SVV UVG ZINT OP WRAAK S' I Voor deze zomer hebben wij zestig zonnige vakantiesuggesties van Silverjet. Kiest u maar! HERMES NIET TE OVERMOEDIG 67-Jarige kampioen biljarten libre district Schiedam vÈjpSILVERJET Mg±-, lp. Schiedamsche Courant ZATERDAG 20 JANUARI 1973 '.Wfc; Hef begin van de partij waarin Maarten Poot de .Jeugd" een lesje zou geven. Kampioen van vorig jaar Van Loon heeft meer aandacht voor de fotograaf. 'Die Maarten Foot toch...' Schiedam „Die Maarten toch..." Nog wat ongelovig staarden de talrijke aan wezigen bij de biljartfinale - 2e klasse libre naar het ge- - willig klikkende ivoor. Vlot carambolerend deukte Maarten Poot het zelfver- 1 trouwen van zijn machte loos toeziende opponent. Het betekende de titel 2e klasse district Schiedam. Op zich niets opzienba rends? acht finalisten en een winnaar. Die toevallig de alledaagse naam Maar ten torst en naar de puur Schiedamse achternaam Poot luistert. Nog niets we reldschokkends, maar een kampioen reikte op het groene laken nimmer tot zijn leeftijd. Hetgeen zo veel wil zeggen dat Maar ten Poot een serie van 54 produceerde, maar er der tien te kort kwam om zijn ware leeftijd te verraden; 67 jaar.... Vandaar dat „die Maarten toch..", want de voorzitter van de biljartvereniging „De Molen wiek" won op slag de sympa thie van het biijartminnende pu bliek. Het betekende voor zijn aanzienlijk jeugdiger opponent Piet Roozendaal tevens de we tenschap, dat die titel juist Maarten gegund werd. Maar niet alleen door het rijzige aantal jaren won Maarten Poot aan populariteit. Vooral zijn rustige, „ijskoude" finalementa- liteit oogstte waardering. Een instelling die de verwachting wekt dat de kampioen geen be letsel ziet om fanatiek door te stoten naar een volgende klasse. Een stapje hoger, tot meerdere glorie van de rond het groene laken verpozing zoekende cate gorie 65-plussers, met een ver manend gebaar in de richting van de „poedelende" jeugd. De waarheid ligt echter volkomen anders. Maarten Poot, die de concurrentie resoluut van tafel veegde, heeft vrede met het be reikte. Géén fanatieke daden drang, maar een overwogen: „Laat Piet maar gaan, die wil zo graag". Schiedams nieuwe kampioen doelt daarmee op de binnenkort in Delft te houden districtskampioenschappen, waar hij als titelveroveraar ge rechtigd is zijn kansen te verde digen. „Ach, zoiets is natuurlijk wel leuk, maar dat kampioenschap duurt drie dagen en dat vind ik toch echt te vermoeiend. Je moet je dan drie dagne lang concentreren en dat gaat echt niet meer", motiveert hij het doorschuiven van de invitatie naar verliezer Piet Roozendaal- „Die is een stuk jonger dan ik en wil bovendien graag. Hij was echt blij toen ik hem vertelde dat ik niet zou gaan". Roozen- daals vreugde schenkt Maarten Poot voldoening, hetgeen tevens de enige reden is om ondanks de tanende promotie-drang toch te blijven biljarten: voldoe ning... ,Ik biljart, gewoon omdat ik er plezier in heb, waarbij mijn voorkeur uitgaat naar drieban den. Kijk, dat is veel mooier dan libre en ook veel gezelliger. Ik geloof dat het ook meer iets voor ouderen is, want je kunt tussendoor nog eens gezellig met elkaar praten" Juist die voorkeur voor het spe cialistische driebanden, vroeg tijdens voorronden extra con centratie. Maarten Poot: „Je moet dan veel beter kijken, doordat je ook nog met libre be zig bent". Misschien door dat strijden op twee fronten miste de kampioen promotie naar de eerste klasse. Maarten finishte nu met een alge meen gemiddelde van 4.42, ■waarmee de promotie-eis, 4.70, niet gehaald werd. Hetgeen niets afdeed aan de vreugde, „want" aldus Maarten, „als ik het gehaald had zou ik wèl ge promoveerd zijn, maar ik ga het niet echt lopen zoeken". Slechts de gezelligheid trekt hem, met dat dikverdiende beetje vol doening rond zijn huidige erken ning. In die sfeer verbaast Maarten nogmaals, door rustig te verklaren: „trainen doe ik nauwelijks, alleen