SCK EDAMS COURANT Gezamenlijke exploitatie is voordeliger N.V. De Sportfondsen wil zwem baden o;:,!ider één noemer Inhabé-1973 maakt goede kans Delfland Wijzigt ZIJ 11 structuren c im c Schiedammers naar V ietnam-manif estatie Politie wil apparatuur tegen lawaai overlast Provinciale Bibliotheek wacht op bouw vergunning 2 kranten veer één prijs f ..:v I I 1 :ll éi Kettingbotsing tussen 15 auto's op rijksweg 20 Kerstbomen in brand BRAND IN KELDER Snelheids controle 95 Sporthal houdt vast ruimte vrij H. In Schiedam 532, in Maassluis 318 woningen in aanbouw III Ui Mf ml Msj Él ÉP Tuinhuisje in brand Nieuwjaars bijeenkomst van PvdA mi Filmavond in de Teerstoof Initiatief politieke partijen 'Si mi, Vrijdag 5 januari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3-telefoonadministratie 268091-redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 2460S Schiedam De Schiedamse po litie heelt bij b. en w. een aan vraag ingediend om appara tuur ter beschikking te stellen om de geiuidshoeveelheid die bromfietsen en andere voer tuigen. produceren na te gaan. Of deze apparatuur inderdaad zal worden aangeschaft, zal afhangen van de beslissing die op dit verzoek wordt geno men- De zogenaamde curvometer^ die de Schiedamse politie in ge bruik heeft, zal in het komend voorjaar weer op straat wor den gebrulkf. Het zit er in, dat de politie nog zo'n meter die de snelheid ""an bromfietsen feilloos kan vaststst ellen, zal gaan aanschaffen. Op het ogenblik wordt de meter voornamelijk aan het hoofd bureau gebruikt, waar op dc weg „opgevangen" bromfiet sen worden gecontroleerd. Schiedam Woensdagavond heeft zich omstreeks kwart over vijf een kettingbotsing voorgedaan op Rijksweg 20, waar vijftien auto's bij waren 1 betrokken. De schade aan de auto's was zeer aanzienlijk. De 26-jarige boekhouder W.v.V. uit Vlaardingen was de enige gewonde bij de bot sing. Hij had last van hoofd pijn en kreeg verwondingen aan de knieën. Hij is naar het Holy-ziekenhuis in Vlaardin- gen gebracht. Met takelwa gens moesten de auto's wor den weggehaald. Om half acht was de ravage opgeruimd. Schiedam De brandweer is woensdagavond verscheidene malen uitgerukt om kerst boombrandjes te blussen. De bomen waren in brand gesto ken aan, onder meer het Van Zantenplein, de Willem Brou werstraat en de Mariastraat. Schiedam In een gemeen schappelijke kelder aan het Bart Verhallenplein is woens dag brand uitgebroken. Er is aanzienlijke schade aange richt, bovendien is een kabel kastje vernield. De eigenaar van de kelder is verzekerd. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door spelende kinderen. Schiedam De Schiedamse po litie heeft woensdag op de Horvathweg een snelheidscon trole gehouden. In totaal zijn acht automobilisten aange houden. De hoogste snelheid die werd genoteerd was 73 ki lometer. Schiedam Eén gezamenlijke exploitatie van de drie Schie damse zwembaden onder ons beheer. Dat is van de wensen die de Amsterdamse N.V. De Sportfondsen naar voren brengt in een uit te brengen rapport over de si tuatie van de zwembaden in Schiedam. In de toekomst zul len er drie baden zijn met een belangrijke recreatieve ■functie: het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knap- pertlaanhet Bad Gr oenoord ien het Zwembad Zuid, dat naar de verwachtingen in au gustus gereed zal komenIn februari, zal bij de bouw van dit bad het hoogste punt wor den bereikt. De N.VDe Sportfondsen hoopt, dat er snel een gesprek kan plaatsvinden met de Stichting Zwembaden Schiedamwaar- - -in Bnd Croenö ard^dnPBUd'Zuid zijn ""verenigd. De