Kleurrijke vogelshow in Arcade Uitstekend optreden van Barok Ensemble de Peter heeft plaatjes op zijn buik jeugd De prijs winnaars Gemeentelijke informatie-winkel Beautiful Garden treedt op in Arcade SOCIALISTEN VERGADEREN OVER CAMPAGNE KERKDIENSTEN Hallo allemaal Brievénhoekje Voor de De nieuwe puzzel SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 4 NOVEMBER 1972 3 De verleiding is te groot om het hondje in Blokje rond van deze week weer niet 't predikaat „Echt'n hond je om in je binnenzak te stoppen" mee te geven. Net als vorige week is dit ook weer 'n aanhankelijk troeteldiertje, dat je het liefst ergens zou wegstop pen. Het drie maanden oude hondje weet met ziju eigen lijfje eigenlijk nog geen raad. Zo nu en dan valt hij over zijn ei gen pootjes en loopt wat kreeftachtiger over straat, terwijl hij hijgend aan de riem blijft trekken en van de ene kant van de stoep naar de andere kant rent, steeds maar omkijkend of de begeleider wel volgt. Toch heeft dit hondje om in je binnenzak te stoppen al heel wat achter de rug. Vori ge week zaterdag is hij na melijk zwervend gevonden bij de 's-G ravel aridseweg, wel had hij een gele hals band om, maar tot op heden Is er nog geen eigenaar ko men opdagen voor dit hond je. Dit nieuwbakken zwervertje is nog een beetje schuw, maar met enige overredingskracht komt hij rustig op je schoot -zitten. Voelt hij zich daar eenmaal op zijn gemak, dan is het een hele toer om dit beweeglijke diertje er weer vanaf te krijgen. Hij denkt dan blijkbaar, dat er kan worden gespeeld en sleept allerlei karton en papieren bekertjes aan die hij voor je voeten deponeert. KRUIP-DOOR Het jonge hondje is nog te klein om werkelijk op ie springen. Wel komt hij nieuwsgierig metzijn voor pootjes over een vuilnisbak en bekijktnieuwsgierig de inhoud, In :zijn' vroegere le ven hêeft hij dit waarschijn lijk wei meer In huis speelt hij werkelijk sluip-door-kruip-door iriet zich zelf. 'n Keertje normaal door de kamer lopen doét hij niet. Nee, meneer moet per- Naam: onbekend Ras: bastaard fox Geslacht: reu Leeftijd: 3 maanden Kleur: zwart met licht grijs Hoogte: 35 centimeter Keuring: ingeënt en goed gezond Bijzonderheden: erg nieuwsgierig, erg speels, is toch gauw op zijn gemak ge steld, zwervertje. sé onder een tafel door, on der een stoel door, «eventueel Het drie maanden oude zwervertje, dat het liefst kruip-door-sluip-door speeft. tussen de benen van de aan wezigen door en komt zo bij zijn doel. Ga je op je hurken zitten om het beestje ie aaien, dan vindt hij steeds weer een gaatje om tussen je benen door te kruipen, hij loopt dan met een vaartje om je heen en wil weer tus sen je benen doorkruipen. AUTO Het zwervertje heelt in zijn jonge leven waarschijnlijk alleen nog maar auto's voor bij zien razen. Hij is name lijk wat onwennig. Hij zoekt meteen het meest essentiële plekje, van de auto uit, hij gaat namelijk bij het rent en gaspedaal liggen en is daar alleen met de grootste moeite, terwijl hij klagende jank- en piepgeluidjes voort brengt, weg te krijgen. Is het eenmaal uit die hoek van de auto weg, dan komt de versnellingsknuppel aan de beurt. Het blijkt een lekker object te zijn voor het hond je om in te bijten. Over dit hondje zijn eigenlijk weinig negatieve dingen te zeggen. Wel blalt hij veel. Het is verbazingwekkend te horen wat voor grandioos geluid dit kleine hondje kan voortbrengen. Duisteren doet