"Sint Nicolaas, moet u eens horen..." Hoe kleine Pietro zwarte J\ elt werd i)/ 4 Mil deel 4 wmsAsssr sv VRIJDAG 24 NOVEMBER Lieve, lieve kinderen wat ben ik blfl met al die leuke brief jes, die ik van jullie heb gekregen. Ik heb ze allemaal fielezen. BÜ enkele briefjes moest ik echt een beetje hui len. Vinden jullie toch niet vervelend hè? Ik ben nu een maal een beetje overgevoelig in deze drukke dagen voor mija verjaardag. Weet ie wat? Ik heb tegen Zwarte Piet gezegd dat hy jullie allemaal een pocketboek moet toesturen. Als jullie dat boek thuis krygen, zul je dan nog eens aan me denken. Daaaae. Sint Nicolaas lieve sinterklaas on lieve piet., wil je me een poppenkeuken geefen en een C van chocola de en wat vind ik fijn het dat ik naar mijn vaderse werk mag daar zie ik sinterlaak en zwarte piet. UIT Connie van Velden (7 jaar) veel kinderen in 't land op Uw verjaardag een gelukkige dag mag geven. Dag Sinterklaas, groeten van Petra v. d. Meriue uit Naald wijk. Petra van de Merwe (10 jaar), .Beste Sint Tfc wind het leuk om u te schrij ven Ik heef op school nooit na te blijven "•Je weet toch dat je niet mag praten -maar veel kinderen kunnen dat niet laten Altijd dat stil zijn valt ook nooit - -- mee ~"Toch hen ikheel tevree WiUy Maassen (10 jaar) ffu een kleurboek of nog liever 12 stiften D zal tvel veel brieven krijgen Als V in holland komt. o, ja tergelegenheid van uw ver jaardag die u graag bij ons viert ik hoor ook dat alle Zwarte Pieten die u mee neemt uit Spanje U goed zul len helpen want U heb het zo druk. o, Sinterklaas ik vergeet haast U te feliciteren Gefelici teerd Sinterklaas met uw ver jaardag en ik hoop dat u die ■dag noch vaak vieren mag in gezondheid in Nederland. Nu Sint pas goed op -u zelf want u weet_t' is altijd in Nov. en in Dec, hier koud. ik ga eindigen want het blaadje is vol ik wens u in Nederland een pret tige tijd ert veel blijde gezicht jes en ik hoop tot volgend jaar maar weer. har, gr. van han- nie hannie Ardon. Nu nog 10 jaarl hem onderaan de brief teke nen bij de tiptop. Sinterklaas ik heb het vlede jaar ook gevraagd. En toen had ik het niet gekregen en hij staat nog bij de tiptop. Ik zal mijn verlanglijstje in mijn schoen leggen en ik zal ook wat voor het paard in mijn schoen leggen JSn wanneer komt u dan in den hoorn en ais u in üenhoorn komt sta ik op u te wachten sinterklaas Jcomt u dan met de boot of met de koets. Hier komt het hondje wat. ik wou hebben. Lieve Sinterklaas Als 't 5 December is, vinden alle kinderen het leukwant dan is 't Sint Nicola as feest. We worden weer met een ka- dootje verwend en er wordt ook veel gesnoept. Op school dag Sinterklaas Afzlolanda v.d. Windt (9 jaar) is het erg leuk, we hebben een leuke meester, maar soms bromt hij wel eens. Ik zit nu in de vijfde klas, taal en lezen vind ik heel fijn, al leen rekenen is een beetje moeilijk. Sinterklaas, U zal 't in de ko mende dagen met uw Pieten wel erg druk krijgen. Jammer dat ik U niet een handje kan helpenwant dat zou ik wel leuk vinden. Ik hoop dat U Beste Sint Nicolaas, Beste Sint ik ben 10 jaar Ik zou graag voor sinterklaas willen hebben een boek, een vulpen, een radio en spulletjes voor mijn kamertje. Dat is het. Ik weet niet meer. Het is nu 7 uur. Ik heb een zusje, een broertje en een poes, die heet poelepetoet. de poes is erg lief. Op school gaat het goed. ik zit in de vierde klas. Ik woon in Bleiswijk. Ik weet niets meer. ÉZïen V. Kester (10 jaar) lieve sinterklaas op school gaat het goed mijn juffrouw is pas ziek ge weest en de les is ook fijn ik lees ook goed ik zou zo graag een poppewagen hebben een groten een krijtbord op poten en boerine klompen gekleurt papier plak een schaar en nog veel meer Willeke Pannekoek (7 jaar) TOEN ZWARTE PIET ZIEK WAS. Op een dag kwam er een jonge tje bij Sinterklaas. Hij zei, Sin terklaas ik heb niks in mijn schoen gehad. Toert zet Sinter klaas verdrietig maar dat komt zo. Zwarte Piet is ziek' want