Ton en Do Krijgsman slaan 'Belgen' u it SZC twee keer derde BEKERDUEL JULIANA- BOUWLUST/Ö ROTTERDAMSE ZESDAAGSE De Sluis rekent al met DVO Knock out-zege voor Schiedammers Routinier Keiper inspireert Juliana over winning f -f; In nationale zwemcompetitie ife*' Winnaar bij laatste vier SehiedamscKe Courant DINSDAG 23 JANUARI 1973 wt Breur Knetei 'tin morele tik Van onze wielersportmedewerker Rotterdam Na de ongemeen spannende rit op zondag avond leek de wedstrijd van gisteravond in de „zesdaag se van de toekomst" vrij mat. De leiders, het duo Jan BreurGerrie Knetemann, hoefde zich niet bovenmate in te spannen om de winst in handen te houden, Gerrie „Kneet" meende tenminste: „Het was vanavond rustig". Overigens ïs diezelfde Amsterdammer Knetemann nog verkouden ook, maar „dat hoef ik niet aan de grote klok te hangen. Daar hebben de anderen niets mee te maken. Laten zij maar denken dat ik in uitstekende conditie ben". Vandaag, dinsdag, is alweer de laatste dag van de zes-avonden- wedstrijd in het sportpaleis Ahoy. Natuurlijk zijn Jan Breur en Gerrie Knetemann dé kans hebbers op de eindoverwinning. Met hun ronde voorsprong boe ven zij alleen maar hun tot nu toe „ijzersterke verdediging" in stand te houden om de welver diende hoofdprijs in ontvangst te nemen. Maar de zekerheid, die het Schie- dams-Amsterdamse tweetal tij dens de afgelopen dagen uit straalde, is verdwenen. Achter hun uitspraken proeft men de vijandigheid, die ze als leiders van het eerste uur (met een daarna meer verdedigende dan aanvallende taktiek) van de overige amateurdeelnemers en sommige „insiders" ondervin den. De gebeurtenissen van gisteren hebben bij de twee jongens ook een flinke morele deuk achter gelaten, en telt men daar nog VL AARDINGEN - Aan de strijd om bet open clubkampioen schap van Vlaardin- gen doen twaalf bil jartverenigingen uit het district Schiedam mee. Voor de eerste maal van dit langza merhand traditionele toernooi doen er clubs uit buiten Vlaardin- gen mee. Namelijk Olympïa uit Maas sluis en De Sluis en OBK uit Schiedam. De zes winnaars gaan automatisch over naar de volgende ron de en daarna spelen de clubs, die in eerste instantie hadden ver loren, voor hun her kansing. De eerste ontmoeting - tus sen DVO 65 en De Sluis - is intussen achter de rug. In een spannende partij in café De Waal wonnen de Schiedammers met 6 —2. in de „ouverture" vonden W- Lanslot van DVO en Weeïand van De Sluis elkaar in een span nende partij. De Vlaar- dinger opende met een carambole, waarop Wee land als antwoord zeven stuks had. Wat In feite het enige spectaculaire aan deze ontmoeting was en waarin de Schiedam mer met minimaal ver schil overeind bleef. Leen Coenradie had zich boos gemaakt over de volgorde van de te spelen partijen en dat vond in duel met Jan de Koning zijn weerslag. Met de re gelmaat van de klok bouwde De Koning aan een voorsprong, totdat hij plotseling in elkaar klap te. Maar bijtijds zag hij 1 kans zich te herstellen. In derde instantie was de partij Tap-Heinsbroek be paalt geen beste. De poe dels overtroffen de series en dat wil wat zeggen. Tap won tenslotte in 41 beurten en Heinsbroek bleef op 62 van de te ma ken 94 staan. De vierde en laatste partij kon toen nog remise bren gen. Aad Lens en Piet Warmerdam begonnen beiden met een poedel, maar daarna stootte de Schiedammer fors door. Via series van 11, 10, 23, 22 en weer 23 maakte en in de laatste