ARIE VERLINDE:VERHEUGENDE KANDIDATUUR SZC als vierde tussen zwemtop ÉJÊÈm oteam Wilton F. mist eindschot JULIANA AAN KOP PROMOTIE KLASSE i A il I STIJLPRIJS VOOR DOLF KRIJGSMAN SPONSORING DE OOIEVAARS DEFINITIEF RES Sunlight sterker dan Delta Sport Inbraak in platenzaak 'wee kandidater -ooi* vice* oorzilterschap i chiedamse portraad Toneelgroep Sater in Irene Bloemschikken met de KNMTP Wi-** ramsral111 WeWÊiWwWï Bromfietser tegen auto Inbraak in benzinestati on 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 24 OKTOBER 1972 Schiedam Wanneer de Schiedamse sportraad zich straks, op 6 november, buigt over het probleem van de opvolging van Jn van der Touw's funktie als viee-voor- zitter In de sportraad, ont wikkelt zich een volkomen nieuwe situatie. Een unieke situatie ook, want voor «over na te gaan wordt het de eer ste keer dat de leden van de sportraad kunnen kiezen uit twee kandidaten. Het geen het gevolg is van de kandi datuur van Arie Verllnde, gemeenteraadslid en lid van de sportraad, naast de te verwachten en bijna tradi- tïonele voordracht door de 5BLO van de betreffende voorzitter, In dit geval de heer Mazee, Een verheugen de ontwikkeling, die de wat vergrijsde procedure de voorzitter van de SBLO wordt automatisch tweede voorzitter van de sportraad regelrecht doorbreekt. Hierdoor wordt, nog voor de tc verwachten uitspraak van de herstructureringseom- jnissle inzake het Schiedam se sportbeleid, alvast wat stof weggeblazen van de zo in het slob zittende sporibe- hartiging in Schiedam. Al vast, want zoals aangekon digd hoopt de herstructurc- ringseommissïe op 2 novem ber a.s. de situatie voldoen de te hebben doorgelicht. Al met al manoeuvreert men zich met de verwachte kan didaatstelling van SBLO- voorzitter Nico Mazee wel in een probleemvolle situatie. Tenslotte was juist het aftre den. van de SBLO-voorziUer, Jo van der Touw, de dire kt e aanleiding om een beroep te doen op een neutrale cura* missie. De SBLO kwam er zelf niet meer uit, stuitte bij het vinden van een capabele opvolger op te grote proble men. Vandaar die commis sie, welke zich moest buigen over het vraagstuk van net ao moeizaam te voeren sportbeleid in Schiedam. Het uitgangspunt van de SISLO was dapper, men stelde on dermeer de mogelijkheid dat het uls overkoepelend or gaan zichzelf overleefd kon hebben. Vooruitlopend op de uitspraak van de herstruciu- reringscommissie koos men Nico Mazee als (laatste*) voorzitter van de SBLO. Hoewei nooit, officieel beves tigd, wekte de verkiezing van Nico Mazee de indruk dat de SBLO slechts behoef te had aan een interim-lei der, in afwachting van de uitspraak op 1 november. Enkele terloops gemaakte uil- spraken wekken echter de verwachting dat de herslruc- tureringscomimssie wel de gelijk levensvatbaarheid sief voor een overkoepelend or gaan als de SBLO. In dit licht bezien lijkt de kandi daatstelling van voorzitter Nico Mazee voor de funktie van tweede voorzitter in de sportraad, een zaak die op H november zeker aan de orde zal komen. Een kandidatuur waartegen door enkele leden van die sportraad ernstige bedenkingen gekoesterd wor den. Uit die richting ook komt de tegenkandidatuur van Arie Verlinde, met voor de eventuele twijfelaars de prettige bijkomstigheid dat ze nu ook nog een alternatief krijgen voorgeschoteld. Hoe een eventuele stemming ook zal uitpakken beide kandi daten kunnen ongetwijfeld rekenen op steun by deze verkiezing de kandidatuur van Arie Verlinde is in elk geval een verheugende ont wikkeling. Schiedam heeft behoefte aan een-krachtig en consequent sportbeleid, de tweede voor zitter van de sportraad is daarin een uiterst belangüj- ke schakel. Of Nico Mazee hiervoor de juiste persoon Is, wordt door velen ernstig 1/1 twijfel getrokken, waardoor juist het probleem inte rim-voorzitter of niet een belangrijk vraagstuk wordt. Een interessant, maar ook ernstig