Ties van Duppen zelfvertrouwen groeit met de week Peter in nationaal tegen Schaakteam Schiedam doorbreekt traditie derde bij de streek- HANSLINGEN TEGEN JAPAN Agressiever optreden eindelijk beloond met glanzend doelpui UVG Winst Sunlight pure noodzaak 1 1 ES Iff*® hearing Binao-avond SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG I NOVEMBER 1972 Schiedam „Vroeger deed ik altijd m'n ogen dicht, nu probeer ik ze open te hou den". Ties van Duppen (24) motiveert daarmee meteen z'n glanzende treffer in het bekerduel tegen SC Cam- buur. Als een duveltje uit- i een doosje, volkomen on verwacht reageerde de ex- Hermes DVS'er op de van rechts neerdalende pass van Jan Groeneweg. Uitge rekend Ties van Duppen, („ik kan beslist niet kop- pen") kopte met een fraaie zweefsprong de zo luid be jubelde treffer achter Cam- buuris verraste doelman. Ties van Duppen, reeds twee seizoenen op dc rood groene loonlijst, scoorde daarmee zijn eerste compe titie-doelpunt voor SVV. Hes van Duppen, „technisch, snel, maar zonder de in het i-... betaalde voetbal zo-brood nodige power, kan eenvou dig niet scoren", luidde tot ""vóór zondag de publieke opinie. Uitspraken waar de SVV'er duidelijk proble men mee had. Zich zelfs door uit het veld liet slaan, prompt na het missen van een opgelegde kans, met zichzelf ging lopen tobben. Daarom ook vorig seizoen op één rij: Ger Bakkes, Slo bodan Dutina en Ties van Duppen, weggeschoven met de woorden: „Daar win je geen oorlog mee". Des te opvallender is dan ook Ties' agressieve daden drang van de laatste we- ken, bewust gericht op het scoren van doelpunten. REVANCHE Ties ziet het weer helemaal zit ten, wilde zich afgelopen zon dag op Harga revancheren voor de bar matige vertoning in Helmond. Meedogenloze Peter Milovanovitch, Helmond Sport's rechterverdediger, maakte van SW's linker spits Vlaardingen Het volleybal team van Shell ontvangt mor genavond in de sportzaal van het complex De Vijfsluizen het Rotterdamse Libanon-4. Voor de Vlaardingers bete kent dit de tweede thuiswed strijd van dit seizoen en getui ge het tot nu toe behaalde ene puntje, wederom een lastige opgave. De ploeg van trainer Cordemans moest zich tot nu toe tevreden stellen met een 2—2 resultaat tegen het Schie- damse SPSV. Libanon, draait aanzienlijk sterker er. lijkt hard op weg een van de be langrijkste gegadigden te worden voor de titel in de tweede klasse. In de derde klasse B doet de andere Vlaardingese vertegenwoordi ger Sunlight het aanmerkelijk beter. Toch incasseerde Sun light na drie winstparlijen een nederlaag in eigen zaal tegen de reserves van VCO. Daar door werden de Vlaardingers teruggewezen naar de tweede plaats achler leider Sehnvo- comca. Een gezelschap van maar liefst vier ploegen ach tervolgt de leider op één punt. Een van die plcegen is het Rotterdamse Libanon-ö zodat winst voor Sunlight pure nood zaak is. ShellLibanon 4 aanvang 21.15 uur. Sunlight Litanon-6 #*nvazig 20.30 uur. een „zielig vogeltje". Negen tig minuten lang voélde Ties de Joegoslavische tanden in zijn nek, sprintte soms enke le meters weg, maar moest varvolgens noodgedwongen weer naar de hobbelige gras mat. SPELVREUGDE „Je wordt er dan moedeloos van", reageert de SVV'er. op dergelijk nek-aan-nek.wérk. Er blijft dan van enige vorm yan spelvreugde niets mee:r over, waarbij