hij nog niet zo goed, maar wat wil je van een jonge hond? Met een beetje goede begeleiding Is er trouwens een zeer aanhankelijk, luis terend en waaks hondje van te maken. Het hondje dat vorige week in Blokje rond was, zit nog steeds in hetdierenasiel. Wel jammer voor een derge lijk liel beestje. Het is te ho pen, dat het dier snel een zeer goed tehuis krijgt, want de hele dag in een hok in. het asiel zitten, is voor „Een hondje om in je binnenzak te stoppen" toch ook niet alles. De beide hondjes kunnen worden afeehaald in het dierenasiel aan de Sint Annazusterstraat 47, Schiedam. Tel. 26 62 66. Het asiel is de hele week geopend van 9 uur 's mor gens tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Zaterdags is het geopend van 9 tot 12 en 's zondags gesloten. Maassluis Men onderzoekt momenteel óf er in Maassluis voldoende belangstelling be staat-voor een zogenaamed gemeentelijke informatie-win kel. Dit staat in de foeleidsno- ta voorlichting van burge meester en .wethouders van Maassluis, die zojuist is ver schenk. Blijkt inderdaad dat winkel in de westwij-k kunnen plannen. die belangstelling er in vol doende mate is, dan denkt men er zwaar over om een dergelijke winkel onder te Wordt er echter binnenkort voor brengen in het pand Markt 18. het pand aan de Markt niet Ook zou men de informatie- een definitieve bestemming vastgesteld, dan wil het colle ge als tijdelijk alternatief het gemeentelijke informatie hoekje in de bibliotheek, aan de Rozenlaan uitbreiden. Schiedam De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Schiedam houd! tot en met zondag de jaarlijkse show, die is voorafgegaan door een wedstrijd. Hierin kwamen ongeveer 350 vogels voor de keurmeesters, die hieruit de mooiste selecteer den en deze klasgewijs uitrie pen tot de kampioenen van het jaar. Ook nu weer waren de kleurka- naries in de meest voorko mende kleuren en variëteiten aanwezig. Voor het eerst ook de nieuwe mutatie van de O'ranje-rood-isabel met als voorlopige naam „Satinet". Aan vorm- en postuurkanaries zijn de Lizard, Gloaster, Nor wich, alsmede kuifkanaries op deze show te zien. Behalve grasparkieten zijn er als grotere soorten de Rood rug- en Splendid-parkieten. Minder uitgebreid is de collec tie tropische vogels. E:r zijn Australische prachtvinken, waaronder een collectie Zee- bravinken. Bijzonder fraai is de Regenboogvink, die uit Zuid-West Mexico komt. Bij de insecten- en vruchteneters schitteren de Tangara's. Hier onder bevindt zich een onbe kende soort, aangetroffen bij een zending vogels uit Peru. Ook de spreeuwen ontbreken niet op de vogelshow. Er zijn de glans- en koespreeuw, die in Afrika voorkomen. Een paartje Peru-duifjes en enkele dwergkwartels vertegenwoor digen de loopvogels op deze show. Een blikvanger is de v-luchtvo- lière met grote parkieten. Aan irvoorschfmmel, 89 pnt en mevrouw -J Veerkamp-Verwaal met Gloster Corona, 94 pnt. In de derby-klasse, waarvoor de vo gels reeds bij hun geboorte worden aangewezen won mevr. J. Veer kamp-Verwaai met zaJmkleur, pnt. de hand van een catalogus Postuurkanaries; A. w. Dröge met •4_ _n Borderkanarie, 89 pnt; tropische vo- zijn alle vogels te herkennen. r» gels; mooiste van het geheel kampioen: J J, lijbers met India- of Ganges-brilvogel, 90 pnt., maoistf xaadeter: A. van Eijk met Roodkop Gould's Amadine. 