SCHIEDAM! JE COURANT Secretarie in Groenoord korter open GEMEENTE HIELP DE OOIEVAARS WEL VOLDOENDE Terugkijken op 1972 Toon Hermans voorlopig niet naar Schiedam PSEIIK).AMBTENAAR LICHT BEJAARDE OP VOOR ƒ125 w^MÊëM Autoradio en kleding gestolen Inbraken in Spijkenisse 2 kranten voor één prijs Wegens dalend bezoek van publiek; Kleuters gewond bij plotseling oversteken Geen voor rang: brom- fietser krijgt beenbreuk Geldkistje met ƒ200 gestolen nit bandenhandel j aarverga tiering Oud-strijders IP B. en W. in antwoord op vragen Voorwald: Nieuwjaars receptie in Museumauia Beloofde nieuwe woning ging niet door Nieuw] aars- Green's bijeenkomst Society PPSC oefent tegen Excelsior '20 Toneel Passage Theater te klein: Vrijdag 29 december 1972 ONAFHANKELIJK OAGBLAD" Broersvest 3- telefoon administratie 268091- redactie 262556 - tlachtendienst 376792 t pagina's 99ste jaargang no. 24603 SCHIEDAM EN KETHEL In Van Marumslr. Schiedam In de Van Ma- rumstraat zijn woensdag twee spetende kinderen die plotseling de straat overstaken aangereden en daarbij tamelijk ern stig gewond geraakt. Om streeks half twee woens dagmiddag werd de 2-ja rige Maurice Boon op de kruising Van Marum- straat/Van 's-Gravesan- destraat aangereden door een vrachtauto die werd bestuurd door de 25-jarï- ge J. van L. Het tongetje is met twee gebroken be nen opgenomen in de No- letstichting. '"Nauwelijks twee uur later kwam de driejarige Syl via Wagtendonk bij het plotseling oversteken van" de straat onder een vrachtauto die werd be stuurd door de 21-jarige G. van der V. 55ÏJ is met een zware hersenschud ding in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. Schiedam Op de kruising Dr. weg in Kethel is woensdag een aanrijding ontstaan toen de 16-jarige bromfietser M. T. Uit Schiedam geen voorrang gaf aan de Maaslandse auto mobilist C. J. van L. De bromfietser is met een ge compliceerde beenbreuk in het Gemeente-ziekenhuis op genomen. Schedam Bij een inbraak in een bandenhandel aan de Nieuwpoortweg in de nacht van dinsdag op -woensdag is een geldkistje met een inhoud Van 200 gestolen. Men. kwam het pand binnen door het ver wijderen van een ventilatie- tooster. Schiedam De afdeling Sehie- dam van de Nederlandse Bond van Oud-strijders en dragers van het Mobilisatie- kruis houdt dinsdag 2 januari de algemene jaarvergadering in centrum De Reling aan de Overschiesestraat 42. Aan vang 8 uur. Op de agenda staat behalve jaarverslagen van penningmeester en secre taris de verkiezing van een nieuw bestuur. De bestuursle den W. Kunst en K. J. van HartSngsveldt zijn aftredend waar herkiesbaar. Schiedam Het openstellen van een hulpsecretarie in de wijk Groenoord heeft niet aan de verwachtingen vol daan. Vanaf 1 januari zal het loket nog maar anderhalf uur open zijn voor het publiek. B* en w. hebben deze maatregel genomen omdat gebleken is dat het bezoek aan de hulpsecretarie in de laatste maanden steeds ver der is teruggelopen. Ze hebben vastgesteld, dat er in het noorden van de stad niet veel behoefte aan de hulpsecre- tarie, ondanks de betrekkelijk grote afstand tussen de wijk en de afdeling bevolking c.a. aan de Overschiese straat. De secretarie in Groenoord ïs ondergebracht in het post kantoor van de PTT aan het Jacques Urlusplein. Eén loket is daar in ge bruik genomen op 1 me! 1972 voor het afhandelen van een aantal zaken be treffende de bevolkingsad ministratie. Hiermee wilde het gemeentebestuur tege moet komen aan de bezwa ren van de bewoners van Schiedam-Noord en van die van Groenoord in het bij zonder, de lange rest te ma* ken naar het bureau Bevol king aan de Overschiese straat. B. en w. hebben besloten het hulpbureau wel te handhaven, maar de openingstijden ervan aanzienlijk -te-,-bekorten. - Met ingang van 1 januari 1973 is het loket van half negen tot tien uur 'soehtens geopend. Als in de zomermaanden mocht blijken dat een langere openingstijd nodig is, zal dat mogelijk zijn. In mei, juni en juli was er een bezoek van gemiddeld 30 per sonen per dag, maar daarna daalde het aantal bezoekers tot gemiddeld 8 per dag. Dit aantal vinden b. en w., te wei nig om een ambtenaar volle dig met een taak in Groen oord te belasten. Bij het hulpbureau in Groenoord kunnen de bewoners van het noorden van de stad terecht voor het aanvragen van pas poorten en toeristenkaarten, aangifte van verhuizing bin nen de gemeente en het inle veren van