overwegen samensmelten Juliana machteloos traag GERRIE MAK DEBUTEERT ALS AMATEUR - Poseidon.' neemt afstand van SZC Turnkampioemchappen Kring Maasmond Juvenilis niet naast Midland D \\Ji UITSLAGEN Schiedamsche Couraot flBBSWDAG B JANUARI 19751 Schiedam De vier Schie damse Christelijke gym nastiekverenigingen, ÖOK, Juliana, Animo en ODO overwegen over te gaan tot het samenvoegen van hun verenigingen. Een commis sie van samenwerking, waarin alle vier de vereni gingen zijn vertegenwoor digd, onderzoekt al gerui me tijd of een streven hiertoe gerechtvaardigd is. Tijdens een bespreking zijn de laatste knelpunten, die een samengaan in de weg zonden kunnen staan, opge heven. Besturen en technische com missies staan positief te genover het geneamde streven. Alvorens verder te gaan zullen leden en verde re achterban van de vier verenigingen in de gelegen heid worden gesteld zich uit te spreken en naar men 'hoopt hun goedkeuring aan bet voorgenomen plan te verlenen. en m Schiedam In de gymnastiekzalen van de Willem de Zwij- :..\ger Mavo in Schiedam zijn zaterdag de wedstrijden ge houden om de Kringkampicenscbappen van de Kring „Maasmond van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- verbond. Voor de deelnemers in de hogere catagorieën moest tegvens worden gekampt om een plaats voor de Gewestelijke kampioenschappen te houden op 20 januari en 3 februari a.s. De organisatie beruste in handen van de vereniging DOK en Animo. De leiding was in handen van de heer R. Wniemsen, van de Kring Technische Commis- zen medailles. De derde plaats was voor het Schiedamse D.O.K. met twee maal goud plus een zilveren en een bron zen medaille. Advendo, Maas sluis werd vierde; Animo, Schiedam/Kethel, vijfde met als zesde NXO. uit Maasland. Schiedam Na een lange rustpe riode speelden de heren van In ventus in Utrecht tegen Mid land, waartegen in Schiedam met minimaal verschil werd venoren. De Schiedammers moesten bet stellen zonder hun pivot Rob Mark en playing- coach J. W. Engelsman, die za terdagavond de voorkeur gat aan bridgen. Belde ploegen begonnen met eer» zone-verdediging. De Utrech ters verweerden zich in de ver dediging bijzonder fel, waardoor ze diverse keren de bal konden onderscheppen en via breaks scoren. De Juventus-spelers maakten de fout teveel de buc ket in te gaan, waardoor de bal onnodig vaak verspeeld werd. Doodat er aan Schiedamse zij de bovendien erg matig gescho ten werd, kon Midland een voor het verdere wedstrijdverloop be slissend lijkende 18-6 voorsprong nemen, Een time-out van Juventus kon weliswaar de scoringsdrift van de Utrechters enigszins into men, maar aanvallend maakten de Schiedammers in deze slech te eerste helft een bijzonder matige indruk, ruststand 26-13, In de tweede helft nam Juventus haar toevlucht tot een man-to man verdediging. Dit bleek een juiste beslissing te zijn, want de Utrechtse aanval boette aan zui verheid in. Toch kon Midland haar voor sprong vergroten, omdat de aanvalacti.es van de Schiedam mers niet doeltreffend werden -fgerond (42-25 in de twaalfde minuut)Hoewel geïrriteerd door de zwakke scheidsrechters herstelde Juventus zich. Via breaks en afstandschoten lie pen