89 pot: mooiste Zeebravlnk: p. onderdellnde, met de variëteit, zwart masker, 89 pnt. Schiedam De. Nederlandse popformatie Beautiful Garden treedt zondagavond op in ge bouw Arcade voor Instuif Schiedam. Er zal een pro gramma worden uitgevoerd van Zuidamertkaanse en Eu ropese popmuziek. De zaal gaat open om kwart voor acht en tot negen uur kan men zich als nieuw lid van de Instuif opgeven. Ook zijn er steeds inzenders aanwezig die bereid zijn alles over hun hobby, het houden en kweken van vogels, te ver tellen. De show is voor ieder- een gratis te bezichtigen. Van- Voor eepsle keer Is aan ae show een verkoopklasse toe gevoegd. De hierin geposeer de vogels, kanaries en tropi sche vogels, zijn voor ieder een te koop. Hierbij wordt te vens aan kopers voorlichting en informatie verstrekt over het met succes houden en ver zorgen van vogels. W. J- de Bruyn daag tot 22.00 uur en zondag van 10 tot 18 uur. De kampioenen 1972 van Ce plaatselij ke afdeling zijn: Kleurkanaries: M. C. Cijs met zilver brons-oastel kar,Erie, kweek 1972, met 91 punten. Veistolkanarles: .J valk met mozaïek blank, 89 plus pnt, stammen (vier vogels): h, J. Veerkamp, oranje- food-brons-lvoorschimmel, 353 pnt. Overjarige vogels: J. de Jong, Boze- Schiedam Het' Rotterdams Barok Ensemble onder leiding van Iskar Aribo verdient waardering alleen al om het feit dat dit kamerkoor en orkest muziek levend houdt uit een cultuurperiode die voor wat betreft het instrumentale gedeelte onder invloed van de grote orkesten te zeer op de achtergrond zou raken. Trou wens, er zijn ook maar weinig koren die zich bekommeren over cantates cn motetten uit de barok-periode. Vrijdagavond gaf het ensemble onder auspiciën van Vereni ging vrienden van het stede lijk museum in de aula een concert dat duidelijk demon streerde waartoe amateurs op het gebied van de muziekbe oefening in staat zijn. Het ge deelte voor de pauze was op een Intrade van Hausmann na geheel gewijd aan mu ziek van Johann Sebastian Bach: Suite nr. 2 in b voor fluit,, strijkorkest en continuo, Motet „Jesu, meine Freude" en het dubbel-vioolconcert in Na d., werken, die als toppunten kunnen worden beschouwd uit de muziekliteratuur. Grote bewondering heb ik voor de wijze waarop de Suite met solistische medewerking van Anneke Drijver en Gert v.d. Endt, dwarsfluit door dit amateurgezelschap werd uit gevoerd, ook al was niet alles even vlekkeloos. Deze waarde ring is niet minder voor de weergave van het Motet „Je- su, meine Freude" waarbij in „Gute Nacht" de zes alten met haar cantus firmus-ver- tolking het moesten opnemen tegen een veelvoud van sopra nen en de prachtige koraal- melodie toch sonoor naar vo ren wisten te brengen met een mooi, niet geforceerd timbre. Bachs dubbelconcert in d, waar in Diana Lustig en Lex Oost hoek, viool, solieerden, kwam op een enkele oneffenh rid in •de beide hoekdelen na, prach tig uit de verf, al had ik de indruk dat in het slotdeel ver moeidheid een rol ging spe len. de pauze werden werken van de onlangs tachtig jar geworden componist Hendrik Andriessen uitgevoerd: het motet „Qui habitat" (a ca- pella gezongen) en twee ma drigalen voor koor en orkest („Liefde, maak mij vrij" en „Leve Bachhus"). Composi torisch vind ik de beide madri galen het best geslaagd, ook wat de uitvoering betreft. Het laatste werk moest worden gebisseerd en bleek dus bij het publiek zeer in de smaak te zijn gevallen. W. P. Verheul. Vlaardingen De Vlaardlngsa afdeling van de Partij van. da