SCHIEDAMSCHE COURANT Tandarts moet nog even wachten op iikwonin Rector Visser boos op b. en tv. van Vlaardingen De Vlaardingse ombudsman ontvangt stroom klachten ANWB Informatie avond Beheersternu meer hoop op subsidie van gemeente Ceivijzigde route van tramlijn 8 Jongen valt met fiets Inbraak in keet IO Verkie zingen: uitslagen in stadliuis NA ANTWOORD OP VRAGEN RAADSTAD EMMELOT: Bingo-avond en Klaver- jasconcours in wijk centrum Sinterklaas feest in Theater Sint op bezoek in Nieuwland Ruilbeurs in Nieuwland v Na artikel in onze krant over doorstromingspremies Woensdag 29 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest3- telefoonadministratie 268091.-redactie262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24579 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam. Met ingang van 2 december gaat tramlijn 8, van Schiedam naar Kralingen, in het centrum van Rotterdam via een. gewijzigde route. rijden. De tram gaat don niet meer via de Blaak, Groe- nendaal. Oostplein en Boezemsir.gel, maar via de Blaak tot aan de Kei zerstraat Nieuwstraat, Mariniersweg, Goudsesin- gel, Boezemsingel en ver- der via de bestaande rou te. In de richting Kralingen ko men de halten Blaak, bij het station Blaak, en Groenendaal, bij de Goudsewagenstraat te vervallen. Hiervoor in de plaats komen nieuwe hal ten in co Nieuwstraat bij hel spoorwegviaduct, op de Mariniersweg bij de Hoogstraat, en op de Goudsesir.gel bij de Kip straat, waar reeds een halte is van de tramlijnen I en 3. JIn de richting van Schie dam komen de hallen Oostplein, Groenendaal en Blaak te vervallen. Deze worden vervangen door nieuwe halten op de Gouösésingel, voorbij de Boezemsingel' en bij de 'Kipstraat, op de Mari niersweg bij de Hoog straat, en in de Nieuw straat bij het viaduct. Be halte van tramlijn 1 in de richting Schiedam op het Oostplem blijft ge handhaafd. Schiedam De 10-jarige Mi- chiel de Groot is masndag- v middag met zijn fiets geval- len. toen hij slingerend over de Peter van Anrooylaan reed. Hij is met een hersen- j schudding door de GGD naar het Gemeente Ziekenhuis ge- hracht. Schiedam Een voorstel om I 50.000 uit te trekken voor een verbouwing van het pand Ruijs de Bccrenbroucklaan 2 voor tandarts J. CJ. van der Linden heelt maandag in de gemeente raad tot een langdurige discussie geleid, die tot resultaat had, dat het plan werd aangehouden. Uit het raadsvoorstel en uit nadere informatie van wethouder Collé bleek het aannemen van het voorstel voor de meeste raadsleden onaanvaardbaar. Er was een aantal onzekerhe den over de aard van de met de tandarts, dïe in Nieuwland een praktjk 350a willen.begin nen, te sluiten overeenkomst. Zo deelde wethouder Collé mee, dat als de tandarts een ander huls in Schiedam zou vinden, hij dan het .pand aan een assistente zou moeten verhuren cn was er onzeker heid over de afbetaling van de door de tandarts aan te gane financiële verplichting met de gemeente;..,;',..;,.:'. Wethouder: CoIIé gaf toie, dat er risico's aan -de overeenkomst vastzitten, maar was niette min van mening, dat gezien het tandartsentekort tot aan nemen van het voorstel moest worden besloten Nu nog enkele vragen van de heren Verhulsdonk (VVD) en Mak (PCG) werd een motie aangenomen tot aanhouding van het voorstel. Pas al de ge rezen vraagpunten kunnen worden opgelost, neemt de raad het voorstel opnieuw In behandeling. Diefstal van auto Schiedam Een 38-jarige. fabr— kant C. G. C. heeft aangifte- gedaan .van diefstal van zijn auto. De wagen, een Opel Ad miraal. licht met een donker dak, kenteken GH 60—30, stond geparkeerd aan