SC Hi EDA il SCH£ COURANT EERSTE BE WO I ,E RS IN WOUDHOEK-ZUID BRITSE AMBASSADEUR OP BEZOEK IN SCHIEDAM Het lot van De Tempel hangt af van raadsbesluit AAD VAN DER HOEVEN VERLAAT SCHIEDAM 2 kranten voor e'e'n prijs 'm Eengezinswoning officieel in gebruik Bureaus gemeente woensdag gesloten Lentefeest boudt pakjesavond Raadslid wil proef met containers voor glas en papier MISSIONS TO SEAMEN VIERT JUBILEUM: Geen spreekuur Leden wachten met smart op pand Brandje op dak door vuurwerk Fracties willen politieke markt in museum laten doorgaan In Schiedam 4982 woning zoekenden D'66 belt aan bij 4.000 jonge kiezers Vrijdag 24 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566" - klachtendienst 376792 8 pagina'» 99ste jaargang no. 24575 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De stichting Lente feest houdt donderdag 30 no vember pakjesavond met Sin terklaas in het dienstencen trum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Wie wil meedoen, kan zich op geven bij mevrouw R. Ko- nings, Rossinistraat 25, tele foon 705381. Het is de bedoe ling, dat de bezoekers voor ei kaar een pakje maken. De avond begint om half acht. Schiedam Woudhoek-Zuid heeft zijn eerste bewoners. Een ambtenaarXvan de Gemeentelijke Woningdienst, de heer De Boer, reikte gistermiddag officieel de eerste sleutel uit aan de heer en mevrouw Van Duuren, die de eerste van de 196 eengezinswoningen in Schiedams nieuw ste wijk bewonen. In de komende weken zullen nog en kele tientallen nieuwe bewoners huizen in de wijk betrek ken. Het is de bedoeling dat de laatste van de 196 wonin gen omstreeks oktober 1973 wordt opgeleverd. wethouder herinnerde nog eens aan de aanvankelijke plannen voor de wijk, waarin helemaal geen eengezinswo ningen. zouden komen. Na lang onderhandelen tussen di verse instanties is uiteindetijk het huidige entwerp woningen uit de bus gekomen. In aanwezigheid van de wethou. ders Kapte in en Collé, aanne mer D. Baron en architect Leo de Jonge vond gistermid dag deze plechtigheid plaats, u-aarhij ook de gelegenheid bestond de eerste eengezins woning te bezoeken, die al he lemaal is ingericht. De wo ning is er één uit het eerste blok en ligt aan het Hermus- pad. De straten in Woudhoek- Zuid krijgen namen van figu ren, die verdienstelijk zijn ge weest in het Nederlandse to neel. Wethouder B. E. Collé van volkshuisvesting toonde zich bijzonder verheugd over het gereedkomen van de eerste woningen, waarbij naar zijn mening weinig of geen achter stand was opgetreden. De Schiedam Het D'66-raadslid V. Broeke heeft b en w schrif telijke vragen gesteld over het plaatsen van containers voor glas en papier in de stad. Hij doel dit naar aanleiding van een proef in Rotterdam, waar met het plaatsen van deze containers goede resulta ten zouden zijn bereikt. Het raadslid wil met het plaat sen van containers bereiken dat uit natuu'rlijke grondstof fen bestaande voorwerpen zoals glas en papier van ove rig huisvuil kunnen worden gebruikt, daardoor de aanwe zige natuurlijke voorraad grondstoffen spadend. Het raadslid vindt bovendien, dat deze methode, die ook wei recycling wordt genoemd, ook milieubeschermend is. In zijn vragen wijst hij op de contai ners die onder andere al zijn gebruikt voor deze doeleinden in Rotterdam, Leidschendam en Zeist. De heer Broeke wil van het college weten of het bereid is een dergelijke proef met containers voor glas er papier in Schiedam te nemen. Op de woningen heeft aannemer Baron