Hermes DVS: teveel kansen nodig I i m SVDPW gunt GLZ geen revanche ■■I DHS blijft triomfantelijk overeind I Theo de Raay hersenschudding Geluks treffer redt S'Boys Onverzettelijk Schiedam aan kop iMii Ursus weerstaat Noorden-storm 6 Zwaluwen- Fortuna ImiSm :c:/" SCHIEDAMSCHE COUEANT MAANDAG 18 DECEMBEE 1972 Schiedam Uiteindelijk Eep het allemaal nog goed af voor Hermes DVS, maar het 'tomeloos aanvallende Uni- tas was in het laatste kwartier, zoveel sterker, dat de blauw-witte 10 voorsprong voortdurend aan een zijden draadje bengelde. Vooral de inswingende hoekschoppen van ex-se mi-prof (NAQ De Valk zorgden bij herhaling voor emotievolle taferelen voor het Schiedamse doel, te meer daar doelman Spermon deze middag geen klem- vastheid kon garanderen. In de 88e minuut was hij zelfs volledig verslagen toen een weggeslagen voorzet voor de voeten van de slim-spelende Ben Poot terecht kwam, die vervolgens bijna raak lobte, maar op het laatste ogenblik het hoofd van Piet van der Burg onder de lat zag opda gen. Toch -was het eerder de on macht van Hermes dan de verdienste van de Gorkum- mers, die voor de spanning in de slotfase zorgde. Dit omdat de Schiedamse aanval in de voorafgaande 75 minuten alle mogelijkheden had gekregen oró ruim afstand te nemen. Een kleine bloemlezing uit het boeket blaiuv-witte kansen toont aan dat een voorsprong van 3O niet eens geflatteerd zou zijn geweestom te begin nen knalt middenvelder W>m van Baarle na drie mi nuten ontzettend hard in, maar de sterk keepende Stamkot weet te redden. Na 30 minuten kan Piet Roozen vrij inschieten, maar besluit een (mislukt) passje te geven aan de opnieuw bijzonder sterk spelende Van Buuren. Nog geen drie minuten later schiet Van de Voort het leer op de rcchterpaai, de terugsprin gende "bal komt recht voor de voeten van Roozen, die jam merlijk naast mikt. In de 53e minuut besluit Piet Roozen zijn trieste trilogie doo'r na een knappe dieptepass van Van Baarle vrij voor doelman Stamkot niet verder te komen, dan een hoekschop- - A.-Ï van onze sportredactie VIaardingen Na de ontmoe ting met het Rotterdamse Ex celsior dient zaterdag tweede klasser Zwaluwen op 30 de cember als sparringpartner voor Por tuna, dat met zijft volledig eerste team naar de Zwaluwenlaan komt De ont moeting, die overigens in de winterstop, zowel voor ama teurs - ais betaalde voetbal, valtbegint om 14 uur. Vlak daarvoor echter was het dan toch 'raak geweest. In de zevende minuut, juist in een periode dat Unitas de aanval zocht, pikte Wim van Baarle (de omgeturnde ex-back lijkt zijn draai op het middenveld gevonden te hebben en speel de zowel verdedigend als aan vallend een knappe wedstrijd) de bal bij de middenlijn op en zond Henny Muylaert de diep te in. Buitenspel-luchtjes wa ren wel sterk, maar de aa'rze- lend vlaggende TJnitas-grens- reehter hield zijn vlag omlaag en Muylaert kon gemakkelijk voor i0 zorgen. Hetgeen voor de goed spelende Muy- lae'rt het eerste competitie- doelpunt sinds twee-en-een halve maand betekende, iets waar Herik Nebbeling zeer te vreden over was: ,,Het is erg goed voor zijn zelfvertrouwen, want ik dacht wel dat Muy laert de laatste tijd te veel onder de druk speelde dat hij doelpunten moest maken. Toch hebben we weer verschrikke lijk veel kansen gemist, voor al Roozen, want vanmiddag hebben we toch wel laten zien dat we kunnen voetballen en onszelf kansen kunnen schep pen. We hebben doelbewust op de aanval gespeeld met Theo de Raay als linker-aanvaller. Wel een beetje riskant maar schieten we raak, dan winnen we met het grootste gemak. Henny Muylaert (rechts) ...winnende treffer... REGELMATIG Was het zo dat Hermes ruime scoringsmogelijkheden kreeg, ook Unitas was niet van plan om zich in te graven en ver scheen regelmatig metveel mankracht in de frontlinie. In