Arbeid houdt dinsdagavond een vergadering, om 10 uur in De Harmonie. De socilisten. gaan praten over de verkie zingsactiviteiten in Vlaardin gen en over de voorbereiding van de districtsjaarvergade- ring. Hervormde gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. S„ Tijm- stra, Doop. 17 uur ds. Breu- gem, Barneveld, 19 uur ds. H.J. Groenewegen Schrift en. Tafeldienst. Bethelkerk 10 uur ds, H.J. Groe newegen. Opstandïngskerk 10 uur ds. J. Dlepersloot te Rotterdam. Aula Pinaspiein 10 uiir ds. D.J. Spaling. Dorpskerk 10 uur ds. "W-J. Schouten te Vlaardingen .19 uur zie de Rank. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. P. Jonges te Rijswijk. De Rank, 19 uur ds. W.H. den. Ouden te Rotterdam Hilie- gersberg „Jeugddienst". Ned. Prot. Bond, West vest' 92, 10.30 uur ds. G.S, Westerouen van Meeteren uit Rotterdam. Oud Katholieke parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis, pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. gem. Oranjestraat 10 uur ds. A. Steinhart. Het Apostolisch Genootschap, Llndeyerstraat, 9.30 en 17 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, Samenkomsten 10 en 19.30 uur, leiding maj. G. Brink man en It. J. Wittebol. Baptisten Gemeente, Warande 30, dienst 9.30 en 16.30 uur. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest 9;30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk (vrijgemaakt)' Scniedam-Overschie, gebruik gebouw Evang. Luth. gemeen te, Oranjestraat. 8.15 uur en 16.30 uur ds. F. de Vries, dankstond voor gewas en ar beid. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisa tie, gebouw Irene, Nieuwe Ha ven 10 uur en 17 uur Grote- kerk ds. M. B. Breugem uit Barneveld. Waarom plak je dat plaatje op je hand?", vraagt Pe tertje en kijkt naar zijn grote broer die een plak plaatje op zijn hand heeft gelegd en er nu een dun straaltje water uit de kraan op laat lopen, „Daarom", zegt Niek, „dat is toch leuk". Hij schuift het velletje papier er af en nu staat er een grappig konijnesnoetje op zijn hand. „Kan het er nooit meer af?" wil Peter weten. „O ja hoor, gemakkelijk. Maar ik Iaat het zitten. Ik heb al een raket ook, op mijn andere hand". Peter vindt het mooi. „Heb je er voor mij ook één?", vraagt hij. „Dan moet je bij de melkboer zijn", zegt Niek, „een dubbeltje, zo'n klein glimmend „centje", ^weet je wel? En Je krijgt er ook nog een stuk kauw gom bij. „Geef mij dan geld", vraagt Peter maar Niek is al weg. „Kom Peter, opschieten. Je moet naar school", roept moeder. „Jaaaa", roept Peter maar eerst holt hij naar ziin kamertje en keert zijn spaarpot om. Er zitten geen kleine glim mende centjes In, maar wei een hele grote. Daar kun je vast veei plaatjes voor kopen. Peter laat het „dubbeltje" in zijn broek zak glijden en gaat naar beneden. Hij is op de kleu terschool en gaat altijd al leen. Het is dichtbij. Moe der kan hem nakijken tot hij bij het schooltje de hoek om is. Dan ziet ze hem niet meer. En dat is maar goed ook, want an ders zou ze gezien hebben hoe Peter regelrecht naar de auto van de melkboer stapt die daar voor de flat staat, „voor dit dubbeltje plaatjes", zegt Peter. „Dat is een gulden", zegt de melkboer. „Mag je daar allemaal plaatjes voor ko pen?" „Ja hoor", knikt Pe ter en met zijn zak vol pJaaües en pakjes kauw gom gaat hij naar school. Ais hij om kwart voor vier thuis komt gaat hij ze meteen op ziin handen en zijn armen plakken, dan