si opzettiiij LOFWAARDIGE WEfflNACHTSORATORIUM N.V. Sportfond- senbaden wil één exploitatie voor zwembaden GEVALLEN MET „MEDISCHE INDICATIE" Leger des Heils houdt Kerstnachtdienst Heeft integratie loods- diensten gevolgen voor Schiedam? 2 kranten voor één prïjs v, Flatbewoners kregen lager inkomen door nieuw e w oning t „Kom zing met ons" Nieuwjaars receptie burgemeester Wachten is op nota 'li Verlengde Churchill weg weer open Kerstfeest in De Doele Woensdag 20 december 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 '4 pagina's jij 99ste Jaargang nu, 24597 j| SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Dc huisvesting van Schiedammers „met medi sche indicatie" in leegstaande woningen in de twee toren flats in Groenoord dient onverwijld te worden stopgezet. Diegenen die toch in aanmerking willen komen voor een woning in deze fiats op hun medische indicatie zuilen be hoorlijk moeten worden ingelicht over de financiële con sequenties daarvan. Dit meent de plaatselijke afdeling van de Politieke Partij Itadicalen in een rapport over het gemeentelijk huisvestingsbeleid ten aanzien van deze ca tegorie, dat hierin sterk wordt aangevallen. Na de vragen van de raads- leden J. H. M. Voorwald ie (PCG) is de huisvesting in de torenflats van mensen die op medische indicatie aan eein andere woning moeten wor den geholpen door dit rapport opnieuw in de publiciteit 'ge bracht. De heer Voorwald stelde zijn vragen over het huisvestings beleid in deze naar aanleiding Schiedam In vraagge sprekken met bewoners van de torenfiats in Groen oord die daar met een zo genaamde „medische ïndi catie" terechtkwamen zijn de samenstellers van het PPB-rapnort gestoten.op ènkjjie gévallen vaJTSmde w lijke inkomensverminde ring per maand per bewo ner of geztn. Allerlei regc lingen bleken onvoldoende om het verschil ttisen de huur in de oude woning en de hoge huur van de toren flat Cf 340 per maand) overbruggeni I Iemand met een inkomen van ƒ613 en een huur van ƒ103 hield ƒ510 over om peri" maand te besteden. Via de bijstand ontvangt hij nu 725, maar de nieu we huur Is 364 (hetgaat hier nog om één van de flats aan. de Nieuwe Dam- laan, die eveneens in de vragen van het PFR-raads- lid Voorwald werden ge noemd) zodat het beschik bare inkomen 360 blijft. Er 'is geen rekening gehou den met extra kosten zoals servicekosten en een even tuele verhoogde personele belasting; Eén van de bewoners van hef Van Beethovenplein had een inkomen van 789 en een huur van ƒ118. Met de 100 toegezegde huur subsidie komt hij nu aan 889, maar daar moet een huur van 320 van worden afgetrokken, zodat hij 568 overhoudt als inkomen dat besteedbaar is (eerst; 671). (n het rapport wordt nog over een aantal flatbewo ners gesproken dat even eens hun besteedbare inko men per maand achteruit zag gaan. De raadsleden ontvangen vanavond tij dens de raadsvergadering het rapport van de PPR. Over de ontvangst van dit rapport en de beoordeling ervan zegt samensteller Herman Noordegraaf .We zouden niets üever willen als dat men kor aantonen dat we er volko men naast zitten/' Mede samensteller Hans van der Wilk: „Het gaat hier dui delijk om de laagst betaal den. Voor hen tellen ook nog andere dingen, die op het oog kleine problemen zijn. Ze moeten nu elek trisch koken in plaats van op gas, maar dat is duur der. Daarnaast zitten ze nu veel geïsoleerder in Groen oord en in hun oude woning en voelen velen zich ont heemd, Als er nu maar een goede financiële regeling w-as, dan zouden die blj-ef- feoten nog dragelijk zijn, maar nu hebben we men sen gesproken die wc ge woon moesten kalmeren vóórdat ze in staat waren om over dit probleem te spreken." Inlichtingen over het rapport zijn te verkrijgen op de te lefoonnummers van de sa- 26.85.23 en j menstellers 70.09.G4. van een artikel in de Schie- damsche Courant van woens-. dag 4 oktober 1972, waarin na der op het probleem werd in gegaan en waarin toen naar voren kwam, dat huisvesting in de torenflats voor velen een achteruitgang van