ik niet kan be grijpen dat ik iemand dié 'n dergelijke taak moet uitvoeren daar ook nog plezieV in kan hebben". Daarom ook is hij verheugd over de grote vrij heid van handelen die oefen- meester Rinus Gosens zijn sneile pupil heeft toegedacht. door Hans Soeters Blij, weer helemaal terug te zijn, groeide bij hem ook het zelfvertrouwen, maar drukte nog steeds dat ontstellend ge- brek aan produktiviteit. Dit in tegenstelling tot in SW's oe fenduels, waarin hir tegen het Rotterdamse 1IWD plotseling een volleerde hattrick scoor de. Ties: „Daarom was ik wet blij met dat soort wedstrijden, want ik geloof dat.ze Voor mij persoonlijk wel góed waren".. It KRITIEK „Ik heb er nu weer duidelijk plezier in, al maak ik onbe- Blijft echter de voor Ties van wust nog v/eleens de fout te Duppen zo gevreesde kritiek, speels te zijn", aldus Ties van Zichzeif beslist niet reftenend Duppen. tot de categorie: mentaal keiharde: doordouwers; zegt hij van zichzelf: „Ik ben nog al gevoelig voor kritiek. Zoiets gaat bij me knagen, waardoor ik nogal snel in de put kom te zitten.. Ik zou dan ook liegen als ik zou zeggen, dat een paar opbeurende woorden me niets zouden doen, want dan heb je soms gewoon nodig". KEIHARD Opvallend is dan ook, dat -uitge rekend Ties van Duppen zegt: Het fijne yan menee.r Gosens is, dat: hij" .precies zegt waar het op staat. Dat komt soms keihard aan, maar je weet wel precies waar je aan toé bent". Gesterkt door enkele Ties van Duppen, languit naar de bal. in zijn tweede seizoen voor SW eindelijk succes. goede wedstrijden voelt hij zich weer mentaal voldoende opgepept, weet echter dat hij bij tegenslag gauw z'n hoofd laat hangen („ik pak dan makkelijk een pilsje"), is thans weer bereid zich hon derd procent in te zetten. Dat hij dan eindelijk ook tot de zo fel begeerde treffer kwam, is voo'r hem een stimulans, „want", reageert de thans zelfverzekerder SWer, „vo rig jaar schoot ik vijf keer;te gen de paal en al speel je dan nog zo goed, je denkt toch steeds: alweer mis"....,.. Peter Lagerwaard blij er weer bij te zijn Schiedam Peter Lager waard (27) Is weer terug itt dé nationale judoploeg. Op 25 november stapt de Schiedamse sportschool ei- genaar daarvoor op de Pa- rij se tatami ora strijd te le veren rnet de nationale ploeg van Frankrijk. Mid- dengewicht Peter Lager waard (2e dan) heeft dan in enkele weken z'n gewicht zien afnemen van 86 naar 80 kilogram. Blij met z'n heroptreden tussen Neer* lands sterkste judoka's, reageert Peter Lager- waard: „Ik maak al vijf jaar deel uit van de kern ploeg dus je kunt begrij pen, dat ik me er heel wat van voorstel". Daarom ook geen zorgen over de reste rende 2 kilo, „want", aldus Peter, die raak ik ook nog wel kwijt". Naast de sportieve klim op de ladder, nog steeds volop aktie in zijn. nieuwe sportschool aan de Lange Haven. Peter Lager* ivaard: „Het heeft allemaal wat langer geduurd dan ik be rekend had, maar eind no vember hoop ik in elk géval de dojo te kunnen openen", Een. opening dié dan verricht zal worden door Willem Rus- ka. Vooruitlopend daarop werkt Peter Lagerwaard reeds op bescheiden schaal in de in aanbouw zijnde ruimte. Een klein succesje was hier al het gevolg van, want tijdens de door Yoshin (Hoogvliet) georganiseerde jeugdwedstrij den (12-13 jaar) behaalde zijn eerste team een