SCHIEDAMSCHE COURANT OVEREENSTEMMING MET RET OVER BEJAARDENPASJES m mil 'j H "B OOSTERKERK OP DEN DUUR DICHT Gevarieerd programma Kerst-Inn Extra subsidie voor woning verbetering ËmÈM&xsÊlm Recreatiezaal Rijnmond flat geopend 2 kranten voor één prijs Wethouder BolmersRET enthousiast over voorstel WÊËÈÊÊm Vrijgemaakte classis: nog geen besluit Alcoholgebruik automobilisten Gereformeerden houden in centrum één kerkgebouw KOOPAVONDEN VOOR DE KERST Vergadering SG uitgesteld Kerstfeest voor Hoekse bejaarden Commissies vergaderen IN DE VIER MOLENS: Zaterdag 16 december 1972 ONAFHANKELIJK BAC-BLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792. 4 pagina's 99ste jaargang no. 24594 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening heeft besloten om - de rijkssubsidie voor'het ver beteren van woningen woonbuurten met twintig pro cent te verhogen, indien de werkzaamheden tussen 1 no vember en 1 maart worden uitgevoerd. De maatregel is getroffen om de werkgelegen- v held in het winterseizoen voor Vde bouwsector te bevorderen. In navolging van de rijksbijdra ge-regeling hebben b. en w. van Schiedam besloten ook .het gemeentelijke aandeel ^^vari'riïe -fe et- twintig- procent te verhogen. De subsidie wordt alleen ver leend, wanneer de veiibete- ringswericzaamiheden worden uitgevoerd door werknemers in dienst van erkende bouw vakpatroons in de formale werkuren. Aanvraagformulieren voor de veihoogte_ bijdrage zijn te ver krijgen bij de Gemeentelijke Woningdienst in de Koop mansbeurs, Lange Haven 145. Schiedam "Wethouder C. J. M. Bolmers van financiën meent, dat er op redelijk korte termijn de kans bestaat op zoge naamde bejaardenpasjes voor Schiedara- se 65+-ers op de lijnen van de RET. Een Schiedams voorstel is volgens de wet houder bij b. en w. van Rotterdam in goede aarde gevallen en zou binnen drie of vier maanden van kracht kunnen wor den. Omstreeks april zouden volgens de wethouder de Schiedamse bejaarden te gen een gereduceerd tarief van het open baar vervoer gebruik kunnen maken. Het voorstel van dc heer Bolmers houdt in dat de gemeente Schiedam een aantal plaatsbe wijzen van de RET tegen de normale kost prijs inkoopt en het verschil in het geredu- ccrde tarief zelf bijpast. Via bijvoorbeeld de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk zou den de goedkope plaatskaarten aan de recht hebbenden kunnen worden verstrekt. Het RET-personeel zal in staat worden gesteld, de 65-Kers op de geldigheid van hun plaats bewijs te controleren. De kwestie van bejaardenpasjes kwam gister avond tijdens de begrotingsbehandeling an dermaal aan de orde. Wethouder Bolmers deed 2ijti toezegging gestand nog tijdens de behandeling van de begroting nadere mede delingen te verstrekken over de 65+- larieven. Volgens de wethouder is ihet voor stel om tot een (bejaardentarief over te .gaan ,zo enthousiast door de RET ontvangen, dat deze ihet Sdhiedamse initiatief ook in de on- dedhandelmgen met andere gemeenten wil gaan gebruiken. Gok gisteravond ging wethouder Bolmers weer uitgebreid 'in op de mogelijkheden van een toekomstige railtverbindjng in Schiedam. Hij zette zitih andermaal af tegen de aani'eg van een NS-spoorlijn door Kefihel en Holy als v-oorloper van de imetro en meende dat de al ternatieve mogelijkheden als het aanleggen •van een snedtrambaan (het bestuderen waard zijn. De wethouder ziet dn de zogenaamde „buslijn om de noord" de eerste verbetering in -het plaatselijke openbaar vervoer. Hij verwacht niet, dat de gemeente Sdhiedam (hiervoor de RET zal moeten betalen: Dit is een ver plaatsing van het tracé en met de aanleg van een nieuwe lijn.