vraagstuk. Immers, wanneer de SBLO mocht be sluiten de huidige voorzitter kandidaat te stellen, zullen velen noodgedwongen genoe gen moeten nemen met een stilzwijgende verlenging van dit leiderschap. Een nieuwe verkiezing, uiteraard met de mogelijkheid dat de huidige VQOrztter dan wederom wordt gekozen, lijkt een voor de hand liggende oplossing. Tegenover deze kandidaat dan de tegenkandidatuur van Arie Verlinde. Een be langrijk punt voor de SBLO om zich over te beraden, te meer omdat enkele leden van de sportraad te kennen hebben gegeven hun funktie op te geven indien het vi- coe-voorzïtterschap, ook bij stemming, toegewezen zou worden aan de huidige voor zitter van de SBLO. Redenen genoeg om aan te ne men dat het op maandag avond S november best eens zou kunnen rommelen in de Schiedamse sportraad, dat men gaat kiezen uit twee kandidaten. Gaat de voor keur uit naar de huidige SBLO-voorzitter Nico Ma zee, of naar tegenkandidaat Arie Verlinde? Een stem ming kon wel eens heel ver rassend uitpakken. HANS SOETERS. dam Naast de traditie! kandidaatstelling van dl 10 voorzitter vóór dè vakeT l als vice-voorzitter in d( ad Arie Verlinde- Schiedam Ook de landelij ke verenigingszwemcompe- iitie 1972-1973 is van start gegaan en de SZC-zwem- ploeg reisde naar Drachten om met het naar de hoogste afdeling van 12 clubs ge promoveerde DZ&PC en zwemclub De IJssel (De venter) het eerste zwem- programma af te werken. Het ligt in de verwachting dat de SZC-heren het dit jaar in de A-af deling moei lijk zullen krijgen. De stand na het eerste van 4 programma's is evenwel hoopgevend, gezien de be reikte 4e plaats, na de top clubs ZIAN, Zeemacht (Den Helder), en het Heem- steedse HPC, dat SZC slechts 7 seconden voor bleef- Na SZC eindigden op de 6e 't.m. 12e plaats Zwem- lust, het Y, PSV, DZPC, V£C, de IJssel, MOSA en De Schiedamse dames debute ren dit jaar in de B-klasse (2e afdeling) en hadden een rede lijke start. De totaal-balans van de eerste ontmoeting in deze grote afdeling moet nog worden opgemaakt. De beste prestaties waren die van Anja Vïnke op ioo meter vlinder slag meisjes onder 14 jaaf met 1-24.8 en Helga van der Spek die op 100 meter school slag dicht in de buurt van Astrid Albers (Drachten) bleeft 1-23.1 om 1-24.7. $£JW5sr?*§ 't - René van der Kuil belangrijk aandeel meter vlinderslag werd een duidelijke overwinning voor delijke overwinning voor Ruud Pijper: 2.19.7, gevolgd door René van der Kuil met 2.32.5. Bij de jongens vlinder de Ton Ruys de 100 meter af in 1.22.7, een persoonlijk beste tijd en goed voor de 2e plaats, vlak achter Jan Kooistra van DZPC met 1.21.2. Bij de heren gaven René van der „KuR. Ruud Pijper, Wil- Verder een dubbele SZC zege op lem Jan Looman en Diok Hans- Ier gved partij. Op de 200 meter vrije slag no teerde René 2.09.1, Ruud 2.13.7 en Willem Jan 2.15.5, De 2Q0-: de 200 meter wisselslag per soonlijk voor Pijper met 2,23.3 en Van der Kuil met 2.25.0. Een alleszins redelijke start van een zwaar seizoen. Schiedam - Ook dit weekend werd er weer druk aan waterpolo gedaan, met wisselend succes voor de Schiedamse teams. Winst voor SZC 2 en SZC 4, verlies" voor Wilton Fjjenoord en SZC 3, alsmede voor het tweede dameszevental van SZC. van SVH, dat in snelheid en techniek weinig voor de SZC reserves onderdeed. Met de zwemploeg aan de start in Drachten voor de hoofdklasse zwemcompetitie van de KNzb traden de SZC- ploegen niet op "volle sterkte Zfi1 aan. Voor het tweede geen be- lexjÈimering 0m met geva rieerd aanvalsspel SVH-4 de baas te blijven. Een via de ge broeders Ben en Ruud Kra mer Freher en Frits Smits op gebouwde voorsprong van 30 werd als gevolg van onnauw keurig verdedigen nog bijna door de vlot zwemmende Rot terdammers ingelopen. Bij een 3—2 stand werd een sfcraf- minuut tegen SZC gegeven, In plaats van de voor de hand liggende gelijkmaker kwam er .een Schiedamse