„HONKBAL WORDT DAAR HEEL COMMERCIEEL AANGEPAKT" NOAD: ER OP OF ER ONDER Korfbal competitie in t nauw gonst van de aktiviteiten Gyiimastiekleven -P£K»rtG* BankMees&Hope biedt u een persoonlijk raadsman biihetbeSieervanuw effectenbezit Schiedam-werper Aad van de Hamer na Amerikaans avontuur VOLLEY KAN KLIMMEN MJ Nieuw bestuur PV De Vrijheid VEEL EVENEMENTEN IN 1973 BankMees Hope nv 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 9 NOVEMBER 1972 \'PEKANDELAAtr\ CHIN IND RESTAURANT if. 'i.>* mer afzonderlijke J"t gelegenheid voor afhalen van diners, .J*sr Volop parkerruimle /gp aan voor- en achter zijde. -Jjf TELEFOON 70 75 42 4r$Z NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam Tijdens de gehou den ledenvergadering heeft de Postduivenhoudersvereni- ging ,,de Vrijheid", aangeslo ten bij de Nederlandse Alge mene Bond van Postduiven- houders, een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter is de heer A. Triel met als secretaris en Schiedam Enige weiten geleden keerde Schiedam-honk- baller Aad van de Hamer, volbeladen met honkbal-attri buten en nuttige ervaringen terug uit het Walhalla van de knuppelsport, de Verenigde Staten. Samen met zijn. verloofde was hij door Ton Williams, een speler van de California Stags {bekende klantentrekkers in de Haar lemse Baseballweek), uitgenodigd om een paar weken rond te kijken bij bekende major-league teams als de Los Angeles Dodgers, de California Angels en de huidige we reldkampioen, de Oakland Athletics. Het is hem uitste kend bevallen, iets wat uit onderstaande woorden wel duidelijk wordt. Schiedam Het komende jaar zal in kei teken staan van de gymnastiekbeoejening in SchiedamDe Christelijke Gymnastiekvereniging „Door Oefening Kracht" (DOK) be staat eind 1973 zestig jaar en ook de R.K. Gymnastiekver eniging Excelsior bereikt in dat jaar „de leeftijd der vol wassenheid" dat als het gou den bestaansfeest wordt ge vierd. In beide verenigingen zijn jubi leumcommissies in het leven dig te hebben. Om dit forse bedrag bijeen te krijgen wor den enkele acties onderno men. AKTIES Een stickeractie is inmiddels van start gegaan. De eerste oplaag van 2000 exemplaren is vrijwel uitverkocht zodat er opnieuw 1000 zijn besteld. Ze brengen één gulden per stuk op zodat van een hoopgevend begin mag worden gesproken. Binnenkort gaat de jeugd met prikkaarten op stap. Ook over de opbrengst van deze actie zijn de verwachtingen hoog gesteld. Nog andere acties zijn in wording en om ook an deren in de feestvreugde te kunnen betrekken rond de ju bileumviering heeft de actieve commissie nog enkele verras singen in petto die het liever nog even binnenskamers wenst te houden. penningmeester de heren J. A. Metaal en C. Robart. Ver der bestaat het bestuur uit de heren S. Poort, vice-voorzit- ter; W. van Oort, 2e penning meester; G. Barzilay, 2e se cretaris en tevens secretaris voor de te houden concoursen met P. Scheenloop als alge meen secundus. Met dit nieuwe en sterk ver jongde bestuur dat voorlopig een jaar IA functie blijft, ziet de vereniging het nieuwe vliegseizoen met vertrouwen tegemoet. Het eerste be- stuurbesluit is reeds geno men. Het team van NOAD dat voor de noodzakelijke winst moet zorgen (v.l.n.r.) -Jan Knikkenberg, Jan Bayings en Jan Tumenburg. Schiedam Voor het eerste team van de tafeltennisver eniging NOAD is het zater dag er op of er onder, dan Knikkenberg, Jan Bayings en Jan Tuinenburg moeten het in de Beurs opnemen te gen SanoccL'Scylia 2 dat met één verliespunt minder vlak boven het SeMedamse team staaf. Slaagt NOAD er in revanche te nemen voor de 82 neder laag die men destijds in Lei den leed, dan kan wat opge- luehter worden geademd. De strijd van zaterdag zal na melijk duidelijk in het teken staan van de degradatie die -de verliezer van dit duel ern stig bedreigt. Als NOAD, mogelijk nu wat geïnspireerd door haar le den, fanatiek ten strijde trekt, is er misschien een be ter resultaat mogelijk dan in eerste