van ruime zege zege voor Juvenilis Licht herstel Volley '68 POLLUX' GEEN STOOTKRACHT ren de Noad-spelers genscoorden. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 30 OKTOBER 1972 In de ereklasse tafeltennis blijft de derde plaats in be zit van de Bruynzeel Kit chen Eagles- In de Beurs had de Schiedamse ereklas- ser het niet moeilijk tegen J.C.V. Het werd, evenals bij het eerste treffen, een 9—1 overwinning; NOAD V leed met' dezelfde cijfers een nederlaag tegen Maas- bree, wat toch wel wat hard aankwam. Bepaald verrassend was de zege van Bruynzeel Kitchen Eagles r' 2 dat de eerste volle winst be haalde, en dat nog wel tegen IDUNfA uit Utrecht, dat nog volop promotleaspiratïes Zaterdagavond speelde het eerste damesteam van Ju venilis in de Apollo-hal te Amsterdam tegen U.S. Het betekende een belangrijke uitwedstrijd voor.de Schie damse dames, omdat U.S evenals Juventus in de drie voorafgaande competitie wedstrijden nog ongesla gen was gebleven. Juventus begon ongeconcen treerd. De aanval werd weliswaar goed opgezet en ook bij het passen werden geen fouten gemaakt, maar zodra het op de afwerking aankwam wisten de Schie damse dames de weg naar de ring niet meer te vin den. Doordat de zoneverde- diging redelijk sloot en U.S. niet over een afstandschot beschikte kwamen ook de Amsterdamse dames niet tot scoren, stand 24 in de negende minuut. Wat Juventus' coach Rier.us Gerriisma ook aar. het aan- valssysteem wijzigde, een merkbare invloed op het sco reverloop had dat niet. (rust stand 1117 in het voordeel •y van Juventus) Ook na rust speelde Juventus te lakoniek, waardoor U.S. di- verse malen de bal kon onder- scheppen en via fast-breaks kon scoten, stand 2323 in de tiende minuut. In de dertiende minuut behaalde Sylvie Cor- demar.s haar vijfde persoon lijke fout, waardoor de Schie damse coach nog slechts de 'beschikking had over vijf speelsters. Vooral fi ankzij goede afstand- - schoten van Tilly v. Schijndel behaalde Juventus toch nog een krappe overwinning 38— 44. ScoVes: Tilly v. Schijndel 410; Ineke de Wijs 64. HEREN De heren van Juventus moesten in Dordrecht aantreden tegen Frisol. In navolging van vele ere-divisie ploegen heeft ook het gsponsorde Frisol een Amerikaan aan 2ijn gelederen toegevoegd. Traditioneel startte Juventus sterk. De 131 aanval stelde de Dordtse verdediging voor gro te problemen en vooral door haar goed scorende pivot Rob Mark had Juventus in de vijf- ttiende minuut een 35—25 voor sprong behaald. Op dat mo ment werd Wim Cordemans, die met een voetblessure het speelveld moest verlaten ver vangen door Luc Capiteyns. Doordat Frisol een full-press •ging spelen en Juventus hier op het juiste antwoord schul dig bied kon de Dordtse ploeg de aantrekkelijke eerste helft in haar voordeel afsluiten (ruststand 4138) lok in de tweede helft kwam Ju ventus, ondanks duidelijke in- structies van haar coach Otto Vonk, maar moeilijk uit de verdediging tegen het fel aan vallende Frisol. De Dordtse ploeg kon o.a. door spectacu laire drives van de Ameri kaan Freeman haar voor sprong regelmatig vergroten (50-70 in de tiende minuut). Doordat de Schiedammers aan het eind van de tweede helft ook conditie tekort kwamen, "kon Frisol toch nog een ruime 9767 overwinning behalen. Jcores: Rob Mark 17—12; Wil- l'ern Weeda 49. heeft, welke nu ernstig vers stoord werden. Het werd in de Beurs 13 voor Bruynzeel Kitchen. Eagles 2. De wedstrijd Bruyrrzeél Kitchen EaglesJ:C-V. was wel een erg eenzij dig treffen. Het krachtsverschil was qua team samenstelling zo groot dat het