HANS SUNDQUEST ZIET HET MEER IN DRIEBANDEN m Heerenveen voorbereiding derde periode KNVB-clubs: topposities consolideren Afdelingsclubs achtervolging voortzetten Weer bïljartroem vergaren na opbouw maatschappelijke carriere Herenteam Juvenilis in opmars Sportfeest Schiedams Pupillen Voetbal Kerstmiddag voor bejaarden korter DEGRADEREN Hei-mes DVS in kleur Hermes DVS- Unitas een sleutelduel Schiedam niet zeker van zege ■mm SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 DECEMBER 1972 Papendrecht Eigenlijk mag er van een come-back worden gesproken, als bil jarter Hans Sundquest van- daag in Kasteel Hoens- broek, in de gelijknamige Limburgse gemeente, tij dens de eerste dag van bet Nederlands kampioenschap anker-kader *71/2 voor de erekïassers zijn queue uit bet foudraal haalt. Immers, anderhalf jaar heeft Sund quest met opzet de nationa le kampioenschappen ge weerd. In die anderhalf jaar werkte de biljartliefhebber aan zijn maatschappelijke loop baan. Want de nuchter den kende Sundquest achtte de belangrijkheid van een goede maatschappelijke po sitie hoger, dan het bedrij ven van 'topsport, waarbij jaarlijks nog een aanzien lijk bedrag moet worden gefourneerd. „Het ïs leuk, als je als kers verse ereklasser voor roij nu zes jaar geleden een schouderklopje krijgt. Vooral als je een grote bil- jarter als bijvoorbeeld Van de Pol een nederlaag toe dient. Kom je op een punt, dat je al zo'n kleine dertig kampioenschappen hebt ge speeld, dan denk je daar wel anders over". Men zou het ook kunnen rang schikken onder jeugdige over moed, dat bij de inmiddels 32- jarige Hans Sundquest is af gezwakt. Het voortdurend be zig zijn met de drie ballen op het groene laken, daarbij den kend aan een internationale carrière, heeft in eerste in- jrtanhe plaats gemaakt voor belangrijker zaken. ik 0p een gegeven mo ment aan het eind van hef ..jaar van mijn werkgever een nota van ƒ2500,kreeg voor teveel opgenomen vrije da gen, ben ik ook wel geschrok ken. Met de directie is daar een oplossing voor gekomen, maar het heeft me wel aan Training aan eigen tafel. Hans Sundquest vergeet ook het Übre niet. Schiedam Voor het eerste basketbal-herenteam van Ju ventus betekent het duel mor gen tegen BOB uit Oud-Beijer lan'd een fraaie kans de groeiende vorm te onderstre pen. De wedstrijd die om 19 uur begint vormt voor de ploeg van speler/coach. Otto Vonk een regelrechte uitda ging om zich weer wat verder te distantiëren van de onder ste plaatsen. De dames van Juventus ont moeten ixi 's Kertogenbosch het eerste team van Pfaff Stars dat na een zwakke start naar een fraaie vijfde plaats wist te klimmen. Juventus verdedigt echter nog sterkere eerste plaats. Standen; (Ie divisie-d) Juventus 3—14, HOC 7—12, Landlust 3 —12, US 8—10, Pfaff Stars 8— 10, Enschede 64, Frlsol 74, Olympia 8—4, Argus 84, HAV 4—>2, Noordkop 42. (2e divisie-h) Utrecht 9—26, Fri- sol "9—16, Jumpers 8—12, AMVJ 10, Midland 9—10, BOB 7—8, Taveno 8P, Argus 64, Juventus 74, Forclal 74, SVS 6—2, USS 9—2. Schiedam Ds. K. H. Schuring leidt' maandagmiddag 18 de cember een. kerstmïddag voor bejaarden in de Magnalia Dei- kerk m de Albardastraat 67. 