beurt nog een serie van 19 maakte hij een einde aan de par tij. Waardoor de eind stand 6—2 voor De Sluis werd. Het programma op elke dinsdagavond ziet er als volgt uit: 23 januari (vanavond): *t Oosten-De Gouden Leeuw, 30 januari: Flardingha- Wilskracht, 6 februari: De Waal-OIympia, 13 fe bruari: OBK-De Kroon, 20 februari: DKC-Sunlight. bij hetgeen Jan Breur onder woorden brengt: „Wij zijn, ge loof ik, de enige ploeg die met niemand afspraken heeft ge maakt", dan is de voorzichtige, zenuwachtige en onzekere hou ding van „ons" tweetal wel ver klaard. Toch meent Gerrie Knetemann nog: „Ik geef ons 80% kans dat we de eindoverwinning binnen halen. Normaal gesproken kun nen we niet meer verliezen, maar" (hier vult Jan aan): „morgen zal er wel een rare kaers gereden worden. Het tem po zal wel erg laag liggen en dat geeft de mogelijkheid aan andere koppels om weg te klet sen. Alles zal dan wel op de pe dalen gaan staan tot de vluchter terug gepakt is. Maar de kans dat die vluchter niet terug ge pakt wordt is groter dan de voorgaande dagen. Omdat het gewone tempo zo laag ligt", Gerrie geeft echter ter plaatse nog een tweede mogelijkheid aan: „Iedereen rijdt nu voor zijn eigen plaats. Iedereen zal iedereen bewaken. Dan gebeurt er dus In feite niets". Het op sommen van deze mogelijkhe den geeft de jongens toch weer een beetje moed. „Als we geen slechte dag hebben, dat kan immers Iedereen overkomen, nietwaar? dan fiksen we het wel". Gerrie Knetemann {links) en Jan Breur na afloop van de koers „tochtig procent kans" Van onze sportredactie. Schiedam Bij de volleybalteams in de afdeling verraste het pro motieklasse-team van Juliana door de wekenlang uitgeschakelde Jaap Keijzer weer in de basis-opstelling te plaatsen. De boomlange routinier inspireerde Juliana voldoende voor een zege tegen ZwJja- drecht. Een krappe zege weliswaar, want de Schiedammers wonnen via de setstanden 15—19, 3—15,1715, 8—15 en 13—15 met 2—3. Zwijndrecht etaleerde zich voor eigen publiek als een taaie tegn- stander waarmee het aanzien lijk hoger geklasseerde Juliana duidelijk problemen had. Toen Juliana echter sterker ging draaien brak het Zwijndrechtse verweer en eiste Jaap Keijzer die winstgevende hoofdrol voor zich op. De Schiedamse politiemannen duelleerden met het Rotterdam se Hou Stand. Aanvankelijk opende SPSV sterker, maar naarmate de set vorderde, ebde de Schiedamse geestdrift volle dig weg. Toch pakte SPSV die eerste set, maar verviel in de tweede set in langdurige discus sies. Het kostte deze set maar tevens de eindzege, want ook de resterende sets werden gedeeld. Niettemin was bet een uiterst matig duel, met vooral voor SPSV de aantekening dat de op slag uiterst zwak verzorgd was. Ed Batenburg scoort voor SP5Y. Ton Krijgsman [rechts) verblufte met gevarieer de bokssti[! ~-r' van onze zwemmedewerker Vlaardingen De nationale zwemcompetitie beleefde de derde ontmoeting uit de totaal-serie van vier. In het Kolv pa-bad ontving SZC uit Drachten de DZ&PC en uit Deven-« ter de vereniging de IJSEL om het zwemprogramma, dat*» elders in het land door de overige 9 zwemclubs uit de hoogste afdeling gelijktijdig werd afgewerkt, zo goed mo gelijk te bezetten. De Schiedammers hadden daar relatief de meeste moeite mee, nu sinds 1 januari haar beste zwemmers in de hoogste leeftijdsklasse zijn komen te vallen en de hoognodige aanvulling bij de jongeren een probleem is geworden. De