Dank De injectie on oit i Wilton zwicht ook voor SZC-reserves Taktisclie zet bezorgt Wilton winst op UVG TWEEDE NEDERLAAG ONTNUCHTERT DAMCLUB SCHIEDAM DIPLOMA'S BIJ „DE WATERVRIENDEN" Kritiek op niet opkomen van scheidsrechters Woensdag jeugd- toernooi bij Fortuna SZC'ers Willemjan Looman en Addie Wies in nationale jegndselektie „Trekvogels" bedwingt Amcrongse- Zeeman pleegt ontucht Jongens aangehouden SCHIEDAMSCHE COURANTDINSDAG 17 OKTOBER 1972 c Schiedam Schiedamse ging voor lichamelijk ge- handicapten „De Ooie- vaars", ziet de toekomst er n heel wat rooskleuriger uit dan enkele jaren geleden 't geval was. Dank zij de fi nanciële steun, verstrekt door de stichting „Lente- feest", kunnen de leden één avond per week weer sporten in sporthal Mar- griet, dat op zich al een hele verbetering is. In de gastvrije kantine van de Gist en Spiritusfabriek Voor de Trainer v.d. Broek riet vele nw- vijfenveertig leden. De helft Sportvereni- gelijkheden voor zijn pupiUen hiervan doet aan. sport. nu ze volop kunnen trainen. Desgevraagd verklaart Cees .Ambitie is er genoeg", zegt hij. „Het moet echter moge lijk zijn dat de spelers aanwe zig kunnen zijn bij competitie wedstrijden van andere tafei- tejmisdubs. Dit bevordert de nodige kajk op het spel en ze doen wedstrijdervaring op". Vandaar is het bestuur van plan een team te laten uitko men in het competitieverband van Nederlandse Tafeltenziis- bond. De afdeling Amsterdam van de N.I.S. heeft dit ook ge daan en met succes. ZWEMMEN Kroon dat ...De Ooievaars" een uitgesproken sportvereni ging is en dat ook wil zijn. Sport en ontspanning gaan in elke vereniging samen, 'ook bij ons. In de zeven jaar dat de vereniging bestaat zijn er natuurlijke onverbreekbare banden gegroeid. Echtgenoten en verloofden van de leden ko men mee naar de bijeenkom sten, of er gesport wordt of niet. Het sporten zelf gebeurt meestal gesepareerd. Heerst er spanning op de sportvioer dan vormt de aanhang het pu bliek. Voor de recreatie ko men allen nog bijeen in de Hijzelf maar verder deze gehele kantine van HoBand'ia. Dit is Ooïevaarsgemeenschap is vol een aflopende zaak. Voor eind van alles wat er kart gebeuren december moeten wij eruit met hun vereniging. Het bc- zxjn. Voor een nieuw onderko men is daarom ons oog geval len op het momenteel leeg staande schoiencomplexje in de Pahrenheitstraat." Dat zou een definitieve oplossing voor ons zijn", zegt Cees Kroon. waren van een volledige zelf standigheid staat bij alles echter primair. „Krijgen wij inderdaad iets aan te bieden, dan zal voor de vele gehandi capten in deze omgeving de drempelvrees wegvallen zodat „de Ooievaars" kan uit groeien tot een grote vereni ging, Kijk maar eens naar Rotterdam", zo besluit .de pio-1 nier 'en voorzitter Cces Kroon, j SchiedamDe droom van de Damclub „Schiedam" ïs uit. Defi nitief uit. Het eerste tiental van de Schiedammers Incasseerde in de uitwedstrijd tegen Constant 2 een forse 13—7 nederlaag. Dit betekent dat na het verlies van vorige week tegen Het Oos ten 3 alle kansen op het kampioenschap in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond definitief verkeken zijn. Weer tas- ten de Schiedammers in het duister naar de reden van dit ver- Hes. De vorm is weg. of de verwachtingen waren te hoog ge spannen, terwijl de