FYSIOTHERAPEUT BIJ LAMAR HUNT Kunstrijders massaal naar „De Uithof Doffershow SCV „De Postduif" Schaakteams „Schiedam" succesvol KOERTS KAR Intiem op tweede Vogelbuurt krijgt groen „Voorlopig eens een jaartje proberen"... Zaalvoetbal t Clubkam- pioenscliap Braynzeel Eagles Open deurdiensf Klaver jas- coneoTirs WK 4 SCHIEDA3VISCHE COURANT WOENSDAG 13 DECEMBER 197; Karei Koerts „een misvatting dat een fysiotherapeut alleen maar wat masseert" Vlaardingen/Schiedam Naast „Houtrust" is de Vlaar dingse IJsclub de enige die met maar liefst Ill/a uur ijs- training per week verregaande trainingsactiviteiten kan ontplooien op de nieuwe Haagse schaatsbaan „De Uithof". Waarvoor een groot aantal kaderleden is opgeleid om de jeugd uit VJaardingen, Schiedam en het Westland in zijn. begümerscursussen te begeleiden. En waarvoor er sinds begin deze maand nu al vijf autobussen het vervoer naar de Haagse baan regelen. Maassluis De bewoners van de 54 drive-in woningen in de omgeving van de IJsvogel- straat, de ZI1 verm e e-uwstr a a t en de Goudvinkstraat, krijgen eigenlijk wat groen om zich heen. De gemeente zal proberen nog dit plantseizoen de groénvoor- zïenïng aan te brengen, aldus liet college van burgemeester en wethouders in antwoord op vragen van de Pv&A-fractie. „De gemeente Maassluis ïs zeer ene! met het ontwerpen en uit voeren van goede groenplan nen. Daarom treft het ons dat fn dit geval vrijwel nog niets van de grond is geko men." Het college antwoordt nu dat het groenplan met kostenbe- grotmg in maart dit jaar is voorgelegd aan de eigenares se van de grond, de Eurowo ningen N.V. „Ondanks her haald aandringen van de zijde van de gemeente", aldus b. en w. „om het oordeel van Euro- woningen, was pas in oktober contact mogelijk met Eurowo- nïngen." ftet college wil nu zo spoedig mogelijk het plan ten uitvoer brengen. RCD KAMPIOEN Dordrecht Op de laatste avond van de zaalvoetbalcom petitie is RCD kampioen ge worden. Het speelde tegen ASW met 3—3 gelijk. De punt was voldoende, om Oranje Wit, met 5—2 van Ventura Sport won, achter zich te hou den. '""3?VJ- e uitslagen waren: PTT Heerjarisdam 98, ASW .RCD 3—3, DMC—LTD 1—2, ...Oranje WitVentura Sport 5—2. and: RCD 7—12, Oranje Wit 7—11,LTD 7.8, ASW 7—8, PTT 7—8, DMC 7—5, Heer- Jansdam 7—4. "Ventura Sport ;:w - 'i De Vlaardingse IJsclub spreekt duidelijke taal wanneer zij zegt: „dat de brede basis in het kunstrij- den zo professioneel moge lijk moet worden opgezet en deze vorm van sport toe gankelijk moet zijn voor ie dereen. In tegenstelling tot jaren terug toen het kunst rijden slechts bereikbaar was voor een Hein select groepje, waaruit onder an dere Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel zijn voort gekomen". Het streven van de Vlaardingse IJsclub is daalrmee nog steeds duidelijk gericht op een eigen Vlaardingse baan, waarvoor enkele maanden terug de stichting Vlaardingse kunst ijsbaan een tweede plan bij de gemeente Vlaardingen heeft ingediend. Voor een pro ject van een miljoen, dat een z.g. schaatshal moet voorstel len. En waarover de gemeen telijke ambtenaren zich nog steeds buigen of dit nieuwe project langs rijksweg 20, namij de huidige landijsbaan te verwezenlijken