m Wout van Meeleren weer in de spits DERBY DWS-UVG NIET IN SCHIEDAM EEN MENT mm Dienstencentrum trekt veel bezoekers Serieuze begeleiding van jeugdig talent !ftJ3l Ral enthousiast PROPAGANDA ZAALSPORT ERVARING PROBLEMEN iiiiiiiy maaBmsaus&mmaammMsmEasaaR Piet Romeijn door dijbeenblessure niet van de partij WOUT VAN MEETEREN MPUKSa - '4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1972 Trainer Frans Geluk enthousiasme overbrengen op de spelers. Schiedam Sportpark Harga lijkt verlaten. Kwart over tien in de avond zijn het slechts enkele vergaderende be- -stuursleden die van een aan'tal kantines lichtende oriën tatiepuntjes maken. Totdat feller licht uitstralende lam- ■j...pen de aandacht trekken en luide kreten de naderende nacht naar de achtergrond drukken. Daar, onder die licht- ^installatie van de voetbalvereniging Hermes DVS wacht ',rde argeloze bezoeker een complete verrassing. Niet de modder en de centime ters diepe plassen vormen het verrassingseffekt, \yèl de aan wezigheid van eer. vijftiental dames en heren: de selektie- groep van de korfbalclub „Schiedam*'. Plotseling weg gerukt uit de intieme zaaltrai ning sopt korfballend „Schie dam" Op dit late uur door een intensieve huitentraining. Puur gericht op prestatie trot seert de selektie de winterse gevolgen. Men gaat er van uit dat wat onder deze omstan digheden wordt gerealiseerd, zijn uitwerking op de glad ge schoren grasmat niet zal mis sen. Verantwoordelijke man achter dit modderbaliet is trainer.. Frans Geluk, dit seizoen voor het eerstzijn nieuwe ideeën uitstralend over de ogen schijnlijk zo rustige korfbal sport. Trainer Geluk bouwt daarmee verder aan het werk van de heer Van der Geest, die een langdurige verbintenis met de Schiedarr.se korfbal club vorig seizoen verbrak. Op een plezierige manier ove- Voorzitter Jan Waard ..-.Vooral kijken in richting van .het micro-korfbal Sfeer tijdens de training, maar ook daarna, in afwachting van de taktische bespreking. Schiedam Het ziet er naar uit flat het zondag een handbaldag Vol verrassingen kan worden. De Margriethal biedt zondag Weer heel wat handbalvertier. Om 10.30 uur ontvangt de heren- ploeg van DWS 4 het z.g. veteranenteam stadgenoot Scyl- la, dat over een heel wat jeugdiger formatie beschikt. Scylla mag echter niet te licht denk"» over deze ontmoeting, want hpi is nog altijd zo, dat de vos wel zijn haren verliest, maar niet zijn streken. Dat heeft DAVS 4 reeds aangetoond, want het voert de ranglijst aan met zes punten zonder verliespartijen. door Hans Soeters Deze ontmoeting wordt gevolgd door een treffen tussen de he- -xen van DWS 2 en Wilton, het- geen de tweede derby bete- kent. Tot nu toe hebben beide teams niet veel gepresteerd. Wilton behaalde slechts één -punt, terwijl DWS het nog ronder moet doen. In het ver leden waren het steeds weer sfeervoile ontmoetingen, het geen ook nu mag worden ver wacht. De wedstrijd begint om 11-40 uur. De derde derby wordt helaas niet op Schie- damse bodem gespeeld. De' competitieleiding heeft ge meend de toch interessante ontmoeting tussen de dames van UVG en DWS 2 om 15.50 uur in de Energiehal te Rot terdam te moeten laten spe len. Bijzonder jammer, want de verwachting is dat het een spannend duel 23l worden tus sen twee teams die hun nor male niveau nog niet bereikt hebben. Dit kan juist weer aan de spanning bijdragen. Het valt moeilijk te voorspel- Rijswijkse Animo. Het zal on getwijfeld een zware dag wor den voor de D"VYS defensie, want Animo heeft er dit sei zoen kennelijk