is dat deze bege leidingscommissie, waarin ook Vlaardingen en. Maassluis vertegenwoordigd worden, fa segewijs wordt opgebouwd. Óm het s.treefplan 1973-1975 të realiseren is een jaarlijks be drag van ƒ1.386.000 nodig. Voor Schiedam betekent dat een bijdrage van 584.000. Het college begroot de kosten var. salarissen, sociale lasten en huisvesting van diverse functionarissen, die met de schoolbegeleiding belast zul len worden, op ongeveer 280.000. Over de financiële kar.t van de nieuwe commis sie zullen nog nadere voorstel len aan de gemeenteraad wor den gedaan. De minister van onderwijs en wetenschappen heeft het college laten weten, in principe bereid te zijn de begeleidingsdienst voor 1973 eer financiële bijdrage in de vorm van een project-subsi diëring toe te kennen. Sinds mei 1968 zijn er onderhan delingen gaande over de stich ting van een schoolbegelei dingsdienst voor het openbaar en het bijzonder onderwijs in Schiedam, Vlaardingen gn Maassluis. Momenteel zijn de drié gemeenten overeengeko men een dergelijke stichting in het leven te roepen. Uit debeleidsnota 1972 van de wethouder van onderwijs, me vrouw Verwei j-de Graaf, blijkt, dat de schoolbegelei ding bij het onderwijzend per soneel van h?t openbaar on derwijs het hardst nodig is. In onderwijskringen is men van. mening, dat onderwijsverbe tering niet mogelijk is zonder begeleiding," mede gezien het feit, dat door de veranderin gen in de maatschappij de sa menleving andere eisen aan het onderwijs gaat stellen. De voorstanders van het open baar en het bijzonder onder-/ wijs zijn het eens geworden; over de samenwerkingin een' regionale schoolbegeleidings- commissie. In de ontwerpsta tuten is rekening gehouden met levensbeschouwelijke as pecten, voorts staat in de be palingen over de samenstel ling van het. algemeen en het dagelijks bestuur, dat het openbaar en hét bijzonder on derwijs verhoudingsgewijs op basis van gelijkheid vertegen woordigd zullen worden. Schiedam De Nederlandss Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Schiedam, houdt op 3, 4 en 5 november een tentoon stelling in de bovenzalen van gebouw Arcade. Tevens is er een wedstrijd, met als inzet de kampioenstitels voor jonge en oudere vogels, door de inzen-, ders dit jaar of eerder gefokt. Tn een zg. vrije klasse kunnen koopvogels eveneens bij de keurmeeslers worden vóór ge bracht. Behalve een unieke verzameling kleurkanaries zijn op deze tentoonstelling fraaie tropische vogels te be wonderen. Hieronder zijn par kieten. groot en klein, maar ook dwergpapegaainen. De col lecties vogels zijn voor ieder een gratis te bezichtigen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1