N.Vtoil daarom de exploitatie gaan beheren, omdat ze gelooft dat het onder één noemer brengen van de (trie baden economisch veel meer verantwoord zal zijn. Zouden de voorstellen van de N.Vgehoor vinden, dan zou daarmee tevens iede re onderlinge concurrentie uit ide toereïd zijn geholpen. Volgens de heer Van Emmerik van de N.V. De Sportfondsen in Amsterdam moet de uit te brengen nota vooral worden gezien als een praatstuk. Tot nu toe heeft de N.V. geen be sprekingen met de Stichting kunnen voeren over de toe komstige mogelijkheden, maar de heer Van Emmerik hoopt dat dit in de toekomst snel zal kunnen plaatsvinden. Met het oog op het Zwembad Zuid is zijn mening dat een pool van personeel veel econo mischer zou zijn dan het ge scheiden werken van de diver se zwembaden. De exploitatie van het Sportfonds enbad in Schiedam is volgens hem nog wel bevredigend, maar zou door het gereed komen van het Zwembad Zuid wel eens ongunstiger kunnen worden. Inmiddels is men met de bouw van Zwembad Zuid iets achter op het schema, maar er be staat niettemin goede hoop dat in augustus het bad in ge bruik kan worden genomen. De bouwrarkzaamheden zijn in volle *ng- Wat het feest programma betreft dat even-' tueel bij de opening van hel nieuwe zwembad zou worden opgesteld is nog niets naders bekend intern moet dit nog worden besproken. De Schiedamse zwembaden zijn met z'n tweeën en straks met drie baden goed voor vele tienduizenden bezoekers per jaar. Het ziet er overigens niet naar uit, dat de capaciteit van de ztcemgelegenheden in de toekomst nog veel zal loor- den uitgebreid: alleen bestaan er nog plannen voor de bouw ivan een instructie bad in Groenoord. Het zwem bad-Zuid in anbouw y 'Goede Havenkerk nog steeds leeg Schiedam Alleen het afkomen van een. bouwvergunning staat de verbouwing van de Goede Havenkerk aan de Westfrankeiandseöijk nog in de weg. De Algemene Pro vinciale Bibliotheek Centrale !n Rotterdam, die de voorma lige kerk vorig jaar heeft aan gekocht, wil het gebouw zo spoedig mogelijk in gebruik nemen. De bedoeling Is tussen juli en september van dit jaar. De directeur van de centrale, de heer F. Goetsch: „Direct na de aankoop zijn we begonnen aan de plannen voor de ver- bouwing. De bouwvergunning' die we toen hebben aange vraagd, kan nu elk moment afkomen. Die vergunning is overigens het enige, waar we nog op wachten. Enige spoed is wel gewenst, omdat we in juli onze huidige huisvesting ïn de Hillegondastraat in Rot terdam moeten verlaten, aan gezien het pand wordt be stemd voor educatieve doel einden". Sinds mei 1972 staat de Goede Havenkerk nu leeg. 9 Door het zwembad in Zuid zal de belangstelling voor het de verwachtingen teruglopen. Sportfondsenbad volgens Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs vanB fééti* de Schiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetS Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen-' en buitenlandse nieuws j Geef ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enige vèrplicbting.l de SC en RN te bezorgen en ontdek zefi de vele pluspunten. ij Schiedam Er is goede kans, dat Schiedam dit jaar weer een industriële en. handelsbeurs in de Sporthal Margriet krijgt. De voorbereidingen daartoe zijn in volle gang en de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad heeft goede hoop, dat dit evenement dat onder de naam Inhabé zeer bekend is geworden in 1973 weer doorgang zal kunnen vinden, nadat het vorig jaar wegens allerlei omstandigheden moest worden afgelast. 