SCHIEDAMSCHE COURANT Westlandsebrug straks breder en veiliger V,PATIËNTEN HEBBEN GEEN INTERESSE Stadskwekerij krijgt nieuwe kas HOFJES BELOLS ÉN GASTHUIS: 1ÈÉN BESTUUR Nieuwe werkgroep pakt problemen buitenlanders aan Klachten over olie stank bij Rijnmond im kranten voor één prijs l FORSE OMLEIDING NODIG Transistor gestolen Jackson Heights in Passage Brandweer krijgt nieuwe autospuit •Jubilarissen gehuldigd bij Wilton SlEUW SCHOOLHOOFD erasmus- School WZrZ//f '/Jfó'&üMSfiiki ■Mfrérrl. In Vlaardingen en Schiedam Aparte voet- en fietspaden College: geld voor muziek- instrumentarium op basischool Automobilisten op de vuist ZATERDAG 27 januari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no, 24626 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL (Geen geld zieken- Schiedam Bij Wilton-Feijenoord zijn vrijdagmiddag tijdens een .'bijeenkomst In de kantine.van .Het hoofdkantoor negentien jubi larissen gehuldigd. De heren T. van Toor en J. L. Schouten, tjden veertig jaar !n dienst V'&t bedrijf, ontvingen de medaille In brons >verbondén aan de Orde van Oranje Nassau uit handen van het directielid Ir. B. Wilton. Deze reikte aan de overige jubilarissen geschen ken onder couvert, getuigschrif ten en de daarbij behorende in signes uit. De,zilveren jubilarissen waren de \G->,van den Bosch,.A. C. Dmge- mmdr, ,J." de,>Kok, C. leeuwe- liangh, ,'P van der Meer, A. Meerwijk, M. Flugge en D. Wê- ver uit Schiedam, A. A. Broere, B. J. de Kruyf en D. Schoon uit -Vlaardingen en T. Beumer, M. Coolen, W. F. Griekspoor en P. .Lomé uit Rotterdam. Schiedam De heer Th. h. j. van -Giezen is voorgedragen als schoolhoofd van de openbare school voor basisonderwijs Er- asmusschool. Hj .is thans onder wijzer aan die school. Hij volgt de heer Hïrschfeldt op die enige tijd geleden naar Hoorn is ver trokken. Van een onzer verslaggevers Schiedam De Stichting Ziektenomroep Schiedam krijgt geen gemeentelijke subsidie. Een voorstel in idie zin heb ben b. en w. de gemeenteraad voorgelegd. In Ihet voorstel wordt de betekenis van de Ziekenomroep in twijfel ge trokken, op grond van commentaren van de idSrecties van bejaarden- en ziekenhuizen en op grond van de adviezen van een aantal commissies. B. en iw. zién geen redenen aanwezig, om de Ziekenomroep een ruimte toe te wijzen, een subsidie van f 5.000 toe te kennen voor de vervanging van de apparatuur en een jaarlijkse subsidie van f 1.500 toe te kennen; se ziekenhuizen zijn tegen het verlenen van subsidie, omdat de gemiddelde opnameduur van de patiënten erg beperkt is, de lo pende patiënten liever naar de t.v. programma's kijken, de pa tiënten toch al vier radiopro gramma's kunnen beluisteren en dat de Ziekenomroep in feite een doublure vormt op een si tuatie, die de patiënten allerlei amusem entsmog elij fcheden biedt. MVU3 De stadskwekerij aan de Anthony Fokkerstraaf, nen. Gelet, op het oordeel van de directies van beide ziekenhui zen en van de commissies meent het college, dat de Zieke omroep in Schiedam nit zo'n belangrijk instituut is als ze zelf wel wil doen uikomen. De raad beslist op 5 februari over deze zaak. Van een onzer verslaggevers Schiedam Om aan de steeds1 toenemende vraag naar open baar groen in de stadswijken te voorzien, moet de gemeentelijke stadskwekerij worden uitgebreid met een nieuwe kas. Deze kas, die als zeer noodzakelijk wordt beschouwd, zal worden gebruikt voor het kweken van voorj aars- en zomerpianten. Wegens de stadsuitbreiding is de behoefte aan dit soort planten enorm toe genomen. De platte bakken, die hiervoor tot nu toe worden ge bruikt,' bieden niet voldoende ruimte meer. De nieuwe kas gaat f 105.000 kos ten. Inmiddels hebben b. en w. de raad voorgesteld, dat bedrag beschikbaar te stellen. De kas Het bestaande kassencomplex is de kweekresultaten ten goede komt- krijgt een oppervlakte van 600 vierkante meter en zal een alu minium dak en een houten ge vel krijgen. Het klimaat kan volledig worden beheerst, wat overigens eveneens aan een gro te onderhoudsbeurt toe. Ook wat dit betreft zullen b. en w. de raad binnenkort een voorstel doen toekomen. Van een onzer verslaggevers. VJaardingen/Schicdam In een nogal korte spanne tijds zijn bij de centrale meld- en regelka- mer van bet Openbaar Lichaam Rijnmond bijna twintig