is. Schiedam Half januari vertrekt de Schiedamse fy sio-therapeut Karei Koerts naar Deeside, Wales tenein de daar de tennis-profs van Lamar Hunts tennis-circus tijdens hun eerste Europe se toernooi in 1973 para medisch te begeleiden. Hef een en ander is een direct gevolg van zijn activiteiten tijdens het onlangs in Rot terdam gehouden toernooi van de WCT-organïsatie. Karei Koerts: „Ik heb tijdens dat toernooi diverse blessu res van een groot aantal spelers behandeld en dat schijnt nogal goed bevallen te zijn. In ieder geval kreeg ik vorige week dinsdag een telefoontje of ik er wat voelde om volgend jaar bij alle Europese toernooien van de twee Hunt-groepen de verzorging voor mijn re kening te nemen. Eerlijk gezegd heb ik er niet lang over nagedacht, want ik had in Rotterdam al bijzon der fijn samengewerkt met de organisatie en de spelers zelf. Daar komt nog bij dat het op die manier natuur lijk wel leuk is om wat in het buitenland te komen- We beginnen in januari in Wales en gaan vervolgens naar Lon den. Verder 2ijp jsr no«g toer nooien in plaatsen als Milaan, Kopenhagen, Gothenburg en Münehen. Er zit misschien zelfs nog een mogelijkheid in dat ik ook het toernooi in Jo hannesburg meemaak." Nadruk komt te liggen bij elektrische hulpmiddelen... BLESSURES peut alleen maar wat mas seert, maar dat is belist ndet waar. De nadruk bij de be handeling komt steeds meer te liggen, bij electrisehe hulp middelen, vibratoren enz." Hoe komt het eigenlijk dat een PRAKTTTK zo'n professioneel opgezette jtiiajv j. .ij.iv organisatie, waarbij de mees te spelers zeer intensief met Een. indruk die bij de bezoeker tennis bezig zijn en vaak van het ultra-moderne en efü- „Als ze me 2ouden vragen om ook buiten Europa of Dp meer derjarige basis te gaan wer ken dan zou ik daar wel oren naar hebben. Voorlopig gaan we het maar eens een jaartje proberen, en verder wachten we maar af hoe het allemaal loopt." ONTWIKKELING Waarmee DVIJC vóór loopt op de ontwikkeling van deze re creatiesport van de toekomst endit met zijn kader thans be wijst. Die voornamelijk be staat uit de dames Anne Spa (talent uit de Vlaardingse school), mevrouw S. Maat-De Jong, mevrouw C. Svaneveld- van der Most, Kilde Verhart (talent uit de Vlaardingse school) en de Haagse me vrouw A. van der Kleij-Blee- ker, J. Burgers-Hoppenvrou- wer en J. F. M, de Groot. Hoofdtrainer is de bekende Wouter van Toledo, die zijn functie uitoefent onder auspi ciën van de provinciale jeugd- scbaatscommissie. INLICHTTN GEN Hoewel de belangstelling voor de beginnerscursussen, geor ganiseerd door DVIJC, al bij zonder groot is, is er nog ruimte op De Uithof voor de jeugd uit het waterweggebied. Men kan inlichtingen verkrij gen bij J. Verbeek, Sperwer laan 443, tel. 341770, mevrouw A. Spa-Farie, Zuidbuurtseweg I, tel. 347719, J. Alewijnse, Pres. .J Wïerdstraat 49, Hoek van Holland, tel. 01747—2974. Voorts inlichtingen bij de VW-kantoren in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Hoek van Holland. De auto bussen vertrekken op zater dag vanaf de volgende stop plaatsen: Vlaardingen (Kol- pabad. Holy- en Westwijk), Schiedam (Laan van Bolnes), Maassluis (Westlandsewegj. rug- en andere blessures oplo pen., nog