het maan delijks besteedbare Inkomen zou kunnen betekenen. Het rapport van de PPR-afde- ling, dat is opgesteld door de heren Herman Noordegraaf en Hans van der Wilk, is aan de leden van de gemeente raad toegezonden en zal wor den geplaatst op de agenda van de raadsvergadering die de raad op 5 februari zal hou den, In het rappott worden de meningen van het raadslid Voorwald over huisvesting met medische indicatie in de leegstaande torenflats nog eens uitgebreid herhaald en met een aantal feiten onder steund. Uit een onderzoek dat de sa menstellers vdn het rapport instelden is volgens hen geble ken dat een aantal bewoners van de torenflats, dat hier op medische Indicatie een woning betrok een daadwerkelijke ietusveovachte ---^-"inkomens- daling moest 'ondervinden. De mogelijkheden om individuele huursubsidie te verkrijgen hadden weinig invloed op die inkom ensvermindering. De FPR-leden menen verder, dat de coördinatie tussen de gemeentelijke -diensten die met de huisvesting te maken hebben niet optimaal is. Er zoui tegenstrijdige informatie aan gegadigden voóV de flats worden verstrekt en er zou onvoldoende informatie over- de financiële consequenties worden gegeven. De antwoorden van het college van b. en w. op de vragen van de heren Voofcwald hebben de samenstellers van het rapport niet bevredigd. Men vraagt zich af of hier werkelijk spra ke is van „vrijwillige huisves ting", e'rvan uitgaande dat er onvoldoende voorlichting zou zijn geweest en dat deze men sen een handicap hebben, waardoor er weinig alterna tieven voor een andere wo ning overblijven. De heren Noordegraaf en Van •dér Wilk willen van de ge meenteraadsleden weten of de gemeente bereid, zal zijn de in de Bijstandswet genoemde normen op een zodanige ma nier te hanteren* dat geen grote achteruitgang in ve'r- houdtog tót het inkomen plaatsvindt en of het college wil onderzoeken of een onder zoek naar de geldelijke gevol gen van aanvullende indivi duele huursubsidie mogelijk is. De resultaten daarvan zou den aan de raad moeten wor den voorgelegd. Tenslotte vragen -de samenstel lers van het rapport of de ge meente bereid is de financiële consequenties te onderzoeken van een verlaging van de huurprijs. DaardooV zou het mogelijkworden een inzicht te krijgen in de vraag wat meer. kost: het leegstaan van de woningen of het bijsprin gen door de gemeente om de stïchtingskosten te drukken. Ook willen ze nog weten of het bekend is dat in de Bijstands wet de mogelijkheid is open gelaten van niet-toepassins van de minimum-bijstands- no'rm.. Schiedam Joh aim Sebastian' Bacfts „W-efhnaditsorata- rium" de naam is niet van de componist bestaat uit zes cantates voor de feestda gen in de kerstkring: drie voor de kerstdagen, een voor Nieuwjaar, een voor de zon dag na- Nieuwjaar en een voor het feest van de verschijning van Christus. Omdat een uit voering van het Weihnachtso- ratorium altijd vóór het. kerst feest wordt gegeven komen de laatste cantates van het werk vrijwel nooit aan bod. Aad van der Hoeven heeft dinsdag met het Toonkunstkoor en het Gewestelijk Orkest van Zuid- Holland deze machtige com positie ook niet integraal uit gevoerd, maar zijn keus zo bepaald dat do laatste canta tes er bij vielen, al werden van de. zesde cantate- alleen het laatste recitatief en- de ko raalfantasie uitgevoerd. De tweede cantate werd niet ge zongen, helaas. De uitvoering in de St. Janskerk is een belangrijke gebeurtenis geworden waarvan men al leen maar kan wensen dat ze utigroeit tot een traditie. Het was èen* lofwaardige vertol king waarbij zelfs in-een gebouw als de Grote Kerk vrijwel nergens temposchom melingen optraden. Bij zo'n weergave valt men er niet over dat er eens een hoge noot in de sopraanpartij van het koor wat minder duidelijk door komt: de machtige koor gedeelten kwamen er bijna Het was de eerste keer dat Aad zonder uitzondering met -veel van der Hoeven een dergelijk alt Darja Borger beschikt over een mooie stem. dia ech ter nog Iets aan draagkracht zou kunnen