ROVS verhoogt contributie Scherpe tijden SZC FINANCIËLE POSITIE BILJARTBOND WEER GEZOND Nat. kampioenschappen vierde klas in Vlaardingen veraii k weer Jan Rijkuiter zaterdag vermoedelijk weer in aktie Buitenlandse reis Scliiedam-jeugd Softballteam „Schiedam" in het nieuw Volleybal de afdeling Schiedam Slobodan gelspeler, is vandaag fiCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 29 NOVEMBER 1972 Voorzitter Van Dutina, SVV's Joegoslavische vleu- geopereerd aan een meniscus. Duti- na, reeds voor aanvang van het seizoen geblesseerd ge raakt in de oefenwedstrijd tegen het Belgische SVWare- chem, wordt behandeld door Dr. Strickwerda in Utrecht. de botsing in België, op 6 augustus, sukkelde Dutina wekenlang met een flink gezwollen knie, maar probeerde het in de competitiewedstrijd tegen De Graafschap, op 6 september, opnieuw. Weer ging het mis, want ook dit duel betekende voor de snellè SVV'er slechts een korte belevenis. „Het deed geweldig zeer, vooral toen dokter Strickwerda me opdracht gaf m'n knie te forceren," ver klaart Du'tinai Slobodan Dutina eindelijk aan de beurt... Enkele wedstrijden in SW's b-elftal deden de reist en werd het; slechts' wachten op de oproep om opname. Wat veel te lang ging du ren naar de zin. van.'Dutina „want," reageert hij, „voor al *s nachts kon ik niet sla pen vaiï de pijn". Niette min bleef de SVV'er wer ken aan. z'n conditie en.ho- pen op een. spóëcüg éinde van de wachtperiodë, Af ge lopen vrijdag nog tastte SVV ih het duistere om trent de juiste datum, dïe pas gisteren officieelbe kend werd. Hetgeen voor trainer Gosens weër een lichtpuntje betekent en hoopt z'n ih het voorset zoen zo produktieve bui tenspeler reeds in de derde periode in te kunnen zet- ten. JAN RIJUITER Na een langdurige herstelperio de gaat ook. SVV's linkervleu- gelspeier, Jan Rijkuiter, het zaterdag vermoedelijk weer. voorzichtig proberen. Een rentree in het cbrnpetitievöet- bal waarop Rijkuiter ruim drie maanden móest wachten na z'n ehkelbreuk in de wed strijd SC TilburgSW. Reeds wekenlang werkte Rij kuiter aan conditie, maar vooral om de angst voor z'n gekwetste voet-terug te drin gen. Zaterdag tegen de reser ves van Excelsior lijkt voor hem een uiterst pijnlijke pe riode definitief afgesloten. LEEN WARN AAR Pijn echter nog steeds voor Leen Warnaar. SW's midden velder die zondag in de wed strijd, tegen PC Dordrecht een diepe vleeswond opliep. Waar door Leen Warnaar glster- Jan Rijkuiter doorzetten beloond avond gedeprimeerd in SW's kantine rondstapte. Warnaar: „Juist nu ik zö lekker in vorm was óverkomt me zo iets." De inderhaast in het ziekenhuis behandelde SW'er incasseer de gelaten de mededeling: „.reken maar op zes weken", maar hoopt echter op een aanzienlijk spoediger herstel. Van onze sportredactie - Vlaarfllngen De Rotterdamse Ontspannings Vereniging Shell (ROVS) heeft de contributies voor de sportafdelingen ver hoogd, alsmede de consumptieprijzen van het sportpark „De Vijfsluizen". Het algemeen bestuur van de ROVS: schrijft dat zij de laatste jaren geconfronteerd Is met aanzienlijke verho gingen van de afdelingsbudgets door de steeds stijgende uitga ven voor instructie, reizend in competitieverband, materialen en bondsbijdragen. Tevens zal een. gedeelte van de exploitatiekosten van het buf fet van het sportpark, welke kosten voorheen geheel door de Shell Nederland Raffinade rij NV werden gedragen, nu voor rekening van de. ROVS komen. Waardoor eontribu- tie-verhaging een noodzaak is met ingang van 1 januari 1973. De afdelingscontributies 3n gul dens gaan er per 1 januari als volgt uitzien resp. senioren en gepens./jun.. Atletiek 48 33, badminton 48 33, basketbal 48 33, biljarten 15 8, bridge 24 17, filatelie 15 8. har monie 33 26, hengelen 12 6, gymnastiek (huisvrouwen) 24 17, judo 48 33. kegelen 39 24, klaverjassen 12 6, mannen koor 33 26, ritmisch dansen 24 17, schaken 24 17, schermen 48 33, schieten 39 24. tafeltennis 48 33, tennis 36 33, toneel 24 17, voetbal 48 33, volleybal 48 33, vrouwenkoor 33 28, watersport 24 17, zwemmen 48 33. Ichledam De SV HV „Schiedam" heeft het plan op gevat om in plaats van de jaarlijkse vierdaagse paas- rcls voor junioren in '74 een veertien daagse trip naar het buitenland te organiseren. De gedachten gaan uit naar: Oos tenrijk, Zwitserland, Joego slavië of Spanje. Voorlopig echter nog plannen, want door middel van enquêteformulie ren hoopt men voldoende ge gevens los te weken of een dergelijk evenement een haal bare kaart is. Utrecht De nationale zwemwedstrijden in zwembad Den Hommel in Utrecht, het jaarlijkse evenement van vereniging „De Vechtstreek", hadden een sterke bezetting en traditiege trouw behoorde ook SZC tot de deelnemers. Een boeiende race werd de 20Ö meter vrije slag heren, waarin René van der Kuil slag leverde met Herman van Llenden (HPC), die razendsnel van start ging en het veld tot op 175 meter aanvoerde. Rond die afstand ontmoette hfy evenwel „de man met de hamer" en werd h(f voorbygezwommen door ï(Jn verrassende clubgenoot Karim Ressang, Ton van Klooster (Naarden) en René, die op handslag 3e werd achter van Kloos ter. De tijden lagen vrij. scherp; Ressang 2.02.3, Van Klooster 2.03.2 en Van der Kuil 2.03.4. Ruud Pijper startte op de 200 meter wisselslag persoonlijk en bereikte ondanks een lichte blessure een. redelijke 2e plaats met 2.26,9, ruim achter wisselslagspecialisl Robin Woutering (Zeemacht Den Helder) in 2-19.8 en vóór Schiedam Het softbalteam van de SV HV „Schiedam"*, vorig seizoen kampioen in het Rayon Rotterdam, steekt zich voor het komende seizoen in 't nieuw. Het nieu we tenue zal bestaan uit een zwarte coltrui met links twee vertik ale strepen, een gele sli- dingsbróek en een zwart jack. HPC'er' Beyersbergen met 2,28.0, Willemjan Looman no teerde 2,36.3, Dick Hansler 2.43.7. Marcel Blomsteel was de aller- jongste deelnemer van het zwémmersveld op 50 meter rugslag en de 9-jarSgè SZC'er werd 5e met 41.6. In de cale- gorié onder 12 jaar zwom Tonny Ruys de 100 meter vrije slag, knabbelde 2 secon den van zijn beste tijd af en kwam uit op 1.11.3. Bij de meisjes zorgde Hel ga van der Spek voor de beste presta tie. Op 100 meter schoolslag duelleerde zij met de 2 jaar oudere Hansje Bunschoten (Naarden) en Marijke van Bemmcl (AZ en PC). Het werd een 3e plaats, achter Hansje Bunschoten 1.22.2, Van Bemmel 1.23.0, in 1.25,4, Anja Vinke zwom op de 100 me- ter rugslag' meisjes onder „14 jaar naar een beste persooh- üjko/'M vati 1.19.9. Schiedam De SZC-jeugdpoloplocg sloot de jeugdcompctïtie KNZB goed ai met een 82 overwinning op afdelingskampïoen GZC Gouda. In deze constatering ligt tevens opgesloten dat niet geheel aan de eompetitieverwachtlngen werd voldaan. Na enkele vlotte overwinningen werd tegen het Delfts e DZV met 54 verloren, maar het grillige competitleverloop bood nog volop mogelijkheden op de afdelingstitel. Die waren echter verkeken na de nederlaag in Vlaardingen tegen het team van Shell. Dat werd, tot ongenoegen van beide partijen, geen echte krachtmeting toen SZC door een arbitrale vergissing drie kwartvan de wedstrijd met 6 man moest spelen en met 2—1 verloor. Daardoor was het kampioenschap voor Gouda liqg voor tegen SZC werd uitgekomen. René van der Kuif boeiende race In een goed gespeelde wedstrijd konden de Schiedammers dan ook niet meer doen dan de puntjes op de i te zetten. Dat lukte heji uitstekend door op alle onderdelen van het spel de tegenstanders de .baas te blijven. Snel via Peter Lowes en Willemjan Looman, en schotva'ardig vooral door Ben Kramer Freher en Frits Smits, was het halverwege 5 —0. Verdedigers Vermaas en Nleuwendijk klaarden het goed voor doelman Wies, die dan ook weinig gelegenheid kreegzijn keeperscapacitei- ten te tonen. Met ook René van der Kuil te water .werd in de slotfase nog druk gezwom men en kreeg de eindscore van 8—2 gestalte. OPLUCHTING Eveneens in Bad West speelde, het team van WILTON tegen Merwede 3 en Wist tot opluch ting van coach de Geus: einde lijk het steeds getoonde goede veldspel ook in doelpunten om te zetten waardoor een ver diende 40 overwinning kon worden geboekt, Cor Prook bracht de Schiedammers met een hard schot aan de leiding tijdens het eerste wedstrijd- kwart. Daarna moest men ge- ruims tijd in de verdediging doordat, nogal eens een WF speler uit het water werd ver- wezeni Deze problemen wér-, den weliswaar in de achterste.;.; lijn goed opgelost maar het verb inderd e uitera ar d off en- sieve dadèn. De weinige aan vallen die toch nog werden .