SCHIEDAM DAPPER EXCELSIOR'20 GEWIPT jaar weer zege in ui Hermes-DVS: Drie klassen te sterk Ursus na verlenging tweede ronde naar routine Defensief kwam Excelsior vaak In moeilijkheden. Schiedam Het leek wel of er in de kantine van ,.Schiedam" na afloop van de wedstrijd tegen de twee- de-klasser Wilhelmus een feestje aan de gang was. Dat was het in feite ook wel een beetje, want het was toch wel een prestatie van de pupillen van trainer Van Huet om zonder de ge blesseerde steunpilaar Van Namen, van tweede-klasser Wilhelmus te winnen. Het is een enorm spannend duel geworden en net vrij grote aantal toeschouwers dat de wandeling naar Schiedam er voor over heeft gehad, zullen daar geen spijt van hebben ge had. Twee minuten voor tijd, het was toen 22, dacht een ieder al aan een verlen ging, maar toen kwam het verlossende doelpunt van Den Brinker die daarmee de held van de dag werd. Al direct na de aftrap was het duidelijk dat het een leuke wedstrijd zou worden. Van beide kanten werd goed ge voetbald en Schiedam deed daarbij heus niet onder voor Wilhelmus. Het schiep zich -zelfs kansen en uit een van die kansen kwam dan de eer ste treffer. Jack Lemen for ceerde behendig een door braak, speelde de bal naar de goed meegekomen Den Brin ker en tegen diens schot, hoog in de touwen, was de doelman van Wilhelmus niet opgewas sen. Het was dus 1—0 en ge zien het vertoonde spel was die stand geenszins geflat teerd. Jammer was het dat doelman Heydra een kapitale fout maakte. Op onbegrijpelijke manier liet hij een tam zacht schot tussen de handen door gaan en daarmee kwam Wil helmus heel goedkoop aan de gelijkmaker. ichiedam dat tot dat moment zo goed had gespeeld raakte van slag en kort voor de rust sloeg Wilhelmus dan ook voor de tweede maal toe. STRAFSCHOPPEN Tijdens de pauze heeft trainer Van Huet de jongens op ver schillende dingen gewezen en ingehamerd dat het de wed strijd echt niet hoefde te ver liezen. chiedam vond het ritme terug, daarbij goed gesteund door het fel meelevende publiek- Er kwamen kansen maar steeds op het kritieke moment bleef de gelijkmaker uit. icbtien minuten voor tijd leek jack van Huet tot een doel punt ie komen. Hij was door gebroken en met alleen de doelman nog voor zich hing de gelijkmaker al in de lucht. De doelman zag geen ander mid del 'dan Jack' te stoppendoor hem naar de - penaltystipte Wijzen. zijn horloge, want er lagen nog eens twee maal een kwar tier voetbal in het vooruit zicht. Men had echter buiten de waard, in casu, Den Brin ker gerekend. Lemen, op links uitgezwalkt kreeg een pass -van Krommenhoek. Lemen, ontdeed zich van zijn .bewaker en loste een hard schot, Waaruit de bal door de paal werd gekeerd. De attente Den Brinker maakte zich meester van het leer, haalde uit en als een bom plofte de bal in het nylon, met een geweldi ge vreugde als resultaat. Met nog twee minuten te spelen hield Schiedam de toch. Wel. verdiende over winning in handen. Het was een diep teleurgesteld Wilhelmus dat de reis naar huis maakte. Het had het hoofd moeten buigen voor een vierde-klasser en het had daar beslist niet op ge rekend. Het kostte Wilhelmus vaak de grootste moeite de schade binnen de perken te houden. t juich bij de Jaanbang van ::'BcbièÜartj,;'gejuich- dat "'neg Eterkerwerd nadat Ronny pan" der Bos vanaf de elfine- "terstip de doelman'het nakij ken had gegeven: 2—2. Hf - URINEER de resterende «ijd ontstond „-„-vVën'-M, duel om bet winnende -"W i"; Jaèlpunt.' -De' minuten verstre- :3p^|tóW.'