zijn er nog vier over en die plakt hij op zijn buik. Ha, wat staat dat grappig. „Kom Peter, we moeten naar zwemles*', roept moe der onderaan de trap. o ja, dat is waar. Daar had Peter helemaal niet meer aan gedacht. Hoe moet dat nu met die plaatjes? Gauw er afwassen. Maar het gaat niet. Zijn buik wordt rood maar de plaatjes blij ven zitten. Hoe kan hij nu zö naar het zwembad? Dan lachen alle kinderen hem uit. „Peter kom", roept moeder nog eens. Ze gaat op de fiets- Peter zit achter op, Hij kleedt zich altijd zelf uit- Moeder zoekt alvast een plaatcje op het terras. Daar gaat de fluit. De kin deren komen er al aan. Waar blijft Peter nu toch? Zeker even naar de w.c. „Drie baantjes gewoon en drie op je rug", roept de juf en de kinderen duiken In het water. Peter is er nog niet. Moeder gaat vlug naar de kleedkamer en... daar zit Peter. „Waarom ga je niet zwemmen?" vraagt moeder verbaasd. Dan ziet ze alle plaatjes op zijn buik en zijn armen. „Hoe kom je daaraan?", vraagt ze. „Gekocht van mijn geld", zegt Peter en begint te huilen, „maar ze willen er niet meer af. Ik durf niet te zwemmen". „Ga nu maar, want ik be taal mijn geld niet voor niets", zegt moeder. „Houd je handen er maar voor". De kiaderen en de juf zien het natuurlijk toch. Ze la chen er om. Peter wordt vuurrood van verlegenheid. Hij is blij als moeder *s a- vonds de plaatjes er af boent. Die op zijn hand mogen blijven zitten. „En nooit meer geld uit je spaarpot halen zonder dat ik het weet" zegt moeder, anders plak Ik je hele- m&M vol met plaatjes, denk er aan". ANKE Allemaal drnfc bezig aan repeti ties voor het rapport? Ja» want dat komt al weer gauw. Deze maand. Deze maand houdt Sin- terklaai ook weer zijn rijtoeren door heel Nederland. Bij jullie in je itad of dorp zal hij ook wel komen, denk ik. Kijk Je al een» voor de etalages naar al het speelgoed? Mijn kleine neefje heeft al heel wat wensen, Het liefst wil hij een draaiorgel. Maar dat kan zelf» Sinterklaa» niet kopen. Dexe keer een „beroepen-puzzel*. Als je alle beroepen hebt inge vuld komt er op de kruisje» ook' nog eens een beroep te itaan. 1. bij hem kun je j« haar laten knippen, 2 deze man stookt de vuren, 3 bestuurder van een vliegtuig, 4 man die een tuin- dersbedrijf heeft» 5 ander woord voor arts, 8 iemand die een or- keit dirigeert, 7 een man die muziekinstrumenten stemt. 3 een gewoon woord voor domp teur, (man die wilde dieren temt), 9 hij verkoopt worst en rieei, 10 deze man bindt boeken in. Denk aan naam, adres en leeftijd onderaan Je oplcwittg, brief of tekening. De oplossingen verwacht ik weer Op de envelop zet Je: Aan Anke, voor donderdagmiddag vier uur. Verwersdijk 6—8, Delft, Trudy van Dijk, negen Jaar alt Schiedam tekende de clown Pipo- ösTjrnoe» 6UU>f3L<* 1 Judith Leltvetd, Brugmanstraat 4lb, Schiedam» 2. Nelie Gijeen, Smetanalaan 37. Kethel» (10 jaar). De oplossing was: hangen, beu ker, karton, koffer, blaast» schort, gitaar, krasje, Katwr'-. rechts en rennen. De bloem was du» herfsttaeter. ANNEKE HOLrERHOEK (Ke- titel) Toen vader en moeder vijfentwintig jaar waren ge trouwd was het zeker groot feest? Maar dat is al weer een jaar geledenVonden ze het wens je leuk? Ik wist niet eens meer dat er al vier tekeningen van je in de ferunt hadden ge staan. TRUDY VAN DIJK Schiedam Nee, Zestienhoven is natuur lijk niet zo'n drukke luchthaven. Ik ben eens op Schiphol geweest en daar kon je niet