SCHIEDAMSCHE COURANT 111 Onderwijzers niet allemaal naar protest demonstratie NIEUWE RECEPTIE IN STADSKANTOOR Kamerleden in vragen aan minister Udink: Kappers tieren 60-jarig jubileum Herfoe- stratingen in centrum en Singel- kwartier Opera-concert in Passage met koren en solisten „Help Schiedam goedkope woningen bonwen'' GS keuren besluiten raad goed 2 kranten voor één prijs Wijkverpleegster aangereden B. en W.: Onderwijs moet kunnen doorgaan Zelfstandig gymnasium niet opheffen DINSDAG 30 januari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24628 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Schiedam De PvdA-kamerleden P. de Ruijter, J schaef- fer en mej. N» Barendregt hebben minister Udïnk van volkshuisvesting schriftelijke vragen gesteld over het huisvestingsbeleid van de gemeente Schiedam inzake de torenflat aan het Van Beethovenpïein in Groenoord. Ze willen van de minister weten of hij bereid is Schiedam te helpen woningen te bouwen in huurklassen die afgestemd zijn op de inkomenspositie van de woningzoekenden of die maatregelen op het gebied van de individuele huursubsi die te nemen, dat het bestaande probleem uit de wereld wordt geholpen. De drie kamerleden, opge schrikt door de vele publi caties. en door het PPR- rapport „Het zal je maar gebeuren" vragen of het de minister bekend is dat de gemeente Schiedam een dreigend exploitatietekort op de voorraad nieuwe wo ningwetwoningen tracht te voorkomen door dure, vrij staande woningwetwonin gen toe te wijzen aan be jaarden en andere perso nen, die op grond van een medische- en of sociale in dicatie een bijstandsuitke- ricg ter tegemoetkoming in de hoge huurprijs ontvan gen. Ze willen ook weten of het de mi nister, bekend, is dg.t deze tege- ^'^^■mdeTk'cramg'ln^vee? g&^alTenbn?" toereikend is om do aanzienlijke daling van het besteedbaar in komen na aftrek van de huur te kunnen compenseren en dat veel gezinnen of alleenstaanden er dus .wat het inkomen betreft op de "r.kale" bijstandsnorm te rugvallen. Tenslotte vragen de drie kamerle den de minister of hij het juist en gewenst vindt dat op deze wijze bijstandsuitkeringen, die worden toegekend op grond van medische en/of sociale indicatie gebruikt worden niet om de be trokkenen 'een 'beter inkomen te geven, maar om de dringende tekorten in de/woningexploitatje te voorkomen. Ze wijzen er op, Van een onzer verslaggevers SchiedamGedeputeerde Staten hebben een aantal besluiten van. de Schiedamse gemeenteraad goedgekeurd. Het ziijn de beslui ten van de raad 150.000 be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een computer voor de Gemeentelijke Woning- dienst en van f 29.600 voor het aanleggen van een overb'ijflo- kaal voor de Willem de Zwijger- school voor mavo aan de Lidui- nastraat Verder hebben G.S. de volgende begrotingswijzigingen goedge keurd: de vaststelling vergoe dingen vakonderwijs over 1969 en 1970 en vakonderwijs b.l.o. over 1971, alsmede de vaststel ling voorschot op extravergoedin gen over 1966 tot en met 1970 over bijzonder kleuteronderwijs. Schiedam Op xe kruising Bur gemeester Knappertlaan-Ary Prinslaan is zaterdagmorgen de 43-jarige wijkverpleegster E. T. K. op haar fiets aangereden door de 26-jarige radiomonteur J. M. S. uit Den Helder. De wijkverpleegster is met een her senschudding openomen in het Gemeente Ziekenhuis. De auto mobilist gaf geen voorrang aan Cetster. dat sommigen Van de betrokken huurders nu 40 tot 50 procent van hun besteedbaar inkomen aan huur betalen. De gegevens die de kamerleden hebben gebruikt zijn ontleend aan het door de PPR-afdeling Schiedam gemaakte rapport, over deze zaak. In de vragen: aan de' minister wordt uitge gaan van de situatfe zoals die in 1972 was. Uit het PPR-rapport hebben ze twee voorbeelden ge nomen en aan de minister voor gelegd- De heer De Ruijter deelde ons mede dat zijn fractiegenoten en bij zich ai geruime tijd Id het probleem hebben verdiept. Nog niet bekend is, wanneer het ant woord van minister Udink' zal volgen. De kamervragen over het huisvestingsbeleid volgen op vragen van de gemeenteraadsle den Voorwald en Van Raalte, die eveneens over de hucdige ontwikkeling hnn bezorgdheid toonden. Van een onzer verslaggevers Schedara B. en W. van Schiedam hebben de gemeente-ambtenaren toestemming gegeven deel te nemen aan de protestdemonstratie op 6 februari in Den Haag, althans „voor zover de dienst dat toe laat". Ze hebben dit via een rondschrijven aan het gemeenteperso- neel meegedeeld. De Algemene Bond van Onderwijzend Personeel, afdeling Schiedam, is met de maatregel