instantie, waarbij Knikkenberg voor de tegen- punten zorgde. Het Leidse team met de gebroeders Van Schie en Bakker heeft tot nu toe vrij wisselvallig ge speeld, en mogelijk kan NOAD het thuisvoordeel wat uitbuiten. De strijd in de Beurs begint om zes uur. DRAMATISCH Bruynzeel Kitchen Eagles 2 is ook nog niet uit de degrada- tiezorgen, maar heeft zich met 4 winstpunten nu op de vierde plaats genesteld met één punt voorsprong op Steeds Hoger TSB. De Bruynzeel-reserves gaan za terdag bij deze tegenstander op bezoek en bij een over winning is de plaats in de promotie-Ereklasse veilig gesteld. Tn de Beurs verloor het Schïedamse team in een dramatische wedstrijd met 4—6, maar in de vorm en met het zelfvertrouwen waarmee het team opereert moet een omgekeerde uit slag mogelijk zijn. HANS LINGEN BruynzeeL Kitchen Eagles 1 speelt niet vanwege het be zoek dat Japanse tafeltennis sers het komende weekeinde aan Nederland brengen. Zaterdagavond is de wedstrijd NederlandJapan in Veg- hel, waarbij Hans Lingen re serve is en zondag komt de Bruynzeel-speler zelf in ac tie tegen dit wereldteam wanneer hij als gastspeier van de partij is in Amster dam bij de wedstrijd Delta LloydJapan. Waarschijnlijk zuilen diverse Schiedammers naar Amster dam gaan om Hans tegen de Japanners in actie te zien. De wedstrijd wordt verspeeld in het Frans Otten-stadïon naast het Olympisch Stadion en begint om half acht. geroepen voor het samenstel len van feestprogramma's en het bijeenbrengen van de no dige gelden hiervoor. Bij DOK bestaat de2e commis sie uit de dames M. van Til burg en M. v.d. Vlugt alsmede uit de heren J. Apon, C. AJe- man Jr. en P. van Wamelem. Bij de viering komt de gym- nastiekbeoefening centraal te staan. De commissie is van mening dat de gehele burgerij hierbij moet worden betrok ken. In april manifesteert de vereniging zich in sporthal Margriet in een grootscheepse uitvoering. Samen met de ver eniging Animo gaat D.O.K. de jaarlijks door het Koninklijk Nederlands Christelijk Gym- nastiekverbond te houden Ad- spirantendag organiseren. Een waar spektakelstuk met onderlinge wedstrijden ge- volgd door veel muziek en vlagvertoon. Dit samengaan met Animo is geen toeval. Deze vereniging bestaat dan vijftien jaar en is voortgeko men uit D.O.K. LANDELIJK Dank zij dit jubileum kan de Schïedamse bevolking op gro te schaal kennis maken met de moderne ritmische gym nastiek. Op 3 november gaat D.O.K. in opdracht van het K.N.C.V.B. de landelijke wed strijd organiseren voor ritmi sche- en jazz groepen te hou den in sporthal Margriet, In de jubileummaand december komt heel D.O.K. op het po dium van het Passage Thea ter om zich als zestigjarige vereniging aan eigen aanhang en verdere aanwezigen te pre senteren. Om dit alles te kunnen realise ren denkt de jubileumcom missie tienduizend gulden no- Schiedam (vertikale strepen) heeft tegen Hoogvliet nog wat goed te maken... Het eerste heren team van Vol ley'68 ontvangt vrijdagavond het volleybalteam van CW uit Capelle a.d. IJssel. Een te genstander die na de neder laag tegen Juliana 2 wat te rugviel, maar mettemïjn nog steeds derde staat geklas seerd in de promotieklasse. Stand Promotieklasse: L AMV- -J/RLVC 2 (6—12), 2. Juliana 2 (3—10), 3. CW (5—10), 4. Pandrecht (6—8), 5. "Volley'68 (5—6), 6, WHV (6—6), 7. Lek- kerkerk (66)8. Com- pri/Delta 2 (6—4), 9. Vollido (64), 10. Zwijndrecht (52), li. Meteoor (5—0), 12. Concor dia 2 (6—0). SPECIALE AANBIEDING „Roos tegen rook" - Sierlijke verzilverde rookverdrijver met rose kaars. Prijs 14,95. Schiedam De korfbalcompetitie heeft tot nu toe niet veel stag natie ondervonden. Het gaat er nu echter langzamerhand naar uitzien, dat in verband met de slechter wordende weersom standigheden de veJdwedstrïjden tot volgend jaar maart uitge steld zullen moeten, worden. De korfballers verkeren in de ge lukkige situatie, dat -ook tijdens de slechtste weersomstandig heden hun favoriete sport beoefend kan blijven worden. Als