eens met el feaar praten, zo'n geronk en ge daver was het. LEONTINE VOORBERG (Schie dam) Ha, de eerste tekening van Tita en Tata de aap. Je hebt het leuk gedaan. Hoe vind je de serie? Ik vind ai die verdwij ningen en vergissingen wel grappig. Ik zou best een vader willen hebben die kon toveren. En jij? Maar dan moet hij het natuurlijk wel goed doen. AN JA VOORBERG (Schiedam) Hoe vond Leontine haar portret Of heeft ze het niet gezien toen je het tekende? Och, je moet oofe we? eens hoos zijnvind je niet? Als het maar niet te lang duurt Krijgen jullie deze maand ook nog een cijferlijst op school? CAR1N VAN DUK Schiedam Mijn dochtertje had de Ofefei oofe op school maar ze mocht het nooit mee naar huis nemen. Lees je altijd alles wat er tn staat? Jij had een molen gete kend. Die staat geloof ïb bij jul lie in de buurt he? LETTY VAN VELSEN (Kethel) Je vond de puzzel wel moeilijk, schreej je. Maar je bent er toch uitgekomen want alle woorden waren goedWat een leuk rond blaadje was het Had je dat zelf gemaakt? TRMA FEENSTRA (Schiedam) Het briefje zal Sinterklaas wel in de Sinterktaaskrant lezen, denfe ik. ffe vind het oofe een leuk feestHet cadeautjes kopen vind ik altijd zo gezellig en dan rijmpjes maken en alles inpak ken. Je tekening vond ffe leufe. Ik heb heel vroeger een paar keer voor zwarte Piet gespeeld in de ziekenhuizen. Dat was erg leufe. SJAAK IMMERZEEL (Vlaardin gen). Bedankt voor je mooie te kening. Het is een echt un'nters plaatje, vind ik. Het komt vast J in ons hoekje te staan hoor. D« j oplossing had je goed- SYLVIA SWANEVELD (V!o<miff»j gen) Ik vond de tekening voor Sinterklaas erg Jeuk. In de Sm* terklaaskrant komen de prijs winnaars te staan En oofe een' kleurplaatDoe je daar oofe aanj mee? Voor het Sinterklaasfeest' ben je nooit te oud, vind tfe. Al* je groter bent hun je zelf ca deautjes voor iedereen kopen. Dat vind ik een gezellig werkje. MIEKE SMIT VlaardingenLees je de jeugdrubriek elke week?.1 Maar je had geloof ik nog nooit meegedaan, is het wel? Je fan- tasiebloemen vond ife mooi. Ik zal ze goed bewaren. Dan ko men ze misschien nog wel een keer in ons hoekje. GERARD LEENDERTS (Vlaar dingen) Hoe vond je het boefe?j, Ik dacht zo, je zal wel van schepen houden. Want je woont niet zo ver van de Nieuwe War terweg en de zee. Ik hoop dat ik een goede keus heb gedaan. Nu maar proberen nog eens iets te winnen. ALINE DE BOER (Vlaardingenf Ik vond je tekening erg leufe.': Maar ik denk dat je hem hebt nagetekend. Dan kan hij niet in ons hoekje komen. Heb jij de film van de Aristocata ook ge zien? Ik wel. Ik vond hem heel leukvooral ook die zwerfkat Thomas. HETTY VAN WILLIGEN (Vlaam dingen) De bloemennaam alleen was ook goed. Je had geloof ik nog niet eerder meegepuzzeld hè? Je moet het eens meer. doen Het is een leufe werkje en je hebt elke week kans dat je een boek ivint. MANNEKE BOOT Vlaardingen Bedankt voor je erg leuke teke ning. Er zijn verscheidene kin-, deren die elke week trouw me« doen. Soms zijn het «r veelj soms zijn het er weinig. Het lig*! aan het weer en aan de puzzeL' De jeugdboek verschijnt ook nog in vtj'f andere kranten. Du* als ik die briefjes er ook bij tet kom ik tot ongeveer vijftig per week en dari de kinderen nog die alleen de oplossing insturen. Dit was het laatste briefje weer van verleden week. Dag alle* njoal, vee! groeten van ANKE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3