achterstand goed weg Schiedam: tweemaal Rogeveen is te erg Juventusstunt mislukt op zeker John Rost redt PPSC VOORTREFFELIJK VVIv stort extra ,premie'' DUBIEUS Berkel langs GSS MIDDENVELD Cos van Koetsveld.aantrekkelijk duel tegen Bert van de Helm. Bruvnzeel toch Van onze tafeltennismede- werker Na een veelbelovende start die de Bruvnzeel Kitchen Eagles tegen Tempo-Team een 20 voorsprong ople verde, is de Schiedamse ta- feïtennls-ereklasser daarna toch kansloos ten onder ge gaan. Alle partijen die daarna volgden leverden Amster damse winst op zodat de eindstand op 2—8 bepaald werd. Hans van den Broek opereerde dit keer voor de Eagles in de openingspar tij, en deed dat tegen Hop man voortreffelijk. Hij legde weer het accent op de verdediging, waaruit hij zo nu en dan goed opkwam om aanvallend ook menig punt te scoren. Hopman maakte ïn de tweede game een voorzichtiger indruk en met 12—21 was een derde game nodig. Maar hierin werkte Van den Broek weer erg solide en met 21—15 zette hij Bruynzeel op 1—0. Hans Lingen volgde dat voorbeeld op de voet en liet Nico van Slobbe met 16—21, 21—15 en 21—15 achter zich. De basis leek gelegd voor een spannend tafeltennisduel en de weer tal rijk aanwezige toeschouwers gingen er eens gOed voor zitten. Bert van der Helm gaf Cas van Koetsveld qua punten in de eer ste game <10—21) niet veel kans. Qua spel was het !n de tweede game beslist een aan trekkelijk duel. Maar Van der Helm liep in de slotfase toch duidelijk van Cas van Koetsveld weg en won met 1621. De voorsprong van de Eagles was helemaal weg toen het dubbel spel een duidelijke Tempo- Team-aangelegenheid werd 16—21 en 15—21). Bij de pau ze stonden, de kandidaat-kam pioenen al met .23 voor. Hans Lingen speelde tegen Hopman een passieve rol en zijn tegen-, stander legde hem duidelijk zijn wil op.. De Bruynzeel-Eagles kwamen er na de hervatting eigenlijk niet meer aan te pas. Zeer. zelfbe wust stevende Tempo-Team op de zege af. De enige partij die nog gunstiger perspectieven bood, was het treffen tussen Lin gen en Van der Helm. Na 21— 17 en 12—21 kwam Lingen na een ,7—2 achterstand in de der de, game goed terug en kwam op 12—8 voor. Maar toen zette Van der Helm zijn aanvplsmo- gelijfcbeden 'weer op scherp,- voerde het tempo op en liet Lin gen met 17—21, toch' nog royaal achter zich. Eindstand. 2—8 in een vlekkeloos verlopen duel waarin niet één wanklank ge hoord werd. Bruynzeel Kitchen Eagles 2 ging in de promotie-Ereklasse voor treffelijk van-start. Ron van der Aa, Peter van den Broek en Ar nold. Koot bereikten tegen Wi- •bats de maximale winstscore, De Hagenaars-werden naar een -kansloze 10—0 nederlaag ge speeld. Landelijke teams uitslagen: dames: Phoenix—Bruynzeel Kit chen Eagles 1 9—1.' Heren*. Do- cos—NO AD 2 9—5, Avanti NOAD 3 - 3—7 en Xerxes1— Bruynzeel K.E. 3 2—8. Van onze tafeliennismedewerker Schiedam Het teerste tafeltennisteam van NOAD blijft in de promotie-ereklasse. Nadat de commissie van beroep van de NTTB deze week uitspraak gedaan had n.a.v. het hoger be roep dat NOAD had aangetekend, bij de straf van de straf- commissie is NOAD ïn het gelijk gesteld. Het gevolg was dat de destijds gestaakte wedstrijd tegen Sanocel/Scylla 2 volle dig moet worden overgespeeld. NOAD stond dus zondagmiddag achter de tafel in een zeer lege Beurs. Publiek mocht niet worden toegelaten. Maar wat voor het Schiedamse team het belangrijkste was: Jan Knik- kenberg, Jean Claude Zindy en Jan Bayings bereikten een ge lijkspel (5—5), wat voldoende was om in de rangschikking Scylla 2 onder zich te houden. De grote man in de NOAD-gelederen was Jean Claude Zindy die drie winstpartijen op zijn naam wist te schrijven. Jan Knikkenberg leverde eveneens fraai werk en kwam twee maal tot winst. Hij won van Karei van Schie en van Theo Bakker om wiens optreden de moeilijkheden destijds waren begonnen. Bayings kon niet tot winst komen, maar het eindresultaat was voor het NQAD-team