en Holy Schiedam betwisten hou ibai-transfers Honderdvijftig aanmeldingen school-korfbal competitie SZC bezet eervolle vijfde plaats „Favoriet zijn wordt ons aangepraat" K -• 1 Frans Derks spreker SSV Hans Vroon, speler nationaal B-team,in ieder geval naar „Schiedam" aansluiting - kopgroep 'J PPSC's middenvelder Coen Winkelman: Schiedam Coen Winkelman, reeds zeven jaar PPSC's vaste keus op het middenveld, kan ook nu geen afdoende verklaring geven voor het vaak wisselvallige spel van de blauwwitte formatie. Ook de 25-jarige onderwijzer for muleert uiterst bedachtzaam slechts een vermoeden. Een concrete verklaring voor PPSC's wisselende prestaties kan ook hij niet geven. door Hans Soeters Schiedam PPSC, ooit ge tooid met het predikaat: technisch te sterk voor de derde klasse, lijkt ook dit seizoen, geen soiistenrol voorbehouden. Waarmee niet gesteld kan worden dat de biauwwitten slechts „tweede viool" zullen spelen, al moet het voorlopig volstaan met het werpen van jaloerse blikken in de richting van zaterdag's derdeklasse top- Een top Waar PPSC jaarlijks tegenaan leun de, maar ondanks opti mistische voorspellingen wél aan mocht rutken, echter niet van proeven. De blauwwitte formatie etaleerde zich wekelijks als een soepel funktione- rend geheel, maar zakte zonder een spier te ver trekken even soepel naar een niet te verteren diep te. "Wisselvallig, maar vaak ook verrassend knap bouwde PPSC aan die met vraagtekens omlijste image. Startte elk seizoen als favoriet, om twintig duels later te moeten con stateren dat het wéér niet gel"kt was. Ook dit sei zoen lijkt voor de Thurle- debewoners een rol tus sen de sterksfcen niet haalbaar, echter met het grote verschil dat PPSC's uitgangspunt volkomen anders luidde. Dit door de komst van trainer Piet de Wolf die een geruchtma ken oe affaire; het „wel les nietes1" rond trainer Siellakus, vakkundig smoorde. Niettemin een wat late komst, waardoor de blauwwitte selektie vooral conditioneel te lang vakantiekilootjes moest rondtorsen. Daar om ook geen jubelende -„wij gaan het maken" kreten, maar een behou den Prognose. In die be dachtzaam gekweekte sfeer bouwt Piet de Wolf twee keer per week aan zijn formatie. Een gede gen opbouw waar PPSC zich wel bij voelt. Géén. geforceerde favorieten- roi, maar een streven cm van het zo wisselvallige PPSC een eenheid te ma ken die ooit kans zal zien het soms zo goede spel blijvend te continueren. bhiedam A.s. donderdag avond ontvangt de Schiedam se Scheidsrechters Vereniging de bekende scheidsrechter Frans Derks. De Bredanaar zou eerder dit jaar een spreekbeurt houden, welke toen door het cupduel van AjaX tegen Indepediente moest worden uitgesteld. Aan vang 20.00 uur in de kantine van de SV HV „Schiedam". „Wat het precies is, zal voor lopig wel een raadsel blij ven", reageert hij op de vraag: waarom PPSC nooit de hooggespannen beloften heeft kunnen inlossen, „Het was altijd zo dat we van het publiek een stem peltje meekregen met: Jul lie zijn goed. Dat wordt je dan aangepraat en op een gegeven moment ga je daar dan zelf in geloven. Vervol gens wil je bet ook waar maken, maar dan komt plotseling de inzet om de hoek kijken". Hetgeen zo veel wil zeggen als: PPSC barst van het talent, kan dit ook etaleren, maar moet op het terrein van de wils kracht willoos een veer Ja- ten. Juist voor Coen Winkelman („ik voetbal honderd procent voor m'n plezier") betekende dit vaak een afknapper van je welste. Coen: „Het is 20 vaak gebeurd dat we in een seizoen op de tweede plaats terecht kwamen, maar het net niet haalden doordat we tegen een laag geklasseerde tegenstan der verloren". Verlies dat de blauwwitte formatie uitscha kelde voor het kampioen schap. hetgeen Coen Winkel man benadrukt met de woor den: „Na een voorsprong ge loofden we het dan wel en zakten we in de tweede helft ver terug", CONDITIE Teleurstellend voor de blauw witte aanhang, maar ook voor rasechte PP'er Coen Winkel man, sinds de eerste blauw- Coen Winkelman ...vooral conditioneel sterk... witte pupilletjes over de gras mat dartelden al lid van de club van voorzitter Noordzij. Reeds toen openbaarde Coen- tje zich als een pittig draver tje en constateert ook thans maar doordat ik echt een goeie conditie heb doe ik het ook gr a a g". TREFFERS