de 2e minuut leidde dit tot twee schitterende kansen, maar de eerste we'rd door De Kuiper hoog over geschoten, terwijl de keihard werkende en moeilijk van de bal te zet ten Slijkoord even later even eens het in onbruik geraakte scorebord (in letterlijke zin) opzocht. Ge2ien de aanvallen de ambities van beide teams konden de 1500 toeschouwers genieten van een afwisselend en enerverend duel, waarbij het Hermes-doelpunt de inlei ding vormde tot een massaal aanvallend Unitas. Zelfs de beide cent'rale verdedigers "Van Duuren en Van Gelden waren regelmatig voorin te vinden, met o.a. als gevolg een handvol gevaarlijke Schiedamse uitvallen. Uit een ervan doelpuntte de geraffi neerd spelende van der Voort, maar de scheidsrechter had ditmaal wel (echter ten on rechte) buitenspel geconsta teerd, waarmee de balans in dat opzicht weer in evenwicht kwam. Schiedam Theo de Raay; sinds enkele weken weer terug Ja Hermes' eerste team werd na 25 minuten spelen in de tweede ihelft door Unitas-verdediger Van Gelden tegen het hoofd ge kopt. De Raay bleef nog een paar minuten spelen, maar even later werd hij volkomen groggy van het veld gedragen. Ver zorger v.d. YKs: ,,Hij wist zich in de kleedkamer niets mee;r, te •herinneren van wat er na het ongeval gebeurd was". Waar schijnlijk as de Wauw-witte middenvelder gedurende drie we ken uitgeschakeld. Piet Roozen hoopt tevergeefs, de Unitas-defensia- maakt ook deze keer geen misstap. Rotterdam Het is SVDPW gelukt om GLZ van het lijf te houden en de wedstrijd in Rotterdam te winnen met 1 0, waardoor de revanche gedachte van GLZ op niets uit liep. Het duel is heel wat aantrekkelijker geworden dan de eerste ontmoeting in Schiedam. Hoewel het ook nu niet bepaald zachtzinnig toeging, hield arbiter Lïngen de touwtjes goed in handen, waardoor het een pittig, fel maar toch sportief duel werd. Al na tien minuten spelen moest Worn Osta het veid verlaten. Een botsing had tot gevolg dat Osta zijn sleutelbeen brak en zich moest laten ver vangen door Niemeijer, SVDPW heeft in die eerste helft heel wat kansen laten liggen om de leiding te ne men. Zo kreeg R. Bras een heel goede kans om SVDPW naar 1o te tillen, maar hij schoot tegen de op de grond liggende doelman op. Deze kans was dus verkeken, maar het zou toch voor de rust nog 0—1 worden- Invaller Nie- meïjer gaf een voorzet vanaf de linkervleugel. Hij kreeg het leer weer terug en voor de tweede maa] kwam van zijn voet de bal voor het doel. Toen was Albert Smits er bij om de Rotterdamse doelman kansloos te passeren. Na de rust dikteerde Sander Hoek behoudend spel aan zijn vol gelingen. Een raad die werd opgevolgd en bet resultaat was dat GLZ veelvuldig in de aan val kwam maar toch niet tot de gelijkmaker kon komen omdat in laatste instantie doelman Bras met zeer goed werk dit voorkwam. De uit vallen van SVDPW bleken in die periode zeker niet onge vaarlijk, maar ook daaruit kwamen geen doelpunten. Schiedam Het heel laag ge plaatste RVVB heeft het Schiedamse Boys zeker niet gemakkelijk gemaakt. De eerste helft van dit sfeervol le duel werd afgesloten met de stand 1—i en tijdens de rust hebben de spelers van Schie damse Boys elkaar moed in gesproken. „Die club staat on deraan, daar moeten we toch van kunnen winnen anders kunnen we er wel helemaal mee stoppen". Dat en het wisselen van de bei de backs, Jumelet en Niehot heeft waarschijnlijk de door slag gegeven tot de overwin ning. Jumelet kreeg de gevaarlijkste aanvaller tegenover zich en schakelde deze geheel uit. Daarmee was de giftand uit getrokken en werd het gevaar van RWB in de kiem, ge smoord. De Boys gingen goed van start en in de tiende minuut mocht Bruinsel een hoekschop ne men en daaruit kopte Kees van Loenen de bal jp de tou wen Io. Er kwam even een oponthoud, omdat scheidsrechter Van