toen wij aan kwamen is hij in het water gevallen en hij had al een beetje griep. O, nou be grijp ik het maar ik ben toch ook een beetje zwart. Nou ik toil best voor zwarte piet spe len, maar dan krijg ik toch avond begon hij gelijken zijn moeder kreeg een naaimachi ne en zijn vader een nieuwe pijp en voor zijn opa een nieu we wandelstok en zij waren er erg blij mee. en hij zelf kreeg een pakhuis en andere vriend jes wisten het helemaal niet dat hij voor Zwarte Piet speelde en de volgende dag was het bijna auond en toen teas er een jongetje heel erg stout. Zwarte Piet zag het en zeihij gaat in het grote boek en 5 dagen later was het weer voorbij en alles toas weer ge~ woon en zwarte Piet was ook weer gewoon en de echte zwarte piet toas weer beter, dit is het einde Jeanhette Spanjersberg (9 jaar) KRENTENBOL EN PEERTJE BTJ SINTERKLAAS. zeker ook wel wat he? Na tuurlijk Jongen. Goed maar mijn moeder moet het toch weten? Ja ik ga het eerst vra gen hoor, Goed dan leg ifc je pak al vast klaar, dag ik ben zo terug hoor, en hij rende wegen vijf minuten later kwam hij terug en zijn moe der vond het goed. En die Beste Sint Ik. vind het erg jijn op school en -'.'vind alle lessen leuk. Ik zit nu -ook op schaken. En zou best A zelf een schaakspel willen hebben, dan kon ik met Willy .^schaken. Nu dammen we vaak. Ook wel een.% met •mama. Daar win ik altijd van. Maar mama zegt ik kan het niet zo goed als jij. Beste 'sint ik eindig hier mee. Ik ben altijd erg te vree Nooit zeuren of klagen Ik wou u nu wat vragen Z Denk 5 december ook aan mij Dan is Joeke keel blij Joeke Maassen (10 jaar) Beste Sint Nicolaas ik heb een hele verlanglijst, dat kan ik u niet zeggen, maar ik leg het wel in mijn schoen.' ik ben 10 jaar. Wanneer komt u in den Hoorn? En welke zwar te pieten neemt u mee! Zijn de zwarte pieten nog ondeu gend geweestik ben wel eens een beetje ondeugend ge weest hoor,! is het paard al gegroeid. Wij hebben ook 2 paarden, ik weet nu niet veel meer en moet zo naar bed dus, ddaaüag Siiiint Nicolaas! De groeten van Doriene vd Windt .(10 jaar). -Liêve Sinterklaas, ïjk.vind het fijn dat ik u een briefje mag schrijven. Ik heet l René ran der Hek en ik ben 10 f jaar. u heeft mij op 5 dec. nooit vergeten, maar vu heb ik een wens die geloof ik moeilijk is ter vervullen. Ólijn vaaktr en moeder eh ook u en Piet zeggen altijd dat ik moet luisteren en gehoorzaam 5 zijn. Maar weet u sinterklaas, c ik geloof dat er nog heel veel -grote mensen zijn, waar u de vinger tegen op moet steken. S Als ik met. mijn vader en ■v- moeder naar het bos ga en daar. toil draven of een hut v bouwen, val ik telkens over de i blikjesbekertjes en andere rotzooi. Elke keer wordt er op - de T.V- en de radio gezegd, de 5 rommel mee naar huis ne- men. "Waarom luisteren die ■'-i grote mensen zelf dan niet? Ze moe te toch het goeie voor- beeld geven? Zou u bij die - wensen eens een boos briefje in de schoen trillen doen? Mis- j-eefoien luisteren ze naar u wel. 27c hoop dat u dit geen brutaal briefje vindt. Prettige ver jaardag en hartelijke groeten van: René van der Hek Beste sinterklaas ik vind het erg leuk om u eens een brief te schrijven. En ik went vertellen, ïk ben ook op 1 december jarig. Dus haast allebei tegelijk. En ik krijg haast altijd achter mekaar cadeautjes, want ik ben op 1 december jarig en u vijf december Ik wil erg graag een hondje hebben maar Mamma wil het niet. Om dat het te druk is in het ver keer. Heeft u wel eens storm op zee gehad toen u naar nederland kwam? En is het in sepanje mooi Nou ik wens u een prettigge verjaardag. Hartelijk ge felici teert. Dag sinterklaas, de groeten van Jahke Dekker, Meisje (8 jaar). Voor Sinterklaas Daaaag Lieve Sinterklaas. ik ben lief vijn he sinterklaas ik gaun piet en sinterklaas piet en sint zijn op de boot ik schijf naar u dag sinterklaas dag piet mijn vadér is siek guweest dag dag dag dag dag dag dag dag dag dag monique Blauze jaar