Gele kaart voor Piet waar SPORTFEEST EVENEMENT mM MEG DE JONG: damse club, of Nu ook offerpot - Frieke Buys mee naar Canada Van Oeveren trotse winnaar 7'lfM ÉÜ3S m aanvalsgolf KRB9 MAANDAG 18 DECEMBER 19T2 Schiedam ,.Het heeft weinig zin om over pech te praten, want tenslotte gaat het er om dat ze er eentje intrappen". Een wat gebruikelijk eomen- taar van Heerenveen trainer de Jong. „Natuur lijk hoop je dat bijvoor beeld zo'n schot tegen de paal er in gaat. Soms ketst zo'n tegen de bin nenkant van de paal. maar deze was gewoon mis dus heeft het weinig zin om er Jang over na tc praten". Ook Rintis Go- sens zoebt niet naar excu ses, beaamde volledig dat juist het, plaatsen in het duel tegen Heerenveen te wensen overliet. Beide trainers namen duidelijk genoegen met de behaal de deling- Simpel omdat die uitslag nu eenmaal op het scorebord gebleven was. Geen zoeken naar oorzaken of verwijten. Gewoon het aanvaarden van een vaststaand feit. Reden ook waarom zich in SWs wandelgangen een korte discussie ont stond over het wel dan niet subsidiëren van het betaalde voetbal. Vraag van Meg de Jong.' .•Krijgt SVV subsidie?" Reaktie: „Gezien de te rughoudendheid in de raad zit het er niet in". Hetgeen bij Meg dc Jong als onbegrijpelijk over kwam, „want," reageer de de Friese trainer, „hoe is het mogelijk dat men een club zomaar aait z"n lot kan overlaten. Argumenten dat SVV tussen Sparta. Fegen- oord, Excelsior cn For- tuna een moeizaam be staan leidt, werden door Meg de Jong achte loos terzijde geschoven: "Van al die clubs noem je toch slechts één Schie damse club, of niet soms?" Meg de Jong tastte onmiddellijk uit ei gen herinnering: „Neem ZFC waar ik ooit een als trainer heb gewerkt, de gemeente zette daar wel «en stadion van zes ton neer maar liet de club verder verrotten. Met als gevolg dat er nu een amat'eurclub in een veel te groot stadion, speelt. ïs het dat dan wat ze wil len?' Na inbraak: Van onze sportredactie Vlaardïngen Na de inbraak hij Zwaluwen in oktober jl. waar voor een waarde van j 1000 werd ontvreemd is thans bij de zaterdagvoetbal- vereniging H.V.O. aan dé 2^wanensingel (eveneens in de wUk Holy) ingebroken. Niet voor de eerste, maar reeds voor de derde keer. De ongewenste bezoekers heb ben in het clubgebouw met ge weld vernielingen aange bracht en hebben tevens de bandrecorder (met dubbeltjes en kwartjes opgespaard) mee genomen. Ook is de klok vit de bestuurskamer een ope ningsgeschenk verdwenen, terwijl bovendien de kerst spullen, door de leden bijeen gebracht, door de inbrekers werden meegenomen. De schade bedraagt ongeveer j 2.000. De vereniging is wel verzekerd tegen inbraak, ihaar toch is met een nood kreet een beroep op de leden èii donateurs gedaan om geld bijeen, te krijgen teneinde dc noodzakelijke benodigdheden in eén kort tijdsbestek aan te schallen. Ér zal worden uitgezien naar één beveiligingssysteem, dat herhaling onmogelijk maakt, ook daar is geld mee ge- rrioeid. Echter hebben de le den al Jaten weten, zich in te apannen. hun vereniging uit de nood te helpen. In het clubgebouw bevindt zich reeds een offerpot en verder worden giften blnnengewacht op. het speciale gironummer 57:58.40 ten name van de pen ningmeester, v.v. „HVO" te Vlaai-dingen. De pluimen gaan overigens ge woon door. Zo zal zaterdag 22 december een Kerstbal mei hiógó^dansant worden gehou- den. De