AANBESTEDING BRANDWEER KAZERNE NOG DEZE MAAND Post voortaan eens per dag Vreugdevuren voor '73 SCHIEDAMSCHE COURANT Bouw winkelpanden Hoogstraat gaat door Vuurwerk oorzaak van veel schade Aanleg metro door binnenstad blijkt netelig probleem jsnm«^aB Gemeente maakt haast met bouw eerste fase Jeugd-Rijn- mondband moet naar de kapper In Schiedam: Tijdens jaanvisseling: 2 kranten voor één prijs Collectanten, gevraagd Band Galaxis beroofd van instrumenten Onzekerheid over metro door binnenstad GERUCHTEN ONTKEND iU wagën- wordt Ëmma- Islafoon Schiedam De voorbereidingen voor de bouw van de nienwe brandweerkazerne zijn in volle gang. Nog deze maand zal de aanbesteding van- het nieuwe gebouw plaatsvinden» waarvoor een aantal aannemers belangstel- eerste steen voorhet nieuwe gebouw worden gelegd. Nu ook de goedkeuring van Ge deputeerde Staten tot de bouw van de nieuwe kazerne is ver kregen, wil de gemeente haast maken met de nieuw bouw. Dc oude kazerne aan de Singel komt steeds meer in de knel te zitten door het vlak daarnaast opgetrokken nieu we stadskantoor, dat deze maand In gebruik wordt geno men. Brandweerkazerne en stadskan toor zitten elkaar in de weg. Oeiengelegenheid voor de brandweer lieden in de onmid dellijke omgeving van de ka zerne zijn al lang niet meer mogelijk. Het wordt verder steeds moeilijker om de voer tuigen van de brandweer op korte afstand van het kazer negebouw te parkeren. Lang haar past niet bij uniform: dwetSchledam De leden van de Jeugdrijnmond- band moeten voor maart of april naar de kapper. De reden daarvoor: de le den van de band moeten kort zijn geknipt omdat dat beter bij het uniform past, In de laatste uitga ve van het verenigings blad van de band merkt de tamboer-maitre van de Rijnmondbar.d op. dat de jongens meer op een beatband dan op een mu ziekkorps zijn gaan lij ken. Voordat de jeugdband weer optreedt dienen de leden met de lange lokken naar de kapper te zijn ge- weast. Pas dan mogen ze meedoen. Overigens i» niet iedereen in de Rijn- mondband het er mee eens dat de jeugdleden het haar kort moeten hou den. Voorzitter G. J. van Aalten verwacht, dat het onderwerp op de komen de ledenvergadering in februari wel ter sprake zal komen. Voor 1973 heeft de Rijn mondband al enkele op tredens buiten Schiedam op de agenda staan. In mei wordt tijdens de af sluiting van een voetbal toernooi op het Afrikaan- derplein in Rotterdam een concert gegeven en in september is er een op treden in Sliedrecht tij dens een taptoe. Een aanbieding om naar Frankrijk te gaan heeft het bestuur van de Rijn mondband afgewezen, omdat de meeste leden van de band niet voor zo'n optreden voelen. De band is tenslotte nog van plan enkele optre dens te verzorgen in een aantal Schiedamse be jaardentehuizen, die tot nu toe nog niet door de band zijn bezocht. park is afgebroken en in de straat opnieuw opgebouwd. De boüw van de nieuwe kazer ne zal fasegewijs plaatsvinden en in het eerste gedeelte zul len vooral de administratie, de commandant en zijn staf en het beroepspe'rsoneel on derdak vinden. Brandweercommandant M. L. Passehier is bijzonder geluk kig met de snelle voortgang van de bouwplannen. Het heb ben van een goede brandweer kazerne is vooral voafr het brandweerkorps goed, omdat het naar zijn mening niet ple zierig is personeel in de huidi ge kazerne en noodgebouwen te huisvesten. Schiedam In de loop van dit jaar gaat de PTT in Schie dam over op één postbestelling per dag. Hiertoe is beslo ten in het kader van een landelijke reorganisatie van de Ptt, Vóór 1974 moet het aantal bestellingen overal in het land teruggebracht zijn tot een. De regeling is overigens in Rotterdam en in de meeste omliggende gemeenten reeds geruime tijd van kracht. ,,Het is zuiver toevallig dat in Schiedam momenteel nog tweemaal per dag besteld wordt. Dit is geen kwestie van achteraan lopen, maar meest al worden reorganisaties het eerst doorgevoerd in de plaat sen, waar ze het hardst nodig zijn", aldus de heer A. C. van Broekhoven, directeur van het hoofdkantoor in de Lange Nieuwstraat. Wanneer de re geling in Schiedam precies in gaat, Is nog niet bekend. In eerste Instantie waren de Schiedamse bestellers niet zo gelukkig met de maatregel. Nu staan ze erhter vrij po sitief tegenover, gezien de er varingen ermee elders in het land. De heer Van Broekhoven: „Het publiek beschouwde de redu cering van het aantal bestel lingen eerst