èi^êen -Ieder, keek al-'op Den Haag In de analen van de DHS geschiedenis moet toch te machtig, men anderhalf jaar teruggaan Twee doelpunten van Paultje de versnelling en dat bleek HES In de verdediging staan twee Janmen, Jan van Leeuwen en om tot een overwinning in een uitwedstrijd te komen. Giste ren in dé -eerste bekerronde kwam. het dan tot die overwin ning waarop 20. lang' is ge- wadht en derdeklasser HBS werd er' de dupe van. DHS won mét' maar liefst 30 .zon der de. geblessee'rde Weber en Nol Rozen maar/met de goed spélende débutant Jack Sa- vaal en de zijn rentree ma kende TJsbrands Kiela: die op het /.middenveld een enorm goede wedstrijd speelde. Het Was Jack Suva al die met één'heel ver, maar ontzettend hard- schot DHS op een yoor- spi-qng bracht 01 en daar moégien de Schiedammers het dan de eerste helft maar .mee doen. In de t^weede helft ging toch het /f'/klasséyerschil Wel meespre ken.'DHS schakelde tegen de - wind.»- ifi over op ^en hogere Nijs brachten uiteindelijk de cijfers 0—3 op het scorings- botd. Kort voor tijd moest.DHS nog een speler missen en heeft de masseur er weer .wat werk bijgekregett. Jan- vander Kerkhof, Toen :dan ook doelman Van der Giessen riep: „Voor jou Jan'- trapten ..beiden naar de bal -met-het nare gevolg dat Van der Kerkhof met een dikke en kel, in het verband naar huis .moest. - Schiedam Excelsior 20 ver loor met 50 van de eerste klasser RVC en is daarmee uit de bekerstrijd gewipt. Het verloor echter met ere. Dc zwartwitten zijn strijdend ten onder ge gaan jen hebben het de Hagenaars, zeker niet ca deau gegeven. Excelsior heeft, gezien de tegenstander een goede wedstrijd gespeeld en met name doelman Van Straelen wekte door zijn op treden de bewondering op van de tegenstanders. De tegen stand van. de Schiedammers zal RVC zeker wel verrast hebben en de voorsprong van 2—0 waar het de eerste helft mee afsloot was, gezien de verhouding in het veld, 'dan wel niet geflatteerd maar de twee doelpunten waren toch echt „mazzel" zoals de mee gekomen Haagse bestuursle den dat bevestigden. Zo was het ook. In de tweede helft, bleek toch wel dat dé conditie en de routine de doorslag ga ven borven hard werken en het was tenslotte heel normaal dat RVC uitliep tot 0—-5. Excelsior had na de matige re sultaten van .de laatste weken het- 'elftal veranderd." Niét minder dan vier debutanten telde het elftal waarvan ér drie in- de voorhoede opereer den. Op links was dat Ba-logh, in. de spits 'Klootwijk/en op rechts Van Geideren," Gezien de gerenommeerde - rverdedi- ging waar dit drietal tégen .op moest tomen is hétzeker' geen onverdienstelijk, 'debuut geweest evenmin als dat van Et-man al was hij dan min of. meer schuldig, aan twee doel- punten. Vergelijkingen; gaan natuurlijk altijd manken daarom /kan Excelsior niet worden verge leken met de tegenstander van afgelopen zondag. Daar komt het gewoon klasse;voor te,kort, maar de nieuwe voor hoede zal het zeker tegen een Opvallend, was dat juist de persoonlijke duels, vaak in Schie dams voordeel 'uitvielen. J';-V''j-j' ..'Lj-J' tegenstander van gelijke •sterkte wel redden. BEKWAAM RVC ging ai direct overdonde rend van - statt,- maar de ver dediging van Excelsior, met zoals altijd.Ouwerling als beste man, kon 't wel hebben. In de wetenschap dat er altijd nog Den Haag Het was van te vo ren al duidelijk dat hei Haig- se WP, uitkomend in de viek- de klasse, HormesDVS wei nig rillingen zou bezorgen. Dat is dan ook niet gebeurd, want in een eenzijdige wed strijd bleek Hermes in het Zuiderpark /inderdaad drie klassen te sterk, hetgeen uit- iéindéüjfc.r rnetj: 5-^0-"nog'- /hè- scheiden wérd uitgedrukt. •Toch