Vóór 1 juli 1973: DE LINDENHOF GAAT DICHT Pléidooi van wethouder voor subsidie aan SYY SPOORWEG DOOR KETHEL/HOLY ONAANVAARDBAAR Rolbrug dicht JEUGDRAAD: EERST PLANNEN DAN GELD Inbraak bij SRJJ Eind 1973 eerste paal voor nieuw verpleeg tehuis Personeel in stadskantoor praat mee over wandversiemg Komen en gaan in Maassluis Metro- rapport verschijnt 2 kranten voor één prijs Tocli Schiedams bejaarden- pasje? Bromfietster valt Autodief na Waarschuwings schot aangehouden Inbrekers gearresteerd Betaald voetbal belangrijk voor passieve recreatie Wethouder keert zich tegen NS-suggestie Geen spreekuur Inbraak in flat Dinsdag 12 december 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD" riroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Jdachtendienst 376792 99ste jaargang no. 24590 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Lindenhof aan de Lange Achterweg gaat feals tehuis voor moeilijk opvoedbare jongens dicht. Het bestuur van dit vroegere Weeshuis der Hervormden heeft hiertoe na intensief overleg met alle medewerkers om verschillende redenen besloten. De uiterlijke datum, waarop de sluiting gerealiseerd moet zijn, is vastgesteld op I juli 1973. Voor deze tijd wil de staf medewerkers een andere oplossing hebben gevonden voor de pupillen. Dit zal in dc eerste plaats geschieden in overleg met de jongens zelf, hun ouders en plaatselijke instanties. Het te Heine aanbod van voor een tehuis als De Lin dehof geschikte kinderen, waardoor steeds meer on bezette plaatsen bestaan, is één van de redenen, die tot het genoemde besluit heb ben geleid. Ook de onvol doende outillage door ver ouderde gebouwen en het ontbreken van eigen oplei- dings- en werktrainingsmo- gelijkheden ziet het be stuur als een grote belem mering voor het. voortzet ten van de werkzaamhe den, temeer omdat er geen mogelijkheden zijn voor nieuwbouw. Het departe ment van justititie kan na melijk geen boitwsubsidie verlenen in verband met de bestaande overcapaciteit van inrichtingsruimte. Schiedam Wethouder C. J. M. Bolmers van finan ciën en openbaar vervo«r hoopt deze week of vol gende week het standpunt van b. en w. van Rotter dam te vernemen over s,éen Schiedams voorstel inzake de invoering van een bejaardenpaspoort op de lijnen van de RET. De wethouder heeft gister avond tijdens de tweede vergadering van de ge meente-begroting gezegd, dat* het voorstel door de RET goed is ontvangen. Alleen het college van b. tn w. van Rotterdam moet nog een definitief standpunt hepalen Indien dit op korte termijn gebeurt, zal de wethouder nog tijdens de behande- •Iing van de begroting de invoering van de bejaag denpaspoorten aan de orde kunnen stellen. Aan het adres van WD- fractievoorzitter Verhuls- donk, die de wethouder bad verweten dat hij nog niets aan de zaak zou hebben gedaan, deelde de :~.w»thoqderi-jnee -. dat. dat. niet het geval was. Overi- -gens zal een eventuele overeenstemming tussen Rotterdam en Schiedam over het 65-pIus tarief nog altijd afhangen van een goedkeuring door G.S. Dit .college heeft dc Rotter damse regeling ook nog Jiiet goedgekeurd. Schiedam De Rolbrug over de Schie bij de Polderweg is donderdag 14 december van 's morgens acht uur tot 's a- vonds twaalf uur afgesloten voor het verkeer. Dit in ver band met het vernieuwen van de,klap in de brug, waarvoor men enkele weken geleden reeds voorbereidingen heeft getroffen. Donderdag wordt de klap aangebracht. Schiedam Het 16-jarige meis je J. v.: 't V. is het afgelopen weekeinde op de Nieuwe Damlaan met haar bromfiets ten val gekomen toen zij werd ingehaald door een andere bromfiets, bestuurd door de 15-jarige papierperser F. M.