als een stuk ser- vicevermindering, maar ge bleken is, dat men er al gauw aan gewend is, wanneer de post in één keer door de bus glijdt". Ten bate van het bedrijfsleven wordt het aantal postbussen echter uitgebreid. Bevonden deze zich tot voor kort alleen op het hoofdbureau, nu kan men ook een bus reserveren op de bijkantoren in Nieuw- land, Kethel en in de Diesel straat. Schiedam Een groot aantal toeschouwers is gisteravond getuige geweest van de nieuwjaarsvuren op het BachpJein en aan de West- frankelandsedijk. Op beide stookplaatsen gingen vele kerstbomen in vlammen op, ook ging er enig vuurwerk de lucht in. De verbrandin gen trokken evenals voor gaande jaren veel bekijks, vooral do jeugd was goed vertegenwoordigd. De VROM heeft gisteren op di verse plaatsen in de stad heel wat dubbeltjes tegen kerstbomen ingeruild. Nog steeds blijkt het voor de schooljeugd een aangename vakantiebesteding om zoveel mogelijk kerstbomen in te leveren. Om zeven uur precies was het zover. Onder het toeziend oog van. de brandweer ging in Groenoord en Zuid de vlam in de stapel bomen. Profiteer nó vnn hal uniek» aanbod 2 kranten ta ontvangen voor da prijs één: da Schiedamse Courant mei nieuws uit uw stad en omgeving, en Rottetdamsch Nieuwsblad mal bet 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws Geef ons rtu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige döSC en RN te bezorgen en onldeit Mlf de vele pluspunten. Dere bon In open envelop, zondar postzegel, staren Rolterdamach Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Holierdam stuur de SC en HN 14 dagan gratis paar: nasrn straat woonpt. en GD naar het Holy-zieken- httis worden gebracht, waar hij is opgenomen. Schiedam Zeventig politiemensen en een groot aantal brandweerlieden hebben het in het afgelopen weekeinde erg druk gehad, zonder dat er overigens sprake is ge weest van incidenten. 1973 is zoals we gisteren al Tenslotte deed de eigenaar van meldden rustig begonnen, al heeft het vuurwerk ook een bazaar aan het Broers- nu weer schade aangericht en al moest de brandweer ve^ aan^^e van diefstal van nogal wat brandjes blussen, die door ondeskundig ge bruik van vuurwerk ontstaan zijn. De belangen van RET en van da Spoorwegen bijvoorbeeld lo pen. duidelijk niet parallel, die van. NS en van de gemeente evenmin. Bij de Spoorwegen wordt gestudeerd op de moge lijkheid een spoorlijn vanaf Nieuwland via Kethel en Hoiy naar de Vlaardingse Broek polder aan te leggen. Een. me troverbinding komt dan op losse schroeven te staan, met als gevolg een vervelende ont wikkeling voor de sanering van de binnenstad, voor wie het al dart niet aanleggen van een metrotracé een levens vraag Is, Wethouder Boïmers van stads ontwikkeling heeft de gemeen teraad a! eens meegedeeld geen voorstander te zijn van een spoorlijn- Zijn Vlaar dingse collega Kioots daaren tegen heeft meegedeeld geen enkele moeite met die spoor lijn te hebben, en te streven naar het zo snel mogelijk rea liseren van een railverbin ding, of dat nu een metrolijn dan. wel een spoorlijn is. De filosofie van de Spoorwegen is: een spoorlijn aanleggen en die kan. dan daarna eventueel worden omgebouwd tot een metrolijn. De gemeente Schie dam ziet dat laatste bij mon de van wethouder Boïmers niet zitten, omdat die geen mogelijkheden ziet tot de om bouw, die een zeer kostbare aangelegenheid zou zijn. Gevolg is, aldus nog steeds de ..wfithouderjr^et-Groenoord. en - de nieuwe noordelijke wijken, zouden worden opgescheept met een spoorlijn die veel meer lawaai produceert dan een metrotracé. Een ander punt is de gedachte die van minister Drees af komstig is om een sneltram- verbinding aan te leggen. Ook die mogelijkheid is in studie genomen. In. de laatste tijd blijken de kosten van de aan leg van een metro tracé aan zienlijk te zijn gestegen, waarbij Amsterdam als voor beeld kan worden genoemd. Een woordvoerder van de RET gaf toe, dat de aanleg van een metro tracé naar Vlaardingen een bijzonder moeilijke zaak is, dat bij diverse instanties in studie is. Het zal nog wel even duren voor men uit dit pro bleem is, was zijn verwach ting. Voor de sanering van de binnen stad zou het niet aanleggen van een metrotracé maar bij voorbeeld van. een spoorlijn zoals de NS dat graag willen Jngrijpende gevolgen hebben. 