mogelijkheid ook aanwezig is dat men tak- tische fouten heeft gemaakt. Het zijn echter gissingen waarop het antwoord voorlopig niet gegeven kan worden. Het enige, wat de dammers van „Schiedam** nu nog kunnen doen, Is tegen koploper Char- lois 1 een zo goed mogelijk re sultaat proberen te behalen, HoUandia was het alleen Ook de zwemsport ligt binnen ïnogelijk de 'tafeltennis- bereik van de Ooievaars zouts sport te beoefenen. Het veelafdelingen van r,e ha^IcRthaf ir-u-am Ui**- N.I.S. reeds collectief wordt basketbal kwam hier niet beoefend. Incidenteel kunnen s. aan bod zodat deze. afdeling - uiteen is gevallen. ,<- *Leden die aan deze sport de voorkeur geven trokken hier voor naar Botterdam of el- - ders waar mogelijkheden wa- - ren. Met rolstoel-basketbal. Het weer kunnen betalen van de sporthalhuur heeft inmid dels al geleid tot een hergroe pering van een basketbal team. Op basis van vrijwillig heid zijn de leden druk bezig de leden al zwemmen in hel Vlaardingse Kolpabad wat is mogelijk gemaakt door het Roode Kruis. Om in Schiedam te gaan zwemmen Is het ooj gericht op het in aanbouw zijnde zwembad-zuid. Bij de inrichting wordt rekening ge hóuden met lichamelijk ge handicapten. Dit is trouwens ook het geval in het in aan bouw zijnde overdekte 25 me ter bad in de Vlaardingse wijk Holy. Voorzmcr Cces Kroon net -oor flinke opknapbeurt te geven. Dit karwei uit handen geven zou de vereniging op vijfenze- ventig gulden per stoel komen te staan. De Ooievaars gaat dit bedrag zelf even voor de penningmeesteres verdienen. Als het rollende materiaal weer piekfijn in orde is ver wacht het bestuur dat de uit gevlogen Ooievaars weer op het oude en vertrouwde nest zullen terugkeren. Dan Ton nen de trainingen weer een aanvang nemen. Een tweede gunstige factor voor de sportvereniging is dat het Cash and Carrybedrfjf J. W. Salari zich bereid heeft ver klaard ais sponsor te gaan op treden. Zoals eerder vermeld, I' wordt het contract hiervoor binnen enkele dagen gete kend. Met het geld van de sponsor kunnen trainingskns- ten en onderhoud plus aankoop van materialen worden be taald. SUCESSEN Wat goede training vermag on dervinden de leden die aan ta feltennis doen. Onder leiding van het lid van de tafeltennis club Bruynzeel Kitchen Ea gles (Peter v.d. Broek) zijn de laatste tijd goede vorderin gen gemaakt. Dit resulteerde, in enkele fraaie successen. In Zwolle esndigde Jan van Don gen bij wedstrijden waarvoor tachtig deelnemers rond de tafels kwamen als eerste. Zijn clubgenoot Cees Kroon werd .vierde. Op een in Eindhoven gehouden toernooi veroverde Marja Vis ser een eervolle derde plaats. "Uit Gouda bracht Truus Et- man dit seizoen een tweede prijs mee naar Schiedam. de toekomst goede mogelijk heden voor een afdeling zwemsport, „Deze moet uiter aard in samenwerking gaan met de zich meer op het so ciale vlak bewegende Algenv*- ne Nederlandse Invaliden Bond, afdeling Vlaardingen- /Schiedam". Deze staat po sitief tegenover sportbeoefe ning door haar leden, vier hiervan sporten reeds bij De Ooievaars en er zullen er on getwijfeld meer komen, ra voorspelt de actieve Ce as Kroon. Hij heeft stappen on dernomen om de beschikking te krijgen over de geiden. Welke bij de overgang van Vlaardingse Bond voor Licha melijke Opvoeding naar Sport raad zijn