dames van alle drie verenigin gen streden voor plaatsing In de nationale B-afdeling en de ver schillen daar bleven tamelijk beperkt, al was Drachten duide lijk winnaar- Schiedam werd In Vlaardingen derde zowel bij de dames als bij de heren, waar de ploeg van de IJSEL een betere kracht in de breedte demonstreerde door ruimschoots eerste te worden. De heren beten de spits af met ICO meter vrije slag, wat resul teerde in een dubbele SZC-zege. Van der Kuil kwam tot een per soonlijk record met een scherpe 56.4, een werkelijk prachtige opening van de zwemmiddag. Clubgenoot Pijper pakte de tweede plaats met een goede 59.1, vóór Wouda (DZPC) 59.6 en Nauta (IJSEL) 59.8. Fran Ruseier heeft In de catego rie onder lt> jaar de hoofdrol overgenomen, en onderstreepte zijn vorm en goede voornemens» door de 100 meter vlinderslag te winnen in een tijd die er zijn mocht: 1.08.3, gevolgd door Sjoerd Ku perus (DZPC) met 1.08.7. De 12-jarige Ton Ruys moest nog wat terrein prijsge ven, maar hij gleed stijlvol naar 1.19.9. Op de schoolslag heren leverde Renê van der Kuil felle strijd met specialist Jelle de Vries van Drachten, waardoor knappe tijden op de klokken kwamen: 1.13.8 voor de Vries en 1.14.8 voor René. In een ander serie kwam Hans de Wit (SZC) tot een goede 1.16.5 ten teken dat het wedstrijdritme weer gevon den is. Het moeilijkste nummer van de dag was ongetwijfeld de 400 me ter vrije slag die de jongens on der 12 jaar moesten afleggen, SZC zette 3 jeugdige zwemmers in die het zware karwei moedig klaarden. Wim de Jong, Pieter de Goede en Dick Kuyper, de beide Jaatsten nog wel in hun eerste wedstrijd, moesten welis waar met de achterhoede genoe gen nemen, de concurrentie be zat echter eon veel grotere trai ningservaring. Op de rugslag noteerde Frank den Held 1.2G.0, net voor Wek Hansier met 1.21.0, terwijl de grote winnaar Sjoerd Kuperus ver voor de anderen een fraaie 1,06.1 Het noteren. De rugslag bij de heren was voor Jan Walle Nauta, die zijn spe cialiteit wegroffelde in 1.05.5. Om de tweede plaats streden Jan Wouda (DZPC) en Ruud Pijper, die finishten in resp. 1.07.4 en 1.07.9. WiUemjan Leo man kwam tot een beste persoonlijke tijd van 1.08.9. De wisselslagestafette was voor het SZC kwartet Looman, de Wit Pijper, van der Kuil. Een aanvankelijke achterstand werd door Ruud Pijper bijna geheel weggevlinderd, en René van der- Kuïi rondde het werk af met> een fraaie sprint, waardoor de- totaaltijd op 4.32.0 uitkwam. i Bij de allerkleinsten(onder 10, jaar) zwom Marcel Blom steel' J0C meter vlinderslag en met 1.34.7 noteerde hij een landelijk' beste tijd voor zijn jaargang. Irma v.d. Ende won de 100 meter- vrije slag, 1.33.7, gevolgd door Hanneke Pijper 1.43.6 en Ria Salari 1.44.5. Totaal-uitslag heren: 1. IJSEL 2440,9 put. 2. DZ&pc ftöa/.'A szc i£%öè,?.bl| de dames veelal schoolslagnummers, waar de ploeg uit Drachten met Astrid Alberts en Joke Termeer grote winst boekte De 200 meter won Astrid in de goede tijd van .57.6, Termeer 3.05,6, terwijl Helga van der Spek (SZC) een derde plaats pakte in 3.07.4. Een overwinning voor Helga op 180 meter schoolslag onder 16 jaar met een puike 1.23.9, nu vóór Joke Termeer die 1.26.5 zwom. De 200 meter rugslag in deze ca tegorie was voor Marijke Nauta (IJsel) die de eerste serie afleg de in 2.50.8. De tweede serie was een spannende race die ge wonnen werd door Anja Vinke (SZC) in. 2.53.4, voor Ina van