de Schiedammers verras send een deel van hun achter stand in (42-38 in de zeventiende minuut). De Utrechtse coach zag het gevaar en vluchtte in een time-out. In de spannende slotfase slaagde Juventus er niet in langszij te komen, eind stand 44—41. Er werd gewerkt in vijfkampen waarin de meisjes en dames hnn mannelijke clubgenoten in kwaliteit overtroffen. In de jacht naar het goud, zilver en brons ging de vereniging „de ERüü MET HET GROOTSTE brons ging de vereniging „de lier" met het grootste aandeel hiervan naar huis. Zes gouden drie zilveren- en twee bronzen medailles werden buitgemaakt. Het Delftse Excelsior kwam op de tweede plaats met twee gou den- twee zilveren en twee bron- Meisjes en jongens van 12 en 13 jaar: Meisjes: 1 E Scheffers; 38.4 (goud); 2 S. V.d. Twist (zil ver); 3. R. Ouwendijk (brons), alle drie van de vereniging „De Lier", Jongens: 1 A. Vreugden- hil, 34.1 (goud); 2. J. Stolze (zil ver), beide „de Lier". Meisjes en jongens van 14 tot 16 jaar: Meisjes: 1. N- Lekker- kerk» 37.9 (goud), Excelsior Delft; 2. Y. Emons (zilver). Animo, Schiedam; 3. C. Bo gaard (brons), „de Lier". Jon gens: 1. W. Jongste, 35.9 (goud), Excelsior Delft; 2. P. Roepman (zilver), Excelsior; 3. P. Boekenstein en R. de Bruin (brons). Adspirant dames A: Onderdelen vijfkamp; ringen, springen, evenwichtbalk brug ongelijk en lange mat. 1. W. Mooy, 8.2-6.3-9.2-8 en 8.8, totaal 40.5 (goud); „De lier"; I I. koster, 6.8-6.01-8.8-8.9-9, totaal 39.6 (zilver), Excelsior; 3. J. v.d. Sluis, 7.4-5.6-8.-8.7 en 9.2 to taal 38.9, Excelsior. Mede gese lecteerd: N- Schoneveld, NIO, Maasland en I. Zwarts, Excel sior. DamesA: 1. A. Koelman 8.4-7.4- 7.2-9.2 en 8.4, totaal 40.6 (goud) DOK; 2. W. Rademaker, 7.6- 8.4-7.7-8-8, totaal 39.7 (zilver) DOK; 3. N. Gros, 8.1-7.4-7.5-8.9- en 7- totaal 38.9 (brons) DOK. Dames B: 1. C. v.d. Bos, 8.7-7.4- "8.9-8.7 en 8.4, totaal 42.1 (goud), „de Lier"; 2. D. Bezemer, 7.- 7,4-9.8-9.1 en 8.7, totaal 42- (zil- Wilma de Mooy {SV De Lier) goud bij Ads pirant-dames A. ver), „de lier"; 3. C. Verboom, 8.1-7.6-7.7-8.9 en 8.4, totaal49.7 (brons) „de Lier". Mede gese lecteerd: 4. J. Boschma, NIO; 5. I. Zwarts, Excelsior; 6. H. Buynink, NIO: 7.J. verhagen, „de Lier"; 8. P. Poot, Animo; 9. R. Krul, NIO; 10, M. Haas noot, Animo.Heren A: (rekstok inplaats van evenwichtbalk) 1. A. van Tilborg, 7.3-5.-7.8-S.I en 7.7, totaal 35.9 (goud) DOK: 2. P. de Heer, 6.5-7.3-7.4-7.6 en 6.8, totaal 35.6 (zilver) Advendo; 3- C. Oord, 6.8-6.5-5.-7.3- en 6.9, to taal 32.7 (brons) Advendo. mede geselecteerd: 4. W. F. de Gids, Animo. Heren B: 1. M. Mol, 6:8-6.4-6.8-7.3 en 7.- tottaai 34.3 (goud) „de Lier"; 2. W. v. 't Hof, 6.6-5.1- 7.4-7.2 en 6.8, totaal 34.1 zil ver) Advendo; 3. K. Edens, 6.7- 5.