'lp het programma voor deze middag, die om twee uur be gint, staat onder andere een opvoering van een kerstspel door"leden van de Nederland se Christen Vrouwenbond af' deling lïieuwJand. De regie van het spel is in handen van de heer Meulendijk. Voorts houdt ds. J. Stolk een kerst- 'meditatie. Sevens verlenen medewerking het bejaardenkoor van het Le ger des ,Hells onder leiding van de heef N. "Loch, me vrouw J. Hettinga-Beumer, solozang,' mevrouw R, van ,r "Kuijk-Lagerwaard, declama- f-Ltie, de organist C. Dubbeld en Tde 1 "trompettistC. Punt. De ^"fqègangxis gratis. i het denken gezet. Noem het tot bezinning komen." Daarom wenste Hans Sundquest eerst te schaven aan de ande re problemen, die de hoofd vertegenwoordiger bij Cinza no nu niet meer kent. De in Den. Haag geboren Schiedam mer kreeg weer gelegenheid om zijn geliefde sport weer beter te beoefenen. Dat hij een prachtig huis in Papen drecht kon krijgen, waar ook een wedstrijdtafei in kon wor den ondergebracht, heeft al leen zijn afwezigheid nog kor ter gemaakt. Een enkele maand geleden is hij in zijn nieuwe woonoord weer begon nen. Hij daarover: „Als je an derhalf jaar weg bent ge weest, is dat moeilijk om 't in een paar weken weer terug te halen. Het is gemakkelijk een tafel thuis. Als je een uurtje vrij hebt, dan ga je even spe len. Behalve op de dagen dat je werk veel van je eist. Dan is het niet op te brengen en ben ik soms weer binnen tien minuten beneden." „Het is nu veel anders, als toen ik het laatste jaar nog speel de. Ik geloofde het toen wel. Paste alleen op, dat ik niet zou degraderen. In feite kon het ook niet anders, want je had veel te veel dingen aan je hoofd. Is dat proces voorbij, dan ga je denken: ik heb ai die jaren toch niet voor niets gewerkt". De man, die eens tweemaal deelnam aan een Europese ti telstrijd en tevens voor de KNBB jonge- talentvolle spe lers opleidt, komt daarom te rug. Niet zozeer om de ko mende dagen in Hoensbroek een titel te bemachtigen. Want het 71/2 beschouwt hij als een goede voorbereiding voor de Nederlandse kam pioenschappen 47/1, de ka- derspelsoort, die voor hem het aantrekkelijkste is. DRIEBANDEN Maar eigenlijk gaat Hans Sund quest zioh in de toekomst toe leggen op het driebanden, de enige van de zes spelsoorten waar hij nog geen ereklasser in is. Niet uit eerzucht, maar het driebanden ligt hem goed. De cursus, die hij twee jaar geleden vlak voor zijn „pau ze" van de Belg Vingerhoed kreeg, krijgt in januari een vervolg. „In het driebanden liggen de verschillen compleet anders. Het is misschien, de drang; als het een beetje wil lukken, dan heb jk ook een kans. Nu, terwijl er in feite nog van geen specialisatie sprake is, kan ik een leuk resultaat jn het driebanden behalen. Dat ligt trouwens voor de all round biljarters toch goed. In technisch opzicht zijn ze veel completer, dan welke Neder landse driebandenspeler ook. Andersom ligt dat veel moei lijker. Krijgt het driebanden in de toe komst van Hans Sundquest veel aandacht, ook het band stoten één van de moeilijk ste spelsoorten van de biljart- sport wordt door de nieuw- Hans Sundquest acht een goede maatschap pelijke positie beter, dan topsport bedrijven, waar bij Jaarlijks nog een aanzienlijk bedrag moet worden gefourneerd. bakken Papendrechter niet vergeten. En uiteraard het II- bre ook niet. Niet alleen om dat het gemakkelijk loopt, maar uiteindelijk is Hans Sundquest ln deze spelsoort meervoudig Nederlands re cordhouder hoogste partijge middelde Schiedam Na de welis waar wat late krachtsex plosie in de bekerontmoe- ting tegen Roda JC ont vangt SW zondag Heeren veen. Hetgeen zoveel wil betekenen als een serieuze winstkans. Im-mers, de roodgroene formatie draait