muziek zal worden door Rudy's Swing Wel wordt er op gere- dat iedereen een versie- voor;dekeristboom mee- 'XV^ ï-/ e Jan Groeneweg komt iets te laat, doelman Griever heeft de bal reeds in zijn bezit. Schiedam Drie gelijke spelen FC Dordrecht, Vitesse enRoda JC rechtvaardigden de verwachting dat SVV juist tegen Heerenveen weer winst zon boeken. Een soort herhaling van vorig seizoen; toen de roodgroen formatie de Friese tegenstander bekwaam ontluisterde. Uitgaande van dit ongetwijfeld aanwezige streven rest slechts dat SVV met de vierde achtereenvolgende deling zelfs nog redelijk goed weg kwam. Want niet SW, maar Heeren veen maakte op Harga een completere indruk. Slagvaar dig en snel, tegen een vooral in de eerste helft moeizaam tegenspel leverend SVV. Want volkomen onnodig treu zelde de Schiedamse defensie zich in moeilijkheden, waardoor het zelfvertrouwen van .Heerenveen's snelle spitsen Haan en Prinsen groeide. Waar weer tegenover stond dat juist op het middenveld ^Hee renveen de dekking strakker aanhaalde, waarmee tevens SVV's defensie treuzelen ver klaard is. "Want juist de lange pass mislukte bij herhaling en was het juist Heerenveen die zonder omwegen het Schie damse doelgebied introk en evenmin verzuimderesoluut 'uit te laaien. Zoals Aibarda die ineens op doel schoot maar Jan van der Vel den bekwaam zag Veageren. Het onderstreepte echter nog maals de treuzelende rood groene afweer die nogmaals in .de fout ging (oen Toonstra om Romein flitste. Weer lag Van der Velden in de goede hoek. Hier tegenover stelde SW we liswaar een regelmatige aan valsgolf, zonder overigens echt gevaarlijk te worden.1 Slechts een. keer was de rood groene formatie dicht bij een treffer maar de door Wout van Meeteren doorgekopte bal door HMBiMM Hans Soeters werd door Jan Groeneweg te gen doelman Griever aan ge knald. Echter ook Heerenveen had. kort voor'rust riant uitzicht op een eerste treffer daar de de fensief sterke Teun Kist uit een vrije schop buiten bereik van Van der Velden op de paal schoot. Ook na rust moest "het duel GELEKAART SW-Hee'renveeu veel span ning missen. Beide formaties groepeerden zich öp het mid denveld en: probeerden via aanspeelbare spitsen openin gen te forceren. Dóór deze op eenhoping van spelers én het zelfbewuste tikken van Hee renveen bo'rrelde een lichte geïrriteerdheid naar boven. Mede door enkele aanvechtba re beslissingen van scheids rechter Frans Vermey die juist; in deze fase extra zwaar telden. Begrijpelijk was dan ook de gelekaart voor Piet Romeijn. die tegenstander Meijéring hardhandig ten val bracht. Geheel in dié sfeer van irritatie was ook Ro meijn's reaktieeen grissende beweging naar de gele kaart die verder zonder gevolgen bleef.- HOEKSCHOPPEN Ondanks de felleFriese tegen stoten creëerde SW enkele doelrijpe kansen. John van der Spek passte 'richting Jan Groeneweg die Teun Kist om speelde maar alleen voor doelman Griever faalde. Het bleek SW's mooiste kans op een doelpunt, want. ook in de slotfase forceerde SW welis- waard enkele hoekschoppen,' maar bleek toch niet in staat echt gevaarlijk té worden. Ge vaarlijk, zoals Heerenveen dat via een voorzet van Thó- mas Haan en een.kopbal van. Toonstra slechts door een for midabele reaktie van Jan' van dér Velden op nul bleef staan.