eindresultaat al bij voorbaat vaststond. In enkele partijen werd er nog wel fel geduel leerd en m.n. Henk van der Zee. het nog het beste tegen spel zien, Nadat Van Koetsveld en Van den Broek via twee games-ze ges de stand op 20 gebracht hadden, moest een wat te pas sief spelende Lingen met 18— 21 de tweede game aan Van der Zee latenmaar in de der de game vergrootte hij zijn. actieradius zo ver dat 2110 in de boeken kwam. Het dub belspel dat in de uitwedstrijd verloren ging, leverde nu wel een punt óp en met 50 werd gepauzeerd, nadat Hans van 1 oek met tweemaal 21— .er Paro terugverwezen had. VOORSPRONG Bruynzeel Kitchen Eagles liep verder uit tot 70. Toen sla agde J.C.V. erin om al thans de eer te redden, Met 11—21, 21—11 en 15—21 werd Hans van den Broek door. de wisselvallig spelende Van der Zee geklopt. Hiermee was de zaak wel bekeken, want Hans Lingen en Cas van Koetsveld die dit keer echt weer eens wat los kwam bleven ongesla gen. Na tweeëneenhalf uur kon de balans al worden opge maakt, hetgeen Bruynzeel Kitchen Eagles een voordelig saldo van 91 opleverde. Het was touwens voor Bruyn zeel helemaal een goed week end, omdat team 2 de eerste punten binnenhaalde. IDUNA, nog serieus promotiekandi- daat, werd in De Beurs met 73 geklopt. De grote'man bij Hans Lingen (voorgrond) en Hans van den Broek deze keer wel een zege in het dubbelspel. de Schiedammers was Arnold Koot die driemaar zegevierde.. Twee kostbare winstpunten kwamen van de hatjes van Ron van der Aa en Peter van den Broek. Deze zege moei aan de Bruyr.zeel K.E.-reser ves veel vertrouwen hebben gegeven en huii geloof inei gen kunnen versterkt. MAASBREE—NOAD 9—1 Maasbree heeft wel heel duide lijk revanche genomen voor de nederlaag die Noad hen destijds in de Beurs toe bracht. Met maar liefst 9—1 moesten Jan Knikkeriberg, Jan Tuineriburg en Jan Bayings hefc onderspit delven. Het enige Noad-teg-enpunt kwam op naam van Jan Bayings. Door dit resultaat zal het Noad-feam in de duels tegen St, Aloysius en Sanocel Scylla 2 tot positieve daden móeten komen, wil men niet Schiedam De Juliana-damcs speelden zaterdagavond de moeilijke thuiswedstrijd tegen koploper O.V.R.A. uit Haar lem. De Schiedamse dames kregen de opdracht om de zeer beweeglijke en goede verdediging uit één te rafelen, door zeer hard aan te vallen. Door deze strijdwijze zouden de Haarlemse gasten niet in hun spel kunnen komen. De Schiedamse opzet gelukte voor het gróótste deel en dat gaf aan het slot van de wed strijd een 3—1 oveiwinning. Het jonge O.V.R.A. werd in het begin van de eerste set met de rug tegen de muur gezet door het sterk spelende Julia na, waarin vooral de buiten gewoon harde serve van Erna Ramsteijn opviel. Juliana liep uit naar 5 Toen echter T. v. Loon, van O.V.R.A. aan serve draaide kregen de Schiedamse dames enkele zeer venijnige ballen, waarop zij zich volledig ver keken. O.V.R.A, kwam terug (65 voor Juliana). Doordat eraan beide kanten erg goed iri het achterveld werd ge stopt, ontstonden er aantrek kelijke rally's, waarvan het talrijke publiek hoorbaar ge noot. De strijdende teams gin gen. tot de stand 1010 gelijk op, maar daarna sloeg Julia na hard toe. Jonny Wetstijn en Elly Kaak, ramden om beurten door de verdediging van .de gasten. Dit werd mo gelijk gemaakt door de knap pe set-ups van Erna Ram steijn; Setzege Juliana 15—11. VERZET In de tweede set 2agen we in aanvang een fel O.V.R.A. dat nu op haar beurt Juliana in moeilijkheden bracht. De Schiedamse dames maakten veel fouten eh dat kostte pun ten/De Haarlemse dames za gen