de laatste weken, op een duidelijfy winstgevender toer. Niet dat SW weke lijks verrast met klinkende overwinningen,, maar de 31 tegen Dordrecht en Vi tesse, gevolgd door het be kersucces tegen Roda ge ven aanleiding tot een ge rechtvaardigd optimis me. Niet dat SW de huidi ge (tweede) periode nog imponerend kan stijgen, maar zo kort voor de vol gende periode lijkt succes extra stimulerend- Waarvan Heer en veen het slachtoffer dient te worden en een reprise van vorig seizoen de ploeg van trainer De Jong miste door de nederlaag op Harga promotie naar de eredivi sie haalbaar lijkt. Een formatie ook, die steunpila ren als Cees Kist jr. en Henk Zoetenda! met lede ogen zag vertrekken, maar ondanks dat toch naar een fraaie achtste plaats reikt. Maar juist die achtste plaats lijkt zo onzeker, want ondanks SVV's te leurstellingen is het ver schil tussen top, midden moot en staart in de eerste divisie gering. Een. aantal zeg es brengen SVV weer pijlsnel omhoog. Overwin ningen die tevens het weer wat opgesjorde moreel een extra kick kunnen geven. Hetgeen dan meer presta tiegericht gaat gebeuren, want evenals tegen Vitesse en Roda kiest SW thans voor een meer op resultaat gerichte aanpak. Een wat behoudende spelwijze die het mogelijk moet maken om het geringe verschil tussen top en SVV ten gun ste van de Schiedammers te laten doorslaan. De roodgroene formatie ge looft weer in het slagen van een dergelijke op dracht. Reden ook waarom Rinus Gosens („karakter is het belangrijkste van al les in de eerste divisie") z'n formatie ongewijzigd laat. Zo kort voor de start van de derde periode hun kert SVV naar winst. Dit dan ten koste van, midden moter Heerenveen Opstelling; Jan van. der Vel den; Dick van de Korput, Aad Osterholt, Rinus Steenbergen, Het Ro- meijn; John v*an der Spek, Wim Mulder, Maarten van Beek; Ties van Duppen, Wout van Meeteren en Jan Groeneweg. De in de wedstrijd tegen FC Dordrecht geblesseerd ge raakte Leen Warnaar speelt zaterdag weer een halve wedstrijd in het b- team. Voor Dick van de Korput bleef de gelekaart in de wedstrijd tegen Roda JC „beperkt" tot een boete van honderd gulden. Schiedam Zonder uitzon dering Lijken de Schtedam- se clubs in de KNVB het komende weekeinde regel recht op winst uit. Slechts PPSC treft in Loosduinen een hoger geklasseerde te genstander, want alle an dere clubs ontmoeten tegen degradatie vechtende clubs. Zelfs DHS, dat even eens uit de gevarenzone tracht te komen, duelleert in Alblasserdaro in een op noodzakelijke winst gericht duel. Na de fraaie zege op Fluks, maar de teleurstel lende bekerontknoping te gen Quick, betekent winst in Alblasserdam een direk- ie stimulans. Excelsior '20 dat na een wis selvallige start toch naar een fraaie derde plaats reikt ontvangt op Thurlede het diep in de zorgen ge dompelde Cromvliet. Ter wijl Koploper BEC op weg naar de titel onstuibaar lijkt, lonkt voor de ploeg van trainer Menshouwer de eervolle tweede plaats. Een klassering waar „Schie dam" geen genoegen mee zou nemen, want slechts één punt houdt de formatie van trainer Van Huet nog van de eerste plaats. Ook tegenstander Spoorwijk kampt met dit probleem, maar dan wel in omge keerde richting; voorlaat ste. Ursus wacht in de vierde klasse F 'op een misstap van leider IFC om de ver loren koppositie te herove ren. Hetgeen betekent dat de ploeg van trainer Pou- lus bij 't Noorden geen misstap mag begaan. Waarbij tevens de vraag