Recreatie op kerst- tentoonstelling in Stedelijk BrS9 i 1 mB Bevolkings onderzoek Tuberova Agnes past op haar broertjes cfe ■HÜB Leden Tburlede maken kerststukjes Dodelijk ongeluk Wielrijdster aangereden Al kmk Ted Tuk Ton Tosf) Brievenhoekje Voor de jeugd ftcel Wmn Rm s Tetipm Tuii' Hrr Tien Sifn Pum Hot De nieuwe puzzel Hallo allemaal f "Hp.:.. De prijswinnaars De natuur Wie schrijft er? SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 1$ DECEMBER 1972 Een hond zoals cr duizenden zijn. Zo zou op het eerste gezicht de conclusie kunnen luiden die je trekt na het zien van de hond van deze week. Zij ziet er uit zoals zoveel honden, gedraagt zich normaal „honds", maar is wel bijzonder lief en is eigenlijk een allemansvrien- dinnetje. Waarom de hond dan toch naar het asiel is gebracht is niet bekend. Misschien waren het wel de koude en het regenachtige weer tijdens de wandeling, die de hon'd van deze week wat neerslachtig en rustig maakten. Voor het vertrek had asiel-beheerder Egge Boerma namelijk gezegd: ,,Het zal wel een moeilijke wandeling worden". Echter, het tegendeel bleek waar te zijn: Het werd één van de in „Blokje rond". De hond leek zich bij iedere ■omstandigheid aan te pas sen, met een blik van: ,,Je doet maar, ik vind alles best. Mij gebeurt todh niets meer". De Jongedame is ook beslist niet bang uitgevallen» zij rent de trap op en af zon der enige scrupules. Wel denkt zij wat aan haar lijn» hondebrokjes gaan er met geen mogelijkheid in bij dit diertje' GEHOORZAAM Het dietftje is opvallend ge hoorzaam, komt meteen wanneer je roept en wan neer zij iets heeft gedaan wat niet mag, kruipt ze heel deemoedig naar je toe en kijkt je verschrikkelijk zielig en verwijtend aan. Ten lan door Bernadette Elias ge leste neem je het diertje maar weer op je schoot. Ze blijft daar zitten en lijkt dit zeer prettig te vinden. Het gevolg Is echter dat je ie niet kunt bewegen en wil Je een sigaret draaien, dan woriJt nieuwsgierig het snui tje in het pakje gestoken. De hond van de week is ook duidelijk wel gewend aan een auto. Zonder enig voor oordeel stapt zij in» maakt met haar natte poten de hele achterbank vuil, kijkt niews- gierig door de achterruit, kan bij plotseling remmen natuurlijk haar evenwicht niet behouden en neemt een snoekduik die eindigt bij de versnellingsbak op de grond. Binnenshuis speelt de hond niet of nauwelijks. Zij gaat, na enige tij'd overal te heb ben rondgesnuffeld, rustig naast je stoel liggen en waóht geduldig tot er ie mand zal zijn die aandacht aan haar besteedt. Buitens huis, op een grasveld, komt ze los, ze loopt als een razen de rondjes, wil met stokken spelen, en trekt je bijna om ver. De lieve hond van deze week kan worden afgehaald in het dierenasiel aan de Sint-An- nazusterstraat 47, telefoon 26 62 66. Het diertje kost 30. Het asiel is geopend van negen tot twaalf uur en van twee tot vijf uur. Zaterdags is het geopend negen tot twaalf en zondags gesloten. Het beestje van vorige week is naar een gezin in Vlaar- dingen gegaan. In het asiel kan men voor de dierenbescherming kalen ders kopen en andere snuis terijen voor de Kerstmis. Buiten het hondje dat van daag in Blokje rond staat, zitten er natuurlijk ook nog andere honden in het asiel. Naam: geen Kas: bastaard-herdertje Leef ij d: bijna één jaar Geslacht; teef Kleur: wolfsgrauw met bruin Schofthoogte: 46 centimeter Keuring: kerngezond en ingeënt Bijzonderheden: geen. Schiedam Een belangrijk deel van de kersttentoon stelling in het