niet over fysio-thera- peutLsche begeleiding beschik te? Koerts: „Helemaal zonder waren ze niet, want tijdens de Amerikaanse toernooien (vo rig jaar waren negen van de dertien toernooien in Ameri kaanse steden) beschikken ze wel over een vaste begelei ding. In Europa echter was het, toch nog niet zo perfect en voor een toptennisser ïs dat eigenlijk onverantwoord. Een man als Rod Laver bijvoor beeld loopt nu met een min of meer verwaarloosde rugbles sure rond en bij een goede be geleiding was het beslist lang zo ver niet gekomen- De orga nisatie ziet dat zelf ook wel in, want in feite is het ergens be drijfskapitaal, wat je in je vingers hebt. Overigens bestaat vaak de mis vatting dat een fysio-thera- cienfc-ogende fysio-therapeu- tisch centrum van Karei Koerts in Kethel trouwens snel bevestigd wordt. Met minder dan zeven fysio-therapeuten zijn in dienst van de 33-jarige Koerts, reden waarom zijn praktijk gedurende de elf ten- nis-weken normaal blijft door draaien: „Nee, mijn collega's vervangen mij uitstekend. Ik verwacht dan ook helemaal geen problemen, wanneer we weg zijn (in navolging van vele tennissers neemt ook Ka- rel Koerts zijn vrouw waar schijnlijk mee naar de diverse toernooien). We proberen ons juist waf te specialiseren op sportgebied, en de ervaring die ik nu zal opdoen, kan daarbij alleen maar van nut zijn." Om dezelfde redenen is de Schiedams e para-medicus allerminst huiverig om even tueel zijn activiteiten voor de Hunt-groep uit te breiden: Schiedam De tafeltennisver eniging Bruynzeel Kitchen Eagles organiseert op maan* dag 18 en, donderdag 21 de cember weer de clubkamr pioenschappen. De slatpartij en in de verschillende groepen worden op 21 december ver speeld, waarbij het in de be doeling ligt dit kampioen schap te besluiten met een kontaktavond. Schiedam Van de 5 teams waarmee de schaakvereniging „Schiedam" aan de competitie deelneemt, is het vierde team de grote uitblinker. Dit team heeft de 3 gespeelde wedstrijden allemaal gewonnen. Dit zijn bovendien ruime overwinningen. In de tweede ronde stond Sehiedam 4 tegen Spïjkenlsse 4 al snel met 40 voor, door overwinningen van Nefkens, Huyzer, La Grange en. J, v. Locnen. De eindstand werd 57*27*. Tegen Dordrecht 5 was La Grange weer in vormdoor een offer ver overde hij de dame. Els Riksen dwong de tegenstander te kie zen: een verzwakking van zijn stelling of een stuk verliezen. Hij koos het laatste. Els wikkelde correct af en het was 2—0. C. Groeneweg veroverde een stuk (30) Bij 52 werd de laat st e partij afgebroken. Met deze resultaten behoort een promo tie zeker tot de mogelijkheden! Ook het derde team dat vorig seizoen promoveerde, doet het goed. De eerste wedstrijd werd afgebroken bij 272—2Vz. Doordat na de hervatting geen fouten, werden gemaakt •door Kinnegen en v.d. Vlist werd met 472—37* gewonnen. De tweede wedstrijd tegen Schoonhoven 1 begon slecht: ondanks de overwinning van de Koningh en Piek en de re mise van Kinnegen bleek een nederlaag nabij te komen. gehaald, werd in de derde ronde tegen Europoort 3 afge broken in de stand 37*37*, waarbij S5 'mogelijk leek. Jammer genoeg is dit niet ge lukt: uiteindelijk werd met 64 verloren. De volgende wedstrijd