maar geen overdreven kritiek van Impuls Wekelijks in Schiedam Groeton houdt zich op met moord en doodslag 'Veel liefs uit Moskou' m'n favoriete Bond-film Eten op het toneel in de Teerstoof o°o° Blij blijven in Passage Theater SEAN CONNERY: Henk Walters en Alice in het Wonclercircus SCHÏEDAMSCBE COURANT DONDERDAG 4 JANUARI 1973 yijf mensen, redelijk zeker van zichzelf, maar nog niet zo zeker van het publiek, brengen zaterdagavond in het Zoldertheater in de Teerstoof een cabaretpro- gramraa. Vijf mensen, va- raiërend in leeftijd van 24 tot 31 jaar, die al tien jaar samen werken. Vijf men sen die sinds september een avondvullend cabaret programma brengen met als naam „Opa, wat zijn dat, mensen?". Kortom vijf mensen die de cabaret- groep „Impuls" vormen. Amateurs weliswaar, maar toch al met een redelijke staat van dienst achter zich. Allemaal komen zij voort uit gerefor meerde jeugdverenigingen, hun programma was in den beginnen dan ook kerkelijk gericht en schopte nu eens zachtjes, dan weer hard tegen de kerkelijke heilige huisjes. In 1969 hebben, zij een caba- retconeours gewonnen in de Haagse Houtrusthailen. In 1968 hielden zij zich nog met toneel bezig, in het Rotter damse Piccolotheater boekten zij toen veel succes met drie voorstellingen van „Oh, Pa, arme Pa". In 1967 speelden zij „Mariken van Nimwegen" in een moderne versie in. de Groote Schouwburg, eveneens in Rotterdam, en in 1966 schokten zij vriend en vijand met de zedenloze fares „The Beaux Stratagem", in een vertaling van Ernst van Alte- .na. Impuls bestaat uit Tineke de Kievit (26), Jan Willem van Ree ven (25), Krijn de Le ge (31), de tekstschrijver van het gezelschap, Frans Wagenaar (24) en Rob Ver- meij (26). Allemaal zijn het mensen met een groot gevoel voor humor, maar zoals eer der gezegd, nog niet helemaal zeker van zichzelf. Krijn de Lege: „We zijn nu sinds sep tember bezig met een pro gramma van algemene num mers. En tot nu toe zijn we ei genlijk voornamelijk voor so- ciëteitspubliek opgetreden of in besloten clubs. Het kwam dan wel voor dat we voor 9 mensen speelden of voor een paar honderd. Als je in een zaal speelt waar maar tien mensen zijn, dan speel je na tuurlijk lang niet zo fijn als in een zaal die vol zit. We hopen gewoon dat het in Schiedam goed gaat en dat het lukt". KRITISCH tie nummers die door Impuls gebracht worden zijn redelijk gevariëerd. Er in een nummer over bejaarden bij, over het milieu en meer van deze din gen, die vrijwel iedere caba retgroep op zijn programma heeft staan. Zij zijn om zo te zeggen „gedegen kritisch". Krijn: „Wij zijn echt niet overdreven kritisch. We zijn ook niet kritischer dan andere cabaretgroepen. Maar we hebben wel een. paar dingen in het programma die anderen niet hebben. Bijvoorbeeld er is een nummer over ge slachtsziekten, dat heb ik nog niet ergens anders gezien. Wij proberen gewoon een pro gramma te brengen dat voor iedereen herkenbaar is". Cabarét en .revue en muziek zijn vrijdagavond te zien in het; Passage Theater. André van Duin, Conny Vink en Frans van Dusschoten presenteren dan namelijk het programma „Blij Blijven". De revue is; geregisseerd door Paul Cara- mermans, de muziek is van Joop Stokkermans, Ruud Bos en Richard Schwietzer, De teksten zijn van Jan FiHekers (Farce Majeure), drs. P., Louis Dusée, André van. Duin, Joop van der Ende en Frans van Dusschoten. De muzikale omlijsting wordt verzorgd: door Richard Schweitzer, Ri chard Wanders, drummer en Ronny Buhre, bassist. André van. Duin heeft hi 1964 de eerste prijs in het televisie programma Nieuwe Oogst ge wonnen en kwam daarna in de publiciteit. Hij heeft mee gedaan aan de Snip Snap revue in het jaar 1968-1969 en heeft meegespeeld in de te levisieserie „Het meisje met de blauwe hoed". Conny Vink staat sinds 1963 op de planken, zij trad toen op bij John Kristel, Frans van Dusschoten kreeg vooral be kendheid als imitator en heeft indertijd