óp- gezet waren, gevaarlijk, 'doch de doelpaal zat steevast in weg voor een grotere voor-, sprong. Pas iri de vierde pe- riode kon -men weer voltallig: aantreden en Rob .Bijioa ein- digde een lange rush met een.' doeltreffend' schot. André Ver- maas. en Dick. Prpok. zorgden nog voor een ruime 4r~0 mar- Schiedam In de tweede klas se A van de Rotterdamse vol leybalafdeling speelt hei Vlaardingse Sunlight morgen- avond tegen de reserves van Juliana uit Schiedam. Hei duel betékent voor de Schie- damse dames dat resoluut d« eerste plaats veroverd kan - worden, terwijl ook Sunlighi alle belang heeft bij een dui delijke winst. De Vlaardingse dames incasseerden tegen da reserves van Spirit, in Baren- drecht een 3—1 nederlaag. Niettemin speelde Sunlighi een redelijk'duel waa'rin het krachtsverschil gering was. Juliana rekende af met con current AMVJ. Aanvang 19.06 uur in de Vlaardingse sport- ►haim Stand 2e klasse A (da mes) Spivo 2 ft—13, Juliana 3 611, Spirit 2 6—10, Vovera 8—10, Sunlight 6—9, AMVJ 3 78, Sparta/H 8—8, Mevo *7 5,.MVC'2 8—4, Volley '68-2 6—3, Delta Sport 6—1,Z Irvter- mezzo-3 60. Vugt meegevallen contributie van de lande lijke bond staat 'te wach ten. De laatste jaren, heeft het districtsbestuur bepaald geen vuist kunnen maken op financieel gebied. Er konden weinig activitei ten, die geld kosten, wor den ontplooid en daarom was het niet vreemd dat de nieuwe begroting ook al een tekort aan gaf. Wat de leden met grote meerderheid hebben ver hinderd. Voor voorzitter J. M. van Vugt was de vergadering een „ouverture", in die zin, dat hij voor 't eerst een ver gadering leidde. Nadat voor" die tijd jarenlang Honteïé aan het roer had gestaan. Voorzitter. Van Vugt, die onder meer zei: „dat de taak hem wel was. meegevallen," kon verder zeggen: „dat het dis trict Schiedam de organisa tie heeft gekregen voor de nationale b iljartkampio en- schappen, vierde klas libre persoonlijk." Waaraan acht deelnemers uit gewesten mee zullen doen. Om de zeven jaar heeft Vlaardingen daarvoor de or ganisatie. Waar het toernooi, dat begin februari 1973 op hetprogramma staat, zal worden gehouden, is nog niet bekend. Eén en ander past overigens wel in het kader vón 700 jaar Vlaardingen. Waarvoor het district te laat een verzoek heeft inge diend om subsidie. BESTUUR Ir. de samenstelling van het bestuur kwam een wijziging. De heer A. C. van Dongen werd vervangen door de heer J. Brouwer. De samen stelling ziet er thans als volgt uit: voorzitter J. M. van Vugt, secretaris F, P. Slingerland, penning meester J. van Haasteren, wedstrijdleider A. van der Köoy, leden P. van der Have, W. J. Droge en. J. Brouwer. Over 't algemeen was het een rustige vergadering, waar de vertegenwoordigers (van elke vereniging verplicht twee) weinig klachten had den. PRIJZEN In tegenstelling tot vorige ja ren werden nu alleen prijzen uitgereikt aan de competi ties C 3 en C 4 en drieban den. Sinds vorig jaar is het district ertoe overgegaan om bij 8e persoonlijke klassen de prijzen gelijk uit te rei ken. Bü de competitie C 3 werd win naar De Gouden Leeuw en bij C was dat De Molen wiek. De Sluis B ontving de prys in de driebanden groot en Flardingha bij drieban den klein. Van onze sportredactie Vlaardingen De slechte financiële positie van het district Schiedam (IvNBB) lijkt voorbij, nu op de 28s'te jaarvergadering van de biljarters in café Westwijk een voorstel van de leden tot verho ging van de contributie een warm onthaal vond. In die zin dat de jaarlijkse „gave", met te-, rugwerkende kracht, van vijf naar tien gulden ging, terwijl de circa 250 bil jar-' ters in Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis ook nog een stijging van de

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3