voldoende o min de promotie-ereklasse te blijven. Na veel verwikkelingen is NOAD dus niet gedegradeerd maar gaat a.s. zaterdag in dé nieuwe competitie in de vertrouwde klasse van start. De competitïeleider staat echter nog voor de lastige taak alle wijzigingen weer in te passen in het reeds uitgekomen nieuwe programma. Schiedam Het Micro-korfbal team van Schiedam ontmoette het met één punt minder op de tweede plaats staande Wion. Na de strijd tussen de beide rivalen is de stand echter andersom. Wion versloeg namelijk Schie dam verdiend met 12-8. Meteen int, de eerste minuut scoorde Wion met een afstandsschot 1-0. Vlak daarna produceerde Wion het tweede doelpunt. Wion's spel was voortreffelijk. De combina ties waren vloeiend en de af standschoten zuiver. Door mid del van zo'n schot brachten ze de stand dan ook sopel op 3-0. De Schiedammers waren min der zuiver op schot. Vele scho ten van goalgetter Freek Veer konden nu het gat in de mand niet vinden. Na bet missen van een strafworp door Wion,ge!uk- Lvrte het Nel Majoor de stand op 3-1 te brengen. Zij scoorde op keurige wijze van achter de paal de bal door de mand. VDit eerste doelpunt van de Schiedammers liet Wion niet op zich zitten. Een Wionspeler pas seerde uitgekiend zijn tegenspe ler en maakte via een doorloper 5-1. Het uitspelen van de bal liet bij de Schiedamse-fonnatie ech ter nog steeds te wensen over. Het was dan ook topscorer Wil lem Rogeveen, di fraai afstandschot hiervan profi teerde en de stand op 6-1 wist te brengen. Even ging het er nu op lijken dat Schiedam 2ijn draai had gevonden. Nel Slui mer wist door het onderschep pen van enige ballen in de ver dediging te beletten dat Wion nogmaals scoorde. Arie J ansen scoorde prompt en bracht de stand op 6-2. Wion maakte vlak. daarna 7-2. Het ge lukte Schiedam het verschil van 5 doelpunten iets in te lopen. Een uitgekookte bal var. Chris Niehot betekende 7-3. Arie Jan sen. zorgde voor de tweede maal voor een punt met een schot vanaf de lijn: 7-4. Bij deze stand gingen de beide ploegen de rust in. Na de rust veranderde niet veel in het spelbeeld. Wion bleef met het zelfde tempo en souplesse keurig spelen en het was dan ook al gauw 8-4. Het negende doelpunt van Wion was iets minder leuk. Terwijl een speler van Schiedam onder vaet was gelopen deponeerde zijn tegen stander van een meter afstand de bal door de mand. Nog steeds gelukte het de aan vallers van Schiedam niet een. punt te maken. Vele schoten waren wei zuiver maar verdwe nen net niet ïn de rieten korf. Freek Veer zorgde toch voor 9- 5: hij benutte zoals gewoonlijk een. straf worp. Bij Wion blonk het echtpaar Ro- geveer uit. Het was dan ook Betsie Rogeveen die voor 10-5 zorgde. De Roggeveenen namen in deze wedstrijd maar liefst 8 van de 12 doelpunten voor hun rekening. Zeer gewiekst wisten de Rood/Witten hun elfde doel punt te maken. Bij Schiedam waren het vooral de dames die het tegen hun opponenten moes ten afleggen, in vele sprong- duels moesten zij zich de min dere tonen, doordat de speel sters van Wion stuk voor stuk een kop groter waren. Een zuiver schot van Freek Veer betekende 11-6. De goed leiden de scheidsrechter wees voor Schiedam voor de wteede maal naar de strafworp stip. Voor Schiedam betekende dit de ge woonste zaak van de wereld: 11-7. Wion maakte hun laatste doelpunt 12-8. Ary Jansen werd even voor tijd door zijn tegenstander bij het maken van een doorloper vast gehouden. Zodoende kon Schie dam voor de derde maal een strafworp nemen. Deze werd door Arie Jansen zelf benut en de eindstand was 12-8 in het voordeel van Wion. Schiedam hoopt in de return in de Mar- Schledam Met een 1—0 over winning op DUNO heeft PPSC zaterdag weer twee punten aan het totaal toegevoegd, al scheel de het weinig of de Hagenaars zouden de halve winst hebben meegenomen. Dankzij voortref felijk werk van doelman John Rost bleven beide punten in Schiedam. De Schiedammers begonnen uitstekend en zetten de ene aanval na de andere op. Listige combinaties tussen Lodi Kalden en Piet van Veen maak ten het keeper Rob v.d. Linden moeilijk, maar de Haagse doel man wist van wanten en-gaf geen krimp. Aad Goedendoip zag een fraaie kopbal door v.d. Linden gekèérd en ook harde schoten van. Lodi Kalden, Koen Winkelman en Siem Bosdijk werden door ;de Haagse doelman onschadelijk gemaakt. 