als er iemand is die eens tegen mij wil spelen, maar verder nooit"... Schiedam En weer gaat SW het opnieuw probe ren. Met in herinnering de vlotte 3—1 zege op Har- ga, is het echter een ander SVV dat in Amsterdam het eveneens „strak" kijkende De Volewïjckers ont moet. Een treffen tussen twee „povere" formaties, ondanks de lage klassering toch rustig verder bou wend aan herstel. Rest echter wel de vraag, wat er nog te bouwen valt? De realiteit is dat De Volewijc* kers maar liefst 29 keer scoorde, tegen SW slechts 12. Toch bedraagt het verschil op de ranglijst sleehts één schamel puntje. Waarmee tevens de vraag gesteld kan worden, op welke klassering SW had kunnen rekenen bij een produktiever aanvaïsge- weld. Het wekelijks missen van zelfs „niet te missen" kansen, vreet bij publiek en spelers. Slechts een handjevol kijkers buiten de vaste roodgroe ne kern konden afgelopen zondag constateren wat reeds duidelijk was: SVV dicteert de strijd, beukt de tegens tan der storm rij p, maar verzuimt simpelweg het karwei doeltreffend te beslechten. Het baart oefenmeester Rinus Gosens zorgen, die uiterlijk onbewogen erkent er inner lijk niet van los te komen. „Dit heb ik nooit eerder meegemaakt", schetst hij zijn verwondering over het uitblijven van meer rood groene treffers. Waarvan de gevolgen duidelijk merkbaar zijn. AI weigert de Schie damse oefenmeester omwille van de rust in het elftal op zienbarende verschuivingen achterwege te laten. „Geen paniek", luïdt op Harga de kreet, die echter getuige de angstvallig leger wordende tribunes, wegsterft tot een zacht gemompel. Maar juist die afvalligheid prikkelt en is SVV wekelijks van plan die wegblijvers te „bestraffen". Liefst met een fikse zege, maar zelfs de vol doening van een magere triomf blijft achterwege. Het maakt er de komende ont moeting tegen de formatie van oefenmeester Ger Blok niet eenvoudiger op. Gosens: „Volewïjckers beschikt over een technisch sterke ploeg, die het vooral zoekt op het middenveld. Ik weet dan ook zeker dat ze uit zullen gaan van een 4-4-2 systeem gaan proberen ons te laten komen". Op Harga ontregelde SW deza Amsterdamse strijdwijze doeltreffend en ook In sport park Buiksloter Banne Is dat het Schiedamse uitgangs punt. „Het systeem dat De Volewïjckers speelt vraagt gewoon om een rotwedstrijd en als ze dat dan willen dan kunnen ze die krijgen- We zullen echter niet, zoals ze dat graag willen, gaan lopen happen", aldus Gosens. De roodgroene formatie is ten opzichte van het duel tegen Willem II op één plaats ge- wijzigd; Biet Romeijn moet in de middenlinfe plaatsma ken voor John van der Spek. Opstelling: v.d. Velden; v.d. Korput, Oosterholt, Steenber gen, V. Beek; v. Duppen, Mulder, Wamaar, v.d. Spek; Rijkuiter en Groeneweg. Voor mensen die een goede vakantie verdienen. Wilton scoort in de derby tegen DWS. Minder eenvoudig wordt het echter tegen Vires dat in Gov- ia hef krachtsverschil reeds onderstreepte. fchïedam Voor de dames van UVG wacht zondag bij winst een volledige triomf. Reeds vier punten voor sprong op de concurrentie, bleef slechts die ene bik kelharde nederlaag tegen het Rotterdamse Dynamo. UVG herstelde zich welis waar voortreffelijk, maar de wraakgevoelens bleven. Die zondag dan eindelijk kunnen worden afgerea geerd op datzelfde Dyna mo. Aanvang 14.40 uur, sporthal Margriet. Eveneeivr In de Schiedamse sport hal ontmoeten de heren van Scylla het Goudse Vires 3. Ge sterkt door de zege in de eerste ontmoeting eindelijk weer kan sen om het schamele puntento taal een noodzakelijke stuw om hoog te geven. Stand onderaan: ;hïedam Na de voor blauwwitte begrippen doelpuntrijke overwin ning tegen het Rotterdamse De Musschen kan de formatie van Henk Nebbeling aanstaande zondag bij CW rekenen op een gepe perde ontvangst. De Charlolsenaren duikelden door drie achtereen volgende nederlagen diep naar de onderste regionen van de rang lijst. Een vierde nederlaag