voor i Alleen in de wordt Geen „kerstbestand voor Martinit Als laatste deelnemer heeft aangetikt zijn er 55.650 meters afgelegd Richtlijnen Piet Romeyn geschorst V) Sportstichting haalt handen met clubs aan Winst stuwt inventus omlioog Oefenwedstrijden SCHIEDAMSCHE COURANT VKIJDAG 22 DECEMBER 1972 Schiedam Met een resultaat van 861 leerlingen voor de: individuele nummers en 134 estafette-ploegen, is de Cen trale Schoolsportcommissie er ook dit jaar weer in ge slaagd een regelrecht zwemevenenrent te organiseren- Een evenement, want elk jaarveeerwordthet bassin yan het Sportfondsenbad een heuse zwemarena, waarin Schiedamse scholieren strijden om een plaats in de fina le, met uitzicht op één van de drie per zwem-onderdecl beschikbare prijzen. Op donderdag 28 december worden de voorronden verzwommen, daags daarna gevolgd door finale: de halve finales en tenslotte de finales. Belangstelling voor de verrichtingen van de concurrentie. At hoopt de Centrale Schoolsportcommissie op een iets minder „opdringerige" belangstelling.... Een drukte van belang", rea geert Gé Eens, doelend op de massale opkomst van de Schiedamse schooljeugd. „Een ongelooflijke herrie ook, maar wel verbazend leuk", luidt Gé; Rens' inspiratiebron, „want",, aldus, de secretaris van de Centrale Schoolsport- commissie, „het is natuurlijk- wel dankbaar werk, al kost het heel wat hoofdbrekens "om alles in de juiste banen te lei den en zo'n organisatie per- fekt te laten verlopen". - Want juist op de -details komt het aan. Zoals het ogenschijnlijk onbelangrijke advies aan de jongste deelnemertjes: schrijf het nummer van de baan waarin je moet zwemmen op je hand. Een kleinigheid slechts, „maar", zegx Gé Rens lachend, „je moet eens kijken hoeveel kinderen ze nuwachtig aan de start ver schijnen, maar prompt verge ten zijn in welke baan en hoe laat ze moeten starten. Dan moeten wij dat maat weer uitzoeken, terwijl we eigenlijk onze handen vol hebben.aan het rustig houden van die gro te groep". ONGETRAIND Hoe groot, bewijst het aantal deelnemers, afkomstig -van 39 scholen. Al die deelnemers zorgen er voor dat in totaal 2226 baantjes worden ge zwom men. Als de laatste, deelnemer heeft aangetikt Tzarhet aantal afgelegde meters 55.650 be dragen. Meer dan 55 .kilome ter ..school-zwemwedstrijden, waarin de ook dit jaar weer op- "het programma staands 'estafette het absolute hoogte punt vormt. Officieel onge trainde schoolploe gen strij den ■dan om de beschikbare titels. „Ongetraind", aldus Gé Rens, „omdat er tijdens de schóól- zwemlessen niet op snelheid- zwemmen mag worden ge traind". SELECTIE Wat in alle stilte op onbewaakte ogenblikken toch wel zal zijn gebeurd, want juist tijdens die estafette-nummers gaat het er traditioneel fel toe. Tenslotte komt juist op dat ondterdeel de naam van de school naar vo- ten en moesten regelrechte Het Sportfondsenbad. Op 28 en 29 december weer de arena van de jaarlijkse school- zwemwedstrijden. selectiewedstrijden uitwijzen welke scholieren hun school de snelste tijd kunnen bezor- gen.: .,v:' NERVEUS Toch richt de aandacht zich hoofdzakelijk op die laatste, ontknopende finaledag. Dan rekent de Schoolsportcommis-: sie op spanning en. naar meestal blijkt, snelle tijden. De vijf snelsten, daar gaat het om, al staat ook zoals bij allé voor dé, schoolj eugd - georgani seerde evenementen, de na druk op: Het meedoen is be langrijker dan het winnen. Maar maak dat die talrijke deelnemertjes. maar eens dui delijk! Na genoeg zonder iflt-; zondering - verschijnen zè ui terst geconcentreerd aan de