3n de zestiende minuut werd het enige doelpunt van dit sportieve duel geboren. Piet van Veen. was er de maker van na een massale aanval waaraan Aad Goedecidorp en Loek Kalden ook het hunne aan hadden gedaan (1—0). Bij PPSC kwam zowaar oud-kee per Aad Kalkhovën nog opdra ven toen Meindert van Veen zich wegens een blessure moest laten vervangen. Ook Aad Goe den dorp was intussen al uitge vallen. Dick Vos kreeg enkele minuten voor het einde, vrij voor v.d. Linden staande, een droomkans om de score op 2—0 te brengen, maar hij faalde jammerlijk. Scheidsrechter Piet Wolffenbuttet leidde streng, maar dat bete kent tevens dan hij de teugels goed in handen hield en geen pardon kende. grïethal men. revanch te kunnen re- Lodi Kalden ontwijkt een tackle van de Duno-verdediger Schiedam Het zag er in de eer ste helft van de wedstrijd VVK SVDBR zeker niet naar uit dat VV'K zou gaan wüticcn. De g2sten tanden zich sterke aan- vailerS en keeper Willem van Duffelen kreeg handenvol werk. Hij deed het voortreffelijk en voorkwam dat WK al spoedig tegen ean achterstand moest aankijken. Toch werd het eerst 0—1, alvorens WK de volle winst grijpan. In de 25ste minuut loste Schot v;maf de zij lijn een kogel en v. Puffelan zag dz bal pas toen het net ach ter hem bolde <01). In de 35ste minuut plaatste Kees Ham de bal naar Peter van Mil, die prompt uithaalde maar Boer boom maakte hands door Üe bal uit het doel te stompen. Hans Smit belastte zich met de door de goed leidunjde arbiter Kalk man toegekende penalty en dat betekende 11. Een. .kwartier voor het einde kwam VVK op 2—1 toen Kees Wijsbroek een hoekschop nam en de door Piet Bijl ingeschoten bal nu door Poppel uit het doel werd geslagen. Deze strafschop werd door Har.'s Ouwerkerk be nut "2—1- Het derde doelpunt was zo schitte- iLv rend (keihard schot van Hans Smits) dat de spelers na afloop geen dubbeltje stortten (wat bij ieder WK-doelpunt iedere week betaald wordt) maar iedere spe ler gaf wee kwartjes :3—4. Ia terdagavond slaagden de Juventus-dames erin hun eerste plaats in de eerste divisie te consolideren. Ditmaal was het laaggeklasseerde Argus/V uit Den Haag het slachtoffer. De Schiedamse dames waren gehandicapt omdat ze het zonder hun coach Rienus Genitsma moesten stellen. n de beginfase was Juventus niet in "staat zich los te maken van Ar gus/V. De aanval was te statisch en bovendien slaagden de Schie damse dames er niet in het lengte-overwicht van hun pivot SUvie Cordemans uit te buiten. Na een in de zesde minuut genomen time out, waarbij Juventus de opdracht kreeg door persoonlijke acties tot scoren te komen, verliep het spelbeeld aanmerkelijk gunstiger voor de Schidamse dames, ruststand 27-X4. Wim Cordemans klaart de situatie. Mark (79) gespannen toekijkt. terwijl Juventus pivot Rob h de tweede helft blonken beide ploegen uit door ;het missen van opgelegde kansen. De zone-ver dediging, waartoe Argus/V. overging stelde Juventus welis waar voor problemen, maar doordatArgus zich aanvallend nog matiger gedroeg .kwam .de zege niet meer in gevaar, eind stand 48-33. Scores: S. Corde mans, 17; T. v. Schijndel,' 11; J. 