winnen in een gro te ruimte. Bijzonder mooi zong ze de aria „Bereite dicïi, Zion" (eerste cantate) om maar Iets te noemen, Vlaardingen De koorvereni ging Progeza, het jeugdkoor Jong Progeza en beide Holy- koren verlenen eerste kerst dag medewerking aan de kerstviering in de Grote kerk onder het motto Kom zing met ons. De begeleiding wordt verzorgd door organist Piet George Klootwijk en pianiste Ingrid Hardonk. Het geheel staat onder leiding van de di rigent van de vier koren, Henk de Jong. Aanvang half acht. élan uit- Van sommige kora len. had het tempo Iets rusti ger kunnen 2ijn, b.v. „Seid froh, dieweil" (slot van de derde cantate). Het Geweste lijk Orkest van Zuid-Holland heeft het werk op uitmunten de wijze gesteund. Een spe ciaal woord van lof aan het adres van de trompettist is ze ker op z'n plaats! Cornells Soheli moest binnen vieren twintig uur wegens ziekte worden vervangen door de bas Hans Zomer die zijn par tij voortreffelijk zong, zij het niet altijd notengetrouw: een hoge e werd wëleens verruild voor een lagere. Prima was ook de zang van de tenor Paul Schotsman, o.m. in Ich wiU nur dir zu Ehren leben" een vrii snelle aria, die zoals de meeste onderdelen van het werk oorspronkelijk Is ge dacht voor een wereldlijke cantate. De sopraan Jennie Veeninga was het best op dreef In het midden- en hoge register, de lagere tonen wa ren wat minder duidelijk. De groot werk met orkest diri geerde, en die. eerste maal was raak. Graag zal ik vol gend jaar nog eens het hels oratorium onder zijn leiding horen, W. P. VERHEUL Schiedam Burgemeester en mevrouw H. Roelfsema hou den maandag 1 januari van half vier tot zes uur de gebrul, kelijke nieuwjaarsreceptie ;ri ■de aula van het Stedelijk Mu seum op de Hoogstraat 112. Het burgemeesiersecMpaar stelt er prijs op, tijdens deze gelegenheid vele stadgenoten te mogen begroeten- c5 Schiedam De afdeling Schie dam van het Leger des Keils houdt op 24 december een Kerstnachtdienst in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. De dienst begint om elf uur en wordt geleid door ma joor J- Brinkman. Op het pro gramma staat onder andere «de verkondiging van het evan gelie, muziek, zang en decla matie- Op deze dag heeft bet Leger 's morgens om tien uur een Heiligingssamenkomst in het ■gebouw aan de Lange Haven 27, waar op eerste Kerstdag om half elf 's morgens een kerstwijding begint en om vijf uur 's middags een familie kerstfeest. Op tweede Kerstdag verzorgt het Leger des Heils vanaf half elf kerstzang en muziek in dc ziekenhuizen. Cm twee uur er een kleuterkerstfeest op Je Lange Haven en om vier uur een kerstfeest voor de grotere kinderen van de zondagsscho len. Schiedam De gemeente Schiedam wacht op een nota van dé N.V. Sportfondscnbaden te Amsterdam inzake dc mogelijkhe den van een gezamenlijke exploitatie van de drie zwembaden, die er In de toekomst in Schiedam zullen zijn: het Bad Groen oord, het Sportfondsenbad aan de B.K.-laan en het nieuwe bad in Schïedam-Zuid. De N.V. Sportfondsenbad en zou aan de twee andere baden, die samen zijn verenigd in de Stichting Zwembaden Schie dam, graag het Sportfond* tatie over te dragen aan bij voorbeeld de gemeentelijk» overheid of een stichting en zelf meer een adviesgevend lichaam te worden. senbad zien toegevoegd. Vol- ue burgemeester deelde dit mee gens burgemeester H. Roelf sema is het het streven van de N.V., zich landelijk uit de exploitatie van de baden te gaan terugtrekken, de exploi- PCG-raadslid Rosman vraagt: Schiedam Tndiel. het tot een concentratie van. loodsdien- sten komt, heeft dit dan con sequenties voor de gemeente lijke Toodsdienst van. Schie dam? Deze vraag stelde maandagavond de PCG-er S. •J. Rosman tijdens de hoofd- stuksgowijze behandeling van de gemeentebegroting aan b. en. w. Hij deed dit naar aanleiding van het wetsvoorstel van het SGP-kamerlid Ir. Van. Rossum over de integratie van rijks- en gemeentelijke Ioodsdlen- sten tot één dienst. Hoewel de Schi-edamse havenloodsdlenst niet zo'n grote dienst