meegedaan aan de Bonte Dinsdagavondtremen voor de radio. Zijn grootste bekendheid heeft hij echter verworven toen hij de stem men bij de Fabeltjeskrant maakte. Passage Theater, kwart over acht, vrijdagochtend. Cabaret Revue „Blij Blijven". Impuls in actie. «fèafef Jótrsn O O \J Dat Impuls nog aan het begin staat van een eventuele car rière zien zij zelf erg goed. „We proberen natuurlijk steeds naar een hoger niveau van cabaret te streven. Als bijvoorbeeld Wim Sonne veld een flauwe tekst heeft, dan wordt er toch om gelachen, maar als wij een slechte tekst hebben dan wordt het meteen afgekraakt". Zaterdagavond, negen uur, Zol- dertheatex in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Cabaret Impuls, Opa, wat zijn dat, mensen? Samenstelling: Bernadette Elias Bijdrage: J. A. Frenkel. In de stenen jungle van Groen- oorö wonen niet alleen béton- luizen, maar ook mensen dia zich enigszins bezig houden met toneel, met zuiver ama teur toneel wel te verstaan. De amateurtoneelgroep Groe ton namelijk, dit jaar viert de groep het vijfjarig bestaan^ blijkt zich zeer actief op Schiedams grondgebied te be wegen, getuige een opvoering, die zaterdag wordt gegeven in gebouw De Rank in Kethel. Dan wordt een uitvoering gege ven van een thriller in drie be drijven met als naam Beau Rivage. Na een repetitie bij gewoond te hebben is het moeilijk om de korte inhoud van de thriller te verklaren, zo vol zit hij met allerhande intriges, familietoestanden, aangenomen, onechte en wer kelijke familieleden en kinde ren, moorden, plotselinge overlijdens en moeilijkheden over erfenissen. In ieder geval één feit dat zeker is, het stuk speelt op een plantage in de Verenigde Staten van Amerika. Roitdom deze plantage is olie gevon den, Na het overlijden van de eigenaresee willen de nabe staanden de plantage verko pen Echter, niet alle nabe staanden zijn het hiermee eens. Door het hele stuk "wor den zwarte poppetjes gevon den. die doorstoken zijn met een naald. Zodra degene ont maskerd wordt die de poppe tjes gemaakt heeft blijkt een groot, deel van het mysterie opgelost te zijn. Aangezien het stuk op een plan tage speelt, waarschijnlijk midden in de oerwouden, korat er natuurlijk een gedeel te zwarte magie aan te pas. Er Is ©en tante In de familie die herhaaldelijk in de glazén bol kijkt, in deze bol dingen ziet en dit alles maakt de zaak natuurlijk nog veel inge wikkelder. Om kort te gaan. het verhaal is te ingewikkeld om verteld te worden, maar het is toch wel waard om ge zien te worden. Zoals gezegd bestaat Groeton uit zuiver amateurs, natuurlijk „From Russia with love" Is al weer een jaar of acht oud. maar deze tweede James Bond-film g'eldt nog altijd als één van dc beste uit de lange serie. Sean Cannery, toen nog de onverschrokken agent 00". denkt er zelf ook zo over en nu hij het Bond-imago defini tief heeft overgedragen aan „Saint" Roger Moore, ziet hij er nog steeds met genoegen op terug. „We zaten met een man of hon- derd méér dan een maand in Isfcanboel", vertelde Sean Cannery onlangs, „en we hadden volop tijd voor sight seeing in deze machtige stad op de grens van twee werel den. De technische staf van 72 man zorgde zo tot in de per fectie voor een „gespreid bed je", dat de opnamen bijzonder vlot verliepen. Maar omdat regisseur Terence Young een perfectionist was en ik ge loof, da; hij he; nog altijd is duurde alles toch langer dan we nadden voorzien. Voor ons. acteurs en actrices, een ideale kans alles van Istanboel te he- kijken, van de ruim 1400 jaar geleden door de Romeinse keizer Justinianus gebouwde Aya Sofia tot de duizend jaar oude ondergrondse waterwe gen, die indertijd dienden om deze wereldstad van drinkwa ter te voorzien". De rest van 't spannende ver- haai speelt zich na de proloog in deze Turkse stad dan af m een zigeunerkamp, aan boord van de Oriënt Express, op de Adriatische Zee en tenslotte in Venetië. De beeldschone