der Giessen pijn in de maag kreeg. Na tien minuten kon de strijd echter weer doorgang vinden en vanaf toen was het RWB dat de toon aangaf. Het kwam ook tot de gelijkmaker. Na de thee dikte er de Schiedam se Boys de strijd weer, maar kwam toch zeer verrassend tot het winnende doelpunt. Dat 'kwam na een half uur spe len. Vanaf de middellijn, aan de zijlijn lanceerde Cees van Loenen een dieptepass. Tot zijn verrassing verdween die hal net onder de lat, ongrijp baar voor de keeper in het doel, 2—1. Kort voor tijd ontstond er wat tumult toen Cees van Loenen met een diagonaal schot dacht tot een doelpunt gekomen te zijn. De scheidsrechter keur de dit doelpunt terecht af om dat het leer' via het zijnet in het doei terecht was gekomen. Het bleef dus 2-1-en daarmee is Schiedamse Boys nog steeds kanshebber. Beide teams .streden, fel op winst.' Probeerden" „hoger" te reiken dan de tegenstander Alblasserdam Een formidabele inzet heeft DHS evenals tegen Fluks een krappe maar verdiende zege opgeleverd. Grote man in de geelzwarte formatie was zonder enige twijfel Kees van Schie die tweemaal doeltreffend 'uithaalde. Thuisclub Alblas serdam stelde hier slechts één treffer tegenover, waardoor de situatie voor de ploeg van trainer Harry Bouquet weer heel wat rooskleuriger is geworden. Immers, hekkeslulter Alblas serdam wist dat slechts winst opIDHS enige verlichting zou kunnen brengen, terwijl DHS bij een zege weer wat verder ai- stand zou nemen van die laatste plaats. In .die sfeer speelde eigenlijk de gehele wedstrijd. Daardoor ook bleef-het fraaie combina tievoetbal achterwege, maar besliste tenslotte de pure in zet. Zonder te ontaarden in ruw spel, want scheidsrechter Van Aken leidde^ het-duel uit stekend, omdat zowel DHS als Alblasserdam slechts faire middelen wensten te gebrui ken. DOELPUNT De Schiedamse zege krijgt nog meer reliëf door de snelle ope ningstreffer van '.Alblasser dam: In de 10e' minuut beland de een vrije trap van Lutje- boer-bij Jan.-Boom die doel man Van der Giesen kansloos liet: I—0. Nauwelijks drie mi nuten la'ter was het weer ge- Den Haag Een knap voetbalduel, bijgewoond door een talrijk publiek leverden Spoorwijk en Schiedam, Een duel dat uiteindelijk met 1—-U door Schiedam werd gewonnen. Spoorwijk is de laatste weken aan een opmars bezig en het is dus te begrijpen dat trainer Van Huet wat tegen deze wedstrijd opzag. «Het duel beeft heel wat van mijn zenuwen gevergd en ik was blij dat bet afgelopen was, Spoorwijk heeft bijzonder goed gespeeld en dat we met de overwinning naar huis zijn gekomen is toch wel een pluim op de hoed van onze verdedigers". Dat waren de woorden van een opgeluchte trainer. Schiedam kon volledig aantreden. De gehe3e week was het meespelen van de geblesseerden Lemens en Bos een vraagteken geweest, Masseur Groen heeft beide spelers edhter op tijd klaar gekregen - en zij .speelden of er niets aan de hand was ge- weest. v In de beginfase wogenr de, partijen aardig tegen el kaar op, maar-steeds., duidelijker Week dat de [thuisclub meer in z'n mars had-dan men aanvan- fcehjk -dacht: Scfaiedam moest in de verdediging en deed,dat goed.1 De counters van de Schiedammers meestal vla de twee snelle spitsen Sjaak Lemen en Sjaak van Huet vergden echter aide aandacht van de verdediging der Hagenaars. Uit een van die bliksemsnelle uitvallen plaatste Lemen de bal langs de uitlopende doelman, maar ook net langs de verkeerde kant van de paal. Het had echter voor de verdediging van Spoor wijk een teken moeten zijn. Vijf minuten later mocht Krommenhoek een hoekschop nemen. Het werd een korte corner tussen hem en Ruyl. Deze plaatste de bal voor het doel en daar toomde Sjaak van Huet boven alles uit en met een ferme kop stoot werd de Haagse doelman geklopt. Na de rust werd de druk van Spoorwijk op