Bergen (DZPC) met 2.54.2 en Tytsje Pothaar (IJsel) in 2.57.9. Totaal-uitslag dames: 1. DZ&PC 2015,4 PNT. 2. IJSEL 2085,9, 3. SZC 2154,4. Van onze sportredactie Schiedam Drie Schiedamse A- klassers Puck de Regt, Ton en Dolf Krijgsman boksten met de vereniging Bauwlust SC in België. Een unieke zaak die sponsoring van de voomalige sportclub Dordt waardoor ook de bij deze vereniging boksende Schiedam roers volop gelegen heid krijgen in het buitenland partijen te boksen. Dolf Krijgsman kwam uit tegen de Belgische bantam-kampioen Meganck. Vooral in de eerste ronde buitte de Belg zijn voor keur voor het lijf-aan-lijf duel volledig uit en bracht daarmee de Schiedammer in moeilijkhe den. In de tweede ronde vond Dolf echter het juiste antwoord en dwong zijn opponent met harde links-rechts combinaties achteruit. Daar zo'n serie, afge rond met een direkte vol op de kaak van Meganck, kwam een einde aan het gevecht. Meganck kwam bij de achtste tel welis waar weer overeind, maar twee rechtse directen stuurden de Belg definitief naar het canvas. Met een gevarieerde boksstijl ver blufte Ton Krijgsman de Tune siër Mesaud, die in de eerste ronde een en ander nog kon verwerken, maar reeds veel moest Incasseren van de rechts voorstaande Schiedammer. Aan het einde van de tweede ronde ontweek Ton Krijgsman een hoek van Mesaud en nam over met een serie hoeken waarop de Tunesiër elk antwoord miste en voor tien tellen neer ging. De gong redde echter, maar in de derde ronde ging Mesaud nog maals neer en werd aangesla gen uitgeteld. Puck de Regt verloor op punten van de Belg Elaut die met on beheerste lange hoeken de Schiedammer bestookte. Hierte genover bokste Puck de Regt weliswaar beheerst, maar scoorde toch te weinig om de Belg de zege te ontnemen. De mogelijkheid bestaat dat de Dordtse boksclub ra de komen de kampioenschappen de Belgen voor een return naar Nederland haalt, waarbij wordt onderzocht of op verzoek van de Schie dammers de partijen in Schiedam kunnen worden ge bokst. Van onze sportrededactie Schiedam De volleybalsters van het eerste samesteam van Juliana, doorgedrongen tot de laatste acht in de strijd om de beker van het district Rotterdam/Dordrecht, krijgen morgenavond de rekening ge presenteerd. Zo luidt in volleybalkringen de prognose voor het ko mende bekerduel tegen het Dordtse Bouwlust/Orawi dat in de eer ste divisie fier aan kop gaat. Miste de Dordtse formatie vorig sei zoen promotie naar de eredivisie, Juliana startte heel bescheiden in de nationale competitie. Weliswaar succesvol cn goed voor een hoge klassering, maar het verschil van twee divisies lijkt slechts Dordts voordeel. Maar juist vanuit die absolute un- derdag-positie kan de Schiedam se formatie voor verrassingen zorgen. Herhaalde malen be wees Juliana kwalitatief min stens tot tweede divisei niveau te kunnen reiken en juist in in cidentele toppers voor uitschie ters te kunnen zorgen. Of zelfs een op volle toeren opere rend Juliana in staat zal zijn de Bouwlust illusies af te breken valt te betwijfelen, la kan die lonkende plaats bij de laatste vier inspirerend werken, voor het duel dat om acht uur in de sporthal Margriet begint kiest Juliana uit de volgende speelsters: Riet Brouwer, -Erna Ramstijn, Jonny Wetsteijn, Greet van Norde, Anneke Noo£ dermeer, Christine Visser, -Elite Haak, José de Blok en Gerdk Buitenhek. - i»;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4