klachten binnengekomen over een door dringende oliestank. De stank omgeeft, volgens berichten van Rijnmond, de gebieden Schle- dam-Kethel en Vtaardingen-Holy Voorts is de stank vrijwel langs de route van Rijksweg 20 te rui ken. Een waarnemer van. Rijnmond Is direct na de eerste meldingen, die kort na elkaar na twaalf uur binnenkwamen, het kiachtenge- bied ingegaan. Enige zekerheid omtrent de oorzaak van de plot selinge stank is er nog niet. Rijnmond noemt het aantal bin nengekomen klachten klein, maar gezien de betrekkelijk lange tijd, dat het rustig was met klachten bij de meld- en re- gelkamer, vond men deze „stroom" opmerkelijk. De directies van. de bejaa: huizen Frankeland, het Her vormd Rusthuis aan de Tuin- laan, Francois Haverschmidt, D e„Harg, ^Spaj^o^n-rhpt,S int Jacobs Gasthu ishebben laten weten geen belang te hebben bij de Ziekenomroep. De Commissie voor Maatschappelijk Werk vindt, dat subsidiëring niet di rect noodzakelijk lijkt daar er een landelijke stichting bestaat die organisaties al# deze subsi die. De commissie voor het Gemeen te-Ziekenhuis, waarnaar eerder- genoeg commissie het verzoek uiteindelijk had verwezen, van mening dat de belangstel ling voor de ziekenomroep bij de patiënten zeer gering is. Gel delijke steun is ook moeilijk, omdat het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven geen toe stemming verleent om een eventuele bijdrage aan de Zie kenomroep in de verpleegprijzen op te nemen. Uitgaande van deze adviezen stel len b. en w. de gemeenteraad voor de subsidie niet te verle- Schiedam.Het Sint Jacobs Gasthuis en de Hofjes van Belois krij gen één bestuur. De afgetreden regenten van de Hofjes hebben Zich .niet herkiesbaar gesteld en oefenen sinds 31 december 1972 hun functie niet meer uit. Het Is het voornemen dat het bestuur van het Sint Jacobs Gasthuis 'tevens zal gaan fungeren ais bestuur van de Hofjes van Belois. For meel moet de gemeenteraad dit nog goedvinden, maar Intern is al 'overeenstemming over de gewijzigde situatie bereikt w* stellen de raad voor, een aantal regenten van het Jacob Gasthuis te benoemen als regent van de Hofjes van Belois. Voorge* dragen worden de heren C. A. Habermehl, prof. mr. P. Sanders en burgemeester H. Roelfsema. Van een onzer verslaggevers Schiedam De plaatselijke commissie voor opvang en be geleiding kan worden opgeheven, nu steeds meer andere instellingen en organisaties de taken van deze commissie gaan ^vernemen. Er zal verder een permanente werk groep'worden gevormd, die een aantal vraagstukken zal blijven bestuderen. Met name het instellen van de sociale adviescommissie maakt de commissie voor opvanging en begeleiding van de buitenlandse werknemer eigenlijk overbodig, omdat de zorg voor hen ook in het takenpakket van de adviescommissie zit. nfl van het urleko aanbod 2 kranten t» ontvangen voor da prijs varvl wn: de Schledamsa Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, «1 hetl «Wjterdamsch Nieuwsblad met hat 'laatste binnen* «n buitenlandse nieuws. I Beef ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enlgo verplichting. I «sc en RN ie bezorgen en ontdek zeil de vale pluspunten. De brug over de Vlaardingse Vaart. Straks met aparte voet en fietspaden en daardoor een stuk veiliger. Doze ton in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Hotterdamach Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam if flkt.v.:de SC en RM14dagen gmtlsm Vlaardingen De Westlandsebrug over de Vlaardingse Vaart wordt verbreed. De werkzaamheden, die daartoe nodig zijn, beginnen naar bij Gemeentewerken wordt verwacht, begin maart. Het staat nog niet vast of de brug in de Westlandseweg In z'n geheel of gedeelte lijk wordt afgesloten. Gezien de omvang van de te gebruiken hei stelling is het vrijwel zeker, dat de belangrijke verkeersader, die de Westlandseweg Is, de gehele duur van de werkzaamheden bijna drie maanden zal zijn afgesloten. Gemeentewerken en de Ver keerspolitie zijn daarover nog in onderhandeling. De forse omleiding zou er ais volgt uitzien: Delftseveerweg - Groen van Prinstererstraat - PruissingeL De verkeerspolitie venvacht in ieder geval ver- keersstagnaties gezien het inten sieve gebruk dat er wordt ge maakt van. de Westlandseweg, die met name voor vele Vlaar- dingers