SCHIEDAMSCHE COURANT vraagt om 'De Tweeling' krijgt bus Bouw en meubelindustrie verwachten matig 1973 Jongen De Reims wil naar toegenomen mei 604 woningen bij botsing Keuken- gordijn in brand PvdA nieuw pestuur PPR heeft nieuw bestuur Politie pakt houtdieven Door kostenstijging en gebrek aan geschoold personeel Auto' zwaar beschadigd bij botsing Dief baalt accu's uit truck 2 kranten voor één prijs Als vertegenwoordiger in Zuid 9 Deze iveekv:er$ter*bemoner$^ in nieuw tehuis SSCA onderhandelt met de gemeente Diasdag 18 januari 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 99ste jaargang no.24616 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggeefsters. Schiedam In de keuken van de familie A. W. aan de Amalia van Sohnstraat is gistermiddag ^hrand.„.4iitgehgalt/tn.F en. „.gas-, - vlam van het fornuis sloeg over Daar het keukengonüjn. Twee ramen zijn gesprongen en het plafond, mure en kozijnen wa re zwart geblakerd. De vrouw des huizes heeft het bradje zelf geblust. Ingrijpen van de reeds uitgerukte brandweer bleek niet meer nodig. Van een onzer verslaggevers. Schiedam De afdeling Schie- dpn van de Politieke Partij Ra dicalen heeft een nieuw bestuur. Als voorzitter is herkozen de heer H. Noordegraaf. Mej. E. C. M. van Scaijndel is als secreta resse gekozen. Nieuwe bestuurs leden zijn de heren A. J. S (ef fens en H. van der Wilk. Van een onzer verslaggevers Schiedam De bewonersvereniging Scbiedam-Zuid gaat in februari praten met b. en w. oyer allerlei problemen in deze wijk. Het is de bedoeling van de vereniging, erken ning van de geemeente te krijgen als offiële vertegen woordigster van de bewoners Jn de wijk. B. en w. hebben ingestemd met het verzoek om een gesprek en hebben de vereniging verzocht, de statuten over te leggen. Aanvankelijk was het de bedoe- Nadat de bewonersvereniging een Bng nog deze maand 'n gesprek met b. en w. te houden, maar de verhuizing van het college van stadhuis naar stadskantoor heeft dit gesprek verlaat. Als belangrijk punt op de agenda staat de wijkverhetcring van Schiedam-Zuld. De bewoners willen allerlei wensen onder de Ogen van het college brengen, zoals groenvoorzieningen en verk eersaangelegenheden. Poeldijk De politie heeft In Poeldijk twee Vlaardingers aan gehouden, die verdacht worden van diefstal van boutplaten. Bij controle werd de vrachtwagen met boutptaten aangehouden. De bestuurder en zijn passagier wisten over de herkomst van de platen niets te vertellen, waar na ze rijn meegenomen naar het bureau. Tijdens het verhoor bleek dat ze de platen van een bouwwerk In Zoetermeer heb ben gestolen. De daders, twee Vlaardingers, zijn overgegeven aan de politie van Zoetermeer, de platen zijn in beslag geno men. Van een onzer verslaggeefsters ha de bijeenkomst vond buiten VI aardingen Het onlangs ge opende christelijk gezinsvervan gend tehuis heeft een naam: ,,De tweeling". De naam werd zondagavond bekend gemaakt tijdens een speciale gezinsdienst in de Maranathakerk die tege lijk een hervormd/gereformeer de dienst was. De dienst werd geleid door de predikanten L. K. Krol en W. W. Verhoef. Me dewerking verleenden het mu ziekkorps en de tamboerijn- groep van het Leger des Heüa en organist M. S. Slagboom. „De tweeling": Claudia, de hn£ kende en Constant, de standvas tige. P. L. van Pijpen, voorzit ter van de Stichting Uit en Thuis maakte de naam van het nieuwe tehuis bekend. Het tehuis aan de Van der Werff- straat 19 krijgt deze week 28 volwassen geestelijk gehandi capten binnen haar muren. Dit werd zondagavond eveneens be kendgemaakt. het kerkgebouw nog een heug lijk feit plaats. Dank2ij een goed geslaagde oud-papier aktie werd een bus aan het tehuis aangeboden. De bus is gehaal aangepast aan de passagiers, die allen een veiligheidsgordel kunnen dragen. Voorts is er ra dio aan boord, een cassette-ap paraat en een omroepinstallatie. De bus werd overgedragen aan H. Niemeyer, hoofdleider van „De Tweeling" die tévens als chauffeur zal optreden. De oud-papier aktie die elf jaar geleden 1 begon, leverde voor „De Tweeling" bovendien nog een kleuren-televisie toestel op. Tijdens de broodmaaltijd kreeg voorzitter P. L. van Pijpen een hamer, passend bij zijn voorzit terschap. Deze werd aangebo den door mevrouw J. Polder vaart. landelijk hmirderscangres heeft bijgewoond zullen de statuten worden vastgesteld. In het ge sprek met b. en w. zal de reno vatie van oude woningen even eens aan de orde komen, maar dat is volgens voorzitster me vrouw J. Krikke-Hern na et het belangrijkste punt. DE DUCDALF De bewortersverenilgang Schie* dam-Zuid zal ook een gesprek hebben met de leidÊng van het ve-rtegerrwoortfcger - van een aan tal bewoners in de wijk, „We moeten elkaar in de wijk kunnen vinden eo ah we iets gam doen, moeten we het goed en gedegen hebben voorbereid", zegt mevrouw Krikke. Het ledental van de bewonersver- errtging stijgt nog voortdurend. In de afgelopen maanden is de vereniging volgens mevrouw Krikke ook opgetreden als be middelende partij tussen een huurder en een verhuurder van een woning. De voorzitster be- shrit: „Er is nog genoeg te doen in Zuid, en zeker aan de verbe tering van de wijk". 