volgens strikt schema begonnen nadruk op wij k verbe term g Nieuwe Konfrontatie expositie in Museum „Kerkappel 1973*' moet hervormden uit financiële problemen helpen Inbrekers aange houden 2 kranten voor één prijs Plotselinge huur verhoging voor flats in Groenoord Orpheus geeft opera-concert in Passage In concept-voorontwerp streekplan: 3 Problemen rond filmavond Jongetje aangereden Actie in laatste week van januari 99ste jaargang no. 24611 Dinsdag 9 januari 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest3-telefoon.administratie268091-redactie262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De redactie van het blad Groenoordakkoorden, het orgaan van de wijkvereni- ging Groenoord, is onlangs be naderd door enkele bewoners van de J. Orelioshigel over een brief die zfj van de ge meente ontvingen. Hierin werd hen namelijk meege deeld dat de huur van hun wo ning met 8,80 per maand omhoog is gegaan. De verho ging gaat over de verhoogde service- en stookkosten. De bewoners vragen zich af ofdlt nu mogelijk is. Schiedam Een groot deel van de Schiedamse gemeente ambtenaren pakt deze week zijn spullen in. Sinds giste ren is de grootste verhuizing uit de geschiedenis van de gemeente op gang gekomen: die naar het nieuwe stads kantoor. Een stroom verhuiswagens rijdt af en aan van de oude vestigingen naar het nieuwe stadskantoor aan de Emmastraat vol kasten, bureaus, stoelen en andere amb telijke voorwerpen. Volgens het blad Groenoordak- koorden lijkt het op het eerste gezicht vreemd, dat er een tussentijdseverhoging wordt •toegepast en blijkbaar voor slechts enkele Groenoordbé- woners. Wel voegt zij er aan toe: „Het is natuurlijk moge lijk dat juist in die fiats de servicekosten irr het verleden, lager waren dan elders. Het lijkt ons echter beter dat dit dan bij de huurverhoging aan gepast zou zijn of dat er nu een betere tekst en uitleg van was gegeven. Nu werd er on der meer meegedeeld,dat men niet elke bewoner hier over een schrijven kon. zenden en die zinsnede verbaast ons nog het meest". De redactie van Groenoordak- koorden vindt dat iedere huur der het volste recht heeft om te weten hoe en waarom een plotselinge huurverhogingin elkaar steekt. Schiedam Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Or pheus geeft vrijdag 2 februari een opera-concert in het Das- sage Theater in samenwer king met het mannenkoor Gouda's Uedertafel en het Koninklijk Mannen- en Vrou wenkoor Euterpe uit Utrecht- Onder leiding van dirigent Chris Verhoog zullen ruim 150 zangers en zangeressen op het Passage-podium plaatsnemen. Eén van de nieuwe ruimten in het stadskantoor. De telefoon v/acht nog op een eigenaar. Schiedam Naast saneringsplannen zullen ook plannen tot re habilitatie van oude wijken gerealiseerd dienen te worden. Dit staat in het concept-voorontwerp van het streekplan, dat het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft uitgebracht en waarin de gewenste ontwikkeling van de 23 Itjjnraondgemeentcn tot 198G wordt omschreven. Schiedam De man die in de nacht van 27 december op 28 december uit een Radio en Televisie winkel aan de Dam een kleurentelevisie heeft ont vreemd is onlangs in Utrecht aangetroffen. Het is de 26-ja- rige fotograaf J. G. W. uit f Rotterdam. Met hem zijn nog vier mededaders gearresteerd die bekend hebben inbraken te hebben gepleegd in een kle dingmagazijn in Rotterdam, hier werd voor ƒ2000 gesto len, in een radio en televisie- winkel in Breda,- hier werd voor 1000 gestolen en in een apparatenfabriek in Rotter dam, hier werd voor 1600 meegenomen. Bovendien heb ben zij in Rotterdam een auto gestolen en in een pand in Schiedam hebben zij delfts blauwe yazen gestolen. De mannen zijn twee januari voorgeleid aan de officier van justitie. Schiedam Rond de filma vond, die donderdag in De Teerstoof wordt ge houden en waarin films over Schiedam worden vertoond, zijn wat proble men gerezen. De organi sator, de Werkgroep Schiedam, beschuldig: de gemeente er namelijk van de film over Schie dam van de cineast Jan Schaper niet beschikbaar te willen stellen, dit on danks eerdere toezeggin- gen. De werkgroep heeft protest aangetekend te gen de gang van zaken. JAPANNERS In samenwerking met Suzuki- Graphics in New York, een ga lerie voor hedendaagse kunst, wordt een expositie gehouden van 47 grafiekbladen van zes Japanse kunstenaars en een Vietnamees. De tentoonstel ling geeft een beeld van de re cente ontwikkelingen Ln de Ja panse portretkunst. Een groot aantal van deze kunstenaars woont en werkt in New York. Echter, zij hebben in tal van gelegenheden overal ter we reld geëxposeerd. Profiteer nü va* fcet unieke aanbod Z kranten ta ontvangen voor da prijs van één: da Schiedamse Courant met nieuws uit uw atad en'omgeving, en-het •Roiterdamsch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws, ifieet ons nu opdracht ook bil u t4 dagert gratis, zonder enige verplichting, höa SC en RN te bezorgen en ontdek zeff de vale pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotierdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer fl34, Rotterdam Schiedam In de hervorm de gemeente van Schiedam zal in de laatste week van januari de actie „Kerk- appèl 1973" worden ge houden. Deze actie is ter versteviging van de moei- -ijke fianciëie situatie van de hervormde gemeen te. Het gaat om de verho ging van de kerkelijke bij drage van de leden. Inanciële knelpunten zijn er voor de hervormde gemeente ook in 1973 weer voldoende. Er zou in fehe nog een pred icant moeten worden aangetrokken en de onderhoudskosten van Grote kerk en Opstandings- kerk zijn in 1973 bijzonder hoog. De loonkosten zijn ook in dit jaar weer flink omhoog gegaan- da SC en RN 14 dagen gratis naar: Op het ogenblik is in het Stede lijk Museum nog de kerstten toonstelling te zien. In de kel der van het Museum zijn de „Santons de Provence" te be wonderen. Op een enkele na zijn deze allemaal verkocht. Verder valt de tentoonstelling van bet werk Kathe Kollwitz in de smaak. Vooral het oude re publiek is hierover zeer en thousiast. wocnpl. Je'qtoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1