-. WISSEL Hetgeen tenslotte ook de eind stand werd, omdat ook; 'de wis sel Van Doppen/Kris geen re sultaat ople verdek Beide ploe gen werkten weliswaar hard maar konden slechts, zelden: nauw aangetrokkén defensies' .omspelen. Met uitzondering van dat momentje irritatie-. Wout van Meeteren krimpt in een. De voet van Teun Kist ./V raakt hem; bard in de fug V, voetbalen het missen van en kele fraaie kansen bleef SVV —Heerenveen een middelma tig, duel dat slechts sporadisch kon boeien. Opstellingen: Heerenveen Griever; De Jong. v.d. Weide. 'T. Kist, 'V. - Wens veen; - Albar- da, Toonstra, Dolezar; Meij ering, Haan en Prinsen. SVV v.d, .Velden; v.d. Kot- put, Osterhblt,Steenbergen, v. Beek; v.d. Spek, Mulder, v. Beek, v. Duppeh (Kras) v. Meeteren en'Groeneweg. Scheidsrechter Frans Vermey, toeschouwers 2500. Leeuwarden Al na acht minuten spelen in het duel met SC Cambuur moest For tuna Vlaardin- gen de klap incasseren die het niet meer te bo ven zou komen- De snel le De Jonge brak niet al leen de score open, maar zorgde er bovendien voor dat de Vlaardingers hun defensieve taktiek moesten laten varen. Deze noodgedwongen andere speelwijze lever de de Vlaardingers uit eindelijk een .4—1 ne derlaag op, tegen het thuis altijd sterk spelen de SC Cambuur. Het openingsdoelpunt van de Friezen was het ge- yolg van een situatie, die veel weg had van een dolkomische operette, mét in de; hoofdrollen aanvalsleider De Jonge en zes Vlaardingse ver dedigers iricluis doelman Eikelenboom. De Jonge reageerde bliksemsnel op een sublieme diepte pass van Zuidens en ren-- de, achtervolgd door maar liefst zes spelers van Forturia Vlaardin- gen in de richting van het heiligdom van Eike lenboom., De Jonge be hield uiteindelijk een minimale voorsprong en schoof de bal onder de uit zijn doel gekomen Eikelenboom door. het verlaten doel in. Foftuna, dat tot dat fatale moment een defensieve speelwijze had gepropa geerd, moest wel uit een ander vaatje tappen, wilde .het niet zonder meer kans loos zijn. Via de beweeglij ke Arie Don en de uitste kend spélende Reigers berg werd aan een serie aanvallen: begonnen, waar mee de Friese defensie alle moeite had. In de 29ste mi nuut leek die offensieve dadendrang: succes te zul len hebben,, toen Robbe- mond de bal uit een vrije trap zeer listig in de rich ting vans het: Friese doél transporteerde. Hij schoof de bal langs de muur van spelers voor hem, maar had de pech dat doelman Roords de bal nog net met de vuisten kon beroeren. Via- de paal sprong de hal het veld in. Ha deze Vlaar dingse tegenvaller werd SC Cambuur opnieuw sterker; Vijf minuten voor rust ver grootte Zuid erna de voor sprong tot; 2—0, toen hij net ietseerder-' bij de bal was dan Eikelenboom. Na een Vlaardings offen sief direkt. na 7ïiist zo dook in de 1 Oè itóhüut doel man Roords; öpvie schoen .van de doorgebroken Don sloeg SC Cambuur na ,een kwartier, spelen mee dogenloos ;tóé£yja De Jon ge. De Friese aanvalslei- der reageerde attent op een vlekkeloze pass van Ooft en -maakte van Eikë- lenboom een volkomen ge slagen man. Nóg geen ral- nuut later moest de Vlaar dingse poortwachter de bal opnieuw uit: het doel halen en weer was het De Jonge die hem op, dé' knieën had .gekregen. Op waren "de doelpunten nog altijd niet, want weer een minuut la ter zag Fortuna kans een bres in de Friese defensie te slaan. Robbémond was de maker van bet doelpunt. Hij scoorde via eén vrije ■.y trap.' eyen\ buiten