uiteindelijk sterk moe ten bezuinigen: hoewel hij de laagste inschrijver was is de uiteindelijke aanneemsom i 1,2 miljoen lager uitgeko men dan bij de inschrijving. Volgens de wethouder-is op de woningen wel aan alle kanten bezuinigd, maar is niettemin een aanvaardbaar product uit de bus gekomen in een bijzon der gevormde wijk. Inmiddels wordt de bouwactivi teit in Schiedam voortgezet: met de bouw van. 182 portiek woningen is begonnen en de gemeenteraad behandelt maandagavond het voorstel over .de bouw van 143 portiek woningen door de woning bouwvereniging Volkshuisves ting. jMeer over Woudhoek» Zuid én over debouwactivitei- ten'in Schiedam op pagina 3. Hoofdopzichter De Boer verwelkomt de heer en mevrouw Van Duuren bij hun nieuwe woning. Even te voren had hij de nieuwe bewoner officieel de sleutel van cfe voordeur aangeboden. Schiedam Wethouder B. E. ,Collé van Gemeentewerken, Woningdienst en Volksgezond heid is verhinderd op woens dag 29 november zijn weke lijkse spreekuur in het stad huis te houden. Schiedam De Britse ambas sadeur de heer John Barnes ïs vandaag op bezoek geweest in de kantine van Schiedamse zeemansclub „Missions to seamen", op het terrein van de werf Willem Fyenoord. De ambassadeur heeft het bezoek gebracht in verband met het jubileum van de club, van daag bestaan zij namelijk 25 jaar. De „^Missions to Seamen" club in Schiedam is in 1947 opge richt. In totaal hebben zij in hun 25-jarig bestaan 42659.0 bezoekets gehad. Vorig jaar in 1971 waren er 23542 zeelui die een bezoek brachten aan deze zeemans club bij Wilton- In totaal zijn er in de Rijn mond vier van dergelijke clubs. De bedoeling is om de voornamelijk buitenlandse zeelui, in contact te brengen met elkaar en eventueel met Nederlanders. Op het ogenblik zwaait dominee G. Allen de scepter in Schie dam. Hij heeft voor het ko mende weekeinde dan ook en kele festiviteiten op het pro gramma staan, onder meer wordt in samenwerking met Jan de Grauw van het Stede lijk Museum in Schiedam een Dominee Andrews (links) de leider van tentoonstelling ingericht over collega G. Allen, de werkzaamheden die de „Missions to seamen" de af- .Missions to seamen" in Rotterdam en zijn Schiedamse Wegens verkiezingen. Schiedam In verband met de Tweede-Kamerverkiezingen z\jn op woensdag 29 nov. de bureaus van de gemeente-se cretarie, met inbegrip van het bureau Hulsvesting, het hulp bureau in Grocnoord en het kantoor van de kassier van de gemeente, voor het publiek gesloten. Het bureau van de afdeling Be volking, Burgerlijke Stand, Militaire Zaken en Verkiezin gen, gevestigd in de Over- sehiesestraat 2, is die dag voor zaken betreffende de Burgerlijke Stand van half ne gen, tot drie uur open en voor de verkiezingen van acht uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Schiedam De sinds juli van dit jaar dakloze sociëteit De Tem pel wacht met spanning op de resultaten van dc Stichting So ciaal Culturele Arbeid, waaronder De Tempel officieel ressor teert. Schiedam Dc brandweer is woensdagavond uitgerukt naar de Lange Haven, waar spelende jongelui vuurwerk op het dak van het pand van de firma Goudappel hadden gegooid. Een begin van brand ontstond, maar onder leiding van brandwacht Sjoerdsma kon het vuur snel worden be dwongen en de schade be perkt blijven. De gemeente kreeg het pand, dat lange tijd n:et genoemd n.ocht worden, te koop aange boden. Toen zij het pand ech ter liet taxeren, bleek het minder waard te zijn dan de gevraagde som, zodat de