'Den aantal potentiële winkel bel--kers, die met de metro de Schiedamse binnenstad zouden kunnen bezoeken, komt dan niet en dus zou de planning van een nieuw win- kelareaal op losse schroeven komen te staan. Bovendien zou het aanleggen van een metrobuis niet nood zaketijk zijn en zou de functie van. de Schiedamse binnen stad aanzienlijk van minder belang zijn dan er na <Ju sane ring aan is toegedacht. Wethouder Boïmers van stads ontwikkeling hoopt dit voor jaar met zijn ontwerpbestem- mingspïan in de raad te ko men. Te verwachten valt, dat daarin iets meer concreets zal staan over de mogelijkheden van de metro-aanleg. Nu al staat vast, dat die lijn van vi taal belang is voor de her nieuwde binnenstad en dat het eventueel niet doorgaan alle tot nu toe gemaakte plannen weer feilloos op de helling zet. een partij vuurwerk. Ook werden er in de hele stad kerstboombrandjes gesticht. Een blindganger ging tijdens afsteken van vuurwerk dwars door de ruit van een woning aan de Poortugaalsestraat. De schade bleef tot de ruit be perkt. Hetzelfde herhaalde zich jn de Tollenstra at, met een wegspringende vuurpijl. In de Mariastraat moest een brandje van autobanden wor den geblust Daar werd een aantal brandweerlieden „be stookt" met vuurwerk, fn een kelder aan de Van Heu- ven Goedhartstraat ontstond j voor 100 schade, toen daar vuurwerk werd afgestoken. De bewoners konden, later met assistentie van de brand weer, het vuur doven. Bescha digd werden vier matrassen. Teneinde het nieuwe jaa'r op „gepaste" wijze te vieren werd in de speelweide aan de Vlaardingerdijk een autowrak in brand gestoken. De brand weer bluste de brand met een hogedruksfraal. De 25-jarige projekt-engineer R.J.S. moest het experimente ren met een zelfgemaakte vuurpijl bekopen met een ge broken been, toen het projek- tiel wegsprong en met een for se klap tegen zijn been aan kwam. Hij moest doo'r de GG Maassluis In de week van 8 tot 13 januari houdt het Me disch Comité Nederiand-Viet- nara in Maassluis een huls- aan-huig collecte. In verband hiermee vraagt het comité nog collectanten. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij de dames Wustrow, tele foon 5136 of Dudock telefoon 8703. Schiedam De Schiedamse band Galaxis is tijdens dit weekeinde beroofd van haar instrumentarium dat een waarde heeft van 15.000. Uit het repetitielokaaal van de band aan het Doeleplem werd een complete zanginstallatie, een gitaarinstallatie, geluids boxen, versterkers en een dubbel drumstel gestolen. De band is gedeeltelijk tegen in braak verzekerd. Hoewel de band door de diefstal bijzonder gedupeerd is, kan er toch worden opgetreden om dat elders instrumenten kun nen worden geleend. Woensdag 3 januari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 -telefoonadministratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24606 Schiedam De aanleg van de metrolijn door de Schiedamse binnenstad blijkt een netelige kwestie te zijn geworden. Aller lei deskundigen van de Nederlandse Spoorwegen, de RET, de Verkeersdienst in Rotterdam en van de gemeente Schiedam, die met de mogelijkheden van de aanleg van railverblndmgen bezig zijn, zijn het voorlopig slechts over één ding eens: dat de situatie bijzonder moeilijk ligt. Schiedam - Ondanks geruchten dat de bouw van een aantal •winkelpanden aan de Hoog straat niet zou doorgaan, weet wethouder van stadsontwikke ling C. J. M. Boïmers heel ze ker dat de bonw vtfn de pan den normaal door zal gaan- De houw is op verzoek van het gemeentebestuur zelf uïtge- rond Slnt-Nicölaas en de kerstdagen. Boïmers: „Het is beslist niet Juist dat die zaak niet zou doorgaan. Ik heb vorige week nog met mensen van de Ma- vex gespraat en toen was er niks aan de hana. Je hebt toch. Overigens is het de bedoeling ook mensen die de meest on- dat op 1 september de panden zinnige dingen vertellen", gereed zullen zijn. De ge- Hengst heeft voltooid en nu de winkelpanden gaat bouwen, was gisteren geen commen taar te krijgen omdat nie mand van deze firma te berei ken vieL meende de wethouder. steld, omdat men de overige Van de zijde van de Mavex, de middenstanders in de Hoog- firma uit Waddinxveen die de straat geen Last wilde hezor- sloop van de voormalige gen in verband met de drukte panden van De Graauwe meentelijke instanties hebben tijdens 't stil liggen van de werkzaamheden van de gele genheid gebruik gemaakt de funderingen eens te bekijken. Waar nu nog dit „gat" is, komen straks nieuwe winkelpanden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1