-7.2-7.9 en 6.9 (totaal 32.7 (brons), Advendo. Medegeselec teerd: 4. N. Tailing, Animo ;5/6 B. Spey, Advendo; 5/6 M. de Gids, Animo; 7. H. Emns, Ani mo; 8. H. Schrey, Animo; 9. B. v.d. Most, Animo. fchiedam Nog net op tijd heb ben de leden van DHS en DRZ er voor kunnen zorgen dat alle boomstronken op het toekomsti ge trainingsveld zijn verwij derd. Dit in verband met de overeenkomst met de gemeente, die indien deze werkzaamheden niet vóór 15 januari verricht zouden zijn, een en ander door de betreffende dienst zou laten uitvoeren. De dan gemaakte kosten zouden in rekening ge- bracht worden bij de beide clubs. Zo ver hebben de leden van DHS en DRZ het niet laten komen, waardoor tevens bet toekomstige trainingsveld kan worden voltooid, maar voorlopig het pad langs het DHS terrein ;jjiet gebruikt kan worden. JAN BREUR. in mach! en ervaring vooruitgegaan Duo Breur- Van onzh sportredactie Schiedam De wekelijkse me- sdaillekoersen in het Rotterdam se Sportpaleis Ahoy werden ook deze keer weer verreden onder grote belangstelling van deelne mers in de verschillende catego rieën. De amateurkoppeHcoers over 30 minuten was daarin hét hoofdnummer, omdat de komen de Rotterdamse zesdaagse nu voor de deur staat en de vorm van de verschillende koppels voor het laatst getest, kon wor den. Het bleek dat het koppel Jan Breu r(Schiedam), Gerrie Knetemann (Amsterdam) mo menteel toch wel een vooraan staande plaats onder de deelne mende duo's inneemt. De manier waarop Jan Breur sa men met zijn Amsterdamse partDer het gel.egeftheidstweetal Klaas Balk-Cees Bal (berde pro fessional) herhaaldelijk het na kijken gaf bij het betwisten van een premie, sprak boekdelen. Ofschoon men kan stellen dat Balk niet die „forme" heeft, die hem vorig jaar met kop en schouders boven de toen deelne mende amateurs deed uitsteken, en Ce es Bal een, weliswaar pit tige, .amateur" is op de baan, blijkt toch duidelijk dat vooral Schiedamse Jan in macht en er varing is vooruit Desondanks werden de profs Balk-Bal winnaar van de kop- pelkoers, maar dat werd meer veroorzaakt door het verschil in routine tussen Klaas Balk en Gerrie Knetemann. Balk, we tend dat hij veel sneller is dan collega Bal, ontweek de laatste aflossing, waardoor hij zelf de sprint kan betwisten. Knetemann is de minst snelle van het duo Breur-Knetemann, maar hij had te laat in de gaten, zoals hij la ter niitelijk toegaf, dat niet af lossen in zijn' geval ook beter was geweest. Een tweede plaats werd mi hnn deel, vóór het tweetal Gaby Minneboo - Co Blok, dat óók samen de zes avonden betwist. Overigens leverde die koppelrace wederom een nare valpartij op- Door hun eigen foutieve wissel smakte het paar Plet v. Katwijk - Jan Raas keihard tegen de baan, zonder verder iemand in him buiteling te betrekken. Een snelle inspectie toonde aan, dat de schade vooral van materiële aard was»" Tenslotte; de Australiër Dave Perkins won de klassementsrit (voor Cees Bal en Jan Breur) èn de afval-rit (versloeg Klaas Balk in de sprint!); Gems Kne temann werd tweede in de rit in lijn over 40 randen achter Balk en Schiedammer Gerrie Mak maakte zijn debuut bij de ama teurs, hetgeen bem niet meege vallen is. De laatste meende zelfs dat de manier van rijden bij de amateurs zó anders is vergeleken bij die van de nieu welingen, dat hij zei: „Ik moet weer opnieuw Ieren fietsen". Alsof hij niet al jaren lang alle wel en wee op zijn fietsje be leefd heeft. Van onze waterpolomedewerker Ridderkerk Het nieuwe sport centrum „De Fakkel" In Rid- derkerk was het strijdtoneel voor de tweede competitiewed strijd van SZC, tegen Foseldoo, Een fraaie accommodatie