tegen Hermes DVS zou wel eens ver strekkende gevolgen kunnen hebben, zodat het team van o.a. oud- Hermes gediende Henk de Blok ongetwijfeld voor de punten zal gaan knokken. Mogelijk een goede kans op uitvallen voor snelle jon gens als Van de Voort, Muylaert en Roozen. Laatstgenoemd trio, mits in dezelfde vorm als tegen De Musschen. zou er eventueel Voor kunnen zorgen dat de eerste nit-overwinning een feit wordt. Jn hoop die de voorzichtig ge- Vorden Henk Nebbeling liever liet uitspreekt; „Met een gelijk tpei ben ik al tevreden, tenslot te is het een uitwedstrijd en terwacht ik een volledige inzet ran CW." fden voldoende om de voorbe reiding zo optimaal mogelijk te loen zijn. „Net als vorige week .lom en we 's ochtends vroeg in iet Rijnmond-hotel wat bij el kaar, misschien helpt het wel zo goed als tegen de Mus- en. De opstelling is catuur- ongewijzigd. Ook Huub de - speelt mee (de net uit mi- dienst ontslagen back draaide stroef zondag), want hij kan het echt wel, maar hij heeft nog te weinig vertrouwen in zichzelf als bet even faut gaat. Daar moet hij gewoon vanaf zien te komen" Neef Theo de Raay moet na een hersenschudding en een spier blessure weer zien terug te ko men, hetgeen gezien bet ver toonde middenveldspel van La gendijk, Van Buuren en Van Baar Ie een pittige klus zal zijn. Opstelling; Sperroon; H. de Raay, Weeda, Van de Burg, Commijs; Van Buuren, Van Baarle, La gendijk; Van de Voort, Roozen, Muylaert. Hollandiaan 7—7, Scylla 4—7, Spartaan 3—8, Atomlum 2—9. Aanvang van het duel tegen Vi res 16.50 uur- In de avonduren starten de heren van Wilton tegen de eerste edi tie van Vires, Een duel waarin de Schiedammers geringe winst kansen hebben en dan ook volop in. de degradatie-zorgen blijven DWS 2, Wilton, WIK en Roda zullen onderling gaan beslissen wie volgend seizoen moet uitko-, men in de eerste klasse. Aan vang van het duel tegen Vires 29.40 uur. In Poeldijk kan DWS duidelijk maken tot welke groep het in de regionale tweede klasse gaat be horen. Theoretisch zijn er nog acht gegadigden voor degrada tie, maar een zelfde aantal teams duelleert nog om de eer ste plaats. Een wat onoverzich telijke situatie waarin DWS zon dag tegen Westlandia wat duide lijkheid kan brengen via een overtuigende zege. Duidelijkheid wèl voor de heren van UVG die een strijd op het voorste plan moesten prijsgeven en promp acht punten op het Maassluise Unitas achter kwa men. Een kloof die moeilijk ge dicht kan worden, maar zondag tegen het VlaardEngse WIK 2 in ieder geval niat groter hoeft te worden. Ook voor de dames van Scylla vormt het Maassluise Unitas een uitdaging. Weliswaar bedraagt de achterstand op de koploper nog steeds vier punten, maar door het winnen van twee achterstallige wedstrijden kun nen de Schiedamse dames langszij komen. In Rotterdam tracht De Meeuwen ongetwijfeld deze plannen te doorkruisen, maar gezien de Schiedamse zege in de eerste ontmoeting zal dit wel bij het maken van plan nen blijven. Samen met Silverjet hebben wij 60 grandioze ideeën voor uw zomervakantie 73 ontwikkeld. Kwaliteits- vakanties, 20alsu dat van ons en Silverjet verwacht. En lp toch voor een prijs die lager ligt dan u denkt. Vooral in ||g het voorseizoen véél-lager. Terwijl de service perfekt is. De Silverjet-hostess steeds voor u klaar staat. §L£ Komt u snel 'ns bij ons langs. We willen o graagmeer pi'j over die Silverjet-aanbiedingen vertellen. En u de m kleurenfolder meegeven met een fotoreportage van lip een van Nederlands bekendste families. 1. Plavamar (Torremolinos) - 15 dagen logies al vanaf f 412,- 2. Canarische eilanden appartementen Beimonte -15 dagen logies vanaf f487.- 3. Rhodes hotel Phaedra -15 dagen logies+ontbijt vanaf f581.- 4. £gy_&t$ 1 wee k hotel 1 week fantastische rondreis van af f1047,» Reis- en Passageburo dutei Rotrcrdmncdijk 401" - ScluVd.1111. ïd. 010-26.90.60 - 4 lijnen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4