gereserveerd voor sportbeoefening door lichame lijk gehandicapten. Coördina tie met de A.N.I.B. en ge meentelijk Sportinstantiö (Vlaardingen) zal-om de erf>- nis in Handen te'krijgen onont beerlijk zijm Hoe dit geld te besteden? Op de eerste plaats kunnen in de bestaande zwembaden nood voorzieningen worden aange bracht die voor de gehandi capten een bezoek minder ri«- kant maken. Dit kan een spe ciaal hiervoor geconstrueerd wagentje zijn of een liftsv. steem. „Het gaat er om de zwemmers veilig aan de rand van de bassins te brengen", zegt voorzitter Kroon die met veel élan werkt aan de verwe- zenlijking van dit alles. Zijn gehele bestuur bestaat uit hem zelf en zijn penningmees- teres, mevrouw Van Rooyen. Het wachten is op een nieuwe secretaris en een eventuele verdere b es t uursuitbrei ding. De vereniging telt momenteel Schiedam Ook na de tweede competitiewedstrijd is het team van Wilton Fijenoord nog zonder winstpunten. Tegen bet derde zevental van stadgenoot SZC werd met 43 verloren. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat nog in zo ruime mate zou worden gescoord want halverwege de wedstrijd was er nog geen doelpunt gevallen. De wal frequentere SZC-aanvallen konden nauwelijks worden afgerond en anderzijds kwam het SZC-doel door te weinig Wilton-schoten niet in gevaar. Schiedam Dat ook handballers in wedstrijden aanmerkingen maken op de scheidsrechters valt niet goed. te praten, maar dat diverse Schiedamse handbalteams mopperen over het wegblijven van diezelfde arbiters* ligt voor de hand. Ook de reserve dames- en herenteams van Wilton maakten weer eens een vergeefse reis, hetgeen dit seizoen al meerdere keren is voorgekomen. Ook de heren-ontmoeting DWS 3UVG ging niet door, al had hier.de Scheidsrechters Commissie een fout gemaakt door de aangewezen scheidsrechter op hetzelfde tijd stip ook een andere wedstrijd toe te bedelen. Ondanks pogin gen de wedstrijd naar een later tijdstip te verschuiven, moest deze wedstrijd worden uitgesteld. Het openingsdoelpunt was voor WF dat een numerieke meer derheid wist uit te buiten. Kort daarop maakte van de Anker uit een zelfde situatie voor SZC gelijk, een goede af spiegeling van de veld verhou dingen. ftrie doelpunten van gelegen- heidsmidvoor Roodenrijs, na goed voorbereidend spel van Kees Bamhard en René van der KulL, gaven SZC nog on verwacht een ruime marge van 41, waarna Wilton goed terugkwam met doelpunten van Prook en Stuyvenberg. Te laat echter om nog een gelijk spel af te dwingen. JEUGD «e SZC-jeugdploeg speelde een uitstekende wedstrijd in de nationale jeugd competitie te- gen de ploeg van de Lanstngh. ioed combinerend, maar vooral met zeer spej zwemmen, werd .de tegenstander al in het eer ste speldeeï overrompeld en 0p 4o gèzet door uitblinkers Looman, Kramer, Freher, Pijper en Smits. Vooral de laatste bleek goed op schot, want uit het eindtotaal van IX doelpunten nam hij er niet minder dan 6 voor zijn reke ning. Lowes en Vrins droegen even eens hun steentje bij aan een vlekkeloze partij waar de ove rigens technisch niet onbe kwame tegenstanders niet meer aan te pas kwamen Een team met een goede toe komst, waarvan 2 spelers in de voorlopige selectie voor het nationale jeugdteam zijn op genomen, te weten keeper Addy Wies en speler Willem- jan Looman. DAMES