dat zijn mqgelijkheden vooral Daarom ook paste Coen Winkel- in het conditionele vlak lig- man uitstekend in het takti- gen. Coen: „Door mijn plaats sche concept van Piet de op het middenveld moet ik na- Wolf, die twee spitsen liet uit- tuurlijk ook wel veel lopen, wijken naar de vleugels en Coen Winkelman haalt uit de ontredderde defensie zal ook deze keer mistroostig moeten incasseren met snel opkomende midden velders verwarring tracht te stichten. Zoals enkele weken geleden, toen een onthutst rondblikkende JAC-defensie vijf keer moest incasseren. „Toen speelden -we dat sy steem voor 't eerst en het ging gelijk lekker", reageert Coen Winkelman, glimlachend bij de herinnering. Een ver diende tevredenheid ook, want de ook toen weer sterk spelen de PPSC'er scoorde in dat duel dxie keer; Fraaie treffers, waarvan er echter één om on verklaarbare redenen werd afgekeurd. Niettemin neemt Coen Winkelman tot nu toe vier treffers voor z'n rekening van de elf blauwwitte doel punten. INTENSIEF Twee keer traint Piet de Wolf zijn selektie, sinds kort op het middenterrein van de" Schie- damse wielerbaan op Harga. Trainingen, gericht op een consequenter etaleren van PPSC's talent. Gericht ook op conditie, in de hoop dat de blauwwitte „flauwte-ver schijnselen" eens tot het ver leden zullen behoren. Een po ging om te voorkomen dat de Schiedammers een topper zul len laten volgen door een mi serabel duel als tegen Vlaax*- dingen. Conditietraining, voor velen een. regelrechte kwelling. Niet echter voor Coen Winkel man, die zich juist lekker voelt bij die arbeidsintensieve trainingsstart, „want", rea geert hij lachend, „ik loop nu eenmaal graag. Als ik -iets doe, doe ik het haast altijd zo goed mogelijk..." Schiedam Op 15 november is officieel de overschryvings- termyn voor de honkbalwe reld afgestoten. Voor „Schie dam" lijkt het een en ander gunstiger gevolgen te hebben gehad dan voor het pas naar de tweede klasse gepromo veerde Holy uit Vlaardingen. De Schiedammers, ook ko mend seizoen Weer gecoacht door Cor van de Velde, krij gen versterking van Sparta- werper- (tweede en derde team) Van Marwen en van de van Neptunus teruggekeerde Hans Vroon. Vooral laatstge noemde, geselecteerd voor het nationale B-team, zal als kor- geworden, afkomstig uit de te stop en als slagman onge- gelederen van Botlek. Uvijfeld een prettige verster- Voor regionaal stunt werk van king worden. Holy is er op het eerste gezicht minder aangenaam aan toe: het verloor beide pitchers Henry Diteweg en Jaap Breek, omdat het militaire noodlot hen in Duitsland bracht. Bovendien verdween Amerikaan Marvin Wood, cat cher, weer naar de Verenigde Staten. Daartegenover staat de komst van een drietal niet al te gerenommeerde spelers nl: De Boer (pitcher van WOR), Chiriavo {tweede honkman van het Bredase Jeka) en Van. der Vaart van „Schiedam". Mogelijk is ver der nog de komst van een nieuwe Amerikaan, Owens, maar hier zitten nog de nodi ge haken en ogen aan vast. Holy heeft ook een opvolger voor diploma-loze Wout van de Have, toet is John Bruins allure, zou Schiedam op het laatste' nippertje nog willen zorgen door het aantrekken van de sterke Holy-mensen Rob Middendorp en Raymond Morales. Schiedam-bestuurs- lid Wiebe Fannekoek hier over; „Da 0 v afschrijvingen zijn wel niet helemaal op tijd gedaan, maar we hopen dat de bond de2e zaak niet al te formeel zal opvatten, want het zou een geweldige verster king betekenen." Holy be stuurslid De Jong heeft daar echter andere gedachten over; „Als dat zo is dan zou dat zonder meer corruptie zijn en daar acht ik de bond te hoog voor. We hebben nota- bene zelf niet eens getekend, dus het kan gewoon niet door gaan. Middendorp en Morales blijven rustig hier trouwens Middendorp heeft bij mijn we ten al weer meegetraind on der John Bruins." Schiedam De Korfbalclub Schiedam start a.s. zaterdag met een school-korfbalcompe- tïtie. Organisator Wout Ou- werkerk is er in geslaagd uit de honderdvijftig aanmeldin gen een aantal teams te for meren die op zaterdagochten den gaan korfballen onder toezicht van leden van „Schie dam". Waarmee voor Wout Ouwerkerk (25) een einde is gekomen aan de vele voorbe reidingen maar de rust voor lopig nog niet is weergekeerd. Overigens is het bestuurslid van „Schiedam" reeds