le prijs. „Het was de eerste keer dat ik met een team aan wedstrijden deelnam, dus het is logisch dat ik er erg blij mee ben". Niet alleen het eerste team (Rene Salari, Peter Schenk, Bart Kinnegin, Raimond'var» Tricht, Karei Mucek en Cor Zonneveld) oogstte waarde ring/want ook team twee reikte naar. een eervolle vier de plaats. Daarnaast ook imemationale belangstelling voor de nieuwe judoschool, „want", aldus Pe ter Lagerwaard, „sinds kort loopt lVanfc Smith uit Johan nes-burg stage bij me". Smith is op doorreis naar Japan, maar hoopt voor hij in februa ri verder trekt van Lager was ij de juiste kneepjes van het ne-waza (voetenwerk) té hebben opgestoken. In samenwerking met Jan Wil lem Stoker (Teakwon-do en Kobudoj en Walter de Moöy- (Karate), werkt Peter Lager waard verder aan het op orde brengen van 2ijn. nieuwe sportschool. Waaraan nog veeT werk verricht moet wer den, maar gezien de hoeveel heid arbeidsuren die reeds achter hem liggen, een haal bare kaart. Schiedam De Koninklijke Nederlandse Federatie van I Landelijke Rij verenigingen organiseerde in Vlaardingen j streekwedstrijden voor ponyruiters. Naast gastheer Die. Flardingha Ruiters werd deelgenomn door Het Blauw Gele Vendel uit Berkel, De Schieruiters uit Overschie en de Spa landruiters uit i'.chiedam-KetheL De wedstrijd J gold tevens voor het verenigingskampioenschap. 1972,1 waarvoor voor de eerste keer een wisselbeker in roula- I tie werd gebracht. Aan de verschillende rij-onderdelen I werd deelgenomen door 122 ruiter-combinaties, gadege- slagen door familieleden en supporters. Een evenement a op zich was ook nu weer de slotparade welke aan de prijs uitreiking voorif ging.- i Winnaar werd tenslotte Die Flardingha Ruiters met 23 punten, met op de tweede plaats De Schieruiters, ge volgd door de Spalandruiters met resp. 25 en 44 punten. Vierde werd het Blauw Gele Vendel met een totaal van 51 punten. UITSLAGEN Dressuur BI: 1. Mijnderl Bies heuvel (Schieruiters) op Pa tricia met 7.17 pnt.'', 2. Jack Schellekens (Flardingha Rui ters) op Sarah 6.92 pnt., 3. Saskia Frederiks (Flardingha Ruiters) op Ruby 6.42 pnt., 4. Adriane Boersma (Schierui ters) op Floris 6.25 pnt., 5. Wilma Snaathorst (Schierui ters) op Cyrano 6.17 pnt. Dressuur B2: 1. Marleen Bies heuvel (Schieruiters) op Glo ria 6.64 pnt., 2. Loes de Bruin (Schieruiters) op Richard 6.30 pnt.-,'3. Lies van Duyn (Flar- dingha Ruiters) op We te rings Devil 6.21 pnt., 4. Nico Moer- man (Flardingha Ruiters op Manolito 6.14 pnt,v 5., Hubert Ka rs tan je (Flardingha' Rui ters) op Car anba 6.07 pnt. en Astrid Kaésten (Blauw (3ele Vendel) op Karadoc eveneens 6.07pnt.- Dressuur H: Be a Vreugdenhil (Flardingha Ruiters) op Dan ny 300 pnt., 2. Wien Kern kamp (Schieruiters) op Hi- chard 99.5 pnt.. 3. Yvonne Ka-: bel iFlardingha Ruiters) op Petrouschka 95.5 pnt., 4. Yvon-jJ ne Speelman (Spalandruiters) op Jum Jum 05 pnt., 5. Mar-|j got Karreman Flardingha-] Ruiters) op Tako 94.5 pnt. Ring 5: 1. Carla MoermaaJ (Flardingha Ruiters) op Ynys I 96 pnt., 2. Yvonne Speel-;l man (Spa)and Ruiters) op Ta- ihara 95 pnt.,. 