de Sint Liduinastraat. Schiedam In een directiekeet van O oster wi j k a an het Ba eh- plein is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken. De- Inbrekers zijn binnengeko men nadat zij een ruit hadden vernield. Zij hebben kasten en bureaus doorzocht en pakjes koffie en thee en sloffen siga- retten en shag meegenomen. De totale waarde van het ge- stoiene bedraagt 250. Schiedam Het kinderdag verblijf Bambi aan de Swammerdamsingel wordt omgezet in een stichting. Dit is gedaan om een eind te maken aan de zorgelijke financiële situatie van het kinderdagverblijf, dat ge middeld zo'n 25 tot 30 kin deren per dag kan opvan gen. Door het vormen van een stichting valt namelijk het bedrag dat aan BTW moet worden betaald weg en worden grotere het'to-in- komsten berekend. Inmiddels blijft de beheerster van het kinderdagverblijf, mevrouw A, H. Dijkstra, ho pen op een snelle beslissing van b, e'n w. Inzake de subsi diëring van kinderdagverblij ven. Na de laatste contacten met gemeentelijke instanties I; Is. ze daar wat optimistischer «ver geworden. Voorlopig zal de stichting kin- derdagverblijf een half jaar bestaan. Lukt de opzet dan nog niet, dan ls opheffing on vermijdelijk. In december zal een hoofdleid ster worden aangetrokken die een opleiding heeft gehad op het K.N.O.-lnstituut In Rotter dam en een gespecialiseerde kracht is. Voorlopig werkt deze kracht part-time van 12 tot 5 uur' on zullen leidsters die nu al in het kinderdagver blijf werkzaam zijn veranL woorde-liijk zijn voor de gang van zaken in de ochtenduren. Oiri;. de stichting een; betere fi- hanciële basis te geveèt zijn de;, tarieven verhoogd tot 10. In "daar-hu^geeh^BTW^meèriVah'. worden afgetrokken. De op brengst per kind wordt nu zelfs eenderde per 'da'g meer. Gezien de uitkomsten" van de berefceningen hoopt mevrouw Dijkstra dat de nieuwe ^stich ting het in de komende tijd zal kunnen bolwerken. Op de lange termijn echter zul- len de kinderdagverblijven al leen met subsidie kunnen blij ven werken, meent, mevrouw Dij kstr a. G ebaurt dat niet, dan vreest zo een onvermijde lijke sluiting; waardoor vooral i werkende moeders worden ge-, dupeerd; Schiedam De ANWB houdt maandag 11 december in het Passage Theater een' boedsa- vond, waarop belangstellen den kunnen kennismaken met enkele aspecten van het werk van de meer dan anderhalf miljoen leden tellende vereni- vging.V Activiteiten op het gebied van onder andere toerisme, ver keer en technische keuringen zullen worden, toegelicht aan de hand van films e'n dia's. Ook zal er in de zaal een klei ne expositie zijn van de grote verscheidenheid aan gidsen en kaarten, die de. bond üit- geeft; De ANWB organiseert ieder winterseizoen in:, een groot aantal plaatsen door het gehe le land bondsavonden, die doorgaans druk worden be- zocht. De bondsavond in Schiedam be gint om acht uur en. is gratis toegankelijk voor leden en niet-leden. Schiedam In het stadhuis zullen vanavond denuitsla gen van. de; verkiezingen voor dé Tweede Kamer kunnen worden gévolgd. Van alle stembureaus zullen de standen, worden bijgehouden en perso neelsleden van de afde ling Bevolking van de ge meente-secretarie zullen zo snel als dat mogelijk is de uiteindelijke uitslagen uitrekenen. Na het bekend worden van de uitslagen is er 'n gro te politieke- manifestatie van vrijwel alle partijen in Schiedam in gebouw Irene, waar commentaar kan worden verkregen op de verkiezingsuitslag en waar via t.v.