koop werd uitgesteld. Het is de be doeling, dat de gemeenteraad in de december-vergadering een voorstel van burgemees ter en wethouders behandelt over de aankoop van het pand. Dat er grote behoefte bestaat aan een sociëteit als De Tem- pel blijkt wel uit het feit, dat er bijna een half jaar na slui ting nog steeds veel vraag naar is. Ook de uit zo'n vijftig man bestaande kernploeg is nog niet uit elkaar gevallen. Eensgezind wachten de leden op de datum, dat er weer een Tempel voor hen open gaat. Sinds het ontstaan is De Tempel een buitenbeentje van het Schiedamse sociëteitsleven. Ontsproten uit een jongeren groep van het centrum De Kreek aan de Lange Haven werd de leden al gauw de toe gang tot dat gebouw ontzegd, omdat de Tempel-leden ervan verdacht werden, drugs te ge bruiken. Een vergadering met deskundigen kop geen ophel dering brengen in de zaak. en ais voorlopig onderkomen stelde de gemeente een tot sa nering gedoemd pand aan het Spinhuispad beschikbaar. INBREKERS Aangezien daar als het regende de muren onder stroom ston den en het aanwezige mate riaal niet veilig bleek voor in brekers, gaf De Tempel deze huisvesting noodgedwongen op, mede omdat de sloper klaar stond om het pand tegen de vlakte te gooien. Nu lopen de Tempel-gangers met hun ziel onder de arm, nergens anders voelen ze zich thuis, behalve op de avonden van Martin Green, met wie de so ciëteit tijdens haar actieve be staan vaak samenwerkte. Ds Tempel is ook een unieke groep gezien de samenstel ling: 40 procent van de leden behoort tot de werkloze jonge ren, 52 procent werkt en 8 procent zit op school. Om te wijzen op de urgentie van een nieuw onderkomen heeft Leo van der Hoeven, als be roepskracht in dienst van de SSCA, in samenwerking met de leden een brief aan het ge meentebestuur gezonden, die ondertekend is door driehon derd sympathisanten. Iimiddels is een nieuwe brief van De Tempel uitgegaan naar het college van burge meester en wethouders en naar alle raadsleden, met het oog op het in december aan de orde komende raadsvoor stel. Leo van der Hoeven hoopt met zijn Tempel-leden zo gauw mogelijk in het pand te kunnen. Hij vreest echter, dat als de ambtelijke molen is uitgemaaid, het te Iaat is. Ook het geduld van de SSCA blijkt niet eindeloos. De stich- PreS-Mpnil vin het um«k«atnbod 2 kantin tl entvinjen voor de prijs wn ctn: de I Sthieiimiehe Courant wet nieuws «ït uw uid «1* omgevjnf, «a het Rotterdtmieh 1 NüuvnbJsd met het luute birmen-enbuittrlandienieuws. Ceef on* nu opdracht cok bij I U dijen jrjeit, zonder cnïfa verplichtin*. de SC RN berorjen en ontdek J stilde vel* pluspunten. «tuarm Dext ben in open envelop, zonder peitzrjel, sturen nur Rotte rdimuh Nieuwsbtid, •ntwoöfdnummer824, Rotterdam telefoon gelopen vijfentwintig jaar ge- daan hebben, morgenmiddag wo'rdt er een handbalwed- strijd gespeeld en maandag avond wil men een bal organi seren, alleen is hier de moei lijkheid dat men zo weinig meisjes heeft om het bal op te luisteren. De „Missions to seamen" is ze ker niet alleeen een religieuze organisatie, zij is er in princi pe alleen maar om de zeelie den te helpen. In de club bij Wilton Fijenoord zijn er aller lei faciliteiten voor zeelieden die ver van huls zijn, er is een winkel waar souvenirs ge kocht kunnen worden, men kan naar huis telefoneren en men kan er wat drinken. Ook is er natuurlijk de mogelijk heid om te tafeltennissen en te biljarten. Over de gehele wereld heeft „Missions to seamen" derge lijke