start. Met slechts één' doel voor ogen: sneller zijn dan die.' ^.anderen. Daarom wórdt het;. na de eerste dag ook een puur nerveuze toestand en een ge drang van', jewelste, rond de publikatieborden met namen Van de finalisten, voor vrijdag 29 december... Schiedam De echte band- balliefhebber kan komende zondag weer eens zijn hart ophalen aan een ouderwet se derby: WiltonDWS2. In de sporthal Margriet heerst dan vanaf 13.30 up* de bij zo'n derby onvermij delijke spanning, maar ook een andere sfeer beheerst nu reeds dit dueL Immers, rond de herenteams van Wilton en DWS waart juist tijdens dc feestdagen het degradatiespook. Twee teams, die de winstpuntjes zo goed kunnen gebruiken. Waar fel voor zal worden gestreden. Getuige het ver loop van de eerste ontmoe ting is een voorspelling een hachelijke zaak- DWS won de eerste wedstrijd met 1412 en lijkt mede door het verdere verloop van de competitie iets meer aan spraak t e kunnen maken op Schiedam Opdat de organisa tie rond de jaarlijkse school- zwemontmoeting toch maar zo gla dj es mógelijk zal verlo pen, hèeft de sdhoolspórfccam- mlssle een aantal richtlijnen opgesteld, waarvan de deelne mers 'nde.t - mogen afwijken. De .deelnemers mogen eerst vijf tien. minuten voor aanvang van. hun' wedstrijdprogramma de zweminrichting betreden en moeten daarbij hun deelne- merskaart' tonen. Tevens moeten zij. gébruik maken van. een door: het personeel van het bad'aan te wijzen kleed ruimte en gebruik maken van de douches. De deelnemers ttnoeterv plaats nemen langs de lange zijde van het bassin.ia. volgorde van de te zwemmen series. Ditdan volgens het op -de deelnemerskaart vermelde se-' rie- .en baannummer. Bij het commando: deelnemers op uw plaatsen, wordt de start- houding aangenomen en pas ,op. het daaropvolgende fluit signaal wordt gestart. Na het - aantikken van de muur aan - de ondiepe zijde van. het bad moeten de deelnemers direkt het - water verlaten- Indien de deelnemers aan-twee onderde len meedoen moet onamddel- lijk weer worden plaatsgeno men aan dé lange zijde van het bassin. In tegensteltog tot de individue le nummers wordt bij de esta fette ook gestart aan dc ondie pe zijde van het-bassin. Dé nummers.! en 3'nemen plaats aan de ondiepe zijde, de num mers 2 en 4 starten aan de die pe zijde van het bad. Schiedam Welverdiende rust. Dit lykt althans de eerste reak- tle na een volledige eerste helft corapetitievoetbal op de Schie damse velden. Wedstrijden waarin de Schiedamse clubs in KNVB en afdeling zich opvallend weerden en 1973 hoge ver wachtingen wekt. Hermes DVS werkte zich nog juist voor de jaarwisseling tussen de kansrijke middenmoters, terwijl een klasse lager dc inspanningen van DHS beloond werden met een wat ruimere afstand van de beide hekke sluiters. Vooral voor DHS betekenen de komende dagen noodzakelijke rust, want het aantal geblesseerden steeg verontrustend. Ook in de vierde klasse, optimis tische geluiden. In4b reikt Excelsior na een wat zwakke periode weer naar een fraaie derde plaats, terwijl in 4c „Schiedam" resoluut de kop greep. Een klassering die nog niet was weggelegd voo'r Ur- sus: dat in4f echter slechts één puntje tekortkomt. De derde plaats van Martihit in 4g kan zondag vetter onder streept worden. De ploeg van trainer Hoogenboom ontmoet het laaggeklasseerde Merwe- steyrt, dat echter juist op eigen terrëin een fikse reputatie op bouwde. WISSELEND In de afdeling een wisselend beeld. Schiedamse Boys en FC Nieuwland.vieren de jaar wisseling als trotse koplopers, terwijl DRZ terecht kan stel len: onze tijd. komt nog