< De papierperser „sneed" hét meisje toen hij haar had ingehaald.. Zij kreeg verwtm- dingen aan haar rechterhand •^-„en knie. Door de GGD is zij ter plaatse behandeld, de poli- de heeft haar naar huis ge bracht. Tot de sluitingsdatum wil De Lindehof de belangen van de nog in het tehuis verblijvende jongens zo goed mogelijk 'blij ven behartigen. Thans houdt het bestuur zich bezig met de vraag op welke wijze de huidi ge experimentele projecten in het tehuis wat betreft de bege leide kamerbewoning kunnen worden voortgezet. Qver de verdere toekomst van De Lindenhof ziilleni in de ko mende maanden studies wor- den verricht. Deze .zullen- in. de eerste plaats gericht zijn op nieuwe, initiatieven ten. be-. hoeve-wam; d«r jeugdwglzijns- zörgi.«v Het gebouw van De Lindenhof is in saneringsplannen voor de binnenstad genoemd als on derdeel van het complex van culturele voorzieningen, dat men wil gaan creëren. Met de opheffing werd in deze plan nen in feite al rekening gehou den. Wethouder Het tehuis De LindenhoS aan de Lange Achterweg. Voor de pupilten!wordt een andere oplossing gezocht B. E. CoDé: Schiedam De landelijke com missie voor de verpleegtehui zen behandelt op 20 december de aanvraag van de Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Water weg Noord rot de bouw van oen nieuw tehuis voor so matisch zieke en demente be jaarden voor de gemeenten Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Wethouder B. E. Colic van Volksgezondheid van Schie dam hoopt, dat omstreeks het einde van 1973 de eerste paal voor het nieuwe tehuis, dat in Schiedam zal verrijzen de grond in kan. Tijdens de maandagavond ge houden begrolingsvergadering schetste de wethouder in het kort de gang van zaken van de bouwplannen van de Stich ting. Het schetsplan was half 1972 gereed en werd aan de landelijke commissie aange boden. Deze had er enkele op en aan merkingen op en het plan ging terug naar de architect. Op 20 december zal het plan op nieuw in behar.deiing komen. Wethouder Collé zei gister avond er op te vertrouwen dat de ministeriële goedkeuring ook af za! komen indien de commissie het gewijzigde plan heeft goedgekeurd. De architect heeft dan nog 8 of 9 maanden nodig om de .plan nen besteksklaar te maken. Schiedam Een groot deel van de zogenaamde 1 procenisre- geling voor het nieuwe stads kantoor is besteed aan de op dracht, die aan de Schiedam- se kunstenaar Sjef Hende- rickx is verleend voor het aanbrengen van een kunst werk in het stadskantoor. Vol gens .wethouder mevrouw G. D.' Verweij-de Graaff blijft er wellicht nog. een. klein bedrag over, dat zal worden gebruikt voor het aanbrengen van een wandversiering in 'de perso- neelsrulmten. Het personeel -zal; hierbij inspraak krijgen. Erbestaat. voorts nog een schenking van f 5000 voor de inrichting van het stadskan- toor. Schiedam De Schiedamse po litie heeft het afgelopen week- $pde de 17-jarige W. M. op heterdaad betrapt toen hij een auto wilde stelen. Op het Cho- Pinplein was hij bezig aan au- p S?'s te rammelen. Op het mo- '•L inent dat de. politie eraan pkwam, vluchtte hij. Pas na 'tween waarschuwingsschot kon worden aangehouden. Te- ^;.gen„,W. M. is proces verbaal opgemaakt. Schiedam De Schiedamse politie heeft twee inbrekers aangehouden. Het zijn de 40- jarige J. M. C. en de 19-jarige P. K. Ze hebben bekend 17 in braken te hebben gepleegd, o.m. in