Beste Sint en Piet J-pgr heb u een briefje ran mij. U kent mij vast nog wel ik ben hannie Ardon. Ik ben 3 LDec jarig 2 dagen voor u. Ik wordt dan 11 jaar! Op school 'J gaat het goed ik zit nu in de ^4de klas. Ook help ik mijn ou "'Piers tk doe graag boodschap- ,'jlen en doe ze allemaal goed. v fijn dat u weer komt ik vind een gezellege drukke tijd van het jaar. Overal in de '.''stad hoor je de bekende vers- ;j*es die allemaal over u en V voor u tcorden gezongen, ik '7&urf haast «let te vragen wat ik wil hebben. Lieve Sinterklaas Sinterklaas hoe gaat het met u. Ik hoop van goed. Want u zult het nu wel weer druk krijgen. Als u met de boot aan komt kom ik kijken. Want u bent een hele dikke vriend van me. Sinterklaas ik zou wel eens tüii- len weten hoeveel jaar u roordt. Ik zit nu in de derde klas. En ik heb een hele lieve juffrouw. Ik heb me rapport al thuis. Ik zal ook een mooie tekening va or u maken. Ook hoop ik dat u bij ons ook nog een keertje eens langs komt. Maar dat is hele maal in Pijnacker. Maar dan rijdt er misschien wel iemand met een auto. Sinterklaar ik zou zo graag een nieuwe blok fluit taillen hebben. En mijn vader een nieuwe bromfiets. En een boekje met versjes. de groetjes van. Ellie Droog (8 jaar) Aan Sinterklaas, Sinterklaas ik heb nog geen ver langlijstje. Maar Sinterklaas ik weet at één ding een zang hondje die je in je bed kan hebben. Sinterklaas ik zal "Voor Sinterklaas Het was een koude dag, het was 18 november een jaar gele den. Onze vrienden Peertje en Krentenbol stonden als enige Peer en Krentenbol tussen alle mensen op U ie wachten. Ze keken tussen alle benen van de mensen door. Einde lijk had de boot aangelegd. Sinterklaas en de Hoofdpiet kwamen samen naar buiten. Sinterklaas kwam naar Peer- tje en Krentebol toe. „Dag Sinterklaaszei Peertje „Dag Sinterklaaszei Kren tenbol ook. Sinterklaas gaf hun een klein pakje, ze pakten het haastig utt en er zat in I Krentebol'pakje een.... echte bruine krentenbol. En ik Peertje's pakje zat een sappi ge peer. Ze bedankten Sinter klaas en smulden van de ka- do's. Sinterklaas zijn paard- werd naar buiten gebracht het paard zag er ziek uit. Sin terklaas reed er daarom niet op. Peertje en Krentenbol za gen ook dat het paard ziek was. De volgende morgen lag er een grote zak voor de deur. Er stond op: Voor KREN- TENbol EN PEERTJE, Peer tje en Krentenbol sjouwden de zak naar binnen. Eerst pakte Peertje een pakje uit. Er zat een faai-taaipop in.En bij Krentenbols pakje ook. En- voor Peertje waren er nog vijf pakjes er zat in: Een auto en een muts een want en een jas en nog een want. Foor Kren tenbol waren er ook nog vijf pakjes en er zaten in: „een speelgoed aap en een popje en een bedje en een muts en een plastic paard. Wat waren ze blij. Ze dachten: .„Nou doen we eens wat terug voor Sin terklaas. En ze brachten een.:.... ezeltje, Sinterklaas toas dol blij en reed een rondje op het ezeltje Sinterklaas zei „Ik ben zó blij, als jullie willen mogen jullie een week met de Zwarte Pie ten en mij mee naar Spanje, Dat hebben ze gedaan weet tt dat nog Sinterklaas? Ze von den het' heel leuk. En als jullie Sinlerklaas.op een ezeltje zien rijden dan denk je: Die heb ben Peertje en Krentenbol ge geven. Beste Sinterklaas, Ik vind het leuk dat u weer komt- Dan krijg ifc weer kado's van u. Ik vind het erg aardig van tt dat ik kado's van u krijg, is het laiig'vaten met de boot van Spanje', naar xYederland? Ftnd u 'hei leuk naar Nederland te komen op u verjaardag Ik vind sinterklaasfeest een leuk feest. Hoeveel zwarte pieten, heeft u meestal bij tt? Ik vind sommige zwarte pieten altijd zo lollig. Ik weet hu niets meer 'te schrij ven. f Daadaaag. De groeten aan de zwarte Pieten. Irma Feenstra (io jaar) Vh4J: Hartelijke Groeten Marianne Klop 10 jaar De lange wilde wegrennen maar Pietro nam een duik naar zijn lange benen zodat de man met een plol op de grond tuimelde. „Pak ze. 2e willen het geld stelen", schreeuwde