wel. Evenmin kansloos is SFC dat enkele achterstallige wedstrij den zal moeten winnen om Schiedam Kunnen de landelijk spelende volleybalteams zich reesd gaan voorbereiden op de duels in 1973, voor de afdelings- teams rest nog een klein programma. Slechts vier teams ko men nog in aktfe: vanavond de dames van Sunlight en heren van Volley, terwijl zaterdagavond de reserves van Juliana zo wel bij de dames dis bij de heren in het strijdperk komen. Vooral de verrichtingen van de beide promotieklassers Volley en Jubana 2 vestigen de aandacht op zich. Volley vanwege een recent ingezette opmars en Juliana omdat bet na de uitschake ling van hoofdaanvaller Jaap Keflzer een trotse eerste plaats heeft moeten prijsgeven. Moment uit de eerst© ontmoeting tussen Wilton en DWS, Ook toen werd het een spannend duèf, nu echter in degradatiesfeer. De dames van Wilton ontvangen het Haagse Westlandia. Aan vang 34.40 uur. Een sterke tussenspnnt bezorgde de Haagse ploeg een verrassende eerste plaats, maar naarmate de competitie vorderde, bleek dat deze hoge klassering met succes verdedigd werd. Min der rooskleurig is de situatie van de Schiedamse dames, die door een aantal nederla gen werden teruggeworpen m de staartgroep. Ook dit duel biedt ogenschijnlijk weinig reële Schiedamse winstkan sen. SCVLL.4 OHèt herenteaafvaa ScyUa onfc- vangt het. thans sterk draaien de Treffers, dat met het Schiedamse DWS 4 lijkt te gaan uitmaken wie tenslotte de titel gaat veroveren. Ook in dit duel lijken de Schiedam se kansen gering én zal ScyUa de grootste moeite hebben de schade tot een eervolle uitslag te kunnen beperken. Niette min bewees Scylla het afgelo pen weekeinde tegen het Goudse Vires dat met pure in zet veel valt te bereiken...... Spanning wordt ook in het duel Actief 2—Scylla verwacht. Beide damesteams werkten zich door goede resultaten in de kopgroep, In de sporthal te - Ommoord zal;: wprden. bewe zen welke van de twee die hoge positie waar kan maken. DWS In de Haagse Hovrtrusthallea ontmoet het eerste dames team van DWS tegenstander AHC. Een duel met revan che-mogelijkheden, want m Schiedam incasseerde DWS een duidelijke 48 nederlaag maar is sindsdien aanzienlijk sterker gaan spelen. Zo sterk zelfs dat koploper Hercules zich in het Schiedamse spel verslikte en met een verras sende nederlaag moest afdrui pen. Echter het verrassingsef- fekt is weg, want juist AHC is gewaarschuwd door deze' on verwachte Schiedamse zege* De heren van DWS ontmoeten in Gouda bet thans sterk te-, genvallende Vires. Ook DWS gaat de laatste weken nogal eens in de fout, maar lijkt 2ich tegen deze tegenstander te kunnen herstellen en ver der verlies te beperken. UVG In de sporthal te Ommoord ont moet het dameeteam van UVG het Rotterdamse Roda, dat een serie nederlagen moet verwerken met een daarbij behorende lage klassering. UVG, ondanks het gelijkspel te-gen ADO nog steeds aan kop van de ranglijst, zal dan ook juist die lage klassering van de tegenstander niet onder schatten. Daarvoor is de voor sprong op de concurrentie nog te gering. GOUDAi De Goudse sport stichting gaat de niet al te- hechte banden met de sport verenigingen wat steviger aanhalen. Althans een poging hiertoe doen in de x-orm van zes. contactbijeenkomsten, waarop de clubbestuurders nader worden, geïnformeerd over de werkmethoden van de stichting en wat beter kennis kunnen maken met de mede werkers van het "„springers- bureau". De eerste bijeen komst is op 8 januari. Vanavond lijkt de opmars van Volley niet in gevaar te ko men. De Vlaardingers ontvan gen om acht