i Propaganda in Maassluis Cursus voor vo van start MAASLAND BIEDT WEER VERVANGENDE HUIZEN AAN Amateur-tappers vieren lustrum Harmonie m Inbrekers betrapt in Hema Politie grijpt jonge inbreker Geld op tanker gestolen Plattelands vrouwen houden jaarvergadering Voor sanermgsgebied Vlaardingen verschuift Raadsvergaderingen 3 IPP Rijnmond krijgt minder klachten Eerste cjursus druk bezocht Inhalen verboden op Kerkweg Jeugdige inbreker aangehouden Bromfietst botst tegen auto DINSDAG 16 JANUARI 1973 Activiteiten KNKV ii i eerste kwartaal Kemphaan, het blad dat de vogelwerkgroep van de afde ling Vlaardingen/Schiedam rvan de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging uitgeeft, zal va- ker gaan verschijnen, nu als algemeen orgaan van de af deling Vlaardingen/Schie- dam.Het is de bedoeling dat de leden van de vogelwerk-: groep in de Kemphaan ftunj pennevrucbten gaan publice ren. Een denkt bijvoorbeeld aan excursie-verslagen, waarnemingen, vondsten en zovoorts, Kopij voor de Kemphaan kunnen de leden inzenden aan E. de Vette, Gedempte Biersloot 28 b in Vlaardingen. In maart zal "het eerste nummer uitko men. Vlaardingen zullen vaker be- o zocht gaan' worden. Momenteel is die in Vlaardingen nog geslo- t ten, maar vanaf 15 maait kan men er weer terecht. De KNNV wil voortaan eens In de veertien dagen de Vlaardingse en Schie- damse heemtuinen gaan bezoe- JAARVERGADERING **be algemene ledenvergadering van de afdeling Vlaardin gen/Schiedam wordt dit jaar ge houden op 15 februari in de Emouskerk in Vlaardingen. Tijdens de vergadering treden twee bestuursleden af: C. de Grijp, die zich niet herkiesbaar heeft gesteld en D. M. van Kampen, de voorzitter die wél herkiesbaar is. In de vacature van C. de Grijp wordt J. Poot uit Schiedam voorgesteld. Zoals gebruikelijk kunnen tegenkandi daten door tenminste vijf leden schriftelijk, uiterlijk drie dagen voor de vergadering, bij de se cretaris worden opgegeven on der gelijktijdige bereidverkla ring van de kandidaat of kandi daten. Rotterdam De centrale meld- en regelkamer van het openbaar lichaam Rijnmond heeft In het af gelopen jaar minder klachten ontvangen dan In 1971. Het openbaar li chaam Rijnmond regi streerde in 1972 15.190 klachten. Het jaar daar voor waren het er 27.726. Hiervan hadden er 12.724 (1971: 22.916) betrekking op stank en 2.466 (4.810) op lawaai. CONTRIBUTIE be contributie voor leden van de KNNV gaat omhoog. De geste gen kosten hebben het koofdbe- In 2ing houden. Na de jaarvex-ga- dering op 15 februari gaat op zondag 18 februari de strand- werkgroep op excursie naar Tholen. Informaties kan men in winnen bij de heren Otten en de Ruiter. stuur genoopt deze verhoging door te voeren. Dat betekent dat het lidmaatschap nu niet ,meer 12,50, maar 15 gaat kosten. Het bedrag dient over gemaakt te worden op giroreke ning 33747G t.n.v. de penning meester van de KNNV in Hoek van Holland. Huisgenoten van leden betalen 4,50 contributie per jaar. PROGRAMMA 'Het programma van de afdeling Vlaardingen/Schiedam van de Koninklijke Natuurhistorische Vereniging staat tot en met maart al vast. vlorgenavond wordt er in de Van Hogendorpschool een bijeen- - komst gehouden van de planten werkgroep. De bijeenkomst be gint om 20 uur. J. Poot zs! spreken over het onderwerp - Wulken. Vrijdagavond, 19 janua ri, wordt er ten huize van J. - -van Haren een bestuursvergade ring gehouden waarop men de jaarvergadering zal voorberei den. de Van Hogendorpschool houdt de plantenwerkgroep op 21 februari weer een bijeen komst die om 20 uur begint. E. v.d. Weghe zal die avond een le zing houden. Op de 23ste