9 Woningbouw m hef Waterweggebied; stichtingskosten stijgen, voorai in de woningsector. Schiedara/Vlaardlngen De wo- moedelijk nog groter zal zijn. ningbouw in Rijnmond daalt H JT IVf schrikbarend. Doch de voortdu- U/tLtl\Lr rende stijging van de stichtings- De nadelige verschijnselen in 1972 kosten is bij veel gemeentebe- hebben volgens de Kamer van stnren in het Waterweggebied Koophandel geleid tot een da- de aarzeling ontstaan plannen ling in de bedrijfsresultaten, voor de bouw van woningwetwo- con verdere concentratie bij be- Het personeelsbestand is door na- itringew'hjog^te.r 1 aten^ioitvoere».- £taande,mndemecungen en., da tuurlijk verloop .met-tin procent. Ib de particuliere bouw Is daar- opheffing van vele andere be- - drijven. De vooruitzichten voor dit jaar worden minder bemoe digend genoemd. Ook In de bouwsector heeft men tenslotte te kampen met een gebrek aan goede vaklieden. Hoewel de si tuatie in de bouw zijn neerslag heeft op een ruimer wordende arbeidsmarkt, blijft het aantrek ken van geschoolde vaklieden volgens het overzicht een pro- Als oorzaak voor het tekort aan entegen een zekere opleving te constateren. Het laat zich aan zien, dat de vooruitzichten voor 1973 bi deze sector gunstiger zullen zijn. bleem. De steeds moeilijker wordende si tuatie in de woningbouw in met name de grotere Waterwegge- m een ten is ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voer de Beneden Maas niet voorbij gegaan. In een overzicht over 1972 wordt geconstateerd dat de bedrijfsresultaten in 1972 aan- Ook voor de meubelindustrie is zienlijk achteruit liepen, maar 1S72 een ongunstig jaar gewor- dat dit jaar de terugslag ver- den. Stijgende kosten, een toe nemend ziekteverzuim, een scherpe concurrentie van het buitenland en het gebrek aan geschoolde krachten zetten deze industrie in 1973 voor rote pro blemen. gedaald. De orderpositie was in 1972 steeds aan de lage kant. De concurrentie komt vooral uit Duitsland, België en de Oosteu- ropese landen. De prduktie blijft op hetzelde niveau, maar de voorraden gereed product rijn groot. REUK ZIEKTEVERZUIM geschoold personeel wordt ge noemd de slechte „reuk" van het Rijnmondgebied en de hoge buren. Geschoolde werkkrachten zouden daarom bij voorkeur niet in één van de Waterwegge- Vlaardingen In 1972 is het woningbestand in Vlaardingen toegeno men met 604 woningen. In totaal vermeerderde het woningbestand met 817 woningen; daarentegen verminderde het bestand met 213 Woningen. Het grootste deel van de bijgekomen woningen was nieuwbouw: 807. Voorts werden 8 woningen wederom In gebruik genomen en 2 wonin gen werden verbouwd. Hoor sloop verdwenen 173 woningen, door onttrekking 34 en door op splitsing 6. Van de 807 nieuwbouwwoningen die in 1972 gereed kwamen wa ren er 182 woningwetwoningen in opdracht van de gemeente gebouwd, 60 woningwetwoningen in opdracht van woningbouwver enigingen, 204 premiewoningen in opdracht van particulieren, 338 premiewoningen in opdracht van woningbouwverenigingen, 22 woningen door particulieren zonder rijkssteun en 1 ongesub sidieerde woning in opdracht van het rijk. Op 31 december vorig jaar waren er in Vlaardingen in totaal 178 woningen in uitvoering, In deze laatste maand van 1972 kwamen II woningen gereed (10 aan de Albertine Agneslaan van het complex van 180 Summa-wonin gen t.b.v. de bouwvereniging Patrimonium en 1 woning aan de Prinses Christtnalaan 3). Be gonnen werd met de bouw van vier patio-woningen aan de Anna Paulownalaan door aanne mingsbedrijf v/h Boele en Van Eesteren. O Hoek van Holland Twee auto's zijn zwaar beschadigd bij een botsing op de kruising Harwich- weg^Langeweg in Hoek van Holland. Het oageluk gebeurde, toen een twintigjarige Hagenaar geen voorrang verleende aan de 39-jarige Hoekse automobilist C.V. Qp de Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland is een hond gedood, toen hij plotseling de rijweg overstak en gegrepen werd door een auto. De politie heeft verder een langharige teef, een zogenaamd Schippertje opgevangen. De eigenaar kan zich bij de politie meMen. •w Van een onzer verslaggeefsters. Schiedam De heer "ti. L. B. heeft aangifte van diefstal ge daan van twee accu's. De ac cu's hebben een waarde van 560, en zijn gestolen uit een truck die geparkeerd stond aan de Prinses Beatrixlaan. Van een onzer verslaggeefsters Schiedam De Schiedam se poli tiek heeft vrijdagmiddag een snelheidscontrole gehouden op de Horvathweg. Er werden ne gen automobilisten aangehou den. De hoogste snelheid die ge noteerd werd was 80 kilometer. Zaterdag is op de Churchillweg ook een snelheidscontrole gehou den. Hier werden veertien auto mobilisten aangehouden. De hoogste snelheid die hier geno teerd werd, was 75 kilometer. Van een onzer verslaggeefsters Schiedam De Stichting Sociaal Culturele Arbeid is momenteel met de gemeente in onderhan deling over het schoolgebouw aan de Fahrenheltstraat, dat sinds september leeg staat. De SSCA wil het pand van" de ge meente huren om er het cen trum De Reling nu .gevestigd in een eigen pand in de Overschie- sestraat in onder te brengen. De gemeente heeft toegezegd, he- gebouw aan de SSCA te willen verhuren. Deze beschikt echter 1972 heeft de stichting dan ook direct nadat bekend was gewor- nog niet over de financiën om de huur te betaien. j Directeur J, van Nunen van de SSCA: „De huur van de schoo is vrij hoog, die kunnen we me de huidige subsidies niet op brengen. Wanneer de bijdragen van de gemeente en het Minis terie van Cultuur, Recreatie er Maatschappelijk Werk zodani;. worden opgetrokken, dat wij de resterende kosten zelf kunnen betalen, kunnen we het pand be trekken. De beslissing hangt af van anderen". De stichting is van mening, dat de werkzaamheden van De Re- ling meer tot hun recht komen, i wanneer het centrum opereert vgnuit het hart van het Sin- gelkwartier. Het huidige onder komen ligt aan de rand van deze wijk, wat voor De Re ling vrij ongunstig is. fn mei den, dat het schoolgebouw leeg zou komen te staan, de gemeen te verzocht, het gebouw tegen betaling ter beschikking te stel len. Wanneer de verhuizing doorgaat, zal in het pand in de Overschie- sestraat het kantoor van de Fe deratie van Schiedamse .Instel lingen voor Sociaal Culturele Arbeid en Samenlevingsophouw, waar de SSCA deel uitmaakt, gevestigd worden. Maasland De 18-jarige Alexan der Stolze uit De Lier is om het leven gekomen, toen de brom fiets waarop hij als duo-passa gier meereed, frontaal botste met een personenauto- De bromfiets werd bestuurd door de eveneens uit De Lier afkom stige 16-jarige A. V, De jongelui reden *s nachts om kwart over twaalf over de Burgerweg in de richting van hun woonplaats, waar de bromfiets botste tegen de auto van de 19-jarige H. C. M. v. H. uit Wateringen. De duo-passagier kwam door de botsing te vaiten, waarna -hij kort na het ongeval ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. De bestuurder van de bromfiets bleef ongedeerd. Naar de toe dracht van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Profltaer nü van hat unieka aanbod Z krantan te ontvangen voor d» pri|* vart één: oa Scniadamsa Courant mat nieuws uit uw »tad en omgeving, an hat Foliardamach Nieuwsblad mat het laatste binnen- an buitenlandse nieuws. 6eal ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder amge varplichiino, de SC an HN te bezorgen an ontdek telt de veie pluapuman. Dezo bot* bi optw «rmlep. zontfar postregat. sturen naar Holtarüamacti Nieuwsblad, antwoordnummer a34, Rotterdam otairmJw.:«J»SC«ftRNl4dajhK»8»ti»n»Mt meroon Van een onzer verslaggevers. 'ehicdam De plaatselijke afde ling van de Parflj van de Ar beid houdt vanavond, dinsdag, de jaarlijks algemene ledenver gadering in gebouw wijkcen trum Nieuwland aan het Wi- bauipïein. Aanvang acht uur. Op de agenda staat onder,ande re een bestuursverkiezing. zal vanavond een aantal nieu- e bestuursleden worden geko men om de plaatsen in te nemen van voorzitter, secretaresse ec ■>:ritingni':cfl»er. Verder .komen ;:.n de orde het bestuursbeleid sn de jaarverslagen van secre- saresse en van penningmeester. t slot worden er afgevaardig den benoemd die de afdeling zullen vertegenwoordigen op vergaderingen van ibet Gewest, het; district en 'Rijnmond. Ook worden er leden voor allerlei commissies benoemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1