hij. „Waarach tig, hij heeft de zak met geld. Help dieven",, riep Sinterklaas. Er kwamen wel twintig zwarte Pieten aanhollen. En even later waren de twee boeven ste vig vastgebonden. „Breng ze naar mijn kajuit en drie man op wacht", zei de kapi tein. Toen Sinterklaas van dc schrik was bekomen wilde hij graag weten wie dat jongetje was die zo dapper was geweest. Nie mand wist het. Er mochten helemaal geen kleine jon getjes aan boord, zei de ka pitein. Eén van de zwarte Pieten nam Pietro bij een arm en bracht hem naar de Sint. „Je komt me wel be kend voor", zei Sinterklaas want hij kon altijd goed ge zichten onthouden. „Ik wil de graag zwarte Piet woi> den", zei Pietro zacht, „maar u vond me te klein en toen hoorde ik in de tuin bij uw huis achter de struiken een paar mannen praten.Ilij vertelde het hele verhaal. „Wel, wel", zei Sinterklaas steeds en „zo, zo" en „'sjonge, jon ge, ongelofelijk". „Nou, en toen kuram ik tevoorschijn en greep die lange bij zijn henen", besloot Pietro, „Je bent een dapper ventje", zei Sinterklaas, „o nee, dat mag ik niet meer zeggen hè? Een flinke kerel dan. Zo beter?" Pietro straalde. Hij mocht als beloning toch zwarte Piet worden. „Je mag naast me zitten in het rijtuig en pepernoten strooien", zei Sinterklaas. Pietro keek een beetje ver legen. Hij wilde liever op de daken klimmen en dat zei hij .ook eerlijk. „Dat mag je dan ook", beloofde Sint, „maar niet te vaak want het is erg vermoeiend en er moet altijd een hoofd piet bij zijn". Toen de boot aan wal lag be gon Pietro méteen aan zijn nieuwe baantje en sjouwde kisten en zakken de loop plank af. Hij kreeg een ei gen kamertje in het grote huis waar Sinterklaas met zijn Pieten in Holland al tijd woonde. Heel tevreden kroop hij onder de dekens en wilde aan alle fijne da gen die nog zouden komen, denken. Maar hij viel met een in slaap. Is Sinterklaas al bij jullie in de stad ge weest? Als hij nog moet ko men let dan goed op of je een kleine zwarte Piet ziet die altijd lacht, pepemoten strooit, op daken klimt en Sinterklaas uit het rijtuig helpt. Die kléine zwarte Piet is Pietro. En hij wil al tijd zwarte Piet blijven, heeft hij mij verteld. Einde ANKE Lieve Sinterklaas Ik wil graag rolschaatsen en een looppop van u hebben. Ik vind het heel leuk op school» Ik zit in de 2e klas. Wij lezen, rekenen, we doen taal en we schrijven. Tekenen vind ik heel erg leuk, en zingen en rekenen vind ifc ook erg leuk. We krijgen elke morgen om half 11 tot kwart voor11 speel kwartier. En we gaan elke woensdag naar de gym. Dag lieve Sinterklaas Doe zwarte Piet de groeten. Afz.: Tineke (7 jaar) Korpersboek Beste Sint-Nicolaas, Ik ben Connxè van Baaren en kom uit Schoonhoven. Schoon hoven is een.leuke stad en een mooie st.ad, ik ben er in-gebo ren en getog en.' Ik vind 't leuk dat u elk jaar komt. Verleden jaar heb ik van u een sche merlampje gehad. Dat heb ik nu nog. Dit jaar wil ik graag hebben: èen mooie hippe wek ker, een boek van Pinkeltje en de ijsheks, Pinkeltje en het gestolen böefc en een grote verrassing tvioor Pinkeltje en nóg andere boeken van Pin keltje en pocketsboeken. Dit is ongeveer wel alles wat ik graag wü hebben. Ik wil wel nog meer hebben maar dat doe ifc niet want dan wordt het teveel van het goeie. Ik hoop dat u dit jaar weer op de tele visie komt. Ik vind het leyk dat we mogen schrijven'ol iets tekenen. Straks ga. ifc nog toat tekenenIk hoop dat ifc nog u?at «vin maar dat zal teel niet. Nu ga ik maar stappen want ifc weet niets meer. Ddddaó.c.daaaaad.ddg Sint Ni colaas en de groeten aan Zwarte Piet, Connie van Baaren (10 jaar) Beste Sinterklaas en Zwartepiet Vindt u het leuk in spanje? En als u weer naar ons komt Dan moet u geen storm hebben. Ik löil graag een horloge. En een naaimachine. Een lees boek. Een dokterskoffertje. En een kapperskoffertje. Een fietsmandje. Dag Carola van den Dool. Ik ben 7 iaa.-.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6