Honderd bouwplannen in de kast.... magazijnbediende fakfuriste een zelfstandig® medewerkster man DE VERKOOP VAN STAATSLOTEN EEN VLOTTE MODEUEE JONGEDAME ervaren alkonnd diesefmontesr ACTIEVE WERKER ZELFSTANDIGE MEDEWERKSTER A.s. maandag 15 januari E. Rijkuiter-Scheffers LEHMANN TROOST B.V Dagbladreklame v.isrvhiet: vwvangeriT- LENDERINK CO. N.V. MUST .TENDENS; ARIE BITTER B.V. Groningen Het nieuwe interieur begint bij ons Hoofdprijzen: half miljoen, kwartmiljoen. Singel 100 Schiedam Tel. 26 Wij zoeken op korte termijn contact met 430 m2 bedrijfsruimte (parterre) 100 m2 kantoor, dienstwoning met 6 kamers en douche. Het complex grenst aan 2 straten. Oplevering: direkt. Koopsom: ƒ125.000,k.k. leeftijd 17 tot 19 jaar, voor wie wij een afwisselende job hebben tussen jonge collega's. Onze verlangens zijn type-vaardigheid en enige kennis van de moderne talen. Uitstekende arbeidsvoorwaarden, o.a. 14 maanden salaris. Informeer eens naar de mogelijkheden die er voor je 2ijn. Makelaars fno.g.Beêd. taxateurs. Schïestraat 12 Rotterdam^ te!. 010-13 27.90* INTERNATIONAAL TRANSrORTBE DRIJF H. v. RIJSWIJK ZONEN B.V., SCHIEDAM lm-. Export en Transito Groenten cn Fruit. Industrieweg 40 - Rotterdam (Spaanscpoldcr) - Telefoon 37 75 55 vraagt voor spoedige indiensttreding een In onze vestiging te SCHIEDAM'ontstaan door een sterke uitbreiding van de handels activiteiten de volgende vacatures: Sollicitaties te richten aan ons adres: 's-Gravelandseweg 397, Schiedam. Tel. 374.144. produconte van eiwitderivaten voor de voedingsmiddelenindustrie behorend tot het Waarden concern zoekt voor'haar afdeling administratie In onze dynamische distilleerderij is plaats voor een Ervaring in een soortgelijke funktie, hij voorkeur in een metaalbedrijf, is voor een goede taakvervulling beslist noodzakelijk. Naast een goed salaris bieden wij een pak ket moderne sociale voorzieningen waarover wij u gaarne nader inlichten. die zich naast boekhoudkundige werkzaamheden eveneens zal bezighouden met de exportdokumenten. Ervaringineen soortgelijke funktie, alsmede kennis van de moderne talen, is gewenst. leeftijd ca. 25 jaar en voor ons kantoor zoeken wij een Wie bieden haar: een goed salaris 20 werkdagen vakantie per jaar; 8% vakantie-toeslag; zelfstandig werk in prettige sfeer. voor boekhoudkundige werkzaamheden Leuk loon en goede sociale voorzieningen Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen telefonisch of schriftelijk in verbinding stellen met de heer W. C. Visser, .Westerkade 18-24, Schiedam, tel. 260600. pVlaardingen Patrimonium, k - Ons-Ideaal, De Werkmans ka woning en De. S am en we r- k; king:'vier Vlaardingse wo- H ningbouwverenigingen. Ze F hebben elk honderd bouw- plannen in de kast liggen. L. Honderd dezelfden, want L; alle vier doen ze mee aan L- .de voorronden van Holy- k Noord. [Het zijn complete bouwplannen I' met tekeningen en eijfermate- I riaab £én ervan haarde enke- le weken geleden opzien. Het r was het plan Bothgoedkope K betaalbare woningen. Een an jelier plan is van de Waddinx- yeenfic aannemer Rehcrst. die k-op 8 november var het vorig jaar een plan voor een eenge zinswoning aanbood tegen een met de natte vinger wellicht berekende huurprijs van f 198.50 per maand. Een gro tere woning van hem kwam op f 292,50 per maand. Een derde:L Van Eesteren, bou wer van Era-woningen, stokte In de becijfering op een maandhuur van f 214,80. Prij zen inclusief CV en alle ande re voorkomende voorzienin gen. Maar niemand heeft er nog wat aan. Want officieel weet ook niemand hoe de grondkosten voor Vlaardingens woonwijk. Holy-Noord eruit, gaan zien Tot het zover is blijft het der halve plannen afstoffen, af- wachten en plannen ontvan gen van nieuwe hoopvolle aannemërs. Patrimoniums directeur De Ligt werd dat eigenlijk te bar. Waarom de zaak laten liggen, dacht hij. En hij kwam door een reis naar Wenen, waar