verhuiskaarten, verstrekken van visakten, aanvragen van het rijbewijs, inentingspapieren, uitbetalen van kostwinners-vergoedingen en verwanten van dienstplich tige militairen enzovoorts. Voor aangiften van geboorte, huwelijk en overlijden dient men zich te vervoegen aan de Overschiesestraat. Schiedam mening, dat ze voldoende" in het geweer zijn geko men om de Invalidensport- vereniging De Ooievaars aan een onderkomen te hel pen. Aan deze vereniging is een aantal leegstaande schoollokalen aangeboden, waarmee de secretaris van De Ooievaars akkoord is gegaan. Zij antwoorden dit op schriftelij ke vragen van het raadslid J* H. M. Voorwald (PvdA/PPR) over het beschikbaarstellen van lokalen van de school aan de Fa'hremheitsstraat 2 aan De Ooievaars, De heer Voorwald wilde weten, of het mogelijk was deze school of een gedeel te daarvan aan de Invaliden- sportvereniging heschikba ar kon worden gesteld en zo nee, wat daarvan dan de oorzaken waren. Schiedam —Burgemeester en mevrouw H. Roelfsema hou den op Nieuwjaarsdag van 15.30 tot 18 uur de traditionele nieuwjaarsreceptie in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Iedere Schie dammer is welkom op deze receptie teneinde het burge meestersechtpaar en andere stadgenoten geluk te wensen met de jaarwisseling. Verder wilde het raadslid weten of de beantwoording van een op 18 september geschreven brief van de vereniging op 9 december althans voorlopig beantwoord had moeten zijn en of b en w bereid zijn per omgaande contact met de ver eniging op te nemen. B en w zien de noodzaak van dat laatste niet in, omdat al overeenstemming met de ver eniging is bereikt. Op 'het mo ment van binnenkomst van de brief van De Ooievaars was er al een verzoek van drie an dere verenigingen om de loka len in de school te huren. Door het afvallen van één van de gegadigden en de herzie ning van een aanvrage door een andere kon pas op 28 no vember het besluit worden ge nomen, dat aan de vereniging gaarne de keus wordt gelaten, hoewel deze reeds gebruik B De stakingen op de werven Gusto, Nieuwe Waterweg en Wilton Fijenoord in januari en febïaari waren fén van de belangrijkste gebeurtenissen uit het jaar, dat bijna achter ons ligt. Op bovenstaande foto stakers bij de hoofdpoort van de werf Gusto. Op pagina 2 kijken we nog even om naar een oud geworden jaar, dat over enkele dagen alweer „op" is. Aan de hand van foto's en wat tekst brengen we stukjes 1972 nog even bij u terug. Schiedam De automobilist P,S. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn autora dio en enkele kledingstukken uft zijn vrachtauto die gepar keerd stond op de parkeer plaats aan de Horvathweg na bij het station. Hierbij werd het tochtraampje van de vrachtauto geforceerd. De schade bedraagt omstreeks ƒ200. J. H. M. Voorwald: Brief te laat beantwoord door o, en w. maakt van de Sporthal Mar griet en van het dienstencen trum van bejaarden. Bovendien, is aan de vereniging meegedeeld half oktober dat niet het gehele gebouw ter be schikking kan worden gesteld. De secretaris van de vereni ging. de heer Flrijn, deelde toen mee aan twee lokalen voldoende te hebben. Schiedam De bejaarde Schiedammer J, van der Steen van de Lange Achterweg is vorige week het slachtoffer geworden van een opichter, die zich voor ambtenaar van de dienst Volks huisvesting uitgaf en de man onder de belofte hem een. nieuwe woning te bezorgen 125 heeft ontfutseld. Op straat werd de bejaarde man aangesproken door iemand, die een praatje met hem wilde maken en zei dat hij ambtenaar van Volkshuisvesting was. De heer Van der Steen, diegrag een andere woning wil hebben, ve telde hem dit en de ambtenaar beloofde, dit even in orde te zuilen maken met de wetouder voor volkshuisvesting. Later zou hij bij hem terugkomen e>m de sleutel te brengen. De „ambtenaar" staafde zijn beweringen door met mapieren te zwaaien met het opschrift „Bureau Volkshuisvesting". De heer Van der Steen zou een woning krijgen in de bejaardenflat „Emma" in Nieirwiand, maar maest dan wel aan voorlopige huur en kosten 125 betalen. Dat deed hij, zeer dankbaar gestemd. De ambtelijke weldoener vertrok onder de toezegging, de volgende dag samen met de wethouder terug te komen. Twee sleutels werden hem vast overhandigd. Het bleken later gewone kastsleutels te zijn. De „ambtenaar" moet nog terugkomen Schiedam Greek's Society houdt op Nieuwjaarsdag een