- Vermoedelijk zal >met de -RET met gesloten beurzen kunnen worden onderhandeld, hoewel dit in de praktijk bij zonder moeilijk blijkt". De suggestie van de Rotterdamse wethouder mr. H. G. C. L. Polak om buslijn 55 vapi het station.naar De Gorzen eventueel op te hef fen wegens de grote tekorten van de RET, noemde de heer Bolmers een „proefballon netje". Hij verwacht niet, dat de buslijn zou worden opgeheven zonder daar de plaatselij ke overheid van te voren in te kennen. Kwestie Maassluis Maassluis De classis -van vrij'gemaakte Gereformeerde Kerken in het ressort Schie dam heeft nog geen beslissing kunnen nemen over de plaats van de kerk van Maassluis. Sinds vorig jaar worden afge vaardigden van Maassluis niet toegelaten tot de classis in verband met o.m- een stuk je van. ds. H. van Tongeren in het plaatselijk kerkblad. Dit stukje is nu teruggenomen, In een voortgezette zitting zal de classis de zaak-Maassluis verder behandelen. Vla ar ding en In het kader van een landelijke alcoholcontrole werd gisternacht tussen 23.03 en 3,00 uur op verschillende punten in Vlaardingen ver keerscontrole gehouden door de politie. Er werden 378 voer tuigen gecontroleerd; 3 voer» tuigen hadden gladde banden, 5 werden voor een technisch onderzoek naar het bureau gebracht. 18 Bestuurders had den geen rijbewijs bij zich- Vijftig bestuurders hadden al cohol gebruikt. Zeven auto's waren, voorzien van een defftp- te kenteken verlichting en twee hadden een defecte uitlaat. Twee voertuigen hadden een kapotte verlichting. Eén be~ stuurde? gaf geen gevolg aan een stopteken. Er werd één man opgesloten, omdat hij niet in staat werd geacht een motorrijtuig behoorlijk te be sturen door drankmisbruik. Aan de controle hebben 15 po- litie-agenten deelgenomen. De kerstboom, die jaarlijks -door het Zweedse bedrijf Sandvik Staal N.V. aan Schiedam wordt geschonken, staat weer op de Koemarkt. De boom, afkomstig uit Zweden, ds weer fraai verlicht en. kondigt in het stadscentrum de naderende feestdagen aan. Schiedam lp het. kader van de kerst verkoop zijn de win kels in Schiedam woensdag-, donderdag- en vrijdagavond geopend. Zaterdagmiddag 23 december sluiten de meeste winkels om vijf uur. Schiedam De vergadering, die de stichtimgsraad van de Schiedamse Gemeenschap maandag zou houden, is ver schoven naar maandag 15 ja nuari. Dit in verband met de afwezigheid van enkele stich tingsraadsleden en de vakan tie van de directeur- IMii Schiedam -De Julianakerk aan dë Burgemeester Knappertlaan wordt het nieuwe kerkelijke centrum voor de gereformeerde kerk van Schiedam, al thans wat de stadsdelen oost, west, zuid en centrum betreft. Door de verkoop van de Goede Havenkerlc en de sluiting van de Oos- terkerk in de toekomst blijft de Julianakerk als - enig kerkgebouw voor de gereformeerden over be halve de twee kerken die ze in Nieuwland en in Ke- thel bezitten. l De Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk, die op den duur zal worden gesloten. De Oosterkerk aan de Rotter damsedijk, vanaf het ontstaan van de gereformeerde kerk van Schiedam in gebruik, zal in de toekomst ook de kerk deuren sluiten. "Verhuizing - naar de nieuwe wijken en een terugloop van het ledental maken het bezit van één cen traal gelegen kerkgebouw vol doende. De Julianakerk vol doet aan de eis van een cen trale ligging en biedt voldoen de plaatsruimte. Het uit de dertiger jarers date rende kerkgebouw heeft een forse opknapbeurt nodig, zo wel aan (het