1 Deze bon In open envelop, ronder postzegel, flotterdarosch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, turen naar Rotterdam telefoonf De dagen waarop de Inhabé 1973 zou worden gehouden zijn van S tot 15 april gepland. Dan is in de sporthal in ieder geval l de ruimte gereserveerd voor de tentoonstelling. De S.H.B. heeft alvast iemand aange- trokken om deelnemers aan j de beurs te krijgen, t Voor 8e Sporthal Margriet i staan er dit jaar weer allerlei evenementen op het program ma. De niet-sportieve elemen ten daaruit zijn onder andere weer een Pasar Ma lam tij dens het paasweek einde op 28 en 29 april, een manifestatie van de Stichting Lentefeest op 28 april en verder zullen er in I de sporthal diverse examens worden afgenomen, onder an- l dere voor de stichting Beme- tel en voor het instituut Schoe- vers. Deze examens zullen op een dermate grote schaal worden afgenomen, dat het grote aan tal deelnemers beslist in de sporthal rnoet worden onder gebracht om plaatsgebrek te gen te gaan. Sporthaldirecteur Leen van der Kraan is niet ontevreden over de bezetting van de sporthal in het komende jaar. De niet- sportieve activiteiten in de hal doen de sportbeoefening ter plaatse volgens hem geen schade, want alles is in goed overleg met de verenigingen die van de hal gebruik maken geregeld. 3n 1972 kon de hal maar één keer niet gebruikt worden toen een niet-sportief element de sportbeoefening doorkruiste. In woningwetsector november 1972: Schiedam/Maassluis Het maandoverzicht van het Openbaar Lichaam Rijnmond over november 1972 inzake de woningbouw in de' 23 gemeen ten meldt dat er in Schiedam 532 en in Maassluis 318 wo ningwetwoningen in aanbouw zijn. Dit op een totaal van 3.550 woningwetwoningen in aanbouw in het gehele Rijn mondgebied. In november 1972 kwamen ver der in Rijnmond 1.075 wonin gen gereed, waarvan 389 in de woningsector en 614 in de ge subsidieerde particuliere sec tor. Er werd begonnen met de bouw van 734 woningen, waar van 204 woningwetwoningen en 480 gesubsidieerde particu liere woningen. Het totaal in aanbouw zijnde woningen bedroeg per 1 de cember 1972 8.844 woningen. "Van de in aanbouw zijnde wo ningwetwoningen en de gesub sidieerde particuliere huurwo ningen met een maandhuur beneden 250 is drievierde be stemd voor houders van een legitimatiebewijs woningzoe kende in Rijnmond. Schiedam/Delft Het Hoogheemraadschap Delfland wil zijn structuur aanzienlijk gaan wijzigen. Dijkgraaf en hoogheem raden van dit overheidslichaam, dat verantwoordelijk is voor een belangrijk deel van de Schiedamse waterhuishouding heb ben daartoe gistermiddag uitvoerig beraadslaagd. In de nieu we structuur zullen de binnen Delfland gelegen polders worden geconcentreerd en zullen vier tot zes binnenwaterschappen worden gevormd. De binnenwaterschappen krïj- gtfn tot taak het beheren en onderhouden van wateren en kaden, die niet tot de boezem van Delfland behoren voorzo ver het hoogheemraadschap het beheer en onderhoud daarvan niet tot zich heeft ge trokken in verbamd met een meer algemeen belang. De binnenwaterschappen zullen voorts worden belast met het vaststellen van waterpeilen en het regelen van de bemaling, het vaststellen, van een keur en het vaststellen van een re kening en begroting en van de omslagen. De taken waarvoor de besturen van de binnenwaterschappen zullen zijn gesteld worden on der hun leiding uitgevoerd door administratief en tech nisch personeel van het Hoog heemraadschap Delfland. Dat personeel zal door de dijk graaf en de hoogheemraden worden aangewezen. De wegenzo'rg in de betrokken gebieden, tot dusver berus tend bij