ONDERLINGE WEDSTRIJDEN JUBILEREND SRB Supportersclubs vechten" om de eer .V Odi sterk, Schiedam zwak ingedeeld Top of flop voor Juliana Het Oranje Legioen eontra Sup. ver. Nederlands Elftal .Ma mis Brinkman Cross" RC Schiedam samenloop Succesvolle start „Club van honderd" ■m- 6 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 Andacht voor de wedstrijden in het water, maar een klein beetje nervositeit kon toch niet verborgen worden. Schiedam Ter gelegenheid van het 45-jarïg bestaan hield de Schiedamsc Red dings Brigade gisteravond in het Sport- Fondsenbad onderlinge wedstrijden. Het ging hüerbij niet om het leveren van bijzondere xwemprestaties maar meer om het 9e lustrum gezellig en ook sportief te vieren. Voor de allerkleinsten onder de leden en voor hen die nog geen zwemdiploma behaalden was er een hinderniswedstrijd in het ondiepe gedeelte van het zwembad. De overige deelno- mers(sters) bekampten elkaar in naar leeftijd en zwemca- paeileit ingedeelde groepen. Voor de winnaars van elke groep was een beker beschikbaar. Verder ontving iedereen een herinnering sva an ij e. Voorzit ter Bas van Noordennen reükte bekers uit aan de meisjes: Marina Vasenna, Linda van Leusden, Ingrid Sakko, Yvonne Klaassen en aan de jongens: Koos Blokland, Henk v d BeTg en John v d Anker. Naast het zwemmen moesten opdrach ten worden uitgevoerd welke voorkomen in de opleid in gsin- stmetie van het zwemmend redden van drenkelingen. Moes- lijkheidsfactor in. de wedstrijd voor leden van 17 jaar en ou der was de 50 meter schoolslag zwemmen met -de ogen bo ven water. Uitslag meisjes: 1. Thea v.d. Toom (beker); 2. Margo Loch; 3. Marjolijn v.d. Klink. Jongens: 1. Henk So gers (beker); 2, Peter de Heij; 3. Piet Verboom. Leden bo ven de 35 jaar zwommen de 25 meter schoolslag. Bij de da- des tikte mevr. De Jong als_eerste aan (beker); 2. mevr. Heesbeen; 3. mevr. Middendorp. Winnaar bij de heren was hr. Verboom (beker); 2. hr Bogers; 3. hr -Grootveld. Het in- structiekorps behoorde tot de staf van medewerkers van deze geanimeerde wedstrijden die georganiseerd werden door de technische commissie. Feile strijd bij de meisjes om de beschikbare bekers. Een maand geleden, toen het Nederlands elftal na een weergaloze 'tweede helft Noorwegen verpletterde, rees bij Frits Braun (25) de gedachte eens iets voor het Neder lands elftal te gaan doen. Immers, de voorronde van het wereldkampioenschap zal winnend beëindigd moeten worden om van een plaats in München verzekerd te zijn. „Daar kan een supportersclub indirect aan meewerken", dacht Braun, maar zijn plannen kwanten nog niet van de grond. Dat gebeurde pas op de 15e november, toen hij samen met J. C. Lawende de Sup portersvereniging „Het Oranje Legioen" oprichtte. Daags erna werd via KNVB-pubiiciteitman Van de Gumster om toestem ming gevraagd, die het duo direct telefonisch kreeg. Via klanten uit zijn kruide nierswinkel en vertegen woordigers noteerde het dappere duo in twee dagen tijd reeds vijfhonderd sym pathisanten, die het natio nale voetbalelftal een goed hart toedroegen. Om dit initiatief nog meer be kendheid te geven benaderde Frits Braun de redactie van het televisieprogramma Sport in Beeld. Via Herman Kuiphof moest Frits Braun een doffe dreun incasseren, toen de pre sentator vertelde, dat even eens vrijdag in het KNVB- sportcentrum Zeist al opna men van de presentatie van een nieuwe supportersvereni ging voor het Nederlands elf tal waren gemaakt, MIk begreep er niets van", be denkt de kruidenier, die sinds dit seizoen ook voorzitter is van de supportersvereniging van FC Dordrecht. „Dat doe ik in feite nu nog niet, want de zaak is totaal nog niet opge lost. Het is een beetje raar, want voor het Nederlands elf tal Jijkt mij één supporters club voldoende. Volgens -mij is het de fout van de KNVB. Die hebben mij toestemming ge geven en zouden iedereen, die iets wilde gaan ondernemen, naar mij verwijzen". De KNVB lijkt de grote „boos- - doener" te worden**De heer J J. P. van Heest, dhe voor de Uitgeversmaatschappij Boom- /Ruygrok NV, een firma die de reclamebelangen van het Nederlands elftal voor de voetbalbond behartigt, de Stichting Supportersvereni