bijeenkomst voor leden en be langstellenden waarop men elkaar een gelukkig 1973 kan wensen. De bijeenkomst be gint om 4 uur en duurt tot middernacht. Ook het muzika le gedeelte zal niet ontbreken. Medewerking verlenen onder andere Martin Green's disko- teek en de Amstelveense groep Angel. Deze groep bestaat uit Hans van MastrigL zang, Willem Smid, sologitaar, Frank Tul- fer, basgitaar. Joop Vegter, orgel en HÜco Zijlstra, drums. Verder treedt op Bert Nühn uit Delft die rock and roll- nummers zal brengen. Angel legt zich toe op progressieve popmuziek en heeft optredens verzorgd in centra als Paradi- so, Ruimte, AMVJ en. Eksit. Schiedam Oefende PPSC vo- ..tegen ..^stadgenoot Xfrsus, zaterdag wordt op sportpark Thurleüe wederom een oefen-derby gespeeld: 2 uur, terrein PPSC* Spijkenlsse De afgelopen da gen zijn inbrekers aan het werk geweest in twee scholen en een benzinestation ïn Spij kenlsse. Via ingeslagen ramen A binnengedrongen in de Ouus- telijke Technische School Oude Maas en de Blaise Pas- calschool. ïn de technische school richtte men schade aan door hef openbreken van kasten en deuren. Er werd een geldkist* je met onbekende inhoud mee* genomen. Uit de Blaise Pascalschool ging men er vandoor met het geld van de koffie-automaat. Ook het benzinestation van. Che vron aan de Hartelweg kreeg bezoek van ongewenste gas ten. Nadat de ruiten van het station met papier waren af geplakt drukte men het glas werk in om vervolgens toe te slaan. De buit was niet ge ring. Meegenomen werden zea accu's, een looplamp, een schroevedraaierset en vieren veertig blikken olie. De Waar de van het gestolene wordt ge schat op ongeveer zevenhon derd gulden. Profiteer nu var» het ynleKa eanbod 2 kranten ta Ontvangen voor de pdja varvi één: de ScHiedamse Courant met nieuws uil uw stad en omgeving, en het! Rotterdamsch Nieuwsblad mei het 'lafttste binnen- en buitenlandse nieuws, I Gaaf ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enige verp!ichUng,| da SC en RN te bezorgen en ontdek zei) de vela pluspunten. wtté%Ê0 0020 öon ,n 0380 6nv#,°P* ïortdcr posizegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur de SC en RN 14 daien gratis naan naam straat woonpl. terefoon Schiedam Het zit er niet in, dat Toon Hermans met zijn show in 1973 in het Passage Theater zal optre den. Hoewel hierover on derhandelingen zijn ge voerd tussen de direktie van het theater en Her mans' manager Dick Bin nendijk, is een. optreden van Hermans in Schiedam voorlopig uitgesloten we gens technische oorzaken. De show die Hermans op het ogenblik vertoont heeft een groot iiheateroppervlak nodig en het Passage Theater kan met de beste wil van de we- reld niet aan die eisen vol doen. Er is gewoon geen ruimte voor, .Behalve een ronde horizon die Hermans gebruikt van vele meters is er een concertvleu gel die veel plaats opeist en is er een hand van een man of acht die op een wagen van ze ven eneenhalve meter moet binnenkomen. Daar Is ons to neel echt te klein voor" zegt exploitant H. Berg van het Passage Theater een beetje spijtig. De hoop dat Hermans toch naar Schiedam komt heeft hij echter niet laten va ren. „Hermans beraadt zich met Binnendijk op het Ogen blik over het aanpassen van zijn £how aan kleinere thea ters-"? In 1973 staan voor bet Passage Theater weer vijf toneelvoor stellingen. op het programma. Dit als variatie op de gebrui kelijke filmvoorstellingen* De heer Berg meent dat het be zoek aan de toneelvoorstellin gen met uitzondering van die voorstelling waarin „Op hoop van zegen" werd vertoond nogal is tegengevallen. ,Als je ziet dat bij de voorstel ling van Virginia Wolf laatst maar 180 mensen in het thea ter waren, Is zo'n bezoekers aantal eigenlijk wel misera bel," vindt de heer Berg, „Je vraagt je dan wel af of er in een stad ais Schiedam met 80.000 inwoners nou geen. 450 gezinnen zijn. die daar naar toe willen. De voorstelling van „Op hoop van zegen" was uit* verkocht, maar dan. nog wel met pijn. Op zo'n manier moet er natuurlijk wel een sloot geld bij de exploitatie van. het .eater." De exploitant heeft tot zijit vreugde wel kunnen constatei ren dat ook in 1973 meer plaatt ■selifke verenigingen van hel theater gebruik zullen mafcen. „Dat neemt steeds meer ta4 en het gelukkige is dat toii van het theater gebruik heeft gemaakt ook in. 1973 weer te< rug komt."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1