-toestellen de landelijke uitslagen kun nen worden gevolgd. Rector drs. W. A. Visser van 't Stedelijk Gymnasium in Schiedam Schiedam/VJaardingen Reator drs. W. A. Visser van het Stedelijk Gymnasium in Schiedam laat het er niet bij zit ten: hij vindt de antwoorden van b. en w. van Vlaardingen aan het PvdA-raadslid Emmeiot naar aanleiding van,ons artikel over de voorgenomen kruistocht van de rector door Vlaardin gen; Maassluis en Maasland op zoek naar nieuwe leerlingen beslist onjuist. Vooral het verwijt van b. en w. van Vlaardin- igeri; -dat;:hij van tie voren nietzou .hebben'; aangekondigdin Vlaardingen schoolhoofden te bezoeken, ontkent, hij. „Dat is gewoon onjuist.-In april heb ik wethouder Verwèij van onderwijs in Schiedam al op de hoogte gebracht: van mijn plannen over' een streek school. Zij zou haar collega's in Vlaardingen én Maassluis op de hoogtebrengen van mijn voornemens en ik héb van haar; begrepen .dat dat ook inderdaad is gebeurd- Het verwijt dat ik.dus buiten b. en w, om zou hebben gewerkt, is niet gegrond. De Vlaardingse wethouder- van, onderwijs moet dit hebben geweten". Zowel het vraaggesprek in onze krant, als de daarop volgende vragen, van. het Vlaardingse raadslid Emmeiot hebben nog al wat gesprekstof doen ont staan, ook binnen het Stede lijk Gymnasium. Ondanks alle kritische geluiden wil de rec tor niettemin toch zijn bezoe ken aan de schoolhoofden doorzetten, Aan Vlaardingen is hij overigens voorlopig nog lang niet toe, meent hij, want eerst komen Maassluis; Maas land en Hoek van Holland aan de beurt. ,,Ik kóm echt niet langs om vlie gen af te vangen van andere scholen. Gnze school wil al leen maar een aanvulling zijn pp dé scholengemeenschappen die er al bestaan en ik wil al leen maar wijzen op de voor delen die een categoraal gym nasium volgens ons te bieden heeft.. Immers, lyceïsten die in de tweede klas hun weg naar het einddiploma gymna sium vinden, moeten in vijf jaar de stóf onder de knie krijgen. Het zelfstandige gym nasium en. de gymnasiale af deling van. het lyceum vervul len. leder een éigen taak,: ze zijn elk op éen andere catego rie vain de schoolbevolking in gericht", aldus de heer Vis ser. Volgens hem kunnen leerlingen die geschikt zijn voor voorbe reidend wetenschappelijk on- derwijs" ook volgens de' raam-( moetwet een. zelfstandig gym nasium kiezen. „Met deze- school vullen we alleen maar aan wat er al bestaat". Opmerkingen van de rector over de vereiste begaafdheid die een leerling van het gym nasium moet hebben zijn bij het Vlaardingse raadslid in het verkeerde keelgat gescho ten. De rector: „Ik heb met die begaafdheid niets anders willen zeggen dan dat ik er een leerling met een goede verstandelijke aanleg mee be doel"..' Daar komt volgens de rector nog bij dat adspirant-gymna- siasten bereidheid tot concen tratie, moeten hebben en be langstelling moeten hebben voor met name het klassieke gedeelte van het onderwijs, aldus de heer Visser. „Ik be gin straks in Maassluis, Vlaardingen en Hoek van Hol land en ook in Groenoord", zegt hij. Het doel blijft het zelfde: het vormen van een streekschool met zo'n 300 leer lingen. Schiedam -r- Op vrijdag 5 de cember organiseert de wijk- véreniging Nieuwland een. bin go-a vond in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein 129. De bingo-avond is gewijd aan de kerstdagen. Men kan er kerststukjes,: kaarsen en stan daards winnen. Op zaterdag 16 december orga niseert de wijkverenigtng een groot Kerst -klave rj a s-koppel- poncours in het wijkcentrum. Het concours begint om vier uur. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de heer B. Brand, Dr. Wibautstraat 29, •bij de heer W. Niethot, Dam- laan 54 en bij de heer A. Wit sel, Van Oldebameveldstré&Ê 2. Tegelijk met het concours wordt in het wijkcentrum een ba- V zaar gehouden. Men kan er borduursels, kussens eri baby- goed kopen. Schiedam De winkeliers van de Passage an het Passage Theater geven zondagmiddag 3 december een groot Sinter klaasfeest voor de jeugd» waaraan onder andere hét Cocktail Trio, de trampoline- springers De Haflory's, Thé: Movers en de goochelaar Ste- fani meewerken. Gastheer is Cas Oosthoek, die tevens de muzikale leiding heeft. Natuurlijk komt ook Sinterklaas op het feest en niet met lege handen.-' De middag begint om twee uur. Toegangskaarten^ zijn ver- '""•krijgbaar-Wj^e wffikeliers en in het Passage Theater. Schiedam' De wijkvererdging Nieuwland organiseert in sa menwerking met de Stichting' Jeugdhaven Nieuwland zater- dag 2 dec. *n groot Sint Nico-, laasfeest in het wijkcentrum: aan het. Dr. Wibautplein. Om ongeveer tien uur vertrekt Sint Nicolaas met drie Pieten., te paard en vergezeld van de drumb and Ambrósius vanaf de Jeugdhaven aan de Albar- dastraat naar de Nol ens laan. Hier zal de goede Sint enige bezoeken afleggen bij de win keliers; Om kwaall uur komt Sint terug naar de Jeugdhaven en om twee uur maakt hij zijn op wachting voor de Nieuwland- jeugd in het wijkcentrum. Schiedam De wijkvbrehiging Nieuwland houdt op woensdag 6 december een ruilbeurs ia het wijkcentrum aan het Dr. "Wibautplein 129 in Schiedam. Men kan er van alles ruilen zoals postzegels, suikerzakjes» lucifermerken, sinaasappel wikkels en munten. De beurs voor kinderen begint om zes uur en voor volwassenen om half acht. Sehiedam/Vlaardingen De Vlaardingse Pvd A-ombuds man R. Ridderhof heeft in de afgelopen week een groot aan tal klachten gekregen van mensen die moeilijkheden zeggen te hebben met de in diening van een verzoek om een doorstromingspremie. Dit is gebeurd naar aanleiding van het artikel in de Schle- damsche Courant en het Vlaardings Dagblad over de oud-Schiedammer A. Spee, die meende in aanmerking te komen voor een doorstro mingspremie wegens zijn ver huizing van Schiedam naar Vlaardingen. De heer Spee moest lang wach ten voor de premie hem een maal werd uitgekeerd. Aan vankelijk had hij volgens de gemeente Schiedam helemaal geen recht op een doorstro mer "zpremie, rr:r na be- rnv "ng van dé V.idsman krüég hij dié premie wel. De. heer Ridderhof zegt, dat ze- ker 12 mensen na het De heer Van Leeuwen, vroeger verschijnen van het artikel contact met hem hebben op genomen, onder hen een groot aantal Schiedammers of oud- Schièdammers. zoek in om eén doorstro- bewoner van de Noordvestsin-, mingspremie en heoft daar op gel in Schiedam,' woont nu dit moment nog geen uitsluit- aarïde Vlaardingse Brussel- sel over gekregen, weg en diende volgens de om- „Die man zit nu al negen maan- budsman op 1 maart een ver- den te wachten en heeft ons ?r nu gevraagd om bemiddeling. Ik begrijp niet dat hetalle maal zo lang moet duren, want ln Vlaardingen bijvoor- beeld duurt het gemiddeld zes weken voor de mensen horen of ze al dan niet voor een pre mie in, aanmerking komen. Daar gebeurt het als régel wel vlot", zegt de heer RLd- .derhof. De ombudsman zal alle binnen gekomen klachten, gaan uit zoeken en zal zich tot de be trokken instanties wenden om te trachten, een snelle beslis-, sing te bewerkstelligen. Wet houder Collé van volkshuis vesting was gistermiddag niét bereikbaar voor commentaar. In het geval van dé heer? Spee vorige week was 2ijn com mentaar dat de betrokken ge meentelijke dienst te kampen heeft gehad met ziektes e'n "va kanties. jé"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1