ging Nederlands Elftal in Zeist bekendmaakte: „Een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Het is moge lijk, dat niet iedereen bij de KNVB op de hoogte was, zo dat er plotseling twee suppor tersclubs werden gepresen teerd". „Meneer Braun heeft al contact met mij gezocht en ik later met hem, wat spijtig genoeg nog niet is gelukt. Maar één dezer dagen zullen we met el kaar gaan praten. Het zijn twee clubs, waarvan de doel stellingen parallel lopen. Dat is op zich niet zo tragisch. Daarom moeten we verstan dig zijn en hetgene wat ons bindt samenbrengen". TOESTEMMING Frits Braun, die „Het -Oranje Legioen" ook in een stichting gaat onderbrengen „Ik zou wel eens willen weten, wie de toestemming voor de andere club heeft gegeven". Btt na i enig nadenken: „Wat bltrefr I de -contributies zijn er., wel - verschillen. Wij vragen >van- door Hans Coolegem onze leden 5 per jaar, ter wijl de andere dub het dubbe le vraagt". Wat krijgt een sympathisant voor de2e vijf gulden? Fnts Braun: „Door verschillende sponsors zijn we in staat om maandelijks een soort club blad met alle gegevens over het Nederlands elftal en de spelers uit te geven. Men zegt altijd, dat het zo moeilijk Is om sponsors te krijgen, maar dat ging voor ons niet op. Me dewerking van twee grote be drijven is ons al toegezegd". „Het allerbelangrijkste is even wel, dat de leden goedkoop naar uitwedstrijden van het Nederlandse team kunnen. Dat moet tegen een rotprijsje. Maar dat kan. Wij willen ge woon bewijzen, dat zoiets mo gelijk is. Tevens hebben we de KNVB gevraagd om de le den voorrang te verlenen bij het aankopen van kaarten voor een thuiswedstrijd. Jam mer genoeg hebben we daar nog niets op vernomen". Dordrecht Voor de lief hebbers, die alles over de Supportersclub „Het Oranje Legioen" willen weten geeft secretaris/- penningmeester J. C. La- wende, Nassauweg 20 te Dordrecht alle gewenste inlichtingen. Voor een directe storting van het lidmaatschaps geld kan men gebruik maken van postgiro 2779385, tJi.v. Supporters club Nederlands Elftal te Dordrecht of rekening nummer 16 11 02 700 van. de Boerenleenbank te Dordrecht (gironummer 1557842). 1 Frits Braun: „Wei or geen KNVB: we gaan gewoon door' Omdat het Nederlands elftal zondagavond tegen België ui terst behoudend speelde, heeft Frits Braun dat uitermate goed aan zijn aanmeldingen gemerkt. „We hebben inder daad na een zondag bijna geen nieuwe leden meer geno teerd. Wat aan één kant ge makkelijk te verklaren is. 'Maar juist als het minder goed gaat heeft zo'n elftal supporters nodig, Als alles goed gaat loopt het vanzelf wel. In Antwerpen waren zon dagavond zo'n twintigduizend Hollanders, maar je hoorde ze niet. In feite een grote schan de, want dan hadden ze net zo goed thuis kunnen blijven". Maandag start Frits Braun en zijn supportersvereniging met een grootscheepse ledenwer ving, Uit concurrentie-o ver wegingen wenst hij nog niets over deze campagne te vertel len. Van Heest, van de „con currerende" supportersclub: „Hoe meer belangstelling hoe beter. Jammer genoeg, heb ben wij niet direct na de op richting onze supportersclub wereldkundig gemaakt. Al hoewel we in datum {10 no vember) wel de eerste club waren, hebben we gewacht tot de spelers en de KNVB-be- stuursleden in Zeist waren". Desondanks gaat Frits Braim door. „We zitten helemaal niet in de war. We hebben nu een kleine duizend leden. Wel iswaar geen mensen, die ai direct hun lidmaatschap heb ben gestort, maar enthousiast reageerden, toen onze club in de openbaarheid kwam. En met of zonder KNVB: wij gaan gewoon door". Schiedam, hier in duel met het wit-2warte Aio, start de micro- competitie als favoriet. Schiedam De korfballers hebben de vclücompetitie afgeslo ten. Zij moeten nu wachten tot maart eer zij weer het veld op kunnen. Dit wil echter geenszins zeggen, dat zij in de komende maanden niet actief zullen zijn. Het micro-korfbal gaat het veldkorfbal vervangen/ Schiedam Zaterdag 25 no vember a.s. organiseert de wedstrijdco-mmissie van de Renners Club „Schiedam" een Interclubcyclocross, voor adspiranten, nieuwelin gen en amateurs. De cross die wordt verreden onder de naam „Manus