Da- niëla Bianchi speelt eén jong Russisch meisje, dat James Bond naar bet Westen moet helpen ontvluchten. Zij staat in dienst van de Russische Geheime Dienst en is in wer kelijkheid het werktuig van de misdadige organisatie SPEC TRE, voor wie 'zij Bond on schadelijk moet maken en beide geheime diensten com promitteren. Lotte Lenya, de weduwe van Kurt Weill, is ln- Sean Connery met Daniela Bianchi in Terence Your»g3 tweede 'es Bond-film „From Ru^,« with Love", do ze Week in PASSAGE. termediair als chef van da Russische Geheime Dienst, maar betaald door SPEC TRE. Mogelijkheden te over dus voor opwindende verwik kelingen en die zijn dan ook ten voüe uitgebuit. „Veel liefs uit Moskou" wordt nu na terugkeer in PASSAGE, in dit theater geprolongeerd- is dit in het toneelspel duide lijk te merken. Acht leden van de amateurvereniging doen mee aan de uitvoering die za terdagavond wordt gegeven. De decors, de entourage, en alle andere dingen dienodig zijn om een toneelvoorstelling te realiseren zijn door de le den van de vereniging zelf ge maakt. Bijna vijf jaar geleden werd Groeton opgericht, eigenlijk is de toneelgroep ccn onderafde ling van de wijkvereniging Grocnoord. Vandaar ook dat atlc leden afkomstig zijn uil G roe noord en hoewel zij zich nog zuiver op het amateurto- neel-vlak bewegen blijkt dat iedereen die bij de voorstellin gen betrokken Is uitermate enthousiast is. Groeton aan het repeteren voor de uitvoering van zater dagavond. Aan de voorstelling dié zater dagavond in De Rank wordt gegeven heeft regisseur Si mon Coene vier maanden ge werkt. De rolverdeling van het stuk is als volgt: Cora Mayhew—Mxeke Meyer, Jen ny—Joke Leeuwangh, Gerard Colby—Paul Se ga ar, Harriet ColbyRie van der Slot, Tra- cey Cloby—Loes Bonneur, MaxAndré Poppe, My ra Coiby-Martha van Gelde ren, Farrar-Roon Pluym. Dus zaterdagavond kan men in de Rank aan de Schiedamse- weg, griezelen en toch ook wel lachen met de toneelgroep Groeton in de thriller Beau Rivage. De voorstelling begint om acht uur. Het marionettentheater Henk Walters uit Arnhem geeft zater dagmiddag in het Zoldcrtheater in de Teerstoof een poppen- voorstelling voor kinderen. Het programma heet „Alice in het Wondercircusï', het is een eeht circusprogramma met acroba ten en clowns. De hoofdpersoon Allee is degenene die de zaak in het circus enigszins In de war stuurt, „Alice in het Wondercircus" Is een programma'dat bedoeld is om voor een grote groep gebracht te worden, dat wil zeggen dat kinderen en ouders zich met het programma kunnen amu seren. Hei marionettentheater Henk Walters, dat inmiddels al twintig jaar lang voorstellingen geeft, bestaat uit vier mensen; Henk Wallers, Wil Walters, Louis Beenen en Hans van Kerkhof. Vo rig jaar heeft Henk Wallers een. tournee van negen maanden gemaakt door de Verenigde Staten, waar zij op 310 scholen hebben opgetreden. Zaterdagmiddag half drie Zoldertheater in de Teerstoof, Niéuw- straat 12, Schiedam, Marionettentheater Henk Walters, Alice in het Wondere ire us. Het eten neemt altijd een be langrijke plaats in, in het' leven en eigenlijk niet al leen in het leven, maar ook op het toneel. Vrijdag avond om negen uur wordt namelijk in het Zolderthea ter in de Teerstoof het stuk „De Maaltijd" opgevoerd. In juni van het afgelopen jaar hebben leerlingen van de Amsterdamse Mime- school het spel voor de eer ste keer opgevoerd als eindexamen-stuk. De lekst en de zetting zijn sa mengesteld door de spelers D-ea Koert, Karina Holla en Michael Helmerhorst. Tijdens de voorstelling krijgt men lc maken met drie cosmopolic- ten, Shelley, Joy en Mort, die gezamenlijk ccn maaltijd ge bruiken. Deze drie intriganten trachten het elkaar zo aange naam mogelijk tc maken. Vrijdagavond, negen uur, Zol* dertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Schiedam, „De Maaltijd", toneel. Joy aan de maaltijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3