uur het ook na tien wedstrijden nog puntloos onderaan bengelende Me- teoor. Juliana krijgt het zater dagavond heel wal moeilijker. In de eerste plaats omdat het team twee nederlagen moest incasseren, in de tweede plaats omdat het laag ge plaatste Zwijndrecht met en kele indrukwekkende overwin ningen verraste. Aanvang 20.15 uur. Stand: CW 11—18, LeKkerkërk 11—16, AMVJ 2 11—16, Juliana 2 10—14, Vol ley 10—12, Fendrecht 1010, WHV II—10, Compri 2 11—10, Zwijndrecht 0—6, Concordia 2 112, Meteoor 10—0. In de tweedeklasse A komt voor de twee Schfedams/Vlaar- dlngse vertegenwoordigers Sunlight en Juliana de hoge positie op de 'ranglijst niet in gevaar. De dames van Sun light ontmoeten vanavond in Helleyoetsluis middenmoter Mevo, terwijl Juliana 2 zater dagavond hekkesluiter Delta Sport ontvangt. Stand: Spivo 2 10—17, Sunlight 8—13, Juliana 2 913, Spirit 7—11, AMVJ 5 8—10, Vovero 910, Sparta/H 1010, Mevo 3—9. MVC 2 10—4,' Volley 2 7—3, Delta Sport 8—2, Inter mezzo 3 92. uitgerekend stadgenoot Schie damse Boys van kop te ver dringen. Minder hoge klasse ringen voor Demos en WF, maar voor beide ploegen geldt dat de resultaten van de laats te periode weer hoop geven op een hogere klassering. NADELIG Bij de zaterdagclubs lijkt al thans in de KNVB voor de Schiedamse vertegenwoordi ging de zaak nadelig beslist* HBSS lange tijd gegadigde voor de eerste plaats werd te- ruggeworpen naar een vijfde plaats op maar liefst tien pun ten van de leider. Zo groot is voor PPSC de achterstand nog niet, maar ook als de for matie van Piet de Wolf de achterstallige wedstrijd in winst omzet blijft het verschil steken op zes punten. VERRASSEND In -de zaterdag-afdeling verraste GSS door zonder pardon de kop te nemen, Dit dan via een zege op medeconcurrent VDL. terwijl de overige concurren- ten verzuimden deze machts greep ongedaan te maken. In 2B klasseert GTB zich op een gedeelde vierde plaats, terwijl in 3A een duidelijk teleurstel lend WK genoegen moet ne men met de voorlaatste plaats. Schiedam Piet Romeyn's SW-rechterverdediger is door de KNVB gestraft met een wedstrijd schorsing en 150 gulden boete. Een straf naar aanleiding van de door scheidsrechter Vermey in de wedstrijd SVV-—Heerenveen uitgedeelde gele kaart. De for mulering luidde: het op ruwe wijze ten val brengen van een tegenstander. Schiedam Het eerste dames* team van de basketbalverenl- ging Juventus maakt zaterdag de verre reis naar het Gro ningse Olympia. Een tegen stander die gezien de stand op de ranglijst weinig problemen lijkt op te leveren. Voor Juventus betekent het ech ter hét--verdedigen van de fraaie koppositie in de eerste divisie. Belangrijk wordt ook het resultaat van de heren van Juventus. In de sporthal Margriet ontmoet Schiedams enige basketbalvereniging het eveneens laag geklasseerde Taveno. Winst stuwt Juventus weer wat uit de bedreigde zone. Standen: Ie divisie (da mes) Juventus 9—16. Landlust 9—14, HOC 7—12, US 8—10, Pfaff Stars 9—10, Frisol 7-12, Enschede 64, Olympia 9—4, Argus 9—4, HA V 4—2, Noord- kop 4—2. 2e divisie (heren) Frisol 10—18, Utrecht 9—IB, Jumpers 914, BOB 8—10» AMVJ 9—10, Midland 10-10, Taveno 96, Argus 64, JU' ventus 84, Forcial 8^-4, USa 10—4, Schiedam Het komendl weekeinde benutten een aaw tal clubs voor het spelen vatf oefenwedstrijden. Oo Thurb* de oefent PPSC f'gen stad genoot Ursus, terwijl GSS o) Harga het Rotterdams! WOH ontvangt. Beide wed' strijden beginnen om twe| uur. Ook SW B oefent en tegen het Delfts e Full Speed Aanvang 14.30 uur, .>:i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4