Brinkman Cross", wordt gehouden op het parcours in de 's Grave- Jandsepolder, aanvang 13.00 uur. Het ontbreken van kleed- en wasgelegenheid bij het parcours werd opgelost door tussenkomst van de firma Ba ron die hiervoor ruimte be schikbaar stekK Schiedam De recent door de SV HV DHS in het leven ge roepen „club van honderd", met de bedoeling geld op tafel te brengen voor de bouw van een overdekte zittribune op het sportpark in Kethel, is succesvol van start gegaan. In korte tijd bereikte men reeds de drieduizend gulden en heeft men het volgende streefbedrag gesteld op vier duizend. Schiedam Voor Schiedams enige volleybalvereniging Juliana wordt het zaterdag een van dc belangrijkste wedstrijden uit de competitie. Op twee fronten strijden de eerste teams van deze vereniging met als inzet een hoopvoller klassering. Betekent dit voor het eerste damesteam ccn plaats aan de top, voor de heren bluft het een bescheiden poging eindelijk de laatste plaats in andere handen te spelen. Het eerste herenteam van Julia na, na reorganisatie van de volleybalcompetitie noodge dwongen afgezakt naar de tweede divisie, heeft ook dit seizoen duidelijk moeite een aanvaardbaar niveau te ha len. Een wisselvallig niveau tot nu toe, waardoor verras send sterk spel wordt fgewi&- seld met uiterst matige verto ningen. Zaterdag ontmoeten de oranjehemden het even eens sukkelende Total/DS II in de Delftse TH-sporthal, Twee ploegen die getuige f** stand op de ranglijst hard aan wat extra puntjes toezijn. Voor de in het landelijke volley bal debuterende dames van Juliana ziet de situatie er heel wat rooskleuriger uit. Juliana verloor weliswaar van koplo per Delta Lloyd, maar kan er voorzichtig rekening mee hou den dat de situatie binnen en kele weken weer totaal gewij zigd is. Terwijl de Schiedam- se dames dan twee duidelijk zwakkere tegenstanders ont moeten duelleren alle mede concurrenten tegen elkaar. Waarbij Juliana zaterdag wel winst moet behalen bij het Amsterdamse Vono dat mo menteel goed is voor een ge deelde derde plaats. Het tweede damesteam van Ju liana speelt zaterdagavond te gen mede-concurrent AMVJ 5 met als inzet de eerste plaats in de tweedeklasse A. Stand (2e divisie heren) Inter- lance 824, The Smash 718, AV'40 7—15, Corbulo 2 6—14, De Molenwiek 713, De Txy/Haag 7—10, OVRA 7—9, Concordia 7—6, Kangeroes 7 Total/DS 8—3, Juliana 7 Stand (3e divisie dames) Delta Lloyd 8—20, OVRA 8—18, Ju liana 816, Vono 8—16, Rovok 815, Leython/AC 814, De- try/Haag 814, Valbovol 8 12, DOS/H 8—10, Volley'68 8 Juliana bleek tegen concur rent Delta Lloyd danig van slag. Winst tegen Vono be tekent echter weer een goede uitgangspositie 7, Kangeroes 82, Martinus 8—0. Odi zal het in deze micro-cottt- petitie allesbehalve eenvoudig krijgen. Al hun tegenstanders spelen op het veld een klas lu* ger dan de witzwarten en kun nen derhalve meer ervaring en raffinement in. de strijd gooien. Het zal voor de Schie dammers hard werken wor den om zich in dit gezelschap te handhaven. Vood Schiedam ligt de zaak heel anders. De roodzwarten zijn ingedeeld in de derde klas B met ploegen, die in kwaliteit allemaal onderdoen. Schie dam behoort tot' de directe kanshebbers om de titel te be halen. Zowel Schiedam als Odi moet naar Dordrecht om de strijd met resp. Blauw Wit en Quick aan te binden. Odi speek za terdag om kwart over negen en Schiedam speelt zondag om tien over half acht. De indelingen: Achilles, den Haag; Fluks, Leiden; Kwiek, Den Haag; Merwic, Dor drecht; óüi, Schiedam; Quick, Dordrecht; Veo, Voor burg. Dubbel Zes, Den Haag; Blauw Wit, Dordrecht; Juliana, Oud Gastel; Schiedam, Schiedam; Vlaardingen, VI aardingen; Wion, Rotterdam; De Zwer- vers, Dordrecht. Schiedam Het promotieklas seteam van de volleybalver eniging Juliana ontmoet mor genavond in Heukelem het lastige WHV. De SehiedamJ mers bezetten in de Promotie klasse een derde plaats na koploper AMVJ/RLVC eb CVV uit Capelle a/d iJssel. Stand: AMVJ 2 7—14, CVV 7 —12, Juliana 6—10, Pendrecht 7—8, WHV 7—8, Lekkerkerk 7—8, Volley'68 C—6, Com- pri/D 7—6, Vollido 7—<>f Zw'indrecht 6—2, Meteoor O, Concordia 2 70,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6