:il DkMSCHE COURANT Samenwerking ziekenhuizen op komst i Museum vrienden organiseren concerten KRUISING WORDT IN JANUARI BETER BEVEILIGD Van I.Ls.'er tot ingenieur Japanse kunst in stedelijk .-iPBQNGÏ Driemaal fraude bij toepassing Bijstands wet Vlaardingen, Schiedam en Rotterda m vormen dan reaio-Zuid Tijdens Konfrontatie XI: Inspecteur Bijl waarnemend korpschef in Capelle a. d. IJssel Ét 'm Cliïirchillweg/Laan van Bol'Es: Vakantie- programma van De Kreek Forse buit bij inbraken Vuurwerk verspeeld DIEFSTAL Ruilbeurs in Nieuwland Jan van Doorn maakte het waar: Sociale Dienst constateert in 1971: De Pijpers heropenen in Weeshuis p. t Donderdag 28 december 397? ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 PSBstITT 4 pagina's 99ste jaargang no. 24602 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Kotterdam/Schiedam De ziekenhuizen van VJaardingen, Schiedam en Rotterdam gaan samenwer ken. Onderhandelingen hierover zijn gaande. Wat die menwerking precies zal omvatten is nog niet bekend om dat de besprekingen zich nog in ccn zeer vroeg stadium bevinden. Schiedam In hei Stedelijk Museum <JP de Hoogstraat is van 28 januari tot 12 maart de tentoonstelling Konfrontatie XI te zien. Hieraan verlenen twee buitenlandse kunste naars hun medewerking, evenals Suzuki-Graphics, een galerie voor hedendaagse kunst in New York. Deze gale rie stelt het Stedelijk in de ge- legenheid, 37 grafiekbladen van Japanse kunstenaars als Kimura, Higa en Yoshiharu te exposeren. De werken geven jügn.beeld van de recente,.ont wikkelingen in de Japanse prentkunst. Dolf van Leggelo, in 1910 gebo ren in Batavia en nu -woonach tig in Brussel, exposeert tij dens de Konfrontatie-tento on stelling tekeningen, schilderii- en en aquarellen, die zich ken. merken door hun figuratieve opzet en de eenvoudige wijze van weergeven. Vooral in zijn inktschilderingen en aquarel len laat hij soms met een en kele contour de wijsheid van zijn tot onderwerp gekozen landschappen zien. Zuid- Fpankrijk en Italië zijn voor Van Leggelo de belangrijkste bronnen van inspiratie. Voor de 45-jarige Engelsman Tom Mosley zijn geometri sche figuren het uitgangspunt voor zijn werk. Van Mosley zijn vanaf 28 januari in het "Stedelijk composities te be wonderen, die zijn opgebouwd uit vierkanten van gelijke af metingen, waarin gedeeltes van geometrische figuren als 'cirkels, vierkanten en drie hoeken gemakkelijk te her kennen zijn. Door verschui- -vjngen ontstaat een uit zijn (evenwicht getrokken beeld, waaraan niettemin een the matische opzet ten grondslag Jigt. •YOUSEF KARSH Op 10 februari start in het Ste delijk Museum een Neder landse toernee van een ten toonstelling van de in 1908 "geboren Armeense fotograaf "Yousef Karsh, die vele groten •der aarde, waaronder politici, filmsterren en kunstenaars, •geportretteerd heeft. Deze expositie ,,Men who made your world", die gehouden Wordt onder auspiciën van de Peter Stuyvesant Foundation, blyft tot 11 maart in het mu seum. 1 t De activiteiten in het Stedelijk worden na de Confrontatie van 24 maart tot 23 april ver volgd met de Salon van de Maassteden 1973. Deze mani festatie, die sinds 1963 om de hvee jaar wordt gehouden, zal si tegenstelling tot de vorige Salon weer gejureerd worden. Aan deze tentoonstelling ne men kunstenaars, die woon achtig zjjn in en om het Rijn mondgebied deel. Mededelin gen over de organisatie doet het museum eind januari. ,,Een samenwerking tussen Vlaardingen, Schiedam Rotterdam ligt volledig voor de hand omdat de bevolkin sociaal en economisch op dit gebied is georiënteerd", aldus de directeur-geneesheer van het Holyziekenhuis, dr. J- H, Trommel. „De samenwerking is eigenlijk een bevestiging van de situa tie die nu ook al min of meer officieel bestaat. Mensen die een zeer speciale behandelin; moeten hebben, gaan nu ook al naar Rotterdam". „De besprekingen zijn nog prematuur. Ook omdat de si tuatie in Rotterdam zelf no; vrij onduidelijk is. Daar is no< maar net een begin gemaakt met de samenwerking van de ziekenhuizen'- De wet zieken'nuisvoorzieningen eist, nu gedeeltelijk en straks