3. Marlpekevl Wolfs (Flardingha Ruiters): op fl Flika 94.5 pnt., 4. Vera van Waardenburg (Schieruiters) op Annemie 93.5 pnt., 5. Dine- j ke Neeleman (Schieruiters) op Prescott 93 pnt. B. Springen: 1. Karin Leona.j (Blauw Gele Vendel) op Al fred, 2. Marloeke Wolfs (Flar dingha Ruiters) op Flika; 3. Irene de Groot (Blauw Gele i Vendel) op Little Fellow; 4. Yvonne Speelman (Spaland Ruiters) op Jum Jum. L. Springen: 1. Jeanette de Vrij (Schieruiters) op Roman; 2. I Ronny Frederiks (Flardingha Ruiters) op Polly; 3. Mieke Gent (Blauw Gele Vendel) op Bobbel; 4. Berry Sigmond {Spalandruiters) op Charles. Caprilly: 1. Dineke Neeleman;; (Schieruiters) op Prescott 97.5 pht- 2. Ellen Hoog duyn (Blauw Gele Vendel), op Puk-il kie 90 pnt.) 3;. Wien Kernkamp |.j (Schieruiters) op Richard 85 pnt., 4. Ingrid Kerklaan/I (Blauw Gele Vendel) op Alexandra BO pnt., 5. Patricia Rosman (Spalandruiters) op Marcella 75 pnL Schiedam De schaakvereni ging Schiedam.is het nieu we seizoen gestart met vijf teams, ingedeeld in de Rotter damse Schaakbond. Het eer ste team is ingedeeld in de hoogste klasse, de promotie klasse, waarvan de kampioen het recht heeft te promoveren naar de landelijke competitie van de Koninklijke Neder landse Schaak Bond. Ging het eerste team In compe titie doorgaans van.start met twee nederlagen, in de ope ningswedstrijd van dit seizoen tegen HVO, werd deze traditie doorbroken: 5—5, Het tweede tiental van. Schiedam verkeert nog even in het onzekere om trent de uitslag doordat de wedstrijd, tégen Tediro 1 werd afgebroken. Echter met een 5—4 stand in het voordeel van Schiedam, zodat een half punt voldoende zal zijn vobr de eindzege. Het derde team, de buterend indederdeklasse van de- RSB, .speelde niét,; maar het vierde team (vier- deklasse), won de eerste wed strijd met; 5—3 van Vierpot- ders 2;Het. vijfde team.voor het merendeel samengesteld uit spelers die voor het eerst in competitieverband spelen, incasseerde een kleine 31/* 4Vz nederlaag tegen Unilever 3. Sbhiedam Hans Lingen (18) zal op zondag 12 november deel uit maken van de Delta Lloyd-formatie die in de hoofstad strijd gaat leveren tegen Japan, tafeltenmsnatie bij uitstek. Een eer volle uitnodiging voor Bruynzeel's idfeltennlstalent, op voor dracht yan bondscoach Tigermann. De formatie bestaande uit: Bert Schoofs, Care! Deken en Hans Lingen, speelt zater dag 11 november in Veghel eveneens tegen de Japanners, maar in het nationale team speelt dan Bert van de Helm, ter wijl Ilans Lingen als reserve Fungeert. Overigens bestaan ér b|5 de .Schiedamse tafeltennisvereniging Bruynzecl Kitchen Ea gles plannen om een volgende keer, in samenwerking met Del ta Doyd, een dergelijke-ontmoeting ook in Schiedam te spe len, iHen denkt daarbij in de richting van de in april geplande komst van China naar Nederland. Hétgeen zou betekenen dat China nast een duel in Amsterdam, ook in Schiedam in aktie zou komen. Hans -Lingen (voofgrond) eervolle uitnodiging Schiedam De handbalvereni ging UVG organiseert in de week van 6 tot 10 november een hearing om te komen tot de aanstelling van een jeugd- bestuur. UVG hoopt met de aanstelling van een dergelijk bestuur op een grotere in- spraak van de jeugd fn de leeftijdsgroep 14 tot 20 jaar. -hicdam De voeibalvereni- ging WK organiseert a.s. za terdag een grote bingo-avond voor leder, en belangstellen- don Dc avond wordt gehou- :j den in hei verenigingsgebouw aan de Kerkweg 16 en begint i om 20.00 uur. Toegang tot de:, bingo-dansant is gratis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3