het doel van Schiedam nog heviger. Aanval op aanval rolde op het heiligdom van Heijdra af, maar goed geas sisteerd door zijn medeverdedigers Van der Ploeg. Van Namen, Bos, IJzerioo e.a. hield, hij zijn doel schoon. Het ging allemaal niet zonder geluk, want de enorme spetter die Borgmeijer losliet had beter verdiend dan door de lat gekeerd te worden. Wat de thuisclub ook deed, het lukte niet om tot de gelijkmaker te komen. Het bleef 0—1 en mede doordat Full Speed verloor sluit Schiedam het jaar 1972 af als koploper in de vierde klasse C. Rotterdam In de thuiswedstrijd van,Ursus tegen Het, Noorden kwam de toen nog prille vierde klasser niet verder dan een 11 gelijkspel. Ursus is in de loop van de competitie volwassener geworden en voelt zich in de KNVB helemaal thuis. Het heeft dat zondag dan ook wel bewezen door Het Noorden op eigen terrein te kloppen. Het was maar een magere (10) overwin ning maar het betekende toch. twee punten en dat de achterstand op IFC één punt blijft. Het werd een pittig dueVstug van beide kanten maar go*d' in de hand gehouden door de scheidsrechter. Hans Cam- pen kreeg reeds na vijf-mi nuten spelen een. dot van een kans. Hij" mocht een vrije trap nemen en. deed dat zoals altijd bijzonder goed. Tot zijn grote spijt zag hij de bal echter door de lat ge keerd. "Het Noorden zat ook niet stil en zo kregen o.a. Jansen en Schotte goede kansen maar het bleek dat aanvoerder doelman Cees Campen .er goed het oog in had en geen doelpunt wilde toestaan. Kort voor rust verscheen Hans Campen alleen voor de Rot terdamsedoelman. Hij om speelde het obstakel maar was daardoor naast het doeJ terecht gekomen Toch waag de hïj het en wat niemand had durven denken gebeur de. De bal draaide keurig in het doel tot grote vreugde van Ursus. UNFAIR In de tweede helft trachtte Het Noorden met alle beschikba re middelen tot de gelijkma ker te komen. .Zo werd in de 25e minuut Nieuwstraten, op rechts, zo duidelijk unfair in, 1 hef strafschopgebied aange vallen, dat een strafschop niet uit kon blijven. De scheidsrechter maakte- toen de enige fout van de wed strijd. Hij wuifde alle protes ten weg en liet doorspelen. De laatste tien minuten werd toch duidelijk dat Ur sus de slijtageslag op condi tie zou gaan winnen. Het had de storm kunnen weerstaan en ging heel duidelijk de la kens weer uitdelen. Doelpun ten bleven echter verder uit. f Het was ook niet meer zo no dig. De spelers hadden de wetenschap dat de 10 voor sprong voldoende was om mee te blijven doen in de race naar het -kampioen schap. Lijk. Een vrije trap even bui- ten het strafschopgebied werd door Kees van Schie a la Piet Keizer in. een doelpunt omge zet: 11. Waarna beide for maties het zochten in pure in zet, maar niet iri staat bleken die winstgevende combinatie op de grasmat te toveren. VRIJESCHOP Ka rust (Henny Sla was vervan- gen door Kees van de Windt) hielden beide ploegen eikaar in evenwicht. Ook Alblasser dam probeerde het via een wissel (Boom voor Verboom)» maar de volle winst kwam tenslotte toch bij de hardwer kende Schiedamse ploeg* Weer door Kees van Schie die nogmaals uit een vrije schop raak knalde. De keihard inge schoten bal werd door Albias- serdam's verdedigingsmuur van richten veranderd, waar door "doelman Smit voor de tweede keer kansloos was. VREUGDE Begrijpelijke vreugde bij DHS na de verdiende zege. Ver diend is ook de komende rust periode, die de formatie van Harry Bouquet overigens goed kan gebruikenwant de geelzwarte geblesseerdenbank raakte langzaam maar zeker overvol. Pas op 7 januari wacht weer de volgende com petitiewedstrijd tegen het eveneens nog in zorgen verke rende Leerdan Sport. Een duel waar DHS met aanzien lijk minder angst tegenop zal zien dan enkele weken gele den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6