helemaal, een regionale inde ling van de ziekenhuizen. In elke provincie worden regio's ingedeeld, Vlaardingen, Schie dam en Rotterdam zuilen bij de regio zuid worden inge past. „We kunnen kiezen tus sen de regio Den Haag en Lei den of de regio Rotterdam", zegt de heer Trommel. Al moet de nieuwe wet via de provinciale raad voor de volksgezondheid nog worden goedgekeurd door GS en daar na door de minister, Vlaardin gen, Schiedam en Rotterdam 'willen' toch,? alvast'hun-stand. punt bekend maken. Schiedam Muziekliefhebbers kunnen in de komende maanden volop aan hun trekken komen in het Stedelijk Museum, waar onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum verschillende coneerten worden gegeven. "-V Addie de Jong bijt op 20 januari de spits af met een zaterdag- midd a gorgel con cert in de aula van het museum. George Stam bespeelt zaterdag 17 fe bruari het Hess-orgel in de museumaula. Beide concerten duren van drie tot vier uur 's middags. - 4, - '"TL 3&JW-* "5 V- r-- v'" W - De verkeerslichten aan da kruising Laan van Bol'Es Churchillweg/Beatrixlaan wor den half januari „verkeers- afhankefijk". Schiedam De kruising Churchilhveg/BeatrixlaanyLaan van! Bol'Es is weer volledig in gebruik gesteld voor het verkeer. Automobilisten kannen weer gebruik maken van de verlengde Churchiihveg in de richting Zwaluwlaan en ook de verkeers lichten zijn weer in gebruik g'esteld. Deze worden 's ochtends om half zeven ingeschakeld en zijn vanaf negen uur 's avonds als knipperlichtinstallatie in werking. Schiedam Inspecteur P. Bijl van de Schiedamse gemeente- politie is per 1 januari 1973 be noemd tot insoecteur van poli tie, tevens waarnemend korps chef van de gemeentepolitie van Capelle aan den IJssel. Hij zal worden opgevolgd door de heer P. J. van den Hengel uit Rotterdam, die per 1 ja nuari tot inspecteur van poli tie te Schiedam is benoemd. De hoofdagent P. Toorensma is eervol ontslagen in verband met zijn benoeming tot briga dier van de gemeentepolitie in Spijk enisse. Schiedam Het centrum De Kreek aan de Lange Haven heeft voor de week van 2 tot en met 5 januari een vakan tieprogramma voor de jeugd opgesteld. Het programma ziet er als volgt uit: dinsdag een sportmiddag, woensdag een handenarbeidmiddag, donderdag een filmmiddag en vrijdag een feestmiddag. De activiteiten vinden telkens plaats van 2 tot 4 uur. De te vertonen film is „De manne tjes van Mars". In januari zal de installatie „vecke er s afhankelijk" woe den gemaakt wat er op neer komt dat het verkeersaanbod op de wegen die naar de krui sing leiden het werken van de verkeerslichten zal bepalen. Daarvoor worden „drempels" in het wegdek gelegd. Een daaronder liggende draad reageert elektronisch op het metaal van de auto en geeft een sein door naar de installa. tie. De politie verwacht, dat de nieuwe installatie om streeks half januari in ge bruik zal kunnen worden ge- Schiedam Bij een inbraak die in de nacht van maandag op dinsdag in een pand' aan de Willem Pastoorstraat werd gepleegd, dat door de heer J. S. wordt bewoond, is 4000 buitgemaakt. Men heeft met een koevoet de voordeur ver nield en het hele pand door zocht. Uit een metalen geld kistje, dat werd opengewrikt, werd tenslotte de 4000 mee genomen. Ook bij een inbraak die maan dag bij de heer H. de L. aan de Smetanalaan werd ge pleegd bleek de buit niet te gen. te vallen: hier werd 1000 en een gouden tientje gesto len. Men kwam de eengezins woning binnen door het in drukken van een ruitje aan de achterzijde. De hele woning werd grondig doorzocht. Vlaardingen/Hoek van Holland De Vlaardingse politie heeft in totaal al 181 stukken vuurwerk in beslag genomen. Een groot deel daarvan is af komstig van jongelui die tij dens het kerstweekeinde het vuurwerk al „uitprobeerden". Een onbekende heeft de politie bovendien een doos vuurwerk overhandigd. In Hoek. van Holland werd een winkelier gesnapt. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt omdat hij 2onder de vereiste vergun ning vuurwerk in zijn bezit had. Vuurwerk kregen twee Hoekse jongelui van 24 en 15 jaar van de politie te horen. Maandag waren zij bezig met het omhak ken van bomen aan de Nieuw- landsedijk. Elk van de jon gens had een bijl en een priem, waarmee de struiken, en jonge bomen werden gekapt- Het gereedschap is in beslag genomen en voor de schade wordt een rekening ge presenteerd. De concertserie B, die de Vrien denvereniging heeft samenge steld, begint op 26 januari met een concert van het blaas- kwintet ,Aulos-Amsterdam", dat werken van Danzi, Hinde- mith en Reicher zal uitvoeren. Op 9 maart brengen de violis te Els Krieg, de pianiste Mar- ja Bon en de klarinettist Her man Braune in de aula van het museum werken ten geho re van Vanhal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bartok. De serie wordt op 27 april voortgezet met 'n concert door Nine Sligter, dwarsfluit, Ger- rit Oldeman, altviool en Eliza beth van Malde, piano. Het vocaal ensemble Cambiata onder leiding van Hein Prins sluit de serie af met de uitvoe ring van werken van onder andere Schütz en Monteverdi. Medewerking aan dit concert verlenen een dansgroep en een aantal musici, die het bal let Tirsi e Clor van Montever di mede vorm zullen geven. Kaarten voor deze concertserie zijn bij het museum verkrijg baar. Ook kunnen ze per giro besteld worden met de ver melding Concertserie B. De prijzen zijn 5 voor jeugdle den en houders van een cultu reel jeugdpaspoort, 12 voor de leden van de Vrienden en 15 voor introducé's. Ook zui len de kaarten los verkrijg baar zijn .tegen. J 1,50 voor jeugdleden', 4 voor leden van de Vrienden en 5 voor intro ducé's. Leerlingen van het Rotterdams Conservatorium geven elke eerste zondagmiddag van de maand een concert in de aula van het museum. Vanaf half vier wordt in de aula thee ge schonken, waarna het concert om vier uur begint en duurt tot ongeveer kwart voor vijf. Op 4 februari voert de pianist Gert Schuil de Schilderijen tentoonstelling van Moes- sorgsky uit. Vlaardingen De politie heeft in het afgelopen weekeinde de 19-jarige lasser W, J. v. W. uit Vlaardingen aangehouden. Hij had samen met de 18-jarige timmerman J. H. v. d. K. die later eveneens werd aange houden, twee Ieren jassen ge stolen uit een winkel aan de Hoogstraat. De ruit van de winkel was met een steen in gegooid. Beiden zijn opgeslo ten in het bureau van Politie. Lhiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt woensdag 3 januari een ruilbeurs in. het "wijkcentrum Nieuwland aan het WibautpIein.De beurs be- gint om zes uur. Ir. J. van Doorn. Schiedam De 26-jarige Schiedammer Jan van Doorn is deze maand als in genieur afgestudeerd aan de Technische Hogeschool in Delft. Sinds 19 decem ber mag hij zich werktuig bouwkundig ingenieur noe men. Op zichzelf zou dit niet zo opvallend zijn, als de heer Van Doorn zijn stu die niet op de lagere tech nische school was gestart. Bovendien was hij, zoals hijzelf zegt, „beslist geen uitblinker," ook niet op de l.t-s. Een test wees uit, dat de kers verse ingenieur het best ge schikt zou zijn geweest als meubelmakerIn de loop van de ging hij echter steeds betcie resultaten boeken, met als ge -.üg het doorlopen van de uitgebreid technische school, hetgeen met succes werd afgerond. Het volgende stapje op de lad der was de h.t.s., wat voï- géns de heer Van Doom wel goed ging, ook al kostte het wel eens moeite. „Zo kom je nog eens in Delft terecht," grapten familieleden toen en tenslotte bleek die voorspel ling uit te komen- Hoewel de heer Van Doorn tij dens zijn studie weinig tegen slag heeft gekend, is zijn weg toch niet altijd even gemakke lijk geweest. Vooral toen hij hogerop kwam moest hij vaak tot de conclusie komen, dat zijn klasgenoten die van ulo of hbs kwamen een veel betere ondergrond hadden, vooral op het gebied van de talen. En gels ging noe, maar Duits was voor hem op de u.t.s. volko men nieuw. De achterstand werd echter redelijk snel in gehaald. Echt b'okken is er voor Van Doorn nooit bijeeweesf. £?jn vrouw T'neke zegt erover: „Zo'ric ?k Jan ken. en dat is ai jwrn jaar, heb ik hem no' "°n achter elkaar op zHn leerkamer zien zitten- Het ""g hem ahemoa' vrij gem: '*kel:jk af. Zelfs op de Techmsche