Stedelijk Museum te Schiedam is ge wijd aan de recreatieve mogelijkheden in het Rijn mondgebied. Door middel van fotopanelen, kaarten en maquettes wordt een beeld gegeven van de ver schillende recreatiegebie den in het Rijnmondge bied. De tentoonstelling Is samengesteld door het bu reau voorlichting provin ciaal bestuur Zuid-Holland en is een initiatief van de Rotary club Schiedam. De afdeling Schiedam van de Rotary club bestond gisteren 35 jaar en om dit jubileum ook naar huiten toe te vieren zon men op de mogelijkheden. Een van die mogelijkheden was een expositie. De bedoe ling van de Rotary met deze expositie is de mensen te la ten zien dat het met de Rijn mond ap het ogenblik nog niet zo slecht gesteld is. Er zijn, volgens de Rotary, nog ge noeg mooie plekjes in dit ge bied, het moet alleen zo blij ven en niet vervuilen. Dat er nog wel leuke plekjes in de Rijnmond zijn, tonen de vele kleurenfoto's, die zijn ge nomen op de sporadische ro mantische plekjes in het re creatieschap Rottemeren en Brielsche Maas. Natuurlijk heeft men ook aan het con trast gedacht en foto's opge hangen van vervuilende ele menten, zoals oude auto's in een landschap of doorgedraai de sinaasappels, liggend langs de berm. De tentoonstelling wordt onder steund door een serie aquarel len, gouaches en tekeningen van de Rotterdamse kunste naar Hans van Blooys, Jan Goedhart, Jan Kikkert. Char les Kemper en Maarten Kem per. Een gedeelte van de aquarellen is afkomstig uit het Gemeente Archief van Rotterdam, een ander gedeel te kan warden gekocht. De bedoeling van deze aquarel len is dat er twee aspecten te genover elkaar staan. Ener zijds is daar de overheid, die haar visie geeft op de Rijn mond door middel van foto's. Anderzijds is daar de kunste naar met zijn eigen visie en die door een enkel lijntje zijn stempel drukt op het beeld van de Rijnmond. Men. hoopt dat veel schoolkinde ren de expositie zullen bezoe ken. Het ligt dan ook in de be doeling om uitnodigingen te sturen naar scholen in Schie dam en Vlaardingen. Tevens wil men op 12 januari een le zing geven. De lezing zal wor den gehouden door dr. Adriani en zal gaan over de diversiteit van natuur en landschap in de Rijnmond. De lezing zal even tueel met lichtbeelden ge paard gaan. De foto's op deze tentoonstelling zijn van Edward Pfeiffer, Bart Hofmeester, Arnold F. Bosmans en van aero camera. De kaarten van het Rijnmond gebied zijn gemaakt door Paul Roos. De expositie is vanoch tend om elf uur geopend door dr. R. Eijsink, lid van Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land en voorzitter van het re creatieschap „Rottemeren". De kersttentoonsteUing duurt tot 13 januari. Buiten de re creatieve mogelijkheden tn het Rijnmondgebied zijn nog Santons te zien, graliek van Kathe Koilwitz, de museum verkopen van 1972, eisen van John Hesselberth en de resul taten van de kunstklas in het museum. Schiedam Evenals voorgaan de jaren maken de leden van de Volkstuinvereniging Thur- Iede hun kerstversiering weer collectief. Dit gebeurt maan dag in zaal Beatrix met als adviseur de heer G. Janse van de zustervereniging Vreelust uit Rotterdam. Schiedam De 28-jarige Erik de Mam, wonende aan het Bachpleim in Gr oenoord, is gis ternacht verongelukt. Hij reed op de Nieuwe D ami a an rich ting Groenoord. Na de kruising met de Schiedamseweg ging hij plotseling zonder aanwijs bare oorzaak op de linker weg helft rijden. Hij werd toen in de flank gegrepen door een taxi, bestuurd door de 36-jari- ge W. F. M. De