de asbestfabriek, in benzinestations aan de Rot- terdamsèdijk, in de 10Q1-Ba- zar, .in enkele café's aan het Broers veld en de Hoogstraat en in het TV-paleis aan de Grote Markt. Ze zijn vandaag voor de officier van justitie geleid. Jongetje aangereden Schiedam De 11-jarige Mei- chior Z. is gisteren aangere den door de Vlaardingse on derwijzeres A. v. R. Het jon getje stak plotseüdng de Edu- ar d van Beinumstraat over. Hij kreeg een hoofdwond en een hersenschudding. Schiedam Voor de Schiedamse raad van jeugd en jongeren zal pas geld beschikbaar komen, als er concrete voorstellen op tafel komen voor plannen die de jeugdraad zou moeten uitvoe ren. Dit deelde wethouder van jeugdzaken G. Kaptein gister avond mee tijdens de tweede vergadering van de begrotings behandeling door de raad. De wethouder ontkende, dat In dit geval van bevoogding van de s.r.j.j. sprake zou zijn. Op de kritiek uit de raad' op de s.r-j-j- gmg de wethouder nauwlijks in. Hij meende dat dit ook moeilijk was, omdat de Schiedamse raad voor Jeugd en jongeren nu eenmaal een. stichting is die onder de zelfde voorwaarden werkt als bijvoorbeeld de Schiedam se Gemeenschap. Wethouder Kaptein voelde er weinig voor, nu al de statuten van de s.r.j.j. te gaan wijzi gen. De stijging op de begro ting achtte hij niet in strijd met de ministeriële normen, .zoals het PvdA/PPR-raadstid C. Batenburg had vermoed. Er is volgens de wethouder slechts sprake van gen reële stijging van de begroting voor 1973 van 4 procent ten op zichte van die van 1971. Op de kritiek op de interne ver houdingen in de s.r.j.j. wilde de wethouder niet ingaan. Wel meende hij dat het gewenst zou zijn geweest dat een aan tal mensen binnen de jeugd raad de zaak in de gaten hadden gehouden. Maassluis De bevolking van Maassluis is in de maand no vember met zeven inwoners gestegen tot 27718. Er werden in november weliswaar 67 ba by's geboren en 178 mensen vestigden zich in Maassluis, maar daarentegen overleden twaalf Maassluizers en ver trokken er 226, Er werden in die maand achttien huwelij ken gesloten en één echtschei ding uitgesproken.. Het inwo nertal van Maassluis is sinds 1 januari met 102 mensen ge stegen. Schiedam Wethouder me vrouw G. D. Verweij-de Graaff van sportzaken heeft zich gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad een warm voorstandster getoond van subsidiëring van SVV door de gemeente. De wethouder onderstreepte in haar betoog het belang van betaald voet bal en zei het noodzakelijk te vinden dat de gemeente deze vorm van voetbal steunt, ook omdat de rijksoverheid dit nu eenmaal niet doet. „Bij amateurvoetbal is ook passieve recreatie, maar is de actieve recreatie het be langrijkst, bij het betaald voetbal is het andersom. Daar zou je kunnen zeggen dat een elftal voorstellingen geeft, waarnaar mensen ko men kijken. De subsidie zou gekoppeld moeten worden aan het aantal bezoekers dat naar zo'n wedstrijd komt kijken", vond de wethouder. Mevrouw Verweïj meende dat betaald voetbal belangrijker is dan het aantal bezoekers dat wekelijks de wedstrijd bijwoont. „Betaald voetbal is méér dan de bezoekers die komen kijken. De meeste mensen zien gratis voetbal op hun t.v. Men zou kunnen zeggen: dan hoger kijkgeld. Er zou geld van de overheid voor moeten komen. Omdat het rijk tekort schiet, moet de gemeente nu maar in springen." Dat SVV niet in de hoogste re gionen van het betaalde voetbal verkeert, Is volgens de wethouder niet belang rijk: „De onderste regionen heb je ook nodig. Die taren- gen