kans met 102 voor te ko men, maar door enorm fel verzet van Juliana was de stand even later 1110 nog steeds in Haarlems voordeel. ïn de sparrende en leuke slot fase van deze set scoorden de gasten nog viermaal en Julia na was verslagen. Op dat ogenblik begaf de volle triou- ne achter het speelveld het en dat gaf aanleiding tot wat hi- lai iieit bij het publiek. De Schiedamse dames kregen in de derde set opdracht om consequent hard aan te val len, omdat ze in de tweede set soms te voorzichtig waren ge weest. in de verkeerde hoek van de ranglijst belanden. Voordelig voor NOAD is echter dat deze beide opponenten in een thuis wedstrijd bestreden gaan wor den. NOAD 2 verloor met 18 bij de Treffers. Fred Clarijs, John Buyk en René Schewè, die inviel voor Fageraas, won nen elk één partij. Noad 3 ver loor van 't Hooge Huys (73) dat zeker kampioen wordt. Zindy (2x) en Rademaker wa- dïe te- Hockey Van onze sportredactie. Vlaardingen Gebrek aan con centratie was wel de hoofd- oorzaak yo ór het falen van Polluc by Be Fair (2—0). De lange'reis ën de gedachte dat V; Be Fair barder spelen, waren daar tevens debet aan. De - gastheren konden heteerste kwartier zonder veel moeilijk heden door de Vlaardingse de fensie wandelen -v en daarom baarde het geen opzien dat de Vlaardingers; snel tegen een achterstand aankekeen. Pollux, antwoordde met aardige series, maar de stootkracht was te beperkt om een vuist te maken, Breedtespel van Be Fair in tweede instantie zette de defensie van Pollux groten deels onder druk; In de 20ste minuut kon de rechtsbinnen de bal inslaan, de Vlaardingse doelman keerde in eerste in stantie het schot, maar daar na sloeg; Frank van der Huist raak: 2n. En daarbij bleef het Vlaardingen Het eerste da mesteam van Volley '68 is weer op de goede weg. Wel iswaar verloren ze de wed strijd van zaterdagavond in Amsterdam tegen Delta LloydA.M.V.J./2 met 3 0, toch kon men de oude vechtlust en aktiviteit weer bespeuren. „Indien we zo doorgaan dan behoeven we niet bang te zijn, voor het verdere verloop van de competitie. „Onze aspira ties zijn niet zo gesteld, dat we persé bovenaan moeten eindigen, maar wel op hand having in de derde divisie", aldus coach Piet Valk. Tijdens de eérste set van zater dagavond in de mooie Apollo- hal 2ag men, dat de Vlaar dingse dames weer met en-, thousiasme speelden; Ze pro beerden in het ritme te komen om zo tegenstand te bieden te gen het sterke A.M.V.J. (Del ta Lloyd). Het team draaide beslist beter dan in vorige wedstrijden. Het Amsterdam se team bleek toch sterker ta zijn, vooral in de verdediging, zodat ze vele maler» een. aan val van Volley retourneerden. Eerste set 15voor de gast vrouwen. - In de tweede set had Volley de kans naast A.M.V.J. te ko men; De strijd ging gelijk op en de aanvallen van Vlaar- dïngse zijde waren aanmerke- lik sterker dan in de vooraf gaande set. Clarie v.d, Tuin, scoorde vele punten door haar stérke smashes, terwijl Nel' v.d. Kraan niet voor haar on derdeed wat punten maken aangaat. Bij de stand 14—15 in het voordeel voor Volley nam de. lijnrechter een zeer dubieuze beslissing en dat kostte Volley de serve en de setzege. De Vlaardingse da mes wa'ren zo verbouwereerd door de verkeerde beslissing, dat ze niet 'in de gaten had den, dat dé Amsterdamse da mes hiervan, profiteerden en de stand op17—15 in eigen voordeel bepaalden. MENTAAL In.de derde set kwam de oude kwaal van de Volltydameji weer opzetten. 