man was op slag dood en moest door de brandweer uit het wrak wor den gehaald. De taxichauffeur is: naar het Gemeente-zieken huis gebracht. Schiedam Personen van twin tig jaar en ouder, die nog niet aan het bevolkingsonderzoek van Tuberova hebben deelge nomen en in de wijken wonen, waar het onderzoek reeds heeft plaats gehad, Groen oord, Kefhel, Nieuwland en West, kunnen zich op woens* dag 20 december alsnog laten onderzoeken in het diensten centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Ook wie niet tn het bezit is van. een op roepkaart, kan zich op deze datum melden. In het cen trum kan men woensdag tot negen uur 's avonds terecht. Hiermee is het onderzoek voor Nieuwland en omgeving, waaraan inmiddels duizenden hebben deelgenomen, afgeslo ten. Het rötgenteam van--Tu berova zet het onderzoek op maandag 15 januari om half zeven 's avonds voort in de Bethelkerk in Schiedam-Zuid. Schiedam Op de kruising Nieuwe Damlaan—Honnerla- ge Gretelaan is donderdag middag de 51-jarige wielrijd ster mevrouw L.G.C-L aange reden door da 33-jarige J.v.J.B., bestuurder van een personenauto- Hij had de wiel rijdster te laat gezien. De vrouw heeft haar elleboog ge broken en is naar de Dr Nolet- stichting gebracht. „Let jij een poosje op de jongens, Agues", zegt moe der, „ik moet d aar oma. Ze is grieperig en dan doe ik de boodschappen voor haar". Agnes heeft er niet veel zin in. Maar ja, het moet wel. „Mieke komt bij me spelen", zegt ze, „is dat goed?" „Als jullie dan maar in de kamer blijven en op de jongens let", knikt moeder. Als moeder weg is en Mieke komt, gaan ze de ïor.gens eerst voorlezen. Arjan verveelt zich al gauw. „Mag ik al vast in de kerstdoos kij ken?" vraagt hij. „Dat doen we vanavond heeft mama gezegd. Na het eten", zegt Agnes. „Ik wil het nu", bedelt Arjan. Ach, waarom ook niet? Mieke en zij zijn er immers bij? Ze zullen heus niets kapot maken. Ze tilt de doos uit de kast. Met z'n allen gaan ze eromheen zitten. Daar zijn alle leuke kerstdingen weer. De mooie ballen, de piek, klokken, sterren, kerstmannetjes, 'n sneeuw- popje, engelenhaar, en slingers, het kerststafletje, het kerkje dat Stille nacht speelt als je aan een sleu teltje draait. Mieke kijkt haar ogen uit. Bij haar thuis hebben ze zo veel spulletjes niet. „Zo, nu gaat alles er weer in", zegt Agnes. De jongens gaan tevreden met hun trein spelen. Nu beginnen de meisjes zich te vervelen. „Laten we even naar je kamertje gaan", zegt Mie ke, „de jongens zijn nu toch bezig". Agnes knikt. „We komen zo weer terug, Het spelen hoor", zegt ze. Arjan en Michel kruipen over de grond met hun treintjes. Ze Iaden de wa gentjes met blokken en brengen dat naar de fa briek. De fabriek is onder de tafel. Oei, daar botst de trein van Michel tegen de .kerstdoos aan. „Dit is het eindpunt", zegt Michel en gooit de blokken uit zijn wagentjes. „Je moet ze in de fabriek brengen", zegt Arjan. „Laten we doen dat de kerstdoos de fabriek is", roept Michel opeens, een fabriek van kerstdin gen. Dan laden we alles in onze trein en dat brengen we dan bij de mensen. Ja?" Arjan vindt het best. Hij mag Wj de kerstspul len-fabriek zitten en alles in de trein leggen. Michel rijdt er mee door de ka mer. Overal legt hij iets neer. Bij een stoel, een bankje, de kast. Dat zijn de halzen waar de mensen wonen die kerstspullen be steld hebben. Tsjoetsjoe- ketsjoek, daar gaat de vol le trein. In het ene wagen tje ligt een grote kerstbal, tn het andere een klok, in de eerste wagen de mooie piek. Michel