zin in, getuige de twee glansrijke overwin ningen die het boekte. DWS blijft echter kampen met een falend schot. Het is opvallend hoe het team telkens weer vol animo aantreedt, maar hard werken niet beloond ziet met treffers. Veel succes zien we dan ook nu weer niet wegge legd voor DWS. De dames van Scylla treden in de Energiehal aan voor een thuiswedstrijd tegen het ver rassend sterke Achilles. Het afgelopen weekeinde had Scylla weinig moeite met Meeuwen 2 en noteerde een ruime zege. Maar zondag kan de Schiedamse verdediging de handen vol krijgen, gezien dé produktiviteit van de Achil- les-aanval. In drie ontmoetin gen liet het team 46 treffers noteren, en werd zelf maar 15 maal gepasseerd. len hoe de verhoudingen lig gen, gezien de wat verrassen- De dames van Wilton gaan een de resultaten tot nu toe. Zo ontmoeting vol vraagtekens moesten de UVG-dames zon dag haar meerdere erkennen in het sterke Dynamo uit Rot terdam, dat een 12—6 zege be haalde, maar het tegen DWS 2 niet verder bracht dan een 2 2 stand. Tegen het Rotter damse ADO maakte UVG geen fout en greep de punten met een benauwde 98 over winning. DWS 2 was echter hergens tegen dit Rotterdam- *se team, hetgeen een 9—3 ne derlaag betekende. b de Margriethal ontvangen de heren van DWS Om 12.50 uur «en „oude" tegenstander: Westlandia. Het boeiende in deze ontmoeting wordt steeds weer gevormd door de spelop vatting van beide teams, die identiek mag worden ge noemd. Een zeer beweeglijk spel is daarvan het gevolg, Waardoor de toeschouwer van begin tot eiijd geboeid blijft kijken- Bij dWS is men echter .hoopvol gestemd voor deze ontmoeting en ziet men een .kleine zege echt wel zitten, -verzekert elftalleider Gerard •T."Gommel. -5e dam os van DWS binden om I; 14.00 uur de.strijd aan met het tegemoet. Op Rotterdamse bodem ontvangt het Hygiea uit Den Haag, dat eens een gevreesd tegenstander was in de hoofdklasse. Maar deze glansperïode is voor de Haag se dames reeds lang voorbij. Met veel moeite kan de ploeg nu meedraaien in de regionale derde klasse. Het moet voor Wilton mogelijk zijn, om met snelle aanvallen een zege op te bouwen. Maar dan zal men toch een doeltreffend systeem moeten toepassen, om de ge routineerde Haagse verdedi ging te verassen. De heren van UVG duelleren met het Vlaardingse WIK 2. UVG bezet thans roet het Maassluise Unitas de eerste plaats, zij het dat Unitas. met haar 64-24 een beter doelge- middelde heeft dan UVG, dat op 50—35 staat, WIK 2 kon met veel moeite het uiterst zwakke Hoogvliet op afstand houden. De zeer beweeglijke aanval van UVG mag dan ook niet veel hinder ondervinden van de wat aarzelend optre dende Vlaardingse verdedi ging en zal in staat zijn om wederom een ruime zege te behalen. rigens, want juist Schiedams ex-trainer lanceerde de naam van zijn opvolger. Een,.jeugdige, trainer ook, die vanuit Hoogvliet een fikse da- Een koers gericht op de jeugd., sis' enthousiasme meebracht. „want", aldus voorzitter Jan Enthousiast genoeg in elk ge-- val om het bij Schiedam reeds lang sluimerende idee: trai nen bij kunstlicht, in. ..korte tijd te realiseren. De spreek woordelijke „nieuwe be zems" vegen echter ook op Schiedams bestuurlijke vlak duidelijk een nieuwe koers. Waarvoor de verantwoorde lijkheid rust op de schouders van voorzitter Jan Waard,' sinds twee jaar pendelend tus sen Schiedam en Spijkenisse, om wekelijks te constateren dat zijn korfbalclub in ver-, sneïd tempo de opwaartse richting zoekt. Waard, .,op dat terrein m-oet -nog veel werk worden