volwaardige vervanger treedt dan het micro-korfbal op. Aad van de Hamer: „Het is niet te geloven wat je daar op honkbal-gebied allemaal meemaakt. We zijn bij voorbeeld naar een dou- ble-header van de Los An geles Dodgers geweest, die 's middags om vier uur be gon en waar je pas tegen elven vandaan kwam. Los Angeles had toen nog kam pioenskansen en je zit er tussen zo'n 50.000 mensen op de tribunes en dat is iets wat je je nauwelijks voor kunt stellen. Zeker wan neer je, zoals wij gewend zijn, aan. een paar honderd man langs de kant. Trou wens ook het peil waarop gespeeld wordt is niet te vergelijken. Aangooien uit het verre veld zijn gewoon strepen en als je ziet hoe zulke lui een moeilijke grondbal verwerken, dan voel je wel dat wij nog een hoop te Ieren hebben". SNELHEID zo'n 30 tot 40 wedstrijden per seizoen, zodat het'rïtmeheer- lijk gehandhaafd blijft, maar als je goed oplet zie je toch ook wel dat hun techniek veel perfekter is. Ikzelf kom bij een wo'rp altijd vol op mijn voet neer, maar zo'n Ryan komt neer op zijn tenen en dat scheelt heel wat snelheid. Ik ben dan ook hard van plan om van de winter keihard te gaan trainen om die beweging on der de knie te krijgen". BELANGSTELLING Ook in Amerika loopt de belang stelling voor de honkbalsport terug,, maar in tegenstelling tot Nederland, waar de honk- balbond een bijzonder passief beleid voert, wordt er daar van alles geprobeerd om de toeschouwers terug te krijgen. Aad van de Hamer hierover: „,Het wordt daar heel com mercieel aangepakt. Om te beginnen heeft ieder team de plaatselijke industrie achter zich, en er wordt van alles georganiseerd; loterijen met auto's als hoofdprijs -en het uitdelen van slaghouten en ballen onder het publiek. Aad van de Hamer„aangooien vanuit het verre veld zijn gewoon strepen" Iets wat Schiedams werper met name heeft geprobeerd, is, zittend, op de eerste rijen en vaak uitgerust met een verre kijker, de bewegingen van diverse pitcher-grootheden nauwlettend te volgen. „De snelheid waarmee werpers als Nolan Ryan de bal constant weten te gooien is ongeloof lijk. Nu spelen ze wel vaak Zoiets kunnen wij natuurlijk niet, maar er kan toch nog heel wat verbeterd worden. Bij Schiedam gaan we er dit seizoen wat aan doen. Er komt een programmablad, we gaan internationale wedstrij den spelen en we gaan er vooV zorgen dat de jeugd weer inte resse .krijgt. Want vooral daar zit de laatste jaren de klad er een beetje in". De wedstrijd Volley'68—CVV ■wordt gespeeld in de Vlaar- dingse sporthal, Floris de "Vijfdelaan, aanvang 20.00 uur. Bank Mees Hope kent een aantal specialisaties. Eén daarvan richt zich op belegging in effecten. Onze beleggingsadviezen zijn gebaseerd op nauwkeurige analyse van uw effeetenpoitefeuille wetenschappelijk effectenonderzoek gedegen kennis van het beurswezen actuele kennis van nationale en. internationale beurssituaties Onze beleggingsdeskundigen zullen u graagte woord staan (toestel 43). BMHjQ) 5^ Vlaarelingen: Schiedamscweg 53. Schiedam: Nieuwe Haven 133/hoek JBK-Iaan. Telefoon 010 - 340 222. Telex: 23428. De competitieleider heeft voor zaterdag en zondag nog een volledig veldprogramma op gesteld, dat, wanneer enigszins mogelijk verspeeld moet wor den, Schiedam gaat zondag naar Hoogvliet en heefi daar wat goed te maken. In de thuiswedstrijd hadden. de roodzwarten een off-day en zij verloren toen kansloos. Sinds dien gaat het steeds beter. Alle f wedstrijden behalve tegen titelkandidaat KOAG werden in de volle winst om gezet. Bij HoogvlietSchie dam derhalve een vette twee. Ook Odi heeft zaterdag tegen Fluks de beste kansen. De Noordwijkse tegenstander verloor verleden week kans loos met 29 van Maassluis. Odi won van Fluks a an het be gin van de competitie met 63 en een paar wedstrijden later werd van Maassluis met 93 gewonnen. Op papier een gemakkelijk rekensommetje wie zaterdag als overwinnaar te voorschijn komt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4