langer op de hoogte met alle werk zaamheden welke verbonden 2ijn aan dergelijke toernooien voor scholieren. Wout Ouwer kerk: „Twee jaar geleden hebben we in 't klein al eens *o'n competitie georgani seerd, maar de tijd van voor bereiding was toen te kort om er iets groters van te maken". Overigens is de zaterdag star tende competitie niet direkt een treffen tussen diverse scholen, „want", aldus orga nisator Ouwerkerk, „het gaat er om dat ze allemaal kunnen spelen", interesse kweken voor de korfbalsport Is daar bij het uitgangspunt. Waar- voor acht scholen werden aan- geschreven, waarop vijf posi- beve reakt|es binnenkwamen. Wout OuweHcerk; jn prinC5pe hadden we vijf zaterdagoch tenden t upland, maar het zijn er tenslotte tien geworden". Op tien zaterdagen wordt een gedeelte van de Schiedamse schooljeugd in staat gesteld de beginselen van de korfbal spart in wedstrijdverband te beoefenen. Met voor „Schie dam" een voorzichtige hoop dat die interesse aanleiding zal geven zich aan te melden als lid van de Schiedamse korfbalvereniging. „We ho pen dan ook dat vooral de le raren interesse zulten tonen. Deventer Ondanks een nogal moeilijk zwemprogramma is SZC er in de tweede ontmoeting van de nationale zwemeompe- titie in geslaagd in de totaalstand na twee ontmoetingen een eervolle 5e plaats te bezetten. -* De langere afstanden overheersten het tweede zwemprogranun* waardoor wel enig terrein aan de concurrentie moest worden prijsgegeven. De geleverde prestaties leverden toch nog een 7e plaats op in de hoogste afdeling met twaalf clubs. -i want daar moeten we het toch juist van hebben", onder streept Ouwerkerk de hoop bij „Schiedam". Waarbij hij be nadrukt dat het dan voor het onderwijzend personeel bij in teresse mag blijven, „want", •aldus Ouwerkerk, „wij zorgen zelf voor leiders van de teams". Ook ouders en be langstellenden worden door „Schiedam" graag ontvan gen. Alles is er op gericht de korfbalsport een impuis in de juiste richting te geven. Re den. ook, waarom reeds bij de drie Schiedamse korfbalver enigingen ingeschreven leden, aan deze voor beginners be doelde competitie niet mogen deelnemen. De competitie- teams worden voorlopig sa mengesteld uit de vijf inge schreven scholen: Gerhard, Korfbaltoernooi voor scholie ren zaterdag in competitie- vorm van start... Ouverture, Burg. Verveen, Dr. Gunning en Thorbecke. De jongens onder 14 jaar zwom men 400 meter vrije slag, waarop Frank den Held in een regelmatige race zijn beste tijd maakte door 5.13.8 te zwemmen, gevolgd door Ton- ny Ruys met 5.36.2. In de cate gorie onder 12 zwom Ton even later de 100 meter schoolslag en noteerde uiteraard bo ven zijn beste tijd gezien da vorige race 1,37.4. De groep onder 16 had de lastig» ste opgaven met 400 meter vrije slag, 200 rugslag, 400 wisselslag persoonlijk en 100 schoolslag. René van der Kuil opende op 400 meter vrije slag met 4.26.9, ruim voor de num mer 2, Stokman (IJssel) in 4.42.1. Een goede 3e plaats voor Willemjan Looman in 4.45.6, waarmee hij zijn eigen beste tijd ruimschoots verbe terde. De 400 wisselslag, het zwaarste zwemnummer, werd eveneens door René van der Kuil ge zwommen, samen met Ruud Pijper. René's tijd van 5.07.6 mocht er zijn, maar een fou tief keerpunt leverde hem daarop nog 9 strafseconden op. Ruud Pijper finishte kort achter hem in de mooie tijd van 5.09.3. De 200 rugslag ging voor Ruud in 2.29.0, voor René in 2.32.-5. Op 100 meter schoolslag no teerde Dick Hansier 1.25J, goed gevolgd door Leo Hille met 1.27.5. Tegen het eind van de ontmoe ting kwam Ruud Pijper nog in de strijd op zijn specialiteit, de 100 meter vlinderslag. On-B danks het reeds afgewerkte zware programma kwanvtoij» nog tot 1.04.5. ,m Het kwartet Fran!" Ruseler^W.^ Looman, R. Pijper en Kuil sloot de dag af met^ x 100 meter vrije slag estay te, welke werd afgeleg' 4.08.4. O -«K* Schiedam Het voUeybaUeastoi van de Schiedamse politie oqfam vangt morgenavond heUhoqga^ geklasseerde Rotterdamse U*. banon 4. De Schiedaojm^ïS», bezetten zelf een plaatsvin dgltI middenmoot. Aanvang ,j£an duel 20.15 uur in de soortzffijü^ van de Scholengemeenschap"' Spieringshoek. SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 22 NOVEMBER 19J2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6