duwt de trein over het kleed. Maar, op eens blijft het eerste wa gentje ergens achter ha ken en rolt om, het tweede wagentje ook. De mooie paarse bal valt in stukken op de grond en de piek is geknakt. Oeis, daar schrik ken ze van. „KHk nou uit", zegt Arjan, „als mamma het ziet". Dan gaat de ka merdeur open en daar is moeder al. „Zij jullie mal geworden", roept ze, „al die mooie kerstspullen. Daar mag je niet mee spe len. Waar zijn de meis jes?" Agnes en Mieke ko men de trap al af. Ze schrokken toen ze moeders stem hoorden. Ze zijn veel te lang^ boven gebleven. Als de jongens nu maar lief geweest zijnAls ze de kamer in komen zien ze al dat alles mis is. Je bent elf jaar en je kan nog niet eens een uurtje op je broers letten", zegt moe der boos, „jullie gaan van avond om zeven uur naar bed en de kerstdoos gaat in de kast totdat de kerst boom er is. Voor straf". Dat is heel erg. „We speel den dat het de fabriek was", snikte Michel. De meisjes ruimen stil de spulletjes op. Daarna gaat Mieke gauw naar huis. Ze vindt het echt naar voor Agnes. Het Is eigenlijk haar, Mieke's» schuld. Zij vroeg of ze even naar bo ven gingen. De volgende dag brengt Mieke een mooie kerstbal en een nieu we piek mee. Zelf gekocht van geld uit haar spaarpot. Agnes is er erg blij mee. „Als de kerstboom er is mag jij ook meehelpen versieren", zegt moeder, „maar voortaan moeten jullie wel beter op de jon- 1 gens passen, hoor". Dat be loven ze. ANKE Deze week weer eens de „visitekaartjes". Op elk kaartje zie je een naam staan en als je nu steeds de letters van zo'n Winnaars kleurplaat naam verschuift komt er een beroep tevoorschijn. Op het eerste kaartje zie je Ab Kerk staan. En uit die naam komt dus het beroep van de meneer tevoorschijn. Zet de letters in gedachten eens door elkaarl Juist, dan komt er Bakker tevoorschijn. Nu de andere beroepen nog. Ze hebben te maken met (ik zet het niet in de goede volgorde): vlees verkopen, meel, zieken, muziek, de kerk, de t.v-, een schip, monteren en kassen. De oplossingen verwacht ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leeftijd onderaan brief, op lossing of tekening. Op de enveloppe zet je; Aan Anke, Verwersdijk 68, Delft Groep van zes tot acht jaar: 1. Ilse v. d. Moezel, Henr. Bos mansplein 128, Schiedam (5 j.) 2. Guusje Admiraal» Rotterdam- sedijk 226 c, Schiedam (7 jaar). Groep van negen tot elf jaar: 1. Nico van Leeuwen, Veenlant- straat 8, Schiedam (10 jaar). 2. Jolanda Obthoom, Joppelaan 12, Kethel-Schiedam (10 jaar). Groep van twaalf tot veertien jaar: 1. Karin ten Wolde, Bart Verbal- Ienplein 69, Schiedam (12 jaar). 2 tidy Kuipers, Valeriusstraat 47, Vlaardingen (13 jaar) fwfc 'ft i( O Deze week staan de prijswinnaars van de Slnterklaas-kleur- wedstrijd in ons hoekje. Kijk maar gauw of jij er bij staat. Er waren stèpels en stapels prachtig gekleurde tekeningen. Sommigen zó mooi, dat ik ze beslist ophang. Ik had graag iedereen een prijs gegeven. Want jullie hebt er zo je best op gedaan. Maar ja, er waren maar zes prijzen. Dat is nu eenmaal zo bij een wedstrijd. Degenen die geen prijs won nen zijn misschien volgend jaar weer bij de gelukkigen. Krijgen jullie allemaal volgende week kerstvakantie? Fijn hè? Weer even uitblazen van drie maanden hard werken. f Trudy van Dijk uit Schiedam tekende de mooie bloem en het hippie, haar zusje Carin tekende het meneertje. 