ver richt. Daarom ook probeert Schiedam de jeugdleden een sterkere verenigingsbinding te geven, - waarbijmen.snel opkomend talent wat behoed zamer gaat koesteren dan in de: voorgaande jaren het geval was. Jan Waard: „We .gaan er.' nu van uit dat we zo'n jeugdgroep langer" bijelkaar moeten houden. Vroeger pik ten we er zo snel mogelijk het talent tussen uit, terwijl zo'n jongen of meisje nu gewoon in die groep blijft spelèn om het trouwd. zijn,- zie je ze dan weer één voor één terugko men". Schiedam, spelend in de derde klasse district, isdan ook op recht' verheugd met; de aange kondigde propaganda-akties van de korfbalbondi Al staat ook Schiedam nog wat gere serveerd- tegenover het beleid van de naar conservatisme neigende bonds-bestuurderen. Want. en Jan Waard 2egt het met nadruk, Schiedam richt zich volledig op de toekomst. HétgeenSchiedams bewinds man onderstreept met dé woorden- „Ik geloof, dat het er' uiteindelijk op zal uit draaien, dat de korfbalsport volledig overgaat in micro- korfbal". &S. rc>-* T-,>vr {Xv.v^-r^v - v;\i veau te stuwen.". Jan Waard (33) heeft- dan ook ■weinig moeite om te breken mét het oude, „We hebben vijfentwintig jaar lang kunnen Toch heeft ook Schiedam steunen op de ervaring van onze vorige voorzitter Leen van de Kraan, de huidige di- rekteur van de sporthal, maar nu moeten we het zelf doen'% beredeneert Schiedams voor zitter de huidige gang van za ken. Een soort ontdekkings reis in korfballand. waarin Schiedam, getüige de huidige ontwikkeling, blijkbaar moei teloos de goede koers volgt. niveau van die groep in zijn totaliteit naar een hoger ni- Korfbal dan ats pure zaalspo-rt, iets waar reeds enkele ploe gen toé zijnovergega an, die bewust de- veldsport: hebben gelaten' wat y ze is. Reden waarom - Schiedam keihard de werkt aan het op 25 november startende micro-seizoen. „We moeten nu prober en zo vér mogelijk te komen, want nu kan het nog"..Waarmee voorzitter Jan Waard eigen lijk niets anders wil zeggen dan. .dat. de korfbalclub -Schie dam. niet zomaar &at aan moddert, maar bewust de modder' verkiest boven de ge rieflijk verwarmde sport- zaal.... .- Tot slot van de training nog een kwartiertje sjouwen specifieke korfbalprobleraen nog niet doeltreffend kunnen oplossen. Voorzitter Jan Waard: „Ook bij Schiedam kampen we met een. tekort aan. jongensleden. Hierdoor wordt het steeds moeilijker. Wel Is het zo, dat als een jon gen eenmaal' gaat korfballen, hij ook blijft,'terwijl meisjes er meestal op oudere leeftijd mee stoppen. Zodra ze ge- Schiedam .-r-" Hét dienstencentrumDe Vier Mol'ens aan- 'de Hieu- ';we Damlaan voldoet aan een grote behoefte gezien het aantal bezoekers. Sinds de opening op vrijdag 6 oktober zijn er ge middeld tweehonderd per dag geweest. Het biljarten eh klaverjassen Indien er belangstelling voor be was bij de bezoekers zeer in staat, wordt met ingang van trek. Er wordt naar gestreefd 12 december elke dinsdag ook andere activiteiten, zoals vanaf kwart voor drie be jaar- het welf aréwerk, sjoelen en den-gymnastiek gegeven onder handwerken even populair te leiding van zuster G. Burger. maken:' Voorts werd: van de dienstverle- In heit dienstencentrum is op 5 nin-g "in het centrum veel ge bruik gemaakt, 169 bezoekers gingen naar de kapper, 155 naar de pedicure, 46 personen namen eeiVbad en 63 bezoch ten de wasserette. december" een Sinterklaas feest, dat speciaal, is bedoeld voor bejaarden, die normaal hef centrum niet bezoeken: Tenslotte zijn er plannen.voor een „Kerst Inn'k Schiedam Drie