De SZC-dames verloren met 2 0 van WIK. De Vlaardingse dames verkregen een snelle 2—0 voorsprong, waarna geen er.kcle treffer meer viel te no teren. SZC kwam weliswaar meer in de aanval, maar de Vlaardingse verdediging was te goed op dreef om het te ge vaarlijk te laten worden. Pech voor de SZC-ploeg dat nogal wat schoten door paal en lat gekeerd werden. Voor DWS overigens weinig suc cessen, Het werd al snel dui delijk dat de dames van DWS de twee zaalhandbalwedstrij den van zaterdagavond nog in de benen hadden. Hiervan profiteerde tegenstander Wesüandia door een stevige mandekking toe te passen, waarop DWS het juiste ant woord schuldig bleef. Mede hierdoor kwam Westlandia re gelmatig vrij voor doel en be haalde dan ook via een 5—0 ruststand een ve-rdiende 8—2 zege. SCHUTTERS De heren van DWS moesten in Kwintsheul aantreden tegen het sterke Quintus. Doordat de thuisclub een aantal uitste kende schutters in het team had opgesteld werd het voor de Schiedamse defensie een uiterst moeilijke zaak de sco re te beperken. Vaak ver buiten de twintig-meter-lijn werd de bal haarzuiver en keihard op het Schiedamse doel geschoten. Hierdoor ver overde Quintus reeds een 9—4 ruststand en bereikte, on danks een in de tweede helft De dames van Scylla ondervon- beter spelend DWS, een 15—9 den weinig tegenstand van het Wilton koos nu voor een con sequente mandekking en ont regelde daarmee de UVG- aanval. Ook aanvallend kwam Wilton nu tot betere resulta ten, waardoor toch nog een 54 zege behaald kon worden op het dappere UVG. In tegenstelling tot dit duel, werd het treffen tussen Her mes 2 en de heren van Wilton geen groots duel. Beide maak ten daarvoor teveel fouten, waardoor het vertoonde spel rommelig aandeed. In de eer ste helft moest- Wilton steeds achterblijven bij de thuisclub en moest daardoor genoegen nemen met een 65 achter stand bij de rust. In de tweede helft kwamen de Schiedam mers echter goed terug en drongen de tegenstanders steeds verder in de verdedi ging: 79. Een iets te harde ingreep van de Wilton-defen sie werd in de slotfase be straft met een strafworp waardoor Hermes de eind stand terugbracht tot 89. UVG in aktie. Een archief opname overigens, want.door eer» fout van de Scheidsrech ters Commissie kwam het Schiedamse team niet binnen de lijnen. DWS incasseerde tegen het stug verdedigende Westallandia een duidelijke nederlaag. taan 2 bracht deze doelman De jeugdfceams behaalden goe- resultaten. De heren van UVG hadden weinig moeite met Actief, 6—1, terwijl ook de dairies fors uithaalden: 12—5. De dameswedstrijd TJnitas*—DWS werd eveneens een moeiteloze zege, 8—2, evenals voor de heren de te genstand van. Snelwïek proble men opleverde: 15—7,. Schiedam De wandelsport-, vereniging „De Trekvogels" nam deel aan een., wandel ■mars in Amerongen. Alles werkte mee, zoals het fraaie parkoers, mooi, weer.en de schitterende herfsttinten van de bossen. Dewandeling zelf kostte, mede door de lastige klim- tegen déAmerongse-: berg, de deelnemers heel wat zweetdruppeltjes. Iets waar mee de goed getrainde, ploeg van -de Schiedamse .wandel- sportvereniging toch weïndg problemen had en zonder, uit vallers de mars beëindigde; Als besluit van. het wandel®ei- zoen volgt op zaterdag '18 rio- vember de door „Dei Trekvo gels" georganiseerde St.