de verschillende pol ders, zal worden overgeno men door Delfland en niet aan de, binnenwaterschappen wor den overgedragen. In de nieuwe structuur zoals men zich die voorstelt zullen de hoofdingelanden „omge bouwd" evenals nu het geval is rechtstreeks worden geko zen. De hoofdingelanden „ge bouwd" zullen gemeentelijke hoofd ingelanden worden, aan te wijzen door de colléges van burgemeester en wethouders Dijkgraaf en hoogheemraden zien geen ovérwegend be zwaar In het feit dat daardoor feitelijk een politiek element in het hoogheemraadschap wordt gebracht. Delfland zal de zorg krijgen voor alle boezemkaden en boezemwateren. Ook voor die polderkaden, die Delfland van algemeen belang acht. Voorts berust bij Delfland de bevoegdheid tot vaststelling van de salarissen c.q. presen tiegelden van dijkgraaf, hoog heemraden, hoofdingelanden VÜI bestuurders van binnenwater schappen en van de hoofden van dienst. In oen nota aan de verenigde vergadering, waarin uitvoerig op de nieuwe structuur wordt ingegaan, zeggen dijkgraaf cn hoogheemraden het diep te zullen betreuren als aan Delf land een structuur zou worden opgelegd zoals het hoogheem raadschap van Sehieland voor zichzelf heeft ontwikkeld. Dat hoogheemraadschap heeft na melijk alle polders opgeheven en de taken aan zichzelf ge trokken, In Sehieland worden drie kiesdistricten Ingesteld ten behoeve van de verkiezing van hoofdingelanden. Delfland acht handhaving van de polders, zij het dan gecon centreerd in binnenw ater- schappen, met eigen taken, van principieel belang, wordt in de nota gezegd, mede om te vermijden dat de afstand van bestuurders en bestuurden te groot zou worden. hiil ISf fsJ^| IS 5 'MU Schiedam Een tuinhuisje op het volkstuincomplex Vijf sluizen is woensdag volledig uitgebrand. Een 33-jarige mon teur owas afval aan het ver branden in de buurt van het huisje toen de vlammen, over sloegen naar het tuinhuisje. [1 Schiedam De afdeling Schie dam van 4e Partij van de Ar- bTarhoSüTop wöVnscfag 10 ja- nuari een nieuwjaarsbijeen komst in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, die om zes uur 's avonds be gint. Er wordt dan de traditio nele boerenkoolmaaltijd ge houden. Tafelredenaar zal zijn Hans Kombrink, hd van de Tweede Kamer van da PvdA, Hij zal onder andere spreken over huurprablemen. Va M tl Schiedam In het Zolderthea ter in de Teerstoof Nieuw- straat 12 in Schiedam, wordt op donderdag 11 januari een filmavond gegeven. De avond wordt onder meer georgani seerd met medewerking wan de Stichting Schiedamse Ge meenschap, Het thema van deze avond, die am acht uur begint is: „Schiedam op cel luloid", er zullen verschillen de films over Schiedam ver toond worden. Schiedam Aan de nationale manifestatie tegen de Amerikaan se bombardementen op Noord-VLetnam, die zaterdagmiddag in Utrecht wordt gehouden, zal ook een Schiedamse delegatie meedoen. De afdelingen Schiedam van de PPR, PvdA, D'66„ CPN en PSP laten een bus rijden naar Utrecht, die zaterdag ochtend om half twaalf vanaf het postkantoor aan de Tuin- 3aan vertrekt. De genoemde politieke partijen hebben Instemming betuigd met het initiatief van politieke partijen, kerkelijke, vak- en jeugd organisaties om de demonstratie te houden. De kosten van de busrit, f 4, kunnen in de bus worden voldaan. Tot vrijdagavond 21 uur kan men zich bij de volgende personen opgeven: A. Vertinde, tel. 267455, J. van Rosmalen, tel. 264155, E. van Schïjndel, tel. 70Ö9G4, E. Bcrgsma, tel, 709464 en V Broe- ke, tel. 262471. ;4! i - ,f i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1