Hogeschool heeft hij zich altijd zonder ai te gro. te problemen weten te hand haven." De heer Van Doom is met zijn behaalde resultaat ook daar om tevreden omdat het naar zijn mening bewijst dat een school als de 1-t.s. geen toe komstmogelijkheden zou bie den, zoals hij vaak heeft ho ren beweren. „De l.t.s. krijgt vaak het stempel opgedrukt dat deze school een soort ai- valinstituut is voor jongens die toch nergens anders voor deugen. Terwijl je met een J-t.s-dipIoma toch een goede positie in de maatschappij kan veroveren." Ook een dosis geluk vrijstel ling van dienstplicht wegens bronderdlenst en een studie beurs van het rijk heeft er toe b:jeedragen dat Jan van Doom „ir" voor zijn naam mag zetten. Hij brengt zijn kennis in praktijk bij het Ha venbedrijf Vlaardingen Oost aan de Vutcaanhaven, waar hij zich bezig houdt met de bedrijfsorganisatie. In. die sector wil h'j zich in de toe komst verder specialiseren. Wel is het zijn bedoeling in J, het Rijnmondgebied te blijven wonen. Hij is blij dat hij bij HVO aan het werk kan blijven want volgens eigen zeggen is het vandaag voor ingenieurs niet eenvoudig om aan de slag te komen. Voor hij HVO be gon, deed Van Doorn al veel ervaringen op bij andere be drijven waar hij stage liep. „Ik heb geleerd me met mensen van de meest verschillende rangen en standen te onder houden. Het is voor mij vaak gemakkelijker dan voor mijn collega's, omdat ik weet wat het is om achter een draai bank te staan om te lassen. Ik heb dus een zekere ervaring in de praktijk, wat andere col lega's moeten missen." Bo. vend'en krijg je veel gemak kelijker contact met de man- a^hter-de-draaibank," meent de heer Van Doorn. Ir. Van Doom en zijn vrouw wachten inmiddels op hun in aanbouw zijnd huis in Schie dam. Mede uit oogpunt van werkloosheidsproblemen heb ben ze zich voorgenomen in Rijnmond te blijven- Schiedam De Gemeentelijke Sociale dienst heeft in 1971 drie gevallen van fraude ge- constateerd bij het gebruiken van de Algemene Bijstands wet. Volgens het jaarverslag van de dienst over 1971 is in één van die gevallen aangifte gedaan van de politie. Overi gens is gebleken dat een goe de vertrouwensrelatie met de sociaal ambtenaar van gro'ot belang is voor het inzicht van de cliënt op de bijstandsverle ning. Het is- overigens -niet-'reëeh-t®^ veronderstellen, aldus het jaarverslag, dat eventuele strafbepalingen een ongunstige Invloed zouden hebben op die genen, die van de Algemene Bijstandswet zouden willen gebruik maken maar daar door drempelvrees van wor den weerhouden. In het jaarverslag wordt inge gaan op de vele discussies uit de laatste tijd over het al dan niet misbruiken van de Bij standswet en over het voorko men daarvan door het opne men van strafbepalingen. In 1Ö71 is tenslotte in 32 gevallen na overleg met de cliënt over gegaan tot vermindering dan. wel beëindiging van de bij standsverlening. Het ging hier om situaties van arbeidsaan- vaarding en samenwoning. Een en ander heeft geleid tot een besparing van f 112.000. CHIN IND RESTAURANT It. met afzonderlijke *3' J" gelegenheid voor j"j «X,- afhalen van diners Wj- Volop parkerruimte /gj Volop parkerruimte aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 75 NIEUWLANDPLEIN 19 Vlaardingen De Pijpers, Christelijk tamboer-, trompet ter- en jachthoornkorps in Vlaardingen, vieren medio ja nuari de heropening van het Weeshuis, dat het afgelopen half jaar een grondige op knapbeurt heeft gekregen. Het gebouw dat in november vorig jaar door een brand flinke schade opliep, heeft er van de Pijpers een bar bijgekregen. Er is een klein toneeltje neer? gezet en de grote zaal heeft een nieuwe vloerbedekking en nieuwe stoelen. Vantevoren had de gemeente al gezorgd voor een nieuw pla fond en het schilderwerk. Vele vrije zaterdagen hebben de Pijpers aan het Weeshuis op geofferd om het gebouw een piekfijn aanzien te geven. Wanneer de heropening van het Weeshuls wordt gevierd ls nog niet bekend- Wel is zeker dat het een. gezellige feestavond wordt. Voor de kinderen wordt een oppas gezocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1