treffer, toen Jcs Nieuwendijk na han dig de bal te hebben onder schept aan de haal ging, de achtervolgers geen kans gaf en de veelbelovende SVH - jeugdkeeper met een keihard schot passeerde. Dit goede voorbeeld werkte in spirerend, want de totaal-sco- - re, kw&m v*a n°£ 2 do'elpun- 'ten v'an Smits op 6, tegen -jjt. klampt bet schietyproblemen. Tegen het Vlaardingse WIK werd praktisch geen schot op de vijandelijke veste afge vuurd en zo wordt het wel erg moeilijk om wedstrijd punten te behalen. De wat sneller en vinniger spelende Vlaardin- gers creëerden zich heel wat kansen maar de redelijk kee pende WF-goa3ie Hoogendijk stond slechts drie treffers toe. De WF-aanval liet het even wel afweten, althans wat de afwerking betrof. Men bevond zich vaak genoeg voor het WlK-doel door vanuit het mid denveld snel op te zwemmen, maar het verlossende schot had men in Schiedam gela ten: 03. Uitslagen: SZOi—RET 3: 7—1 Wilton—WIK: 0—3SZC-2— SVH-4: 64; Nautilus 2 SZG-3: 4—3. Dames: Lamme- tjesuHelrl—SZC-2: 52. F\ Vlaardingen Het eerste da mesteam van Sunlight speelde een uitwedstrijd in Zierikzee tegen Delta Sport. Het werd een leuke partij volleybal, waarin Sunlight duidelijk als sterkste ploeg naar voren kwam. De Vlaardingse dames speelden aantrekkelijk volley bal. Delta Sport wist de eerste set te winnen door profijt te trekken uit de oude kwaal van Sunlight, n.l. een te overmoe dig begin, (15—13). Weliswaar doet de uitslag van de eerste set vermoeden dat Delta Sport sterk was, maar in het verdere verloop van de wedstrijd tekende het krachts verschil zich duidelijk af en wel in het voordeel van de gasten. De drie volgende sets werden gemakkelijk door Sun light gewonnen. Er was zelfs een 25—1 setstand bij. De Vlaardingse dames sleepten 2 punten uit Zierikzee en daar gaat het tenslotte om. Het eerste herenteam van Sun light dat nog ongeslagen was, kreeg het sterke volleybal team van VCO II od bezoek. De mannen uit Ommoord wa ren net als de Vlaardingse he ren ook nog ongeslagen. In een gelïjkopgaande eerste set zag Sunlight kans om VCO op verlies te zetten (1513). Dit gaf de Vlaardingse burger moed. De gasten wisten ech ter op knappe wijze de volgen de arie sets op hun naam te brengen, VCO verdedigde zeer sterk en liet tevens aan vallend veel goeds zien. Sun light, dat met een volledig eerste team in het veld stond moest in VCO zijn meerdere erkennen. „De Rotterdam mers wonnen verdiend en wij kunnen niets als excuus aan voeren. Zij waren gewoon sterker", aldus Charles Ver- heij, voorzitter van Sunlight, Schiedam De toneelgroep Sa ter komt vanavond in gebouw Jrene Nieuwe Haven. 155. De voorstelling wordt georgani seerd voor leden van het Ne derlands Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvrien- denwerk en begint om acht uur. Sater brengt een pro gramma dat vooral is geënt op de milieuproblematiek. Het is de bedoeling dat na de voorstelling een discussie wordt gevoerd. De toneelgroep bestaat uit twaalf mensen en zij werken sinds een jaar aan een vorm van toneel, die steeds is geba seerd op de actualiteit. Eén van de kenmerken van de groep is, dat zij niet met een vast repertoire tot de schouw burgen wil doordringen. Ech ter, wanneer de gelegenheid zich voordoet wil zij in thea tervorm inspelen op politieke gebeurtenissen, milieu- of on derwijsproblematiek. Kortom Sater stelt zich kritisch en geëngageerd op in een veran derende maatschappij. Eindhoven De Schiedamse hokser Dolf Krijgs man, die tegenwoordig voor de Sportclub Dor drecht uitkomt, heeft in Eindhoven een onbeslist gebokst tegen de Nederlandse kampioen hantamge- vvicht Martin. Krijgsmans uitstekende optreden werd in dit gala beloond met de stijiprijs. Ook broer Tonny Krijgsman kwam tot een onbeslist. Dit gebeurde in het Duitse Walsum, waar de Sport club Dordrecht een internationaal treffen had met BV Walsum. Ondanks, dat