-Nieo- laasmars. Startplaats 'is 'het gebouw De Rank in Kethel. Aansluitend op deze mars be gint de wandelsportverenigmg al weer mat' dé winteractivi teiten, maar kijkt alweer ver langend uit naar. het nieuiwé seizoen. tal van fraaie reddingen op zijn naam. Mede hierdoor waagde de Schiedamse aan val zich gedurfd op Aetief- grondgèbïed en scoorde zeven keer raak. Hiertegenover stel de Spartaan slechts drie tref fers. Ondanks .een minder sterks tweede helft behaalde Scylla een 9—6 zege. Bromfietscontróle Schiedam De Schiedamse po litie heeft het afgelopen week einde met de curvometer en kele bromfietsen gecontro leerd. Vier opgevoerde brom fietsen werden op de Nieuwe Dam!aan uit het. verkeer ge- nonieri. Maar ook dat zal voor de Schiëdamse hoofdklasser een schrale troost zijn. Schiedam liet door Tiny Mous, aan bord 3, en invaller F. Pauw slechts twee winstpartijen noteren. De middengroep, bestaande uit M. v. Erkel, J. C- Onink en K. Boersma, speelde remise, terwijl W, J. Vrijland, H. M. Willemse, P. Lansbergen, T, A. Tilman en B. Quist een nul ontvingen voor al hun moeite. Twee standen uit de winstpartij van Tiny Mous: (Stand 1) zwart 12 schijven (Mous) óp 3, 6, 7, 8r 9, 15, 16, 18, 20, 24, 25, 26. Wit 12 schrijven (Frehe) op 27, 29, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 42 44, 45, Zwart mag nu niet 2S31 spelen, omdat wit dan een.toch wel verrassende dam neemt via 39-34 31X22; 35-30 24X35; 29-24 20X29; 34X1 met winst voor wit. (Stand 2) Zwart 12 schrijven Op 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18,"20, 24, 25, 26, Wit 12 schrijven óp 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 39, 40, 45. Zwart speelde hier 17-21. Er rest wit nu niets be ters dan met 35-30 een stuk te offeren, wat in de partij ge beurd is en ook niets oplever- de. Wit heeft nog drie mogelijkhe den: 1) 28-23 verliest op 11-17; 23X12 17X8 en er is geen goede zet meer voor wit. 2) 28-22. verliest zowel op 24-30;" 35X24 11-17; 22X11 16X7; 27X16 18-23; 29X9 20X36; 9X20 15X24; als ook op 24-30; 35X24 18-23; 29X9 20X38; 32X43 21X41; 9X20 25X14. 3) 29-23 18X38 32X43; 21X41; 28- 23 26X37; 34-30 25X34; 39X8 41-46, wat moet gaan winnen voorzwart; Uitslagen Constant 2— „Schie dam'*: G v d Waals—W J Vrijland 2—0. J A Lynch—H M Willemse 2—0, J H Frehe Ch Mous 02, J v-Welsenes M v Erkel 1—1, G Rijkhbek J C Onink 1—1, L Wolthuis R Boersma I—1; J Akker man—P Lansbergen 2—0, S Bel—T A Tilman 2—0, A A Leijnse—B Quist 2—0, J da Jong—F Pauw 0—2. Vlaardingen Woensdag 18 oktober (morgen) organiseert Fortuna een groot pupillen- toernooi op zijn velden aan de Marathonweg Deelnemende verenigingen zijn ADO (Den Haag), PVO'33 (Vlaardingen), RFC (Rotterdam), SVV (Schiedam) en Fortuna zelf. Alle verenigingen komen met hun B- en E-elftal naar Vlaar dingen. Het toernooi begint om 10 uur, terwijl de prijsuitreiking rond 15.45 uur zal plaatsvinden. Het evenement staat onder leiding van de pupillencoon- missie van Fortuna ëu wel de heren P. van der Lïlnden, M. den Braber, H. Peters en L. de Haas. Schiedam De Schiedamse politie heeft een 26-jarige Duitse zeeman aangehouden. Hij wordt ervan verdacht on tucht te hebben gepleegd met meisjes <he speelden op de speelplaats aan de Dr. Zamen- hoffstraat. Schiedam Zes jongens valt ongeveer twaalf