zelfde tijd en zelfde plaats de cursus vogelherkenning. MAART Op zondag 4 maart wordt er een excursie gehouden naar de Broekpolder. Men vertrekt van af het Kolpabad in Vlaardingen om half negen. De leiding is in handen van J. van Haren. Woensdag 7 maart een dia avond voor de plantenwerkgroep in de Van Hogendorpschool, De heer Groeneweg za! de dia's vertonen, aanvang 20 uur. De strandwerkgroep komt bijeen in de .Van Hogendorpschoof, aan vang 20 uur, op maandag 12 maart Onder leiding van R. de Vette wordt op zaterdag 17 maart een tocht gemaakt naar Voorne's duin en strand. Men vertrekt om 8 uur vanaf het sta tion Vla ardin gen-Oost. ïaterdag wordt er een excursie Een foto-praatje wordt gehouden gehouden naar Voorne's duin en strand. De leiding van de ex cursie is in handen van D. van Rooden en Bertus de Vette. Deelnemers moeten om 8 uur hij het station Vlaardingen-Oost klaar staan. Men kan per bus of per auto reizen. 'P vrijdagavond 26 januari wordt er in de Emous-kerk in Vlaar dingen een lezing gehouden over het onderwerp Wilde Ganzen. Hierover zal J. Philippona spre ken. Vlaardingen Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holiand hebben zei ven Vlaardingse begrotingswij zigingen goedgekeurd. Het zijn: de aanvullende bijdrage in de restauratiekosten van het orgel van de Grote Kerk het aanbregen van een pomp- installatie in het orgel van de Grote Kerk; de vervanging van de centrale verwarm in gs-installatie in het pand Stationsstraat 127; een aanvullend krediet voor de restauratie en inrichting van het pand Westhavenkade 53/54; de uitbreiding van de Inrich ting van het Visserijmuseum; herstel van het gebouw aan de Coudsesingel 87a en de herbouw en herinrichting van de rooms- katholieke St. Paulusschool die in november jl. door een explo sie werd verwoest. FEBRUARI ft februari komt de KNNV voor het eerst bijeen in Maassluis. Op woensdag 28 februari wordt in het zalencentrum West In Maassluis een lezing gehouden door het echtpaar BioemMar- gadant over Vogels en voor- jaarsplanten van Öost-Amerika. De lezing begint om 20 uur en wordt geïllustreerd aan de hand van dia's. eze avond geldt tevens als pro- paganda-avond voor Maassluis en omstreken. Op 2 februari wordt de cursus Vogeïherken- ning weer vervolgd in de V?n Hogendorpschool, aanvang 20 uur. Op 4 februari wordt er een ^genaamde ganzenexcursie ge houden naar Flakee en de Hoekse Waard. Het betreft hier een auto-excursie waarvoor men rich tijdig dient op te geven bij B. de Vette, Tel. 344644. De leiding van de trip is in handen j'an D. M. van Kamen en B. de vette, Vertrek 8 uur vanaf sta tion. Vlaardingen Oost. i plantenwerkgroep komt op Woensdagavond 7 februari, aar- j'ang 20 uur, bijeen in de Van Hogendornschoo!. C. Kapel zul tie avond spreken over winter- «enmerken. Vijf dagen later, on riaandag 12 februari, komt de Itrandwerkgroep bijeen, even- tens in de Van Hogendorp- tchool, eveneens aanvang 20 tor. Over Impressies over Cu- lagao zal Peter Moree een Je- op woensdag 21 maart door D. van Rooden. Hij zal dit doen door de olantenwerkgroep die die avond om 20 uur biieen komt in de Van Hogendorp school. Op vrijdag 23 maart is er weer de cursus vogelherken ning in de Van Hogendorp school, aanvang 29 uur. Op donderdag 29 maart houdt P. Batten in zaal Emouskerk in Vlaardingen een lezing over „Een kükje in het insectenle ven". Hij zal tevens een kleu renfilm laten zien. Aanvang 20 uur. Op 19 april tenslotte wordt er een lezing gehouden over Biologie van alle dag door 3. A. Nijkamp uit Schiedam. Waar Is nog niet bekend. Vlaardingen De Vlaardingse Reddingsbrigade