SCHIEDAMSCHE COURANT Handige informatie gids voor Schiedam-Noord Rijnmond: haast maken annen I Harga krijgt trainingsveld 2 kranten voor een prijs lUrgent voor goede voorzieningen" RAAD BEHANDELT ADVIEZEN VAN BEROEPENCOMMISSIE JUBILARISSEN BIJ WILTON Leerlingen planten 75 bomen rond Van Lieflandschool - ja Bijna ƒ300,- voor bomen Hartbewakings- apparatuur in voorjaar in voorjaar op ambulances Blokje rond S.O.S. trekt 25.000 uit voor ontwerp- verbouwingspïan Passage Theater Krediet nodig van f180.000 Ambassadeur bezoekt missions to seamen Zaterdag 25 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 282566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 2457®g SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam ledrere. bewoner Van Schiedam-Noord kan bin- nenkort beschikken over. een informatiegids yoor het noor den van de stad, die in een grote oplage gratis verkrijg baar. zal zijn. De inwoners van het noorden van de stad (met name hen die zich van buiten in Groenoord vestig den) hebben nu een wegwijzer naar diverse instellingen, ver enigingen en andere instanties in en buiten hun wijk. Dit boekje is uit nood gebo ren", schrijven de samenstel lers, de heren J. J. Le vens jr. en H. de Graaf. Zij ontplooi den het initiatief tot de uitga- ve van het boekje in nauwe samenwerking met de wijk- vereniging Groenoord, de ker ken, de vereniging voor ge zondheidszorg in Kethel en omstreken en de Stichting Sa menlevingsopbouw Schie dam-Noord, Gezamenlijk is men tot een overzichtelijke lijst van. be langrijke adressen gekomen, die voor iedere Groenoordbe- woner een uitkomst zal zijn. Alle gemeentelijke diensten en bedrijven, de natten, van de leden van b. er w. en de namen van de raadsleden in Schiedam-Noord staan erin, alsmede een zeer uitgebreid overzicht van kerkelijke en culturele activiteiten in en buiten de wijk. Een lijst met belangrijke tele foonnummers en een opgave over de telefoonnummers en adressen van verenigingen op het gebied van gezondheids zorg, sport en andere activi teiten maken de informatie gids compleet. Het idee voor de gids is ont staan in de r.k. kerk van Groenoord, waar men al bezig was met een inventarisatie van de activiteiten. Via een samenwerking met andere kerkgenootschappen en in Schiedam-Noord werkzame verenigingen kreeg men een compleet overzicht van alle activiteiten, in en buiten de wijk. De Groenoord-bewoner die zich pas in deze wijk heeft gevestigd, weet nu waar hij terecht kar. Drukkerij Levens verzorgde de uitgave en voegde ook een kaartje van de wijk aan de gids toe. De heer P. Pons ont wierp een fra :e omslag. Alle bewoners van Schiedam- Noord (Groenoord, Kethel, Kethel-Tuindorp en Woud- hoek-Zuid) kunnen de gids binnenkort in hun bus ver wachten. De totale oplage is 7.000. De gids wordt vanaf 27 november bezorgd. In de plat tegrond zijn ook vast de straatnamen van Woudhoek- Zuid aangegeven. Schiedam Het Openbaar Li chaam Rijnmond, wil haast maken met de uitvoering van de binnenstadsplannen van Schiedam.In een toelichting op het hoofdstuk ruimtelijke v: ordening bij de begroting van Rijnmond voor 1073 schrijft de gecommitteerde voor ruimte lijke ordening, dat de uitvoe ring van de plannen urgent wordt geacht om een goed v.Qorzieningenn(ve«u in Schie dam en het Rjjnmohdgebid tè" bevorderen. Rijnmond zegt de vernieu wing en rehabilitatie van de stadscentra van groot be lang te vinden. Adviezen hier over zijn al aan verschillende gemeentebesturen in het ge bied verstrekt, onder andere aan die van. Schiedam en Vlaardingen; Ook heeft Rijnmond in de afge lopen tijd vooroverleg ge pleegd met de gemeentebestu ren van" Schiedam en Vlaar dingen over een goed woonmi- Iieu in de nieuwe stadswijken. Rijnmond wees ten aanzien van "Woudboek-Zuid en Holy- Noord op het belang van ge varieerde woningbouw en re creatieve 'voorzieningen dicht bij de woning. Daarbij 'werd vooral aan laagbouw gedacht. Tot die conclusie was men. in. Schiedam overigens ook reeds gekomen. Dc Rijnmondgecommitteerde zegt'in zijn toelichting verder er gelukkig over te zijn, dat steeds meer gemeenten in het gebied het openbaar lichaam reeds in een vroegtijdig sta dium inschakelen bij de op- etelling van. structuur-, en be stemmingsplannen. Als Rijn mond in een vroeg stadium bij de zaak wordt betrokken, kunnen de plannen sneller worden afgedaan. Rijnmond acht deze procedure ook be langrijk voor de kwaliteitsver betering van met name het ■woonmilieu.