hij een huizententoonstelling be zocht, op het idee: wonigen op ware grootte neerzetten, zodat de mensen eens „echt" zien wat ze kopen of huren. Het zou meteen een antwoord kun nen betekenen op de vraag: „Wat wil. die Vlaardinger nou voor huis?" Een vraag, die in feite het uitspreken van de be hoefte aan een woningmarkt onderzoek was. Eer mini-onderzoek is het ge volg. Op de tentoonstelling, die een week. duurt (elders op deze pagina, méér over die show) wordt geënqueteerd. Hoe, weet men nog niet. De keus evenwel is zodanig groot, dat een redelijke indruk van een betaalbare woning is te verwachten. Directeur De Ligt zag het hou den van zo'n tentoonstelling als zijn taak. „Een woning bouwvereniging moet zich waarmaken tegenwoordig. We moeten bijsturen in de ontwik keling van de woningbouw". De tendens voor wat betreft de woningbouwverenigingen is meer en meer gericht op de aanschaf van een eigen wo ning. Het eigen huis, zo wil het, zou goedkoper zijn en fis caal aanlokkelijk. Maar er is meer, waarover met name Patrimonium zich ont fermt. De Ligt: „De doorstro ming. Hoe geef je die inhoud? De mensen stromen niet door.. Als ze het doen, dan móeten ze voor misschien eenzelfde huis een dubbele huuf beta len". Voortbordurend op die praktijk beland je dan. zegt De Ligt, bij de koopwoning. „Goedko per dan het huren. Als die ten dens zich voortzet kunnen wij wel ophouden met verhuur. Er blijft cchtcr altijd een groep mensen, bestaan, voor wie het kopen van een huis ondoenlijk is. Maandhurea van driehonderd tot driehon derdvijftig gulden per maand 2ijn toch pdijzen die je met 'a laag inkomen niet kunt beta len. En elke dag stijgt de grondprijs. Eén 'procent per maand stijgen de bouwkos ten,...*'. „Je loopt door die toekomst de kans dat eengezinswoningen van f 350,- per maand niet vol raken. Dan blijven mensen, die al niet haar hun zin zitten op hun flatje, daar toch wo nen. Wij moeten een andere kant op". Verder zijn voorbereidingen getroffen voor het in stalleren van afspeel-apparatuur om u tijdens het reserveren van uw vakantiereis een gezellig achter grondmuziekje te laten horen. Vanaf het begin is er elk jaar een ingreep gedaan, om het 5 jarenplan te doen resulteren in wat het nu is geworden. Het geluid dat de Schiedamse mid denstand aan het inslapen is wordt met deze onder nemingslust geloochenstraft, of zo er inslapers zijn, dan zijn hun ogen op l/12/'72 op de dag van de heropening wagenwijd opengegaan. Zo is het Zoals inmiddels vele van u zal zijn opgevallen is het buro ook voorzien van een fraaie pui met een uit springende luifel, waarop een kleurige lichtreklame is aangebracht. Het is de heer Den Duik, direkteur van dit buro, die dit alles reeds 5 k 6 jaar vooruit heeft gepland. Zo was het Ér is alweer meer dan een maand verstreken dat het: voortvarende Schiedamse Reisburo Duton b.v, z'n kantoor heeft heropend na een grandioze ingrijpende verandering, zowel exterieur als interieur. Dat e.e.a. met zorg is geschied ïs het feit dat met behulp van binnenhuisarchitect mejuffr. Margreet v. d. Hoeven uit Den Haag de kleuren en de vorm geving is uitgewerkt. Wanneer u er binnenloopt is het een lust voor het oog, als u kritisch uw blikken laat glijden over het behaalde resultaat. Het hyper-moderne sfeervolle reisburo is verder uitgerust met alle comfort zoals meerlijnige tele fooninstallatie, telexverbinding, airconditioning, de allernieuwste I.B.M. elektrische schrijfmachines, adresseer- en stencil apparatuur, een modern boek- houd-systeem, enz. enz. Willemskade 25 - Tel. 26.03.75 - Schiedam IAPPAIUTEMFAGRIEK HELPHiAN N.V.l Opleiding op MAVO-nivoau, bij voorkeur aangevuld met enige praktijkervaring. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 44 te Groningen, Tel. 050 - 251515. De selektie- prDceduren zal in Schiedam plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4