Schie damse korfbalverenigin gen. Schiedam,: ODI en Succes. Drie verenigin gen ook, die kampen mei gelijke problemen: hoe de jeugd te interes seren voor; de korfbal- sport? Enkele jaren probeerde men het met schooltocr,' nooien, maar steeds weer bleek het resultaat niet in verhouding met de vele werkzaamheden welke aan een dergelijk evenement zijn verbon den. Ook tijdens het ik&tste toemeet waren dat wcer vele uren opof fering, met als resul taat: nihil. Geen énkele scholier zocht de bekwa me leiding van een korf balvereniging op. De vele voorbereidende werkzaamheden aan het laatste seholicrehtoer- nool door ODI en de twee dagen lange aan wezigheid van Schie dam- en Succes-leden bleef ook nu weer zon der enig resultaat. Het geen aan Wout Ouwer- kerk (Schiedam) de uit spraak ontlokte: „Op deze manier dóen we het niet meer". Daarmee lijkt een jaar lijks evenement verle den tijd. „Tenzij", aldus Wout Ouwerkerk, „er fi nancieel een andere op lossing wordt gevonden, want zo kost het Ons ge woon veel te veel geld".... SchiedamSW, weer wat gesterkt door de 00 bij HVC, ontvangt zondag op Harga het eveneens weer wat opge kikkerde Veendam. De formatie van oefenmeester Cor van der Gijp bedwong op eigen grond SC Cambuur dat daarmee pas opgewekte periode-illusies wreed zag ver stoord. Een succesje ook voor trainer Van der Gijp, die ooit nog eens stage liep bij SVV. Toen reeds openbaarde Van der Gijp zich als een ambitieuze trainer. Korte tijd later solli citeerde hij bijSW, maar na de komst van Rinus Gosens hapte hij gretig toe op een aanbod van Veendam. Van der Gijp („de spelers moeten bereid, zijn voor mij te willen knokken") werd echter gecon fronteerd met een wisselvallig opererende formatie. Niette min dokterde de in het betaal de voetbal debuterende oefen- meester aan de selectie, maar kon ook in dc tweede periode geen succesvolle start be werkstelligen In de grote lijnen kampt Cor van der Gijp met dezelfde problemen als de roodgroene selectie van Rinus Gosens: Een op vreemde grond aan- zienlijk minder sterke forma tie dan thuis, waar echter eveneens geen constant ni veau wordt gehaald. Toch lijkt SW juist door Veendams weinig doortastende optreden voor vreemd publiek serieus kanshebber op de ze>ge. Ook volgende week wacht voor SVV een optreden voor eigen publiek, waarna R'inus Gosens vier punten rijker wil zijn- Maar dan moet SW gaan sco ren, want juist daar zit de ad der onder 't gras: een resul taat van negen doelpunten uit vijftien wedstrijden lijkt alles behalve een publiektrekker. Ook Gosens erkent dat SW op dat punt tekort is gescho ten. Daarom doet de Schie damse oefenmeester voor hei duel tegen Veendam weer eèn beroep op Wout van Meele ren, na enkele wéken b-téarn weer terug in de roodgroene hoofdmacht. Waar echter te genover staat dat Piet Ho- xnejjn in burger blijft, want SW's rechterverdediger kampt met een hinderlijke dijbeenblessure. Ook Rinus Steenbergen leek aanvanke lijk pittig geblesseerd, maar tijdens de laatste trainingen bleek de lange voorstopper todh wèer voldoende hersteld. Als vervanger voor Piet Ro me-ju verschuift Gosens .de laatste weken als mid den ve1- der opererende. Maarten van Beek naar ije laatste vier. Opstelling: (doel} v.:d. Velden - (achter) v.d. Korput, Steen bergen, Osterbolt>; v- Beek, (midden) Mulder, Waraaar, v. d. Spek." (voor) v. Duppen, v. Meeteren en Groeneweg. Hst lijkt al weer zo lang geleden ..Wout van '1—teren heeft gescoord voor SVV...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4