d e rand van bet' strafschopgebied. Robbemond mikte de bal langs de muur en in de ui terste hoek van het doel. Doelman Roords was nu volmaakt'kansloos- Schiedam Dé Schiedamse Pupillen Vereniging beleefde zater dagmorgen. in de sporthal Margriet een absoluut hoogtepunt. Het noodgedwongen afgelaste Sint NicoJaasfeest had geen be tere vervanging kunnen krijgen. Daarvoor was het georgani seerde sportfeest een te overweldigend succes cn kunnen har de werkers, zoals de heren Goedendorp en De Waal, tevreden zijn met het bereikte (financiëe) resultaat. Waar het in eerste instantie om was begonne, want juist de organisatie van de talrijke pupillen-wedstrijden betekenden een fikse aderlating voor de SPV. De enormebedrijvigheid van ouders en. pupillen die zater dagmorgen de sporthal be volkten heeft de organisatie bovendien de zekerheid gege ven dat het. pupillenvoetbal in Schiedam een bloeiende aan gelegenheid is, „Het was fan tastisch", reageerde een in tens tevreden Chiel Goeden-, dorp, na de vele bedankjes van ouders en kinderen. „Alle prijzen die wé hadden vlogen weg, iedereen die zijn mede werking had. toegezegd, heeft inderdaad enorm geholpen". Hulp, om al die ouders en kinde ren een onvergetelijke feest dag te bezorgen en het gemis van dat eerder beloofde feest volledig te. doen vergeten. Maarten van Beek en Teun Kist maken een „poortje" terwi»'De Jong (2) er zo we! onderdoor zou willen rennen.. Van onze sportredactie Vlaardïngen De goede sei- zoentijd op de 100 meter vlin derslag heeft er veel toe bij gedragen dat Vlaardingse Frieke Buys de kerst met de Nederlandse selectieploeg mee gaat naar Canada. Vori ge week eindigde de Vlaar dingse, die pas hersteld is van een armblessure, op de twee de plaats in „De Morgen stond", achter Anke Rijnders, wiens tijd lag op 1.05.8. En die van Frieke was 1.67 rond. De aantrekkelijke reis door Ca nada en dé USA zal bovendien worden meegemaakt door Ra ring Ressang. Dé overige le den van de zwemploeg zijn: Enith Brigitha, Jozien Elzer- man, Anke Rijnders, Corrte Grammede Vos, Wljda Maze- reeuw, Bert Bergsma, Bob Schoutsen, Bert en Hans El- zerman en Ronald Hond. Zoals personeel van de RVS dat urenlang in touw was om alles volgens plan te laten verlopen. Daarom ook draai de het rad van avontuur op fi nanciële topkracht en werden de talrijke sportieve spelletjes dankbaar aangegrepen voor \enkele uren ontspanning. Ont spanning ook voor de SPV die deze financiële impuls goed kon gebruiken en verheugd mocht constateren dat de. vele werkzaamheden- zonder mëer gewaardeerd worden-.. Van onze sportredactie Vlaardïngen Het sïotconcpurs in de kerstserie van de henge laarsvereniging Sunlight, ge hóuden in de Loosduinse Vaart, is gewonnen door F. Bangma, die met een vangst van 1990 gram verreweg de beste deelnemer was. Op de tweede plaats eindigde J. A. Vilijn met slechts 480 gram. Daarna volgden: B. v. Oeveren 465, J. L. Vette 415, H. Vilijn 405, J. Waarden 395, W. van Klooster. 365, S. Bang ma 345, L. v.d. Velden 330 en op de tiende plaats eindigde C. J. v.d. Werff met 225 gram. Van de twintig deelnemers hadden drie deelnemers niels gevangen. In het algemeen klassement is B. v. Oeveren winnaar van de - totale serie geworden. Tweede. wérd F. Bangma, derde J. B Vette, vierde J. A. Vilijn en vijfde J. Waarden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4