is, kon de heer Rosman zich toch voorstellen dat het eventueel aanvaarden van het wetsont werp van de heer Van Ros sum consequenties zou kun nen hebben voor het personeel en ook voor de gemeente, -dat laatste dan ook in het finan ciële vlak. Wethouder Collé, die de Haven dienst onder -zijn verantwoor delijkheid heeft, zegde toe dat met de belangenbehartiging van het personeel zoveel mo gelijk rekening zal worden ge houden indien het zover mocht komen, dat de diensten inderdaad zullen worden geïn tegreerd, Ook het Georgani seerd Overleg zal daarbij worden betrokken. Het staat overigens nqg niet vast of het wetsontwerp dat lr. van Rossum heeft Inge diend Inderdaad zal worden aangenomen Tegen het ont werp is al fel verzet gerezen van de gemeente Rotterdam. Proflieer nü van het unieke aanbod 2 kranten ta ontvangen voor d® prtj» varvl één: da Schledamsa Courant met nïeuwi uit uw stad en Omgeving. en heil RottardamKh Nieuwsblad met het'laatst® blnneo- en buitenlandss nieuws. I Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratie, zonder enig* verplichting, f de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de val a pluspunten. 1 Deza bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rottardamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur Rt.I.v.: de SC en RN 14 dagen gratis mr. naam straat woonpt. telefoon tijdens de hoofdstuksgewijze begrotingsbehandeling door de gemeenteraad op vragen; van. het KVP-raadslid me vrouw M. A. C. Taverne-va a Campen, die wilde weten hoe het met het Schiedamse Sportfondsenbad staat. De N.V. Sportfondsenbadea heeft in 1971 eert gesprek ge had met de fractievoorzitters uit de gemeenteraad, waarbij onder andere aan de orde ls gekomen dat het bad In Schie dam zonder subsidie draalde (en draait) en waarbij de mo gelijkheden van een gezamen lijk exploitatieopzet voor de drie baden aan de orde is ge weest. Daarna is er ook nog een gesprek met b. en w. ge weest en de N.V- Sportfond- senbaden zou contact opne men met de andere zwemba den over de gezamenlijke ex ploitatie. „Dat is in maart gebeurd, maar ik vraag me af hoe de zaken, nu liggen",, aldus mevrouw Taverne. „Nu zijn er twee ba* den die dik worden gesubsi dieerd. Legt het Sportfond senbad het loodje?". De burgemeester meende dat afgewacht moet worden waf de inhoud van de nota is. Hij zegde toe, eens bij de N.V. te informeren hoe ver het mei die nota staat. Schiedam De verlengde öturchillweg en de Prinses Beatrixlaan worden vrijdag middag 22 december weer voor het verkeer opengesteld, nu de aanleg van het hoofd riool van Groenoord naar Nieuwland voltooid is. De nieuwe verkeerslichten op. het kruispunt van de Chur- chillweg, de Laan van Bol'Es en de Prinses Beatrixlaan zal echter pas half januari in ge bruik kunnen worden geno men, aangezien -de installatie ■van deze zogenaamde ver- keers-afhankeüjke lichten, waarbij met behulp van drempels over de weg het ver springen van de lichten wordt geregeld, een zeer nauwkeu rig werk is, dat meerdere weken vergt. Omdat gedurende de installatie de bestaande verkeerslichten niet werken, zal de politie tij dens de spitsuren hét verkeer op dit kruispunt regelen. Er wordt een beroep gedaan op de weggebruikers -om tot de la gebruikneming van de nieuwe lichten met extra voorzichtig heid het kruispunt te naderen» Schiedam Het clubhuls De Doele aan het Doeleplein 1. sluit het jaar af met een aan-, tal op de kerst gerichte aktivl- teiten- Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen morgenmiddag vanaf drie uur in het gebouw terecht om kerstboomversieringen te ma ken. Dit als voorbereiding op het kerstfeest, dat zaterdag middag voor de kinderen van vier tot en met twaalf jaar be gin. Voor de tieners ls er vrijdag avond in De Doele vanaf half negen discobar en zaterdag vanaf acht uur een disco»: avond met medewerking van' Martin Green- Het clubhuis is van dinsdag *23 -i tot en met zaterdag 30 decem ber overdag gesloten. '1 3*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1