organiseert zoals elk jaar, ook in 1973 weer onderlinge jeugdwedstrijden en wel op zaterdag 20 januari in het Kolpabad in Vlaardingen, 20 uur. In de pauze zal de duikgroep van de reddingsbrigade een demon stratie geven in het redden en hulp verlenen bij een ongeval. Vlaardingen Meer dan veertig flessen wijn, een fles gedestil leerd en een hoeveelheid bon bons zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag gestolen uit een afgesloten auto, die geparkeerd stond aan de Dirk de Derde laan. Uit de garderobe van de Rehobotbkerk aan de Billiton- laan verdween een suèdine auto- coat. Van ben medewerker Schiedam/Vlaardingen De vo- geiwerkgroep van de KNNV Vlaardingen/Schiedam is vrij dag gestart met de cursus „vo gelherkenning" ter voorberei ding van de op hande zijnde vo geltelling in geheel Zuid-Holland De werkgroep neemt de telling In de regio Rotterdam voor haar rekening en hoopt hiermee eind maart te kunnen beginnen. Coördinator is A. Velthuizen die hierbij wordt geassisteerd door H. J. M. de Vette. De eerste cursusavond werd, bui ten verwachting, druk bezocht. Gevorderde vogelkenners, ook jongelui, die als beginners moe ten worden aangemerkt. Ook enkele nieuwelingen gaan de cursus volgen om zich voor de telling te kunnen inzetten. JEUGD Op korte termijn zal contact wor den opgenomen met diverse ieugdgroeperingen. Tevens be reidt cordinator Velthuizen reidt corödinator Velthuizen jeugdbijeenkomsten voor, zo mogelijk in samenwerking met sten zuilen gaan bezoeken. Wel licht dat hieruit een vorm van werving van vogeltellers kan ontstaan. De eerste cursus-avond is een aanloopje naar het leren kennen van vogels naar uiterlijk en het voort te brengen geluid of zang. Als eerste kwamen de water vogels aan de beurt waaronder verschillende soorten eenden, meeu -ven en moerasvogels. Kleurendia's en geluidsband wa ren de hulpmiddelen om ze te leren herkennen. Bovendien kre gen de cursisten tal van bijzon derheden te horen over het leef milieu, biotoop en de relatie met de flora in hun leefgebieden en tijdelijke verblijfplaatsen (vogeltrek). Alles bij elkaar een leerstof die als een „Warming-up" gezien kan worden voor het werk dat wacht Voor het eerst kwamen ook de plattegronden op tafel van de gebieden die geïnventariseerd moeten worden. Hiervan krijgen de tellers fragmentkaarten zo dat het onderzoek zo minitieus mogelijk kan worden ingesteld. Schiedam De politie heeft in het pand van de Hematwee in brekers op heterdaad betrapt nadat surveillerende agenten tadden ontdekt dat er een ruit van het pand gebroken was. De o ingeving van het pand werd onmiddellijk afgezet. Omdat er niet voldoende pofltiepersneel beschikbaar was, verleende het Rotterdamse korps medewer king. In het pand zijn aangehoudende 19-jarige H. S. en de 22-jarige J. K., beiden uit Schiedam, zij hadden al verschillende goede ren op zak en hadden ook al kleren aangetrokken die in de Hema worden verkocht Van een onzer verslaggeefsters Schiedam De 14-jarige A. B-, een vroegere bewoner van de Lïndenhof, is door de Schledam- se politie aangehouden. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal in de Free Record Shop, waar hij een versterker en 60 langspeelplaten heeft ge stolen. Uit het handenarbcidslo- kaal in de Lindenhof heeft hij een pick-up gestolen en uit een dekenlokaal vijf dekens. Maasland De Maaslandse afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdagavond de jaarvergadering. Op de agenda staat, naast een aan tal huishoudelijke zaken, ook een film op het programma over de bondsrels naar Eure fn Frankrijk. Deze film wordt vertoond door mevr. M. van Bergen Walraven- Bulk, die aan deze reis heeft deelgenomen. De bijeen komst wordt gehouden in het Trefpunt en begint 's avonds om kwart voor acht. Dinsdag 13 februari wordt het programma voortgezet met een lezing over het leven van de vrouw in de wereld van de Islam door de heer M. C. Capelle uit Nleuwen- dijk. Dinsdag 13 maart komt de heer M. C. M. van Adri- chem uit Honselersdijk ver tellen over de oude geschie denis van Maasland, waarna Het seizoen wordt op dinsdag verzorging wordt gehouden, stratle en lezing over haaar- 15 mei besloten met het jaar lijkse reisje, waarvoor het er op 1 7april een demon- bestuur over het doel van de reis nog gaarne suggesties ontvangt. Behalve deze bijeenkomsten worden er ook nog enkele cursussen gehouden, ü,a. over „Gasten ontvangen", „ouder worden bijblijven" en een handwerkcursus. Maasland vraagt: Maasland Burgemeester en wethouders van Maasland zullen de provincie verzoeken op de Kerkweg een inhaalverbod In te stellen. Zij achten deze maatregel wenselijk omdat inhalen op deze vrij smalle weg veel gevaren met zich brengt, ook al omdat op de Kerk weg geen trottoirs zijn en voetgangers op de rijbaan moeten lopen. Een inhaalverbod op de Kon. Julianalaan en de Huis te Vel delaart acht het college pp advies van de rijkspolitie niet wenselijk, daar op berde wegen veel zijwegen uitkomen en het strafbaar rs om pp kruispunten en op T-kruïsingen in te halen. de hoofden van scholen voor het Op 2 februari a.s Is de tweede basis- en verder onderwijs Nu cursusavond, eveneens In de het winterprogramma van de van Hogendorpschool, aanvang KNNV binnenkort van start 20.00 uur. Dan worden de uilen gaat bestaat het vertrouwen dat en stootvogels (roofvogels) be- geïnteresseerden de bijeenkom- handeld.. Schiedam Tint de hut van de kapitein van de tanke r Clean, the bij de Nieuwe Waterweg ligt is 2.000 gestolen. Het geM zat m een la in een kistje. De la was met afgesloten. Maasland Voor de tweede maal binnen drie weken hebben vier bewoners van de Stationsstraat een andere woning van de ge meente aangeboden gekregen. De vier bewoners wonen in een rijtje van zes huizen op de num mers 26-36. De gemeente wil dit in het saneringsgebied gelegen rijtje huizen volgens het voor dit gedeelte geldende bestem mingsplan afbreken. Dit bestemmingsplan is meer dan tien jaar oud en behelsde de bouw van een aantal winkels in dit gebied. Zolang er nog geen nieuw bestemmingsplan ïs, blijft het oude van kracht. Alle pro testen van het buurtcomité Sta- tionsstr. - Langetaam - Oranje Nassaustraat om het nieuwe be stemmingsplan zodanig te wijzi gen dat de wijk als woonge bied gehandhaafd zal blijven, ten spijt, heeft de gemeente spoed gezet om de eerderge noemde huizen leeg te krijgen. Vijf van de zes t^woners kregen twee dagen voo kerstmis een andere woning aangeboden, buurtcomité uitgesproken els dat het betaalbare vervangende woningen moesten zijn. De zes de bewoner is door de gemeente benaderd tot verkoop van de woning. Vior van de vijf bewoners weiger den de hun aangeboden woning. Eén hewoner accepteerde de womng wel. een woning van de Algemene Woningstichting Maasland die volgens de plan nen van deze stichting binnen vier jaar eveneens afgebroken zal worden. waarmee de gemeente wel vol- De vier bewoners weigerden de deed aan de eerder door het aangeboden woning om persoon- -É lijke redenen, maar vooral ook omdat men van mening is dat de gemeente met de sloop van hun huizen vooruitloopt op be slissingen die nog over de toe komst van de buurt moeten worden genomen, waarin aan het buurtcomité inspraak is toe gezegd. De gemeente heeft de vier bewo ners nu een andere vervangen de woning aangeboden, terwijl de pogingen om het particuliere huis aan te kopen zijn voortge zet. Of men de aangeboden huizen nu wel accepteert is nog niet bekend. i (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedam De 14 jarige A.B., een vroegere bewoner van de Lindenhof, is door de Schiedam- se politie aangehouden. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal in de Free Record Shop, waar hij een versterker en 60 langspeelplaten heeft ge stolen. Uit het handenarbeidlo- kaat in de Lindenhof heeft hij een pick-up gestolen en uit het dekenlokaal heeft hij vijf dekens ontvreemd. Van een onzer verslaggeefsters Schiedam Op de kruising Von dellaan-Dirk van Wassenaar straat zijn zondagavond een bromfietser, de 16-jarige scho lier R. B. W, en een personen auto, be3tuurd door de 54-jarige S. C. N. uit Vlaardingen tegen elkaar gebotst. De bromfietser verleende geen voorrang aan de personenauto. Hij is met een hersenschudding door de GGD naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht er. daar opgenomen. Hoefe van Holland De boven zoo! van de „Harmonie" in Hoek van Holland werd gister avond bevolkt door zestig ama teur-kasteleins, die worstelden met de twee bïerpomipen die midden ïn de zaal waren opge steld. Inzet van de strijd was een enorme drieliterfles cognac op een fraaie smeedijzeren wa gendie de eerste prijs vormde voor de beste biertapper. Het was trouwens weliswaar de mooiste maar niet de enige prijs. De 33 andere prijzen ga randeerden dat een op elke twee deelnemers althans „iets" mee naar huls mocht nemen. Wim van Beiieren, exploitant vaa de „Harmonie" wilde op deze feestelijke wijze herdenken dat zijn familie nu tien jaar lang de zaal en het café beheert. De amateurbiertappers kregen het bepaald niet cadeau, want de jury was bijzonder streng. - Bekende namen als het echt paar Udo uit Maassluis, het echtpaar van Staalduinen uit Honselersdijk en de heren Steentjes uit 's-Gravenzar.de, Tijhoff uit De Lier en Burgers- dijk. uit Wateringen stonden borg voor de kasteleins-vakken nis. Terwijl de biertappers worstelden met bierpomp, glazen en viltjes, bekeken de juryleden de resul taten. Na twee voorronden volg de er een selectie om tenslotte te komen tot de prijswinnars. Het resultaat daarvan was als volgt: tot ieders verrassing bleek een vrouw de eerste prijs te komen tot de prijswïnaars. mej. M. Gieselbach met 880 punten. Tweede werd de heer K. Buitelaar met 870 punten, terwijl de heer H. Leerdam der de werd met 865 punten. Van onze verslaggeefster Vlaardingen Twee raadsverga deringen dit jaar zullen niet op de gebruikelijke eerste woens dag van de maand worden ge houden. Dit deelt de voorzitter van de gemeenteraad in Vlaar dingen de raadsleden in een brief mee. Weliswaar vallen bei de vergaderingen Iaat in het jaar, maar men kan er nu reeds rekening mee houden. Niet op woensdag maar op don derdag 6 september (eventueel voort te zetten op vrijdag 7 sep tember) wordt een raadsverga dering gehouden. Die maand zal men van de gewoonte afwijken omdat op woensdag 5 september Koningin Juliana 25 jaar re geert en deze dag is aangewe zen als nationale feestdag. De december-raadsvergadering is eveneens verschoven in verband met een nationaal feest: Sint Nicolaas, Tn plaats van op 5 de cember wordt op een andere dag vergaderd. Wanneer dat precies zal zijn, wil men nog even laten afhangen van de data waarop de behandeling van de begroting voor 1974 aan de orde 2al komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3