of de rood witten geen. nadeli ge gevolgen zullen onder vinden van het zo rumoerig verlopen, bekerduel tegen Naaldwijk. Waarin Ursus niettemin bewees ook op hoog niveau gelijkwaardig te kunnen duelleren. In, de vlerdeklasse G wacht ook Martinit op een mis stap van de koploper, maar ontmoet in Dubbel dam een qua verliespunten minstens gelijkwaardige tegenstander. Reden waar om ook Dubbeldam de ach terstand opDEH nif/ wil laten groeien. ZATERDAG Door enkele nederlagen werd HBSS uit een moeizaam veroverde kansrijke positie gedrukt. Zo zelfs, dat on danks de vierde plaats het verschil met de staartelubs gering is. Zaterdag ont moeten de oranjezwarten op Harga hekkesluiter Rijnsburgse Boys waar door winst gunstig kan werken. PPSC kan een zwakke com petitiestart door een zege bij Loosduinen volledig doen vergeten. Slechts vier verliespunten scheidt de formatie van Fiet de Wolf met koploper Rozenburg. Programma: HD VS—Unitas, Alblasserdam'DHS, Ex celsiorCromvliet, Spoor wijk—Schiedam, 't Noor denUrsus, Dubbeldam— Martinit, HBSS—Rijns burgse Boys, Loosduinen —PPSC, HVCb—SWb. Schiedam Slechts twee clubs in de RVR spe len het komende week einde een thuiswedstrijd; GTB en Schiedamse Boys, Alle overige clubs (WF en DKZ zijn vrij) gaan him kansen op vreemde grond verdedi gen. Zoals SVDPW dat de gedeelde eerste plaats met Hekelingen bij GLZ niet zal willen prijsgeven. Ech ter juist GLZ heeft drin gend behoefte aan eda wat minder op winst beluste kopgroep, want slechts drie punten achterstand betekent nog lang geen kansloos uitgangspunt. Ook Schiedamse Boys is nog lang niet uitgeschakeld al verzuimde het om in het thuisduel tegen koploper Eureka^dat ene puntje te achterhalen. Wederom op Harga zijn de Boys tegen hekkesluiter RWB duide lijk favoriet, In dezelfde klasse 2C is ook SFC de ploeg die regel rechte aanspraken op winst mag maken. De ploeg van trainer Wim Foulus ontmoet in Rotter dam het lager gektasseer- de DESV, waartegen de Thurledebewoners angst vallig zullen waken over de kampioenskansen. FC Nieuwland zal zich wei nig zorgen maken over de uitwedstrijd tegen midden moter Radio, Daarvoor lijkt het verschil met de sterk draaiende ploeg van trainer Clarijs te groot. Slechts onderschatting kan de uitslag nadelig beïnvloe den. ZATERDAG Voor GSS wacht zaterdag een direkte topper tegen het Maassluise VDL. Slechts één minder ge speelde wedstrijd is het verschil met de koploper, waartegen winst een direk te verschuiving kan ver oorzaken. Waarvan dan ook medekoploper Berkel kan profiteren. GTB kan zaterdag weerkeen medeconcurrent voor' de eerste plaatsen een direkte nederlaag toebrengen. Op eigen terrein ontvangt GTB het iets hoger geklas seerde Hellevoetsluis dat echter evenals de Schie dammers afhankelijk is van de verrichtingen van de clubs in de top van de 2e klasse A. Voor WK wacht in de derde klasse A slechts de uitda ging zo "hoog mogelijk te eindigen. Teleurstellende resultaten wierpen de club uit Kethel naar de onderste regionen, maar via een 6 3 zege werd een duidelijk her stel'bekrachtigd. Zater dag ontmoet WK het als vierde geklasseerde SSV. Programma: GLZSVDPW, Schiedamse Boys—RWB, DESV"SFC, Radio—FC Nieuwland '66 (zaterdag) VDL—GSS, GTB—Helle voetsluis, SSV—WK, Schiedam Het actiecomité Schiedams Pupillen Voetbal organiseert morgen een groot sportfeest in de sporthal Mar griet. Dit feest komt in de plaats van het competitïevoet- bal. De kas van de