tegen RSR Ivoren Toren wordt nu een. bijzonder belangrijke wedstrijd: om de gradatie te voorkomen zal Schiedam-1 moeten winnen. Van onze sportredactie Vlaardingen Intiem I heeft het eerste deel van de tafeltenniscompetitie in de eerste klasse afge rond met een 10-—o zegt op Alexandria. Hans Hess, Rob Koogje en Dik Oppenhelm waren in top vorm en dat betekende de tweede plaats. De Hollan- diaan won met 73 van Kaveka 1 en hier was het alleen Cees Olivier, die al zijn partijen won. Meyer en Stuyb wonnen élk twee partijen. ABM heeft de beslissende wedstrijd om behoud in de tweede klasse gewon nen. TE '68, dat aan een gelijkspel voldoende had om zich te handhaven, verloor met 3—7 in eigen huis. ABM had niets aan een gelijkspel en speelde met succes op beide pun ten Jean Caupeil won al zijn partijen (hij verloor dit seizoen slechts één partij), terwijl Nico Buurman en Dion Mou wen samen drie punten .scoorden. De overige uitslagen in dé* laatste ronde waren: In- - tiem 3—TTVW 1 3—7 In-, tiem ,4—Feyen 1 82. In-; tiem 5—TOG 3 5——5, In-~ tiem 6Windm 1 6—4/. 21-Up 5Intiem 7 8—2, Holl 3WOP 1 7—3, Holl 5—Elan F 1—9, SSE 2— Shell I 5—5, Shell 2—TE 7, 37. Junioren: Tatic 1—.. Intiem 1 7—3, Alb 1— Intiem 2 55, Intiem 4r„ Wildert I 45, Intiem 5— Centrum 3 64, Bruyn-^ zeel 8Intiem 6 5—5.,^ Meisjes: Intiem 121-Up*" 1 4—6, Elan 1Intiem 2(, 100. Maassluis In de open-deur- dienst die zondagavond, aan vang 19 uur, in de Grote Kerk, wordt gehouden, zal het theipa Keerpunt worden behandelt!. Voorganger van de dienst zal zijn ds, E. F. Verhaas. Hét Vlaardingse koor Progeza zil onder leiding van Henk dd Jong medewerking verlenen; evenals de organist Feïke, Asma. Burgerlijke Stand Vlaardingen Gehuwd: Hei- nier Akkerman 43 jr en Tocör Wilhelmina van Leeuwen 39 jr; Jacob J**eph Marijnen 2# jr en AdrSaria Cornelia Leijfcen' 23 jr; Alfred Leopold Benes 24' jr en Paula van Reeven 20 jr.' Geboren. Trudy d.v. P. van. der Windt en M A Rijsdijk, P K Drossaartstr. 21; Jan Paul z.v. J Meijerink en M H Aart- sen, Datheenstraat 173; Arjan Christiaan z.v. J Mouthaan en M Meerman, Madxidweg 277; Stephen Anthony z.v. C Mid deldorp en U A Hodge, Stad houderslaan 43; Beyhan d.v. M Delibyraz en Y Buyosoy Oosterdwarsstraat 33; Murat Sabahattin z.v. Y Atalay en S Yarasan Trompstraat 41; Car lo Timo Har m Edgar z.v. A C M Kuik enJMW Oenema, Madrid weg 117; Renée d.v. J J van Buuren en A G Broere, Lissabonweg 81; Marli d.v. Th J Witteveen en G M Th. Vree burg Soneystraat 69. Maasland GEBOREN: Adriana Clazina Johanna d V F van Staalduinen en C A Vreugdenhil- 11 ONDERTROUWD; W Booister 19 jaar en J F A Ponte 17 jaar, L de Raaf 23 jaar en W C, Hanemaaijer 20 jaar. Gehuwd: J van Assen, 24 jaar en S Stans 21 jaar Maar door fel doorvechten won invaller La Grange (ken nelijk de topscorer van „Schiedam") en kon Willems zijn partij remise houden. Hierdoor werd het 4^-4. Schiedam Bij de S.C.V. „De Postduif" was het deze keer de beurt aan bet manvolk on der de postduiven om voor de keurmeester te verschijnen. Niet minder dan 190 doffers, waaronder vliegduiven en stamvaders ware® hiervoor door de leden in het club- en inkorflokaal bijeen gebracht, Ze trokken na de keuring weer de