en Schiedamse automo bilisten de enige opening biedt naar het Westland. Een verbreding van de brug Is nodig, omdat het voor fietsers en voetgangers te gevaarlijk werd geacht op eenzelfde rij baan met het autoverkeer te ril den. Aan beide zijden krijgt de Westlandsebrug er daarom een fiets- en voetpad bij. De brug, die thans zeven meter breed Is, wordt dan door de twee smalle re bruggen ernaast geplakt ne gen meter breder. Het aanbesteden van het werk ge beurt op 6 februari. In het gun stigste geval duurt het dan nog twee weken voor het werk aan een inschrijver kan worden ge gund. Als het verbreden van de brug is voltooid betekent het een belangrijke vergroting van de capaciteit van de Westland- Van een onzer verslaggeefsters Schiedam De Prof. dr. J. H, Gunningschool voor openbaar lager onderwijs wil in de eerste twee klassen muziekles gaan geven volgens de methode „Spe len met muziek" van Pierre van Kauwe. Om dit te verwe zenlijken is een Orff-muziekin- strumentarium onmisbaar. Naar aanleiding van een brief van bet schoolhoofd stellen bur gemeester en wethouders de ge meenteraad voor een extra kre diet van ƒ798,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van het instrumentarium. De com missie voor onderwijszaken gaat met het voorstel akkoord. De gemeenteraad spreekt zich maandagavond 5 februari uit tijdens een openbare vergade ring 'm het Stadskantoor aan de Emm astraat. Schiedam Bij de firma Deppe aan de Schiekade is ingebroken. Er wordt een transistor-radio vermist. Do inbrekers hebben de buitendeur geforceerd. Tijdens de vrijdagmiddag gehou den vergadering van de opvang- commïssie is over deze nieuwe structuur uitvoerig van gedach ten gewisseld. De Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers Rijnmond wordt eveneens ge herstructureerd. Kerngedachte daarbij is dat het beleid ten aanzien van opvang en begelei ding in Rijnmond zoveel moge lijk geïntegreerd moet worden aangepakt. Plaatselijke commis sies zouden dan zitting kunnen hebben in het bestuur en de raad van advies van het over koepelend orgaan. Verder mag worden aangenomen dat een Schiedamse stichting voor huisvesting van buitenland se werknemers wordt opgericht- De onlangs ingestelde sociale adviescommissie kan b. en w. ook over de problematiek gaan adviseren. De voornaamste werkzaamheden van de huidige commissie zijn tot nu toe het organiseren en bemiddelen bij het organiseren van activiteiten voor buitenlan ders in Schiedam en het advise ren van b. en w., die voor een plaatselijk beleid van belang zijn, Die taken bleken overigens veeleer beter te realiseren door Schiedam De Engelse groep Jackson Heights, in 1970 ont staan naar ideeën van ex-Nice bassist en zanger Lee Jackson, geeft zondagmiddag 4 februari een concert in het Passage Theater. Met dit optreden besluit het trio, waarvan behalve Jackson ook John McBumie en Brian Chat- ton deeluitmaken, een vijf daags toemee door Nederland. Het concert begint om half drie. rechtstreekse contacten en over legsituaties buiten de gemeente om. ïn de te vormen werkgroep zou den zitting kunnen hebben ver tegenwoordigers van de toekom stige Stichting Huisvesting, van de gezamenlijke instellingen voor sociaal cultureel werk, van de werkgevers- en werknemer sorganisaties en namens de ge meente Schiedam. Schiedam De gemeentelijke brandweer krijgt een nieuwe autospuit. Dit voertuig moet de thans in gebruik zijnde auto spuit vervangen, die sinds 1956 in dienst is en technische gebre ken vertoont. De nieuwe hoge- drukaevelspuït kost 111.000, B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld, dit bedrag beschik baar te stellen. Het thans in gebruik zijnde voertuig Is vaak te lange tijd in reparatie, zodat niet mee kan worden uitgerukt. Uit veiligheidsoogpunt vinden B, en W. dit niet aanvaardbaar. Schiedam Op de Rotterdamse dijk nabij de Grensflat is In de nacht van donderdag op vrijdag een vechtpartij ontstaan tussen twee automom'Hsten. Ze hadden elkaar, komend uit de richting Rotterdam, al enige tijd gehin derd. Er ontstond een aanrijding toen de ene automobilist de ander sneed. De politie moest er aan te pas komen om de vechtpartij te beëindigen. Op het hoofdbu reau werd de zabk gesust,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1