2e waren uit hun doen. en waren mentaal ■nog niét zo sterk, dat. ze te- rugknokten. In drie serveer- beurten maakten de Amster damse dames 11 punten en de dames van Piet Vaük sleeht3 drie. Aan Vlaardingse zijde werd het een puinhoop en vrij- wel geen enkele pass was méér zuiver, zodat er ook geen aanval uit kon komen. Vooral de set-ups van Annie v.d. Meeberg waren niet wat ze moesten zijn. De derde set was voor AMVJ 15—6)Vol ley, dat volgende week thuis tegen V.O.N.O. speelt, gaat daadwerkelijk verjongen door de dames Marja Mostert en Aafje Verberg bij de vaste kern te voegen. De lange on derwijzeres Jennie Demminck gaat naar Den Haag verhui zen en haar plaats zal door één der toegevoegde dames wor den ingenomen. Piet Valk ziet voor volgende eek wel een kansje. Waakom niet? CAPRIOLEN De derde set duurde erg lang, maar was niet langdradig, omdat beide ploegen hard werkten. Toch was het Julia na, dat verreweg de meeste punten maakte. Erna Ram steijn was weer gevaarlijk door haar harde serve en goe de set-ups én Riet Brouwer kwam aanvallend ook goed uit de verf. Door deze harde aan vallen van Juliana moest O.V.R.A. rare capriolen uitha len èn dat leidde tot een „haarfoui" in plaats van een voetfout. Eén der Haarlemse meisjes rolde over de grond en haar mooie lange haar be landde /oor een gedeelte op Juliana's grondgebied. De spelregels verbieden dat, dus floot de goed leidende scheids rechter dhr J. J. H. Oadelaa terecht af. Juliana won deze derde set met ruime voor sprong, 153. nadat er 35- Een van de weinige keren dat de smash van Riet Brouwer niet het gewenste resultaat opleverde. maal van serve gewisseld Was en dat is een respectabel aan tal. DOELTREFFEND In het begin van de vierde set leek het erop, dat Juliana makkelijk zou gaan winnen. De Schiedamse aanval was doeltreffend en de verdedi ging met name van EUy Hack voortreffelijk. Stand 7—3. De Haarlemse dames kwamen geleidelijk terug vooral door goed aanvalswerk van de lan ge R. Elfrink in samenwer king met spelverdeelster J. Walker (8—8), Anneke Noordermeer sloeg toen. haar slag door hard te slaan op de goed liggende set-ups van Greet v. Norde. De O.V.R.A, coach zag zich genoodzaakt door bij 128 achterstand een time-out aan te vragen. Dit hielp niet. Juliana ging door en. het werd 148 in /Schie dams voordeel. Op dit mo ment durfde niemand bij Ju liana de beslissende klap. te geven en men ging onnodig ballen weggeven en dat deed O.V.R.A. nu net niet. De Haarlemse dames profiteer den en kwamen gelijk 1414, Op dat ogenblik bewees Anne ke Noordermeer haar kracht door wel te durven en dat bracht de overwinning voor Juliana 1614, De dames van Juliana konden feest gaan vie- ren na dil enerverende duél, dat hen door deze eclatante overwinning op een gedeelde eerste plaats bracht in de der- de divisie. De grote concur renten komen echter nog, dus in Schiedam blijft men op zijn hoede. Schiedam Door met 6—5 van Unicum te winnen heeft Schiedam zijn kansen op het kampioenschap niet verspeeld. De Schiedamse korfballers hebben in deze wedstrijd de volle negentig minuten gedomineerd en de overwinning is eigenlijk geen moment in gevaar ge weest. Het is zelfs zo, dat de zege veel groter had kunnen uitvallen als de scheidsrechter meer in de geest van hét spel geleid had en ook wat minder du bieuze beslissingen had ge nomen. Hierdoor werden enkele zuivere Schiedam doelpunten afgekeurd en vooral Piet Nab zal zich tot in lengte van dagen afvra gen waarom zijn meester lijke treffer in de 35ste mi nuut dit lot ondervond. Niet dat de heer v.d. Vel den partijdig zou hebben geleid, maar door zijn vreemde manier van leiden haalde hij belde; ploegen