ook weer niet zo onver dienstelijk, immers Henk •Nebbeling zat met vijf lappen mand-gévallen; Commijs, Van der 'Voort,' Weeda, Klein én Lagendijk, terwijl Huub de Ptaay wapenrok-verplichtin gen had. Dit leidde o.a, tot een verdienstelijk debuut .van de' jeugdige Keés Maltha, op de linksback-plaats. Na tien minuten was het al raak na een fraaie'treffer van Theo de Raay en een kwartier later zorgde Harry van Buuren vanaf elf meter voor twee-nul. WP had zich tóch al niet al te veel illusies gemaakten stortte zich niet in '-'wild-west- we'rk, iets waar de Hermes- equipe toch wel voor gevreesd had. Op het knollentuln^achti- ge gazon, beperkten zij zich tot het najagen .'van lange en hoge ballen, hetgeen weinig onheil stichtte. Iets wat Hen- ny Muylaert in de tweede 'helft wel deed. Met een knappe hat trick zorgde de .aktieve Her mes-spits voor een 50 stand, die voor de Hermes-bank aan leiding was om Jaap de Bruin en Ger Lagendijk (zij het voorzichtig} 001c nog even in te zetten. In de stand kwam geenverandering meer. Aan staande zondag zal de blauw witte formatie het. in de uitr wedstrijd tegen Ropdenburg ongetwijfeld minder gemak kelijk hebben. een goed dirigerende. Van' Straelen achter hun stond, hield die verdediging het hoofd koel, bekwaam de aan vallen van RVC afstoppend. Carol Schuurman is én 'blijft toch altijd een gevaa'rlijk man bij de Hagenaars. Hij doet geen stap te veel maar waar hij moet zijn daar is hij ook, daarbij kwistig met listige -passjes zijn medespelers aan het werk zettend. Hoe groot de drlxk van RVC was blijkt wel uit het feit dat eerst na zeven minuten dé eerste ■aanval van. Excelsior kwam en.... die smoorde nog in bui tenspel. Doelman Van Straelen en zijn medeverdedigers konden RVC van doelpunten afhouden, in de 15e minuut leek Excelsior tegaan scoren. Bij. een coun ter van de Schiedammers kwam een verre pass over laatste man Zwamborn bij dé fel doorzettende 'Klootwijk'. Deze kreeg het leer voor de voeten en met de ver uitlopen de doelman Assendelft voor ziöh had hij een zeer goede kans. Gebrek aan routine deed hem de bal precies in de han den van de doelman plaatsen in plaats van'een simpel boog- balletje los te laten. Balogb kreeg in de 23e minuut 'nét zo'ri kans, maar ook hij schoot naast. Kort voor de rust kwam het eer ste, wat gelukkige doelpunt van RVC. Een hoekschop werd door Etman niet goed weggewerkt. Er ontstond en tio el worsteling en via een woud van benen was het Klein die de bal het zetje moest ge ven om over de doellijn te gaan. Kort daaVom werd het 02, toen Carol Schuurman vrij spel kreeg van Heysier. Er volgde een uitgekiende voorzet. Weer was er een scrimmage voo'r het doel. Van der Toorn schoot en via hét li chaam va-n de ongelukkige Et- man verdween de bal verra?^ send voor doelman Straelen in het doel. 0—2. JIJ GEVAAR Na de rust verknoeide Ruts een zeer goede kans om de achter-/ stand; te verkleinen door te ver doorgevoerd solospelé maar toen sloeg RVG toch toe. De voor Klein in derploeg;/ gekomen Heskes bleek op ;.d%. rechtervleugel -met zijn snelj held bijzonder veel gevaarj|| kuhnèn stichten eii 3aÊ|j'-'-, kwam dan ook het derde dcélri puntvandaan.' Een voorzet; van hem kwam voor de voe? ten/van de totaal ongedekt staande Van der/Berg en op zijn schuiver moest doelman Van Straelen het antwoord schuldig blijven: 0—3. Een meesterlijke solo.van Schuur-// man werd besloten naar de buitenspelstaande Oever. öks dat betekende 0—4 omdat Óf buitenspel posi tie de goed lei dende arbiter was ontgaan.; Nu eerst ging RVC veel mak*- 'keljker spelen. De conditie ging ook een behoorlijk woo'rdje meespreken en her was dan ook heel normaal dat. RVC tenslotte nog uitliep tot 0—5 door een doelpunt van Wolff al weer na een briljante aktié van Schuurman, Excelsior verloor dus met 5— van de eerste klasser RVC, maar het hoeft zich beslist..:; niet te schamen. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 30 OKTOBER 1972 Dordrecht-Bij - het afsluiten van de eerste helft vande wedstrijd MerwesteijnUrsus zat het er al dik in. dat de tweede helft bijzonder span nend zou worden. Immers voor derust waren de partij en aardig aan elkaar gewaagd enér zal niemand te vinden zijn die" bij het begin van die tweede helft een winnaar aan had kunnen wijzen. De thuisclub was misschien iets meer aanvallend geweest maar daar stond dan" tegen over -dat Ron Valk en Hans van Ca'mpen een paar goede kansen om zeep hadden ge bracht. In. de tweede- helft ging Ursus .aanmerkelijk beter spelen. Het had'ook veel meer condi tie dan de gastheren en het zag dan ook kans dit in een doelpunt uit té drukken. Henriy Verschoot mocht een vrije trap némen. Hij deed dat bijzonder goed, want Frie- gel had er het. hoofd maar te gen aan te zetten om de bal van richting tedoen verander ren en de Dordfcse doelman vergeefs te laten grijpen; 0— 1. Ursus zou zeker metdeze: cij fers hebben gewonnen als de scheidsrechtergeen blunder had gemaakt en een .doelpunt van - Merwesteijn: in zuiver buitenspelpositie gescoord, had goedgekeurd. Nu was het 1—1 en 20 bleef het, dus was. een verlenging nodig. Het eerste kwartier van die ver lenging verliep onder hoog. spanning, maar. doelpunten bleven uit. De tweede helft van de verlenging was nog maar nauwelijks een minuut oud, toen Ursus toesloeg. Vanaf de middenstip onderaarn Ron van der Valk een mees- terlijke solo. Hij schoof op tijd het leer naar Frie gel die door twee man in het strafschopge- bied qp dè huid werd gezeten. Dat kwam de thuisclub óp. een strafschop te staan en bij het nemen daarvan maakte Nieuwstraten geen fout en dat betekende dan dat Ursus inde volgende bekerronde kwam. Middelhamis Martinit is. al i wss het dan na eerverlen- /jg l/ilttut SCOOft ging. toch met de volle winst 'C. bij Flakkee vandaag gekomen en speelde zich daardoor in de* 1 v volgende bekerronde. eXflYf SpeeltllCl Het leek aanvankelijk bijzonder -L goed te gaan met Martinit, want het sloot de eerste helft zaakte een doelworsteling en Het werd zelfs gelijk, daar zorg- üf>' jpannmg ws-waoi van de ontmoeting af met een daaruit werkte Den Brinker dc Van Dóngen voor. Het en. ontlaadde zich pas wee voorsprong van 2—0. de bal over de lijn: 0—2. arme Martinit moest dc thuis- n VOOP ®inde* ™n Een voorzet van De Quadt liet Na de thee werd Flakkee ster- Uni^w-aaruft8'T<ünemann de de doelman glippen en het ker en het was met een ver 11 bal voor het doel kon brengen was Künemann die er als de schot var. prins dat, via de ÏTJS8 I en De Quadt die aanval af kon kippen bij was om daarvan de handen van doelman Moerke- dauruii ae s.ana op - ronden. 3—4 en de weten- profiteren. Dat was 0l en ren in het doel verdween, de racht. schap dat Martinit een ronde daar bleef het niet bij. Een in- achterstand werd verkleind: Drie minuten daarna werd Den verder is in de bekercompeti- zet van Künemann veroor- 12. Brinker in de grond gelopen tic. en tóén. mócht Martinit een strafschop nemen en daar uil v bracht Lupker de partijen weer op gelijke voet: 3—3. Er moest dus verlengd worden. In die extra speeltijd wogen de partijen goéd teken elkaar

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6