met ten waterpoloveld van kleinere afmeting waar zich een aan trekkelijk duel ontwikkelde, dat ten voordele van de gastheren werd beslist (6-4). Schotvaardig, held en routine waren in deze omstandigheden betere wapens dan zwemsnelheid en daar voor- ai het betere schot uit Ridder kerk kwam, wonnen de mannen van Poseidon ook hun tweede wedstrijd. SZC begon overigens goed door meteen de eerste aanval doel- treffend af te ronden met een strak schot van Ruud Kramer Freher. Een goede kans. op een grotere voorsprong werdniet benut toen een Poseidon-speler voor 1 minuut het water uit moest: op het niet zo bréde speelveld werd goed verdedigd en het verlossende SZC-scÜot bleef uit. Wel kwam Poseidon aan de g* lijkmaker, kort voor het eindt van de eerste periode, töëó Hans de Jong de SZC-verdëdi- ger Martin Speijer te vlug/af was. 1 In het verdere verloop van de wedstrijd ontpopte de oud,,R*N speler zich als de grote anima tor van zijn team. Zeer beweeg lijk en balvast kwam hij tot vier doelpunten, waaronder twee goed geplaatste doorslag ballen, en zijn goede spel zou SZC uiteindelijk toch „de dac omdoen". Met name in het den de wedstrijdkwart zette hij vde Schiedammers op een schier ïjp- peloze 6-2 achterstand. Halv^p wege werd het, na de beide Pp- seidon-treffers van de Jong, via Jacques Tetfelaar nog 2-2. Een merkwaardig verlopende derde periode wierp SZC ver achter uit: de doorslagbal van de Jong bracht Poseidon aan de leiding en terwijl SZC met zes man te water druk uitverdedigde kwam wat ongelukkig de vijfde tegen treffer tot stand toen de goed leidende scheidsrechter Van Twist over het hoofd zag dat verdediger Rob Vermaas op.de bodem van het bad werd „gto stald" door de scorende Poseii don-aanvaller Van Veen. 'w? Nag in dezelfde fase kwant; De Jong tot zijn tweed*, onhoudbare doorslag. Hoewel zich aldus een grote nederlaag, dreigde af te tekenen hervond SZC zich en speelde sterk aan-, vallend een zeer goed laatst*, kwart. Het werd dan ook erg; druk voor het Ridderkerkse doel, ;waar Kramer Freher al spoedig 3-6 scoorde. In deze verwarring kreeg SZC een straff worp toegewezen. De hard inge-1 schoten bal werd evenwel afge^ keurd omdat niet onmiddellijk' op het fluitsignaal werd gerea-" geerd. Frits Smits bracht SZC nog op 4-t^ maar het gat bleek te groot om i in de resterende tijd nog té1.*., dichten. keepers Leemans deden knap werk on* der de lat. Van onze sportredaktie. Schiedam Gebrek aan Inzet en Inspiratie heeft het eerste da mes team van Juliana parten gespeeld in de return tegen het Rotterdamse Rovok. Een tegen* stander die weliswaar technisch duidelijk tekort schoot, maar dit in tegenstelling tot de Schie damse dames, wel doeltreffend compenseerde. Het resulteerde in een beschamende 3-6 neder laag tegen een ploeg waarvan thuis slechts door een opstel- lingsfout met 2-3 werd verloren* Juist daardoor was de houding van het nonchalant spelende Ju liana onbegrijpelijk. Hetgec* overigens wel betekende dat niet Juliana maar Rovok zich* revancheerde voor die eerste uitslag. Het werd een duidelijke Rotterdamse zege vla de standen 15-7, 15-9 en 15-11.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4