uit hun normale spel. Dit gaf weer aanleiding tot har de botsingen tussen de dames en heren èn het was een won der dat' iedereen het veld „heel" kon verlaten. Eén on partijdige toescthuwer ontlokte dit de verzuchting „Het is maar goed dat korfbal geen professionele sport is. Met de persoonlijke tegenstander kenmerk van deze sportzal dit anders tot de meest onple zierige situaties aanleiding gaan geven". Spoedig na het begmsignaa.1 vond Hans Josen uit een door braak de korf, 1—0. Na de ge lijkmaker had Arie. Jansen tweemaal de juiste richting te pakken en hij scoorde 3—1. Chris Niehot bracht na goed aangeven van Nel Sluimer de stand op 4—2; Unicums derde doelpunt was een merkwaar dig doelpunt Eén der dames wilde de bal vanachter de korf naar eenmedespeler plaatsen. Tot haar en ieders verbazing belandde de bal in de korf en scheidsrechter v.d. Velden wees/ terecht, naar hef midden. Freek Veer, niet zo op dreef in deze wedstrijd, schoot even later van ver in, 5—3. Uit een strafworp, te recht of niet terecht toege. kend, zorgde Arie Jansen voor 6—3. Unicum kwam met twee doelpunten noe wat.dichterbij, 6—5. - - FORTUINLIJK Het scheelde, zaterdag een haar of Odi had aan Vitesse één of misschien zelfs, twee punten moeten afstaan. Binnen twin tig minuten hadden de wit- zwarten met goed en vlot spel een 3—0 voorsprong opge bouwd. Een voorsprong waar op niets viel af te dingen, zo dat het des te merkwaardiger was, dat Vitesse hierna- op- eens de volle- vrijheid kreeg tot 2—3 terug te kómen. Dé kans!op 3—3 lieten zij voorbij gaan door een strafworp naast te schieten. Bij 4—3 voor Odi liet Vitesse het er. he lemaal bij liggen door niet minder dan drie keer' een strafworp te missen. Een wat fortuinlijke zege dus voor Odi. Direct na de uitworp gaf Cos- tick Toussaint zijn ploeg met een mooi ver schot de nodige ruggesteun. Een strafworp schoot hij in de tiende minuut feilloos in, 20. Hans Berman' schoot vari ver in 30. Na 32 maakte Arie v 't Hoff na goed samenspel met Maarten de Boef er 4—2 van. Na dè rust overheersten de verdedigin gen. Aanvoerster Gerda Boer, Ineke de Boer, Cees Pas- schier en Hans Berman ver dedigden op bekwame wijze en het lag niet aan en, dat Vitesse middels een strafworp tót 4—3 kon ophalen. In de aanval wilde het, in vergelij king mét de eerste twintig mi nuten. niet zo best lukken. Een strafworp moest er aan te pas komen om de ovenvin- nin veilig te stellen. Costick Toussaint schoot in, 5—3. STRAFWORPEN ActiefSucces kan de wedstrijd van de strafworpen genoemd worden. Slechts een doelpunt kwam op normale wijze tol stand. De andere werden van af het strafwo-rppunt ge scoord. Actief mocht er drie nemen en Succes vier. Door een grove verdedigingsfout kwamen de Schiedammers met 0—I achter. Karei Hass- feld miste een strafworp. Ac tief deed het even later beter en zorgde voor 02. Eveneens uit een strafworp werd het fl —3. Chris Alblas en Dick Be* deaux maakten er vanaf het strafworppunt 23 van. Het tweede won met 3—2 van Uni cum 2 en het derde verloor met 0—1 van Velox 2. Het a if- de 'en de jeugd moesten met nederlagen tegen ten Donck 3 en. Eurotop jeugd genoegen nemen. Het vijfde met 13 ?n de jeugd met 0—3. Het derdb van Schiedam moest diep bui gen voor de Spartaan 2. Met i9 werd verloren. De jeugd van Schiedam deed het beter door met 40 te winnen var» de jeugd van Unicum. Odi 3 verloor met 13 van Oranje Nassau 4. De microwedstrijd tussen Odi 2 en Succes 2 ein digde in een 40 overwinning voor Succes.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4