SPV on dergaat jaarlijks door het zaalvoetbal een fikse aderla ting, zodanig dat ook dit sei zoen de rode cijfers zichtbaar worden. De SPV is van mening dat'mct een uitgedacht feestplan een en ander kan worden voorko men. Hierdoor worden alle D- en E-elftallen uitgenodigd op zaterdagmorgen in de sport hal. Pupillen, leiders en ou ders worden dan in de gele genheid gesteld zich bezig te houden met doeltrappen, ga tenvoetbal, basketbal enz. Verder zijfc er talrijke spell- tjes en attracties, waaronder het populaire rad van avon tuur. Tegen een kleine vergoeding kunnen de pupillen zich hier vermaken terwijl voor de ou ders op een „passender" be drag wordt gerekend. Aan vang van dit evenement half negen, wegens wedstrijden van de Korfbalbond is de slui ting gesteld op circa 1 uur middags. Schiedam Evenals SW nu al weer enige tijd. gele den poseerde voor onze fotograaf, was het deze keer de beurt aan eerste klasser Hermes DVS, In de RN-sportbijiage van as. maandag bieden wij onze lezers een. fraaie elf talfoto in kleur van de ploeg van trainer Henk Nebbeling. Schiedam Na het geaFrtHileer- de bckertreffen, vervolgt ook Hermes DVS weer het norma le competitie-gebeuren. Met slechts drie punten achter stand op Roodenhurg en DRL wacht op Harga het duel te gen 'Unitas. Een belangrijk duel, omdat de verliezer de aansluiting kan gaan missen en mogelijk zelfs in degrada tiegevaar kan komen. Trainer Henk Nebbeling is dan ook uit op een zege (de laatste da teert alweer van 22 okt. tegen Xerxes). Nebbeling: „Ik blijf iedere week hetzelfde vragen; wan neer zit het nou eens een keer tje mee? Tegen Roozenburg en Gouda hadden we bij voor beeld geen centje geluk. Mis schien dat de voorhoede zon dag losbrandt, maar dan zal Piet Roozen wat uitgekookter moeten gaan spelen dan hij de laatste tijd gedaan heeft. Hij- neigt teveel naar links, zodat, er niemand in het centrum te- vinden is". Ondanks teen gebrek aan daei-L punten, maar ook vanwege-' een telfort aan offensieve al-* tematieven, zijn er geen wij-* zigingen in de samenstelling. Uitzondering is de terugkeer9 van doelman Harry Spermon,* waardoor de talentvolle Van, Noortwijk voorlopig weer op* de reservebank moet plaats nemen. Wim Klein is nog steeds niet beschikbaar. Z'n., enkelblessure is medisch ge-„ 2ien genezen, maar veroor- zaakt Klein naar zijn zeggen^ nog steeds de nodige pijn Opstelling: Spermon; H. de. Raay, Weeda, v.d. Burg, Commys; v. Baarle, T. de^ Raay, v. Buur en; Muylaert,* Roozen en v.d. Voort. Schiedam Het eerste korfbal-^ team van Schiedam staat za-(, terdag één van de moeilijkste wedstrijden in de micro-com-' petitie te wachten. Om 18 uur1 komen zij tu de sporthal Vlaardingen uit tegen aartsri; vaal Vlaardingen. De Vlaar dingers spelen tegen Schic- - dam altijd hun beste wedstrij- den en groeien dan naar grote hoogten. Het is dus niet^ver-*- wonderlijk dat de roodzwar-^ ten met gemengde gevoelens t, tegen deze voor hen onbere- kenbare tegenstander in het veid komen.. J Eveneens op zaterdag speelt Odi in de Energiehal tegen het Dordtse Merwic, De Dord- tenaren beschikken over een uitstekende ploeg en zij zullen wel met de volle winst de te- rugreis naar de Merwestad aanvaarden. De wedstrijd be gint om 20.40 uur Succes speelt zondag om 5 voor - twaalf in de Margriethal te gen Chaiiois 2. Een ruime - overwinning behoort tot de mogelijkheden. M'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4