1. Annemarie Noordzij, B. H. Gretelaan 249 Schiedam 2. Anneke Grönefeld, Singel 93, Schiedam (14 jr) De oplossing was: Vol verwachting klopt ons hart. IRMA FEENSTRA (Schiedam) Heb je een fijne Sinterklaas ge had? Ik weet eigenlijk niet hoe oud vogels worden- Misschien was de jouw» al oud. Ik vind marsepein heerlijk hoor- Jam mer dat het nu weer weg is in de winkels. Ken je het lied dat onder 't plaatje op je postpapier staat? Wij zongen het op school toen de oorlog pas was afgeUr pen. ANNEMARIE NOORDZIJ (Schie dam) Eigenlijk ben ik de hele week aan de jeugdboek bezig Met het bedenken van verhalen en puzzels er bij gerekend. Maar ik vind het natuur lijk erg leuk om te doen. Puzzel je deze week ook weer mee? ASTRID V. D. VELDEN (Schie dam), Ja, dat klopf Astrid. Ih wist je adres niet. In de krant had ik gevraagd of fe je adres wilde schrijven. Ik denk ntet dat je het hebt gelezen. Je stuurde we! de oplossing en toen wist ik het gelijk. Je hebt het boek nu zeker ontvangen? Ik vind Kerstmis en nieuwjaar ook gezellig. Vooral de kerstboom. MONIQUE V.D. BOGERT (Vlaar dingen) Het is enig postpapier zeg. Je zou het meisje zo op je jurk kunnen borduren, Hoe la het met het bord/es duiken? Je hebt er één opgèdoken, schreef je. Dat ts al een goed begin. Hoeveel moet fe »r duiken voor het examen. WIM-JAN KOK (Vlaardingen) Jtf kan ook zo leuk tekenen. Nu had je er weer zo'n aardige te kening bij gedaan. Jij tekent al* les heel klein en fijntjes. Alles zit er op en aan. Je hebt er ze ker wel een mooi cijfer voor Ik geef je er allemaal negen* en tienen voor hoor- Heb j'e een fijn» Sinterklaas gehad? MICHEL HULSPAS (Vlaardin gen) Je had een leuke tekening gemaakt van Sint en Piet op en bij het dak. Jammerdat de te kening niet meer In de krant kan. Het Sinterklaasfeest fa a! weer voorblj. Maak je nog eene een andere tekening voor me? Op welke plaats sta fff in het elftal? Hebben jullie nu weer gewonnen? .-MANNEKE BOOT (Vlaardingen) Leuk. was je gedichtje maar te laat voor de krant. Want we gaan nn alweer naar kerstmis. Nog wel gefel'citeerd met i» verjaardag. Nu ben fe al weer twaalf faar. Daar moet je zeker eerst nog wet aan wennen? KARIN V.D. BOSCH (VIaardt* gen) Bedankt voor je kerstteke ning. Die kan ik goed gebrui ken. Ik vond hem erg leuk. Vol gende week zie hem in on* hoek/e verschijnen. Doe je de groeten aan Peter? Jij kent Wim-Jan zeker wel? Die woont bij je in de straat. SYLVIA OTTO (Rozenburg) Jullie hebt al leuke dingen gekregen uit Suriname zeg. Gelukkig kan je broer daar goed wennen. Dat ia het belangrijkste. Jullie sta ren met de Kerst zeker ook een pakketje? Ik denk dat fe broer ook veel dieren,- prachtige vo gels en mooie bloemen ztet. Zou fe er ook eens geen kijkje wit len nemen? Dit was het laatste briefje weef van verleden week. Dag alle maal veel groeten van ANKE. Herfst: Kijk eens in de laan? dc zomer is weggegaan. Je ziet het aan de bora en want de herfst is gekomen. Winter: We zitten gezellig bij de haard on kijk eens naar da ijakoningo- baard, die 1* zo grijs en grauw van the vreselijke kou. Lente: De koelen staan In de wel en de vogels zingen blij en de kou is weer voorbij want 't is bijna eind mei. fcomer: de zomer w in ons land de vogels dansen hand in band de meeste mensen gaan naar Doom. maar ik blijf lekker ia Den Hoom, Adrienne v_ <1 Helm, (elf jaar. Den Hoorn) Wie wil er schrijven naar Astrid Hoogendonk, Da Costastraat 3 jn Zoetermeer Ze is elf jaar en wil graag corresponderen met een meisje van haar leeftijd. Ze zwemt graag en schaatst» speelt blokfluit en spaart post zegels.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3