jaar zijn aan gehouden. Zij hebben vijf in braken bekend. O.m. hebben ze ingebroken in de scholen- - gemeenschap Nieuwlamt, in de kantine van DWS, in de kan tine van Asvton en in de gym nastiekzaal aan de Dr. Kuy- perstraat. MAKKELIJK overwinning. FANATIEK De dames-derby UVGWilton werd een spannende ontmoe ting. Zonder schroom koos UVG fanatiek de aanval, waarop de Wilton-defensie in eerste instantie aarzelend ant woordde. Het resultaat hier van was dat Wilton pas korf Rotterdamse Actief 2. Het ge volg was dat de Schiedamse aanval als het spreekwoorde lijke mes door de boter sneed en met de rust reeds een 60 voorsprong liet noleren. Na deze onderbreking deed Scylla het wat kalmer aan, maar eindigde zonder noemens waardige inspanning met een 9—8 zege. voor rust de eerste treffer liet De heren van Scylla hebben In noteren, tegen drie voor UVG. doelman Freek de Koning een In de tweede helft werden de belangrijke troef gekregen, rollen echter omgedraaid. Ook in het duel tegen Spar- Schicclam De Schiedamse Zwemvereniging „de Water- vrienden" stelde een aantal leden in staat examen af te leggen teneinde in het bezit te komen van een zwemdiplo ma zowel. A. dan B. van de N.C.S. Hiervoor waren ook veel ouders en verdere ver wanten. naar het Sportfond- senbad gekomen om getuigen te zijn van de hiervoor af te leggen zwemproeven. Voor het A-diploma slaagden 37 kandidaten; voor het B-dipIo- ma 33, waaronder enkele vol wassenen. In totaal werden dit jaar bij „de Watervrien den" 222 zwemdiploma's uit gereikt t.w.MOI diploma's A; en 76 diploma's B. Verder 31 zwemvaardigheïd-diploma's I; 8 II; 5 UI en 5 diploma' IV. Het jaar wordt besloten met tussen de 708 en 750 leden waarvan driekwart uit jeugdi gen bestaat. Vergeleken bij voorgaande ja ren neemt ook bij „de Water- vrienden" het aantal volwas sen leden toe. Een tendens welke ook bij andere takken van sport valt waar te nemen chaamsbeweging. Het sluit stuk van .het jaar wordt voor dëze.:Watërvrienden het grote St. -Nicoalaasfeest voor de jeugd'. s Het uitgebreide kader, leiders en-instructie,, krijgt met het bestuur volgende week zater dag een uitgangsdagje. Na een bezoek aan de luchtha ven Schiphol is bet gezelschap te gast bij de Vara-studio waar wordt gedineerd. In Utrecht - wordt vervolgens de T.V.-uitzending. „Een van de acht" bijgewoond. Gestaagen een drang tot meer li- Diploma A.; John Aan de Wiel, Toby Alers. Yvonne Dröge, Rlcicy Yaulfta- ber. Belinda Harkema, ingrid van ingen, Yvonne de Jager, noddy La- fontalne, Jan Leenslag. Isabel. Medi na. Jolanda Meerhof, Rob by Meul- dijk, Judith Moré, Jean et te Nate- ron, Miranda Onburg, Beppie van Pelt. Carola Schdts. Kees Schets, Reno Simons, mem van SHedrecht, Corlne Siuymers, Hars Suttorp, Tonnie de Zwart. Ralph Sijster- mans, Mirjan Tllmans, Ronnie van Tonr. Luut v.d.. Ttrin. Gerry van Gnen, Sandra Verkouteren. Arie Jan Verveer. Mariët Verwaal, Jolanda de vilegere. Marga voosen. Wilma de vries. JEdtri«.nd winters. Lesley van weerkom en Henk Zuidgeest, Diploma B,: Evelin Blom, Marike Broekema, Thea Bronsema, Melis Hotleman, Eddy Millcnaar, Linda Hinz, Jolanda Hoogland, Gerard Klaver, Annemay v.d. Wou wl and, Marja de Nijs, Kerstln. van Osch, Bas Ossewaarde, Richard v. Pelt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4