Tonny met Mühert in de laatste twee ronden geen problemen had, oordeelde de jury onbeslist. Puck de Begt, die ook in deze ontmoeting uitkwam, verloor het duel tegen Martens II op punten. De Regt, die met ademhalingsmoeilijkheden kampte, liet de Duitser te veel initiatief nemen. Sportclub Dordrecht won tenslotte de „interland" met 8—10. Schiedam De Koninklijke Ne- Belangstellenden, kunnen zich derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, af deling Schiedam, start op I ncwember weer een cursus bloemschikken onder leiding van mevrouw Kulper-Sijthoff. De curstis bestaat uit vier les- avonden, die worden gehou- voor 27 oktdber opgeven bij mevrouw Frederiks Diepen- brockstraat 92, telefoon 70.82.91. Vanavond houdt de heer Kapel om acht uur, in gebouw Christelijk Sociale Be langen, een lezing met dia's over de heemtuin in Schie dam. den op 1,15 en 29 november en Op woensdag 20 december wor- op 13 december. De kosten per deelnemer zijn 30 voor leden en 40 voor niet leden. De cursusavonden worden gehou den in gebouw Christelijke So ciale Belangen Lange Haven 73, den, eveneens in gebouw Christelijk Sociale Belangen, door de KNMTP kerststukjes gemaakt onder leiding van mevrouw Kuiper-Sijthoff. De kosten per deelnemer zijn 7.5C. Schiedam Na de wedstrijd van het eerste herenteam van Ju liana speelde het dit seizoen zo goed draaiende tweede team. De tot dat moment ongeslagen tegenstander kwam uit Capelle en draagt de naam CW. De gasten gaven blijk goed vdlleybal te spelen. In de eerste set liepen zij weg tot 74. De heren van Juliana realiseer den zich dat ze er nu toch wel tegenaan moesten en dat de den ze dan ook. Furieus trok ken de Schiedammers van leer en Aad Breme'r haalde di verse malen op de spelverde lersplaats onverwacht uit en dat leverde punten op. Snel stond het 10-7, nu in Schie dams voordeel. Peter van Norde, die veel op linksvoor opereerde sloeg met harde diagonale klappen de verdedi ging van CW aan flarden. (1510). De tweede set werd heel lang, maar niet langdra dig. Beide teams knokten wat ze konden en dat gaf een zeer aantrekkelijk beeld, Juliana dat in de.meeste wedstrijden de meeste lengte in de ploeg nad, Yond in CW z'n gelijke Schiedam Een bestuursaf- vaardiging van de ISV „de Ooievaars" heeft ten kanto re van één der plaatselijke vestigingen van het Cash and Carry-bedrij'f J. W. Sa- lari de toegezegde sponsor overeenkomst schriftelijk bevestigd. Ondertekenaars waren de heer J. W. Safari en voor „de Ooievaars", voorzitter C. Kroone, ver gezeld van zijn secretares se, mejuffrouw M. C. G. Visser. Ook de bedrijfslei der, de heer G. Gommel, die destijds deel uitmaakte van het eerste honkbal team van S.V.V. woonde de schriftelijk bekrachtiging van dit sponsorschap bij, die vrijwel samenvalt met de opening van het negen de filiaal in Vlaardingen. Zoals eerder vermeld, wordt het de sportvereniging nu moge lijk gemaakt de tafeltennis sers intensief te laten trainen. De afdeling rolstoelbasketbal kan, nu de wedstrijdstoelen door de leden zelf grondig werden gereviseerd, op korte termijn, eveneens met de trai ning gaan starten. Het be stuur hoopt voor dit onderdeel op de medewerking van één der leden van de plaatselijke basketbalclubs die bereid is richtlijnen en zo mogelijk lei ding te geven. De vereniging beschikt al gerui me tijd over alles wat nodig is om ook met handboogschieten te kunnen beginnen zo hier liefhebbers voor mochten zijn of komen. Tijdens de vorige week gehouden ledenvergade ring is een verjongd bestuur gekozen dat er als volgt uit ziet: Voorzitter, C Kroone: se cretaresse, mejuffrouw M C G Visser; 2e secretaris, M. Nieuwenhuizen (Vlaardin gen); penningmeesteres, me vrouw C. W. van Roijen; 2e penningmeester, J. Pool (Vlaardingen) met leden van bestuur F. van Belle en J. Kramer Freher. wat lengte betreft. De stérke aanvaller Jaap Keijzer zag di verse malen een driemans blok voor zich, wat wel aan toonde, dat zijn reputatie bij de tegenstander bekend was. Een enkele keer had het blok succes maar zeker zovele ma len ïamde Jaap loeihard door. Toen de Schiedammers met 138 voorstonden dacht ieder een, dat het bekeken was. CW echter niet. Zij "kwam met de moed der wanhoop te rug en dat had gedeeltelijk succes. De mannen uit Capel le brachten Juliana goed in moeilijkheden. Het werd 14 ;4. 