't Hart, 8. De heren van .Juventus kregen de koploper uit de 2e divisie, Fri- sol, op bezoek. Juventus slaag de er in de beginfase in d.m.v. een felle m an-1o-man verdedi ging de Dordtse aanval te ontre gelen, Na een 14-15 stand ..in de 11e minuut zouden de scheids rechters door het nemen van dubieuze beslissingen hun stem pel op de wedstrijd -drukken. Doordat bovendien beide ..ploe gen aanvallend faalden werd het een matige eerste helft, die Juventus toch in haar-voordeel, kon beslissen,21-17; Jn de 15e minuut van de. tweede helft bij een stand van 22-32 zouden de scheidsrechters de wedstrijd inhet voordeel van Frisol beslissen. Gepaard gaan-, de met een regent van techni sche fouten werden achtereen volgens vijf Juventusspelers naar. de bank verwezen. Doordat Juventus de wedstrijd slechts, met vier spelers moest uitspelen,kon Frisol zonder moeite de wedstrijd in haar. voordeel, beslissen, eindstand 40-50. Schiedam Alweer verloor GSS met 2O en alweer was dat tegen 'n koploper. Het in Schie dam op bezoek zijnde Berkel ging er zaterdag met belde pun ten vandoor en zonder meer mag gezegd worden dat de uit slag voor de gasten verdiend was. Alleen in het eerste kwar tier had GSS iets te vertellen, maar dat leidde niet tot 'n doel punt. Er kwam een kans voor Chris van Gerven, maar de Berkelse doelman stond op zijn plaats.V':... Het combineren duurde bij GSS daarna te lang en langzaam maar zeker toonden de gasten tot goed voetbal in staat te zijn en het doelvan keeper Schnier- manny werd onder vuur geno- Vmen. V Marijnen toonde :zich"ln de Schiedamse defensie als'een on neembaar struikelblok, maar ook hif kon niet voorkomen dat Berkel in de; 20ste minuut scoor de (0—1)..,Dat gebeurde na een vrije trap, waarbij de bal eerst tegen „het muurtje" aankwam en in tweede instantie werd in- geschoten. Tien minuten later was het al 0 2, tóen de Schiedamse defensie voor vermeend buitenspel bleef staan en de linksbuiten van Berkel gemakkelijkkon scoren. Het teamverband bij Berkel was in de resterende tijd zo goed, dat GSS geen kansen meer kreeg een tegenpunt te scoren. Scheidsrechter v. Töledo hield het kort. SCHIEDAM Voordat HBSS en ASWH zaterdag tegen el kaar in H. I. Ambacht dé strijd aanbonden hadden beide clubs zesmaal gelijkgespeeld dit seizoen. Op de ranglijst ontlopen deze twee oude rivalen eikaar ook weinig, dus het zat er dik in dat ook ditmaal de punten gedeeid zou den worden. En zo ging ihet ook, al mag HBSS bet meest gelukkig mag zijn met dit ene winstpunt. Immers, ASWH had het beste van het spek en toen de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht in de dertiende minuut scoorde zag hét er voor Bierhuizen C.S. somber uit. Voorai vanwege die eer ste benauwde minuten. Er werden enkele foutjes ge maakt en Jan van Heest mocht blijk zijn dat Rob Kui ters, Wally Dorré en Arnold v. Stee het doel op de ver keerde piaats zochten. Bovendien waren Henk Scharloo en aanvoerder Harry Jonkman er altijd nog om een red dend been uit te steken. Het regende dan ook hoekschop pen op het Schiedamse doel (lï 4 voor ASWH). Maar al deze hoekschoppen leverden geen doelpunt op, al moest Jan van Heest de bal eenmaal uit de ui terste hoek stompen. Toch kwam dat openingsdoelpunt. Mallegrom omspeelde Henk Scharloo en plaatste de bal op aanvoerder Ab Ritmeester, dte op zijn beurt de uitgelopen Jan van Heest eerst handig om speelde en daarna beheerst in schoot (1—0). Drie minuten later kwam HBSS al op 1—1, toen Cees Teerds van grote afstand inschoot, de bal ketste tegen de lat en de toelopende Henny Pieroen kopte vallend langs de verraste kee per v.d. Meiden (1—1). Daarna wogen de partijen even tegen elkaar op, maar ASWH toonde zich technisch toch meer mans. Listig tikten den Braven, Bückert en Bakker elkaar de bal toe, maar op het middenveld verzet ten Wim Rademaker, Harry Jonkman, Peter van Gulik en Henk Scharloo ontzettend veel werk, zodat Jan van Heest aan vankelijk niet eens zoveel te doen kreeg. Na rust moest HBSS zich defensief blijven in stellen, maar ook nu toonde trainer Ad de Bondt c.s. weinig aanvalskracht. Tegen het einde toonde HBSS duidelijk tevreden te zijn met de puntendeling, want vanaf het middenveld werd soms op keeper Van Heest teruggespeeld. Schiedamscha Courant MAANDAG 22 JANUARI 1973

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4