exterieur als aan het interieur. Glas-in-Ioodrui- ten, die regelmatig sneuvel den .zullen nu door normaal glas worden vervangen. Het interieur zal een flinke wijzi ging ondergaan door een ver bouwing, waardoor honderd zitplaatsen in het gebouw ko men te vervallen. Voor de verbouwing van de Ju lianakerk is een aktie aan de gang, die wordt geleid door 'ds- K. H. Schuring. De predi kant zegt ervan overtuigd ie zijn, dat de Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk op den duur toch zal moeten worden geslo ten en dat men dan alleen nog de Julianakerk over heeft, die naar zijn mening dus het op knappen zeker waard is. Ds. Schuring 'heeft tot nu toe 20.000 verzameld voor zijn aktie. In de kerk komt onder de mtd- dengalerij een ontmoetings centrum, dat door een glaspui van de overige kerkruimte wordt afgescheiden. Ook zal de ingang van de kerk een wijziging ondergaan. Volgen^ ds. Sdhurinig wordt de kerk ■door de verbouwing meer aangepast aan. de eisen die in 1972 aan een kerkgebouw moeten worden gesteld. De opstelling uit de dertiger ja ren voldoet niet meer aan de hedendaagse eisen. Schiedam De recreatiezaal op de dertiende verdieping van de Rynraondflat aan het Sibelhispleln in Grocnoord is vrijdagmid dag officieel in gebruik genomen tijdens een feestelijke bijeen komst. De opening werd verricht door de heer Verschoor, een vertegenwoordiger van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, de eigenaresse van de flat, die de totale kosten van de recreatiezaal heeft gedekt. Tot 1 Januari is de zaal voor alle bewoners van het Sibelius- plein, die nu vaak te vinden zijn in de recreatieruimten op de flats aan het Grieg- en het Chopinplein, elke avond, be halve op zondag, geopend van acht tot twaalf uur, op zater dag zelfs tot twee uur. Ta die datum is de zaal vijf avonden per week geopend en alleen voor de leden van de recreatïevereniging Sibelius- plein, die de zaal exploiteert. De besturen van de drie re creatieverenigingen in Groen- oord streven weliswaar naar een samenwerking om onnodi ge doublures in de program ma's te voorkomen. lanavond Is er in de nieuwe, sfeervol ingerichte recreatie- zaai een dansavond, morgen- middag staat de zaal open voor Jong en oud uit het flat gebouw. Het bestuur denkt er over, om de zaalook op Oude jaarsavond na middernacht open te stellen, tevens zit een peuterspeelzaal in de pen. De jongeren u5t de flat zijn niet vergeten, zij beschikken over een eigen hoek op de hoogste verdieping, Momenteel hebben reeds 95 van de 252 hoofdbewoners van de flat zich als lid aangemeld van de recreatievereniging. De voorzitter de heer Henk Kramer, verwacht dat dit aantal binnen korte tijd met 80 is vermeerderd. Behalve bij hem kan men zich als lid opgeven bij de heren R. Brans, T, van de Wolf eu J. van der Steenhoven, allen woonachtig in de Rijnmond flat. Velen bezochten de feestelijke opening van de sfeervolle recreatiezaal. ik Hoek van Holland Voor de Hoekse bejaarden organiseert het Dienstencentrum ren kerstviering die dinsdagmid dag in het soosgebouw aan de Tasmanweg wordt gehouden. Alle bejaarden zijn wellom. Aan de kerstviering, die om twee uur begint verlenen het gemengd koor Vox Humana en een aantal blazers van de Harmonievereniging Rotter dam aan Zee medewerking. Vlaardingen De Vïaardingse commissie voor sociale aan gelegenheden en bejaarden zorg houdt donderdagavond vanaf half acht een vergade ring in het stadhuis. Van half acht tot acht uur kunnen vra gen worden gesteld aan de commissieleden. De vergaderstukken liggen bij