15—15, 16—16. toen brach- '.en Wim Hordijk en Jaap Keiizer, Schiedamse victorie door respectievelijk met een harde normale smash en met een abnormale soort back hand te scoren. In de derde set bij een 56 achterstand voor de eastheVen, draaide "Louwrens Doeven opslag. Hij mocht tien maal achter el kaar opslaan en dat beteken de evenz ovele punten. CW maakte een geslagen indruk. Het laatste gescoorde punt van de wedstrijd sproot voort uit een magnifiek samenspel tus sen Aad Bremer en PeteV van Norde. Eindstand 30. Don derdagavond speelt Juliana weer tegen een ongeslagen te genstander namelijk Jong Pendrecht, in de Enk. De heerJ. W. Salari ondertekent het kontrakt. (v.I.n.r.) Voorzitter C. Kroone, de heer G. Gommel, mej. M. C. G. Visser en de heer J. W. Salari, Schiedam In de Free Record Shop aan het Broersveld 5 is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De in brekers zijn over een muur aan de Grofbaankant geklom men en via verschillende da ken bij de bovenetage van de grammofoonplatenwinkel ge komen. Zij hebben daar een ruit uit de sponning genomen en zijn zo binnengekomen. Via een trap kwamen zij in de winkel. Uit de kassa heb ben 2ij 150.gestolen en vermoedelijk ook enkele grammofoonplaten Schiedam Op de Lange Nieuwstraat ter hoogte van de verbindingsweg met de Tuinlaan is de 37-jarige vlaar dingse monteur F. V. met zijn bromfiets tegen een perso nenauto gebotst, bestuurd door de 43-jarige mevrouw P. M. L. de V. De bromfietser verleende geen. voorrang aan de auto, die van rechts kwam. De monteur is met een ge compliceerde beenbreuk door de GG en GD naar het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen ge bracht en daar opgenomen. De nieuwe bestuursaanpak is gericht op de „good will" wel ke de in augustus te Heidel- berg gehouden Paralympics, de sportbeoefening door licha melijk gehandicapten heeft bezorgd. De spelen waren niet Het bestuur is verder voorne alleen een appèl voor het ver- mens met al de leden een lenen van morele en materië le steun. Ze brachten ook de gehandicapten, die tot dusver niet aan sport doen, mogelijk heden voor zichzelf onder de ogen. De gevolgen van een dergelijke confrontatie zijn nu bij „de Ooievaars" al merk baar. Er zijn al de nodige con tacten gelegd en naar het be stuur hoopt zullen er nog vele volgen. weekeinde te gaan doorbren gen in het Sportcentrum van de Nederlandse Invaliden Sportbond. Met het bondsbu- reau is dit centrum onderge bracht in Fort „Voordorp" ge legen nabij De Bilt (U.). Veel van het vervoer hierheen kan onderling worden geregeld. Bovendien beschikt het be stuur over vaste vervoersa- dressen. Het komt echter voor dat een of meer van deze adressen onverhoopt aan de oproep om te rijden geen ge volg kan geven. Het vormen van een reserve aan vervoer ders is dan ook dringend ge wenst. Iedere maandagavond sporten de leden van „de Ooievaars" in de Sporthal „Margriet". Bezitters van auto's die op de reservelijst willen komen kun nen zich hier persoonlijk mel den. Telefonische aanmeldin gen worden eveneens dank baar aanvaard onder de num mers 156418 en 700445. Schitdam In een beniznesta- tion aa-n de Horvathweg is in de nacht van zondag op maan dag ingebroken. De inbrekers zijn binnengekomen nadat zij een ruit van een bovenlicht hadden vernield. Zij hebben het kantoor doorzocht en snoepgoed, rookartikelen en snuisterijen meegenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4