van het college maar ten dele ingenomen, omdat per school twee leerkrachten mogen gaan demonstreren en omdat verder is bepaald, dat he tonderwljs niet onder de demonstratie mag lijden. Schiedam De afdeling Schiedam van de Nederlandse Kappers Bond vond het 60-jarig jubileum geknipt voor het houden van een recep tie: onder grote belangstelling vierde de plaatselijke afdeling die in het Rijnmondhotel aan het Nïeuwlandplein. Velen waren aanwezig van binnen en buiten het kappersvak om het afdelingsbestuur te fe liciteren met het jubileum. Schiedam Het nieuwe stadskantoor aan de Emmastraat 1 is ook wat het interieur betreft welhaast voltooid. Er zijn nog wat kinderziek ten, maar dat wordt voor zo'n nieuw gebouw normaal gevonden. Inmiddels as in de hal op de begane grond 'de re ceptie gereed gekomen, die „bemand" wordt door drie dames, van wie er bij toerbeurt twee als telefoniste en één ais receptioniste optreden. Zij wijzen de bezoeker of bezoekster van het stadskantoor de weg in de veertien verdiepin gen tellende woontoren. Er mogen dus, met andere woor den, op 6 februari geen kinde ren naar huis worden gestuurd, althwans voor zover het gaat om openbare scholen. De ABOP heeft b. en w. een protestschrij- ven tegen die bepaling gezon den. Het bestuur van de afde ling Schiedam is van mening, dat het de leerkrachten vrij moet staan te gaan demonstre ren en dat het niet zo erg is als kinderen een dag niet naar school gaan, daar de ouders toch achter het streven van de onderwijzers staan. Bovendien vind het criterium van twee leerkrachten per school willekeurig, omdat dit op een school met een kleine bezetting dieper ingrijpt dan op een school met een grote bezetting. In hup. tweede brief aan b, en .w?- dringt, de ABOP er op.,.aan» delijk. zullen uit Schiedam amb tenaren van al Ia gemeentelijke diensten, van het ónderwijs tot Van een onzer verslaggevers Schiedam In de loop van deze week krijgt een deel van de oos telijke rijbaan van de Broervest tussen de Korte Singelstraat en de verkeerslichten op de kruising Lange Kerkstraat/Huis te Rivie- reweg een nieuwe bestrating. Het is de plaats waar enkele maanden geleden een nieuwe rioolleiding werd gelegd. Na het gereed komen van dat werk en het voorlopig dichtblok- ken van het plaveisel zijn voor de kerstdagen de plaatsen waarop dat bet meest noodzake lijk was, weer opgevuld. Nu de grond in een betere situatie is, kan een meer definitief wegdek worden aangebracht. Daardoor zullen de parikeerstrook en de rijbaan voor iets meer dan de helft worden opgebroken, doch van de rest van de rijbaan kan het verkeer gebruik blijven ma ken..... OOSTSINGEL Ook in de Oostsingel wordt deze week begonnen met het aanleg gen van een nieuwe bestrating. Hier is indertijd de riolering op gehaald en zonodig vernieuwd. Begonnen zal worden in het deel bij de Van Swindensingel, waarbij sectiegewijs de hele straat voor het doorgaande ver keer zal worden afgesloten en bestaat tot aan de Singe1. Tenslotte komen de Ampèrestraat tussen Edisonstraat en Snellius- singel in de komende weken aan de beurt voor een nieuw wegdek. De kle;ne klinkers wor den door grotere betonnen klin kers vervangen. Schiedam Het Koninklijk Schiedams Maimekoor Orpheus geeft vrijdagavond in het Passage Theater een opera-concert, waarmee het koor afgelopen vrijdag in Gouda veel succes oogstte. De ruim 13» zangers van Orpheus brengen onder andere het Priesterkoor uit Die Zauberflöte van Mozart en het Gevang en enkoor uit Fidelio van Beethoven ten gehore. Voorts vertolkt het koor samen met het dameskoor van Euterpe de Wisselzang en het Matrozen- koor uit Der fliegende Hollander van Wagner. De solisten Karin Ostar, Marijke van der Lugt, Henk Meijer en An toni Dutkie- wïcz zingen uit deze opera's een aantal soli en duetten. Het be kende kwartet uit Fidelio Mir ist so wunderbar werd in Gouda een van de hoogtepunten. VOLKSLIEDJES Na de pauze zingt het dameskoor vijf volksliedjes en de mannen een aantal n egro-spirituals Daarna wordt het programma weer met opera-fragmenten voortgezet, onder andere met gedeelten uit Porgy and Bess var. Gershwin. Vooral Summer time en There is a boat leaving for New York, respectievelijk gezongen door Karin Ostar en Henk Meijer bleken bij het Goudse publiek zeer in de smaak te vallen. Het concert wordt besloten met gedeelten uit La Forza del Des tine van Verdi. Kaarten voor het concert, dat om kwart over acht begint, zijn k f 5,- ver krijgbaar bij het WV-kantoor in het Proveniershuis, bij het Passage Theater (van 10 tot 15 uur en *s avonds) en bij