- - In de toelichting wordt tenslotte opgemerkt dat alle aandacht wordt besteed aan de realise ring van het recreatieplan Midden-Delfland. Dit gebeurt in het kader van. de uitwer king van de streekplanherzie ningen voor de Rechter-Maas oever, waarin ook het Rijn- poortproject zal komen. Bin nenkort kan een beslissing van G.S. over het plan Rechter- Maasoever-West, waarin dus ook de Rijnpoorthaven, wor- -den verwacht. - -• - - Schiedam Bij het aan schaffen van nieuwe ambu lances zal tegelijkertijd h a rtbewakings apparatuur in deze wagens woi den aangebracht. Op den duur zullen alle bij de Schiedamse GG en GD in gebruik zijnde wagens dus met deze apparatuur wor den uitgerust. Dr. J. Stevens, directeur van de GG en GD, kan voorlo pig vooruit met het plaat sen van de apparatuur in twee ambulancewagens. Dit zal omstreeks het voor jaar een feit kunnen zijn. Ook in Vlaardingen zullen in de drie ambulances van de GG en GD daar deze voorzieningen worden aan gebracht. In een. toelichting op de aan schaf van hartbewakings- apparatuur zegt dr. Ste vens dat bij voorkomende hartinfarcten behalve eon arts ook de GG en GD kan worden gewaarschuwd. Via de apparatuur zijn de arts of broeders van de GG en GD in staat de patiënt de eerste behandeling te eeven. De patiënt zal direct in de ambulance worden ge bracht, terwijl tijdens de rit naar het ziekenhuis con stant zijn situatie in het oog wordt gehouden. Des noods kan men in de ambu lance bij een eventuele hartstilstand schokken toe dienen om het hart weer aan de gang te krijgen. Schiedam De gemeenteraad neemt maandagavond een beslis sing over twee door de gemeentelijke beroepscommissie uitge brachte adviezen. De gemeenteraad zal allereerst bezien, of het beroep van het parochiebestuur H. Liduina on O.L.V. Ro zenkrans gerechtvaardigd is tegen het aanschrijven van. de gemeentelijke woningdienst om voorzieningen, aan te brengen aan de Havpnkerk, Daar moesten losse delen van de dakbedekking en andere ge deelten die volgens de woningdienst van. de gemeente gevaar opleverden voor de omgeving, worden verwijderd. Hot paro chiebestuur had hiertegen bezwaar omdat een aanvraag voor de sloop van het gebouw was ingediend en dus het aanbrengen van de voorzieningen het parochiebestuur als eigenaar voor de nodige financiële problemen zou plaatsen. De beroepscommissie oordeelde het juist dat de voorzieningen worden aangebracht en meende, dat de gemeente in het gelijk moet worden gesteld. De raad zal dit advies vermoedelijk maandagavond overnemen. De gemeente werd door de beroepscommissie In het ongelijk ge steld inzake de aanschrijving aan de internist dr. K. Panman tot het verwijderen van een oefenveld voor tennis ih zijn turn achter zijn woonhuis aan de Nieuwe Haven aan de zijde van de Waranda. De commissie meent, dat de aanleg van dit oe-, f en veld je niet strijdig is met welke wettelijke bepaling dan ook en adviseert de raad, het beroep van dr. Panman gegrond te verklaren. Schiedam -De boomplantactie in Groenoord, die vorige maand van start is gegaan, heeft tot nu toe bevredigende resultaten opgeleverd, zo schrijft het wijkorgaan Groen- oord-Akkoorden. Op 15 november bedroeg de to tale opbrengst 295, waarvan f 195 uit de portemonnee van particulieren. De eerste 10(1 was aart het begin van de ac tie" gestort door dè wijkvereni- •gfhg - Groenoord en - omstreken als initiatiefneemster. Zo nu en dan mochten „grote mensen" heipen om een boom tijdens de planactïviteitén overeind te houden. Ook als uitkijk post voor planters-onder-de-maat kon zo'n volwassene uiter mate goed dienst doen. Schiedam De leerlingen van de W.A. van Lieflandschool aan de Prinses Beatrixlaan hebben, gisteren in bsefc kader van de Boomplantdag zelf het terrein rond hun school voorzien van groen. Onder toezicht van hun Teraren en personeel van de Plantsoe nendienst plantten de leerlingen 75 bomen, waaronder el2en, wilgen, platanen en linden, maar ook een he mei boom, een pru nus, een meidoorn en een. kastanje. De bomen maken deel uit van een aan te leggen groenstrook rondom de pas geopende school; met name aan het terrein langs de Poldervaart wordt veel aandacht geschonken. Er komen twee speelplaatsen, gescheiden door een gazon met he ester beplanting. Ook wordt gedacht aan een zandbak, -kweektuintjes, een dieremveitje en leuk ingerichte praathoe- ken. Het bomen planten werd voorafgegaan door een creatief pro gramma, gericht op de 's middags te verrichten werkzaamhe den. Na afloop stilden de negentig kinderen hun honger met pannekoeken. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema van Schiedam fteeffc gisteren aan vyf medewerkers van de dok- en werfmaatschap- py Wilton Fyenoord onderscheidingen uitgedeeld. Een direc tielid, de heer ir. O. J. van der Vorm heeft alle jubilarissen by Wilton toegesproken. Veertig jaar in dienst bij het bedrijf zijn de heren H. J. Eijken- broek, baas produktie pijpleidingen uit Schiedam, hij kreeg de ere-medaille in zilver behorende bij de -orde van Oranje Nas sau; J. v. d. Gaag, onderbaas ijzer werkers, uit Schiedam, hij kreeg de ere-medaille in zilver; A. v. d. Merwe, koperslager- fitter, uit Rotterdam, hij kreeg de ere-medaille in brons; C. L. Schonenberg, baas algemene werktuigbouw, uit Schiedam, hij kreeg de ere-medaille in. 2ilver; J; G. v. d. Tuyn, pijpfitter, uit Schiedam, ere-medaille in brons. Vijfentwintig jaar in dienst bij Wilton waren de heer A. Am bachtsheer, onderbaas, uit Vlaardingen; T. Don, ass. be drijfsleider, uit Vlaardingen; B. Dries, machinist, uit Schie dam; W. Erkeiens, ijzerwer ker/sorteerder, uit Vlaardin gen; G. J. Heyblom, beambte, uit Schiedam; H. den Hoed, bankwerker/transporteur, uit Rotterdam; M. v.d. Hoek, baas dokken, uit Schiedam; H. C. v.d. Lee, bankwerker 'uit Rotterdam; F. P. v. Litsen- burg, kraanrijder, uit Rotter dam; -L. G. v. Mastrlgt, ijzer- werker/aanbouwer uit Rotter dam; A. Ouwens, bankwérker- ftrajo^porteur uit Schiedam, J. Putters, loodgieter, uit Schiedam; H. v.d. Spek, baas- ijzerwerkers, uit Rotterdam; L. J. v.d. Ster, bankwerker, uit Rotterdam; A. J. de Vliegft, beambte, uit Rotter dam en J van Westreenen ,onderbaas mag. dienst, uit Berkel en Rodenrijs. ONZE wekelijkse serie „Blokje rond met de hond" moet deze maal door om standigheden komen te vervallen. In de krant van maandag kunt u meer le zen over „de hond van de week" uit het dierenasiel aan de Sint Anr.azuster- s:raat, die via de krant een nieuwe baas hoopt te krij gen. Met groot enthousiasme spitte de jeugd de vereiste gaten om de bomen in te planten. 'Schiedam Het is de bedoeling dat de Stichting Opbouw Schiedam 25.000 zal uittrek- ken voor het ontwerpen van een verbuwïngsplan voo'r het Passage. Theater. De archï teci Dijkstra zou dit verbou* wingsplan moeten ontwerpen en de verbouwing zou zoals bekend ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schiedam moeten plaatsvin den. De plannen voor de ver bouwing zijn overigens nog maar voo'rlopig en zullen pas volgende week een definitief karakter krijgen. De Stichting Opbouw Schiedam, is een stichting, waarin onderr andere de plaatselijke mid- denstand vertegenwoordigd is en waarvoor fondsen worden verzameld doo'r verkoop van de zogenaamde Schiedam-ze- gels. fchiedam Het Sportpark Harga krygt een uitsluitend voor training bestemd veld. Het veld, dat daarvoor geschikt wordt gemaakt, is vorig jaar zomer, evenals een ander veld op Har- gi, voorzien van een nieuwe toplaag. Toch was het resultaat op het veld in kwestie niet zodanig, dat van een gaaf trainings veld kon worden gesproken. kosten van. het aanbrengen van een nieuwe toplaag worden geschat op 180.000. De gemeenteraad behandelt maandag- avond tijdens een openbare vergadering in het stadhuis eea voorstel van. burgemeester en wethouders om dit bedrag me> een krediet te dekken. At veld moet na de. vernieuwing worden onderhouden met spe ciale apparatuur, een zogenaamde termi-harkcombmatie. waarover de dienst Gemeentewerken niet beschikt. Wanneer het gewenst blijkt, om lot de aanschaf hiervan over te gaan, te npg een krediet van ongeveer 7,500 nodig. V Schiedam De Britse ambas sadeur John Barnes is gister middag aanwezig geweest bij de receptie van de Missions to Seamen in de kantine van de Missions op het terrein van Wilton Fijenoord. Er werd daar de jubileumreceptje ge geven, omdat deze Britse in stelling daar 25 jaar werk zaam is voor de zeebeden Voor de receptie hostond veel helangstelling. Profiteer mi vtn het unieke unbod 2 kranten te ontvanjtn voor d* prïji van tin:de I Schiadnmcht Courant met nieuw» uit uw »wd an orattvinf, «n h«t Rotterdimichl Nieuwiblad mee het luu« binnen-en btiitenlandt#nieuw». Getfon» nu epdwhtcok bi} I u U d»£«n Mn der enijje verplichting <fe SC RN i« bexorjen «n «ntdekl zelfde vele pluspunten. - Deze bon In epen envelop, zohaer pottx«|ei, ituren Bier Rotterdimtch NieuwjMid, antwoordnummerRotterdun de SC -f RN lüdnenrratt» nurt woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1