gebruikelijke belang stelling van de zijde der plaat selijke duivenllef hebbers. Vooral toen tijdens de mid daguren 'n verkoop plaats had van geschenken eieren en jon ge kweekduiven waarvan de opbrengst bestemd was voor het versterken van de geld middelen. Een goed gevulde kas is name lijk nodig om het reisgeld voor de duiven als deze op de wedstrijdtoer gaan zo laag mogelijk te kunnen houden. Vooral de kleine liefhebbers onder de leden, die nog louter alleen voor de sport het dui- venspel spelen, kunnen hier van profiteren. Ook nu weer was de prijzentafel goed ge vuld met nuttige maar ook waardevolle artikelen. Uitslag keuringen: Onbevlogen oude doffers: 1. J. Verhaal, 2. comb. M. v.d. Moezei en Zn., 3. W. van Deur zen, 4. D. C. Bakker, 5. H. C. vd Kant, 6. D. C. Bakker, 7. J. Vrauwdeunt, 8. D. C, Bak ker, 9. A. Smits, 10. Th. Jan sen, II. A. Brooms. Bevlogen tot en. met 430 km.: 1. H. C. v.d. Kant, 2. comb. M. v.d. Moezel en Zn,, 3. C. den Tuinder, 4 comb. M. v.d. Moezel en Zn., 5. A, Dinge- nouts, 6, J. Vrauwdeunt, 7. C. den Tuinder, 8. H. C. v.d. Kant, 9. A. Konings, 10. C, den Tuinder, 11. W. van Deurzen, 12. G. Meijer, 23. W. van Deurzen, 14. G. Meijer, 15. Th. van Weelie, 16. comb. H. Brokling en Zn., 17. ASmits, 18. B. Rokers, 19. W. van Deurzen, 20. N. van Ark, 21.; G. Meijer, 22. comb, P. van Os en Co., 23. C. den Tuinder,, 24. H. C. v.d. Kant. Bevlogen de 480 km.: 1. J. Vraudeunt (tevens schoonste doffer van de show), 2. W. van Deurzen, 3. C. den Tuin der, 4. H. C. v.d. Kant, 5. W. van Deurzen, 6. A. Brouns Sr., 7 en 8, C. den Tuinder, 9. W. van Deurzen, 10. H. C. v.d. Kant, 11. comb. M. v.d. Moe zel en Zn, 12. en 13. A. Brouns Jr. 14. K. van Loopik. Schiedam De voetbalvereni ging VVK organiseert a.s. vrijdag^ weer de jaarlijkss kerst-klaverjasavond. Deze traditioneel gezellige avond wordt ook deze keer weer ge houden in het verenigingsge bouw aan de Kerkweg 46 in Ketihel (eindpunt bus 53). Aan vang 10.30 uur. ERVARING Het tweede team heeft ups en downs: van Rock 1 werd met 73 verloren. Dit werd goed gemaakt door van Lombardij- en 1 met 773—27* te winnen. In totaal heeft het tweede team nu 4 punten uit 3 wed strijden. Het vijfde team heeft soms nog wat last van gebrek aan erva ring. Hierdoor ging de eerste wedstrijd verloren. Ook in de tweede wedstrijd stond Schie dam 5 al gauw met 20 ach ter door blunders. De over winningen van Huyzer en v, Grevenbroek jr. betekenden een keerpunt, waardoor nog met 47*37* gewonnen werd. Opmerkelijk zijn de goede re sultaten van de jeugdleden en de „nieuwe" leden die in het derde t/m vijfde team mee spelen. DEGRADATIE Tot slot het eerste team van Schiedam. Nadat uit de eerste twee wedstrijden I punt was MeJ. H. van D. te A. "Als je eenmaal met het verzamelen van ansichtkaarten begint,ben je verloren. Je wilt steeds meer en beter. Wat heb ik toen gedaan: In één krant een kleine rubriekadvertentie gezet Na verloop van tijd in een andere krant En ga zc maar door. Soms moet ik even stoppen omdat ik de kaarten niet opgeborgen kan krijgen. Want het is ongelooflijk hoe veel mensen ja willen helpen. Ik korrespon deer veel. 't Is erg leuk werk."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4