clubs, in Nederland staat er nog een in Vlissingen. Schiedam De cantor-organist en dirigent Aad van der Hoe ven gaat Schiedam verlaten. Nog deze week verhuist hij van zijn flat ta Groenoord naar de Rotterdamse wijk Ommoord, waar hij een een gezinswoning zal betrekken. Het vertrek van de dirigent houdt niet, dat hij zijn Schie damse werkzaamheden ln de steek laat. Alleen het wo- mlngprobleem in Schiedam is de reden voor zijn vertrek. Zoals velen wilde hij in Schie dam een eengezinswoning be trekken en weg uit een flat, maar dat is hem niet gelukt. „Daarom moest ik het wel er gens anders proberen. Trou wens. ik woon aan het Bach- plein en Jaar staat gemiddeld iedere dag wel een verhuiswa gen voor de deur", weet dc di rigent, die het overigens jam mer vindt weg te moeten uit Schiedam. Van der Hoeven is op het ogen blik druk bezig met de voor bereidingen. voor de uitvoe ring van Bach's Weihnachtso- ratorium, die op 19 december in de Grote Kerk zal plaats vinden. Met de leden van het Toonkunstkoor en Toonkunst kinderkoor studeert hij dit werk al geruime tijd in. Er zijr bekende solisten aange trokken en het Gewestelijke Orkest voor Zuid-Holland ver zorgt de orkestbegeleiding. Voor de orgelpartijen wordt gebruik gemaakt van een klein pijporgel, ook al omdat het grote orgel van de Grote Kerk niet geschikt is voor de begeleiding. Zijn andere functies in Schie dam, beschermheer van het historische Hess-orgei in de aula en zijn leraarschap van de Rehoboth mavo, blijft Aad van der Hoeven vervullen. ting wil, wanneer de raad in de december-vergadering ne gatief beslist, een tijdslimiet stellen, waarna de stichting zich verder onttrekt aan de verantwoordelijkheid voor de sociëteit in. kwestie en het op lossen van het Tempel-pro bleem aan de gemeente over laat. Open brief aan s-r.j.j. Sehiedam De fracties van D'66, PvdA/PPR en CPN in de gemeenteraad willen de politieke markt die de Schiedamse raad voor jeugd en. jongeren zaterdag in het Stedelijk Museum zou houden, toch laten doorgaan. De frac ties zijn niet gevoelig voor het door de s.r.j.j. gebruikte argument dat er een tekort aan finan ciën zou zijn. Ook ontken nen ze berichten, als zou de jeugdraad politieke partijen niet bereid heb ben gevonden om de ma nifestatie te financieren. In een open brief aan de s.r.j.j., gisteravond opge steld na een. gezamenlijke fractievergadering, delen ze mee zich garant te stellen voor de kosten van de manifestatie, die door de s.r.j.j. zullen worden gemaakt. Schiedam Het bureau Huis vesting heeit in oktober 230 woningzoekenden geholpen aan een huis. Van hen stonden 155 personen wel en 75 niet in geschreven bij het bureau. Van de 5005 ingeschrevenen op I oktober wachten nu nog 4982 op een woning. Onder hen bevinden zich 513 aanstaande echtparen, 843 onvoldoende gehuisvesten en 239 alleen staanden. Het bureau heeft de vorige maand aan, 90 personen een vestigingsvergunning afgege ven, Niettemin is het aantal wachtenden op een vergun ning gestegen, namenlijk vah 1054 op l oktober naar 1075 aan het eind van die maand. Van de geholpenen: waren er 15 wel en 75 niet ingeschre ven. Momenteel wachten nog 541 in won en den en 534 zelfstandig won enden op een vestigings vergunning. Schiedam deling van werkelijk r de op ongev. zijn r den huisL. willen do kiezers benaderen. De pi -.atselijke af- F1 een be- •metho' a: alle kiezers dijk wor< huis-a an j •e een. folder ers de Jonge'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1