de afwisseling". Over de jachthaven voor de watersportvereniging De Sehie deelde de wethouder mee, dat hierover begin 1973 weer een gesprek za! worden gevoerd met de vereniging. Een gesprek over het tennis park Van Vliet met de ten nisverenigingen heeft nog niet plaats gevonden. De Wethouder zei tenslotte te ho pen, dat de raad in 1973 een voorstel zal kunnen worden gedaan over de bouw van het instructiebad Groenoord. DO Schiedam De aanleg van een spoorlijn van Nieuw- land door Kethel, Groen oord naar de Broekpolder in Vlaardingen is voor wet houder C. J. M. Bolmers van stadsontwikkeling on aanvaardbaar. Hij vér- klaarde zich gisteravond tijdens de begrotingsbe handeling dan ook geen voorstander van een 'tijde lijke spoorbaan op het me tro-tracé, in afwachting van de komst van de eigen lijke metrolijn. De wethouder hoopt half 1973 met een rapport over de metroaanleg te komen. In dit rapport zal informa tie worden verstrekt over de stand van zaken van de aanleg, de wenselijkheid van een metrolijn en over de alternatieven van de mi nister van Verkeer en Wa terstaat. De heer Bolmers Wijst de sug gestie van de NS om een spoorlijn aan te leggen die la ter wordt omgebouwd tot een metrolijn met beslistheid van de hand, omdat de bewoners van de betrokken wijken er zeker niet op hebben gerekend dat er plotseling een spoorlijn door hun wijk komt, met alle geluidsoverlast en andere on gemakken die zo'n lijn met zich brengt. „Ik gel-oof ook niet dat daar aangepast materieel zal gaan rijden, want de NS stellen zich nu eenmaal op bet stand punt dat ze met alle beschik- b are materieel over de spoor lijn moeten kunnen rijden". „Als we die tijdelijke baan zou den aanleggen, raken we de trein nooit meer kwijt want de ombouwkosten zouden onver antwoord hoog uitkomen- Trouwens, hoe los je tijdens het ombouwen het vervoers probleem op? Het vervoers aanbod is tegen die tijd zo groot, 'dat je bussen bumper aan bumper moet laten rijden in de spitsuren", aldus wét- houder Bolmers. Schiedam In het Proveniers»"' huis is het afgelopen weekein-" de ingebroken in het kantoor van de SRJJ*. De inbrekers hebben een raam aan de straatzijde opengeschoven en zijn zo binnen gekomen. Bin nen hebben zij bureaus door zocht, een geldkistje met 520 gestolen en voor 100 aan postzegels meegenomen. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema is op maandag 18 december verhinderd zijn we kelijkse spreekuur in het stad huis te houden. Wethouder B. E. Collé van Ge- 1 meentewerken, Wonmgdienst en Volksgezondheid, houdt woensdag 14 december geen spreekuur op het stadhuis. Schiedam Tijdens afwezig heid van de bewoners is het afgelopen weekeinde ingebro ken in een flat aan het Liszt- plein. De inbrekers hebben zich via de voordeur, waarvan het slot niet goed functioneer de, toegang tot de woning ver schaft. Meubels en kasten werden doorzocht. Vit één van de meubels wordt een bedrag van 45,- vermist. Profitoor nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voar de prijs v één: "Ce Schiedamse Courant met nieuws uil uw stad en omgeving, an heil Rotterdamse!» Nieuwsblad met bet 'laatste binnen- er» buitenlandse rieuws.1 Geel ons nu opdracht cok bij u 14 dagen sralis, zondar enige verplichting.I de SC en RN to bezorgen en ontdak lel'f da vele pluspunten. □eze bon in epen envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.l.v.:da SC en RN 14 daö en gratia naar naam straat weonpl. telefoon 'ÏM 'v4l I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1