de afdeling algemene zaken op het stadhuis ter inzage op de dag van de vergadering. Het is mogelijk om voor het inzien van de stukken een te lefonische afpsraak te maken (tel. 34.45.44, toestel 73). De commissie voor het onderwijs vergadert woensdagavond al. Ook dan krijgt het publiek van half acht tot acht uur de gelegenheid om vragen te stellen. i Schiedam De organisatie van de Kerst-Inn beeft voor dit open kerstfeest, dat gehouden wordt in het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 776, een zeer gevarieerd pro gramma samengesteld, dat Is afgestemd op bezoekers van elke leeftijd. Het is namelijk beslist niet de bedoeling, dat ai- leen ouderen en alleenstaanden de Inn bezoeken, maar vooral ook gezinnen en jongelui. De Kerst-Inn gaat zondagavond om acht uur open, op beide feestdagen kunnen bezoekers er van tien uur 's morgens tot elf uur 's avonds terecht. Om het iedereen, zoveel moge lijk naar de zin. te maken, heeft de organisatie de nadruk gelegd op dienstverlening aan de bezoekers- Eert facet daar van is de kindercrèche, die maandag en dinsdag de gehe le dag geopend is. Voorts kan iedereen voor vijf gulden deel nemen aan het kerstdiner, dat op beide dagen tussen zes en zeven uur plaats heeft. Be langstellenden hiervoor kun nen zich voor woensdag 20 de cember opgeven bij het dien stencentrum, telefoon 705500- Consumpties als koffie, thee, frisdranken, soep en broodies zijn er de gehele dag te koop. Behalve de vaste punten ver meldt het programma crea tief bezig zijn voor iedereen. Tussen half elf 's morgens en half vijf 's middags zijn de eetzaal en de wasserette van het dienstencentrum dan ook ingericht om er te plakken, e verven, linoleum te snijden en voor het beoefenen van ande re vormen van creativiteit. Op de Kerst-Inn zijn veel gastvrouwen en -heren aanwe zig die de nodigp informaties verstrekken. Het programma voor zondag avond ziet er als volgt uit: na de opening om acht uur wordt het toneelspej. „De Herberg'* uitgevoerd, om half elf gaat de televisie aan voor de uit zending van de kerkdienst. Maandag 25 december opent het combo van de Koffiebar het programma 's morgens om tien uur met een optreden, te vens zullen er dan films voor alle leeftijden worden ver toond. 's Middags treden.' er Turkse en Spaanse volksdans groepen op, voorts houdt de heer Molenkamp een confe rence. Van half zeven tot half acht is er een engelenspel, om acht uur wordt de film ,De herberg van het zesde geluk" gedraaid. De tweede Kerstdag begint om tien uur met een filmpro gramma voor de kinderen, 's middags zijn er volksdansen en toneel, van half zeven tot half acht worden er dia's ver toond, 's Avonds is er bingo en een vertoning van de film „Das Dreimöderlhaus"' Op eerste Kerstdag is er van af zeven uur in de eetzaal bo vendien gelegenheid om te dansen op muziek van de dis cotheek De Waag, dinsdag zijn er vanaf zeven uur in de eetzaal competities tafelten nis, kaarten en sjoelen. Profiteer nu van hst unieke aanbod 2'kranten te ontvangen voor do prijs van-I één: ób Schiedam ie Courant met nieuw» ui: uw aiad en omgeving, en heil Roltsrdamscn Nieuwsblad met net 'laatste blnnan- en buitenlandse nieuwaT Geel ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting"! de SC en RN te bezorgen en ontdek zeil de vele pluspunten. Deze b°n °P®n ewe'op, zonder pestreget, sturen naar Rottardamscb Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur de SC an RN14 dagen gratis naar: naam straal woonp!. ....1...... telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1