SCHIEDAMSCHE COURANT Rubenslaan klaagt over lawaai van zandauto's Niemand mag stemmen zonder studeren G.S. willen de capaciteit van woonwagenkamp terugbrengen Commissie Onderwijs vergadert 2 kranten voor één prijs ém Sinterklaas op 2 december door Kethel en Groenoord Beivoners: „We krijgen er hoofdpijn vanw Bewoners van de Kerklaan willen groen Toon Her mans wellicht naar Sehiedam Frontaal tegen auto H. J. Vijverberg 49 jaar bij De Kuyper KVP vergadert in Diensten centrum Kleine centra in Naaldwijk en Vlaardingen NCVB- Nieuwland vergadert Protestantenbond houdt bazar Na afloop prijsuitreiking kleurwedstrijd i :JJ fil Mu Vrijdag 10 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - idachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24563 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De bewoners van de Kerklaan In Kethel willen meer groen. Zij rijn van me ning, dat nu het geschikte mo ment om hierin te voorzien, Is a fjn ge broken, gezien de werk zaamheden, die in de buurt aan de gang zijn, zoals de demping van de sloot langs de Kerklaan en de verbreding van deze laan. „Wellicht aangestoken door de actie „Geeft een boom ca deau" willen de bewoners een kleine groenstrook en/of een boom voor de deur", zo schrijft het wijkorgaan. Groen- oord-Akkoord en. De bewoners hebben de ge meente verzocht om hieraan volle medewerking te verle nen. Schiedam Bewoners van de Rubenslaan hebben veel la- waai-overïast van langsdenderende vrachtauto's. Zoveel last zelTs, dat één van hen, mevrouw Van Klink, heeft be sloten om een brief aan de gemeentelijke verkeerseom- missie te schrijven, waarin ze de commissie vraagt maat regelen te nemen teneinde het lawaai tegen te gaan. Zandaufo's denderen de heie dag door de Hubenslaan. Schiedam De directie van het Passage Theater voert onder handelingen met impresario Dick Binnendijk om Toon Hermans naar Schiedam te halen. Het optreden van Toon is nog niet zeker. "De onder handelingen zullen nog enige tijd in beslag nemen. Schiedam Aan de Nieuw Ma- thenesserstraat is gistermid dag de 53-jarige J. H. G. met zijn bromfiets frontaal tegen de personenauto van de 32-ja- rige I. M. gebotst. Het onge luk gebeurde toen de brom fietser in botsing kwam met een overstekende voetganger. Hij verloor,'de macht over het stuur. De bromfietser is ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. Schiedam De heer H. J, Vij verberg heeft op 4 november z«n jubileum hy was toen veertig jaar vertegenwoordi ger by de distilleerderij De Kuyper-Nederland BV ge vierd. Door zijn langdurig dienstver band heeft de heer Vijverberg vele veranderingen en nieuwe ontwikkelingen in de gedistil leerd-branche meegemaakt. Autowrakken opgeruimd Schiedam De Reinigings dienst heeft gisteren weer vier autowrakken naar het Gemeentelijk Wrakkenterrein gebracht. Ze stonden gepar keerd aan de Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk, Korte Haven en Burgemeester Gijsenlaan. Snelheidscontrole Schiedam Bij een snelheids controle op de Horvatweg zijn gisteravond van zes tot negen uur twintig automobi listen bekeurd. De hoogste snelheid was 84 km. ,We krijgen er hoofdpijn van. Iedere ochtend begint dat ge daver om kwart over zeven en het gaat de hele dag maar door. Onze muren scheuren ervan en onze plafonds ook. Bovendien moeten er wel eens ruiten worden vervangen, die door het trillen van de huizen gewoon losraken. Per uur gaan er hier wel zo'n 20 van die zandauto's voorbij," zegt mevrouw Van Klink. De zandauto's halen hun lading op een terrein naast de N.V. de Jong aan de Westfranke- landsedijk. Via de Rubensiaan rijden, ze richting B.K.-laan. 'Eerlijkheidshalve moet wor den gezegd, dat de chauffeurs weinig keus hebben in het be- palen van hun route, want en kele jaren geleden klaagden bewoners van de Schoolstraat over dezelfde overlast. De huisarts G. W, Ormel kon er nauwelijks meer spreekuur houden en door een artikel in de Scbiedamsche Courant kwam het tot maatregelen, die de zandauto's het berijden van de Schoolstraat en de Wil lem de Zwijgerlaan verboden. Er is nog een alternatief over om op de B.K.-laan te komen: via de Arie Prinslaan rijden, waaraan weinig of geen wo ningen staan. Dat laatste al ternatief staat mevrouw Van Klink voor. „Zo kunnen ze even goed op de B.K.-laan ko men zonder iemand overlast te veroorzaken. Toen we hier kwamen wonen, dachten we het rustig te hebben. Maar de hele dag wordt onze rust ver stoord door die zware wagens. De lege wagens zijn het erg ste, want die dansen als het ware over de weg. Bovendien hebben ze nog al eens een flin ke snelheid. Daarnet was er ook weer een botsing", aldus mevrouw Van Klink. Schiedam De afdelingen Schiedam, Maassluis Vlaardingen van de KVP hou den op donderdag 16 novem ber in het Dienstencentrum „De 4 Molens" aan de nieuwe Damlaan te Schiedam een verkiezingsbijeenkomst. De staatssecretaris van finan ciën. rar. A. van der Stee, c' heer P. van der Sanden, Ka merlid en mevrouw dr. A. van Heel-Kasteel, kandidaat-Ka merlid zullen vragen beant woorden over de plaats en de koers van de KVP vóór, tij dens -en nè de verkiezingen. De bijeenkomst begint om acht uur. Een van de vertegenwoordigers van de politieke partijen zet haar visie uiteen. Schiedam In het kader t>an de komende verkiesingen is i» de sociëteit Quosque Tandem Nieuiüstraot 12, gisteravond een „Politiek Kafee" gehou den. Negen partijen die aan de verkiezingen meedoen tna ren vertegenwoordigd, door Heiltje de Voskuil, CPNJac ques Kuiper, CHU, Cer van Dongen, ARP, Hans Dona, PSP, Dïlia van der Heem, PPR, J. Mentink, D'66, Gerrit Schutte, GPV, G. Klein PvdA en Wim du Chatinier, KVP. doen over werkende jongeren, milieu, defensie, verkeer, CRM en onderwijs. De heer G. Klein (PvdA) vroeg zich af waar het huidige onderwijs de mensen voor opleidt. „Wat jacques Kuiper (CHU) dacht democratisch verdeeld moes ten zijn, „Er is op het ogen blik nog een onjuiste inkomst verdeling". gaan we doen. Gaan we door zoals nu of gaan we kijken waar we hen heen willen heb ben als maatschappij". In tegenstelling tot eerdere bij eenkomsten van het Politiek Kafee begon men niet meteen met een discussie maar met een soort quiz. De vertegen woordigers werden gebombar deerd met zestien uitspraken van politieke partijen, zij moesten de juiste uitspraak bij de juiste partij vinden. Wie 14 punten had mocht naar de stembus, wie minder dan Hans Dona (PSP), bekend Du Chatinier (KVP) vond dat er strengere straffen op de lucht verontreiniging moesten ko men. ,,De ondernemers moe ten niet meer kunnen zeggen- het is voor mij lucratiever om nieuwe chemische uitwindin- Heiltje de Voskuil (CPN) dacht gen te doen en daarbij een dat de werkende jongeren en dat het kabinet Biesheuvel buiten de onderwerpen in de discussie ook veel gedaan had aan de AOW, de verhoging van het minimum loon en aan de werkgelegenheid- „Het ka binet heeft 600 miljoen gesto ken in de werkgelegenheid., terwijl er maar 500 miljoen gevraagd was". boete te betalen. „Over de de fensie zei hij: ,,Wij houde-n vast aan de huidige defen- sieuitgaven en aan de verla ging van de dienstplicht tot 12 maanden". veertien punten had moest nog maar eens gaan studeren. (Dit vooral voor de jongeren die aanwezig waren in het Po litiek Kafee). Het bleek dat geen van de ver tegenwoordigers zonder eerst te gaan studeren naar de stembus mocht. De negen po litici mochten toen hun zegje worden als lid van de WDM, zei over de defensie: „Het is te gek dat wij 5 miljard voor de defensie uitgeven, dit gaat allemaal ten koste van de wo ningen. De bewapeningswed loop neemt een vernietigende gang". D'66 vertegenwoordi ger Mentink sprak over de herverdeling van het inkomen en vond dat kennis en welzijn het onderwijs tot op heden het kind van de rekening waren geweest en dat er niets aan deze twee onderwerpen was gedaan door het kabinet Bies heuvel. Nadat alle sprekers hun zegje over deze verkiezingsvraag- stukken hadden gedaan kon den de aanwezigen voor het merendeel jongeren en enkele ouderen vragen stellen aan de vertegenwoordigers en met hen discussiëren. Schiedam/Vlaardingen Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vinden dat het woonwagenkamp aan de Schieka- de in Schiedam nog geruime tijd moet worden gehand haafd, maar dat de capaciteit ervan geleidelijk zal moe ten worden teruggebracht naarmate er elders in het rayon Schiedam standplaatsen beschikbaar komen. Het rayon Schiedam bestaat onder andere uit Vlaardingen en het Westland. G.S. denken aan een centrum voor ongeveer 20 wagens in de gemeente Naaldwijk en een centrum voor 15 standplaat sen in Vlaardingen naast het Schiedamse woonwagenkamp. Het overleg hierover met de betrokken gemeenten vindt nog voortgang, aldus G.S. in een toelichting op de provin ciale begroting voor 1973. G.S. verschillen enigszins van mening met de opvatting van b. en w. van Schiedam, die vinden dat het bestaande cen trum met 48 standplaatsen (de gemeente Schiedam re kent met 45 standplaatsen) waaraan pas voor 516.000 is verbeterd, zo snel mogelijk moet verdwijnen. G.S. zien dat voorlopig nog niet gebeu ren. Het provinciale college be schrijft in de toelichting op het tot stand komen van re gionale woonwagencentra, dat in deze in feite nog niet veel is bereikt. De Stichting voor Maatschappelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland zou de vor ming van regionale centra be vorderen. maar ondanks alle inspanningen komt dit werk volgens G.S. nog maar moei lijk op gang. Met name ten aanzien van on der andere het rayon Schie dam is in feite nog niets be reikt, aldus G.S. Overleg tus sen provincie en gemeentebe sturen moet nog steeds plaats vinden, omdat door een ondui delijk ministerieel beleid nog niet veel van regionalisatie is terechtgekomen Schiedam De afdeling Schie- dam-Nieuwiand van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt dinsdagavond 14 no vember een ledenvergadering In de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Grctelaan. Tijdens deze bij eenkomst, die om acht uur be gint, houdt dr. G. Sterk van. der Weg een inleiding over het onderwerp „De •waarheid aan het ziekbed". De afdeling doet een beroep op dames, die willen meewerken aan de landelijke interkerke lijke actie. „Kom over de b-,,g '72". Belangstellenden kunnen zich vóór 14 november opgeven bij mevrouw C. Noordzij, Burgemeester Hon nerlage Gretelaan 249, tel. 707446. Opgeven is ook moge lijk tijdens de vergadering. Woensdag 20 december houdt de afdeling een kerstavond met declamatie en zang. Schiedam De afdelrrig Schie dam van. de Nederlandse Pro testantenbond houdt een ba zaar. Het kerkgebouw aan de Westvest 92, dat speciaal hier voor is ingericht, Is vanmid dag om twee uur geopend. De bazaar is vanavond tot tien uur toegankelijk en morgen van 's morgens tien tot 's avonds tien uur. Er zijn spullen uit grootmoeders tijd te vinden, boeken en lek kernijen. De consistorie van de kerk is omgetoverd in een café. tchiedam De Commissie voor Onderwijszaken houdt dinsdagavond 14 november een openbare vergadering in het stadhuis, die om acht uur begint. de zeventien punten, tellende agenda staan onder andere voorstellen van burgemees ter en wethouders om kredie ten te verlenen voor het in richten van een overblijflo kaal in het souterrain va» de mavo-school aan de Sint Li- duinastraat, voor de aan schaffing van ontwikkelings materiaal ten belioeve van t'en openbare kleuterscholen, voor het boekenfonds van het Stedelijk Gymnasium en voor het aanschaffen van materia len voor de metnode „Nou jij", volgens welke kinderen van buitenlandse werknemers Nederlands leren. Voorts komen voorstellen tot vaststelling aan de orde van de vergoeding van het vakon derwijs voor 1969 en 1970 en voor het vakonderwijs voor het blo Voor 1971, van de werkelijke uitgaven van het openbaar glo voor 1971 en van het openbaar kleuteronder wijs voor de jaren 1966 tot en met 1971. Ook wordt gesproken over een voorstel om de kleuterschool „Het Draaitoltetje" aan de Singel te handhaven en over een voorstel om medewerking te verlenen aan de Sint Willi- brordusstichting voor het ver beteren van de verlichting van de gio-school aan de Lau rens Costerstraat. Een voor stel tot vaststelling van het voorschot op de extra vergoe dingen over de jaren 1966 tot en met 1970 aan de besturen van de bijzondere kleuter scholen komt eveneens ter sprake. Profiteer r« vin het unieke »»nbed 2 krenten te ontvelen voor de prii* vin «én;de j Schie<bm«he Courtnt met nieuwt uit uw *ti4 «n «mgevinj, en h« Rottardamsch I Nieuwiblid met het luwte binnen-en buitenland» nieuwe. Geef on* nu opdracht ook bij 1 u IA diftn {rati*, zonder enifo vtrplithtinj, de SC RN lebizorreit «n ontdek »!f de vele pluspunten. Dere ben in open envetop, zonder poimjtf, sturen naar Rotterdamich Nieuwiblad, »ntwoordnumm*r834, Rotterdam de SC RN 14 dijen jr«T* «air; Schiedam Sinterklaas brengt zaterdagmiddag 2 decem ber een bezoek aan Groenoord en Kethel. Nadat de Goed heiligman een rijtoer door deze wijken heeft gemaakt, zal hij van half vier tot half vijf in Boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel prijzen uitreiken aan de winnaars van de tekenwedstrijd, die de winkeliers in Groenoord en Kethel hebben georganiseerd. Ook hebben zij de komst van de Sint naar het noorden mogelijk ge maakt, zo schrijft het wijkblad Groenoord-Akkoorden deze week. Om twaalf uur 's middags ver trekt Sinterklaas, vergezeld van tien Pietermannen en de muziekvereniging Sint Rad boud, vanaf Land vreugd. Via de Diepenbrockstraat gaat de stoet naar de Laan van Bol'es, waar een bezoek aan de winkels wordt gebracht. Daarna worden de Goedheilig man en zijn gevolg achtereen volgens ontvangen in het win kelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan en in het winkel centrum De Prelude aan het Bachplein. Het gezelschap vervolgt zijn route via de Vlaardingseweg naar Kethel, waar de winke liers in de dorpskom en aan de Schiedamseweg met een bezoek worden vereerd, de Ie pen laan, Hargsingel, Zwaluw laan, Mozartlaan, Jacques Ur- lusplein, Andrïesseniaan, Laan van Bol'es en de Vale- riusstraat weer naar Land- vreugd, waar de Sint en. da zijnen omstreeks drie uur ho pen aan te komen. Voor de kleurwedstrijd kunnen bij de winkeliers, die aan deze actie meedoen, formulieren, worden gehaald. De kunstwer ken moeten voor 24 november worden ingeleverd bij dezelf de winkeliers, waarna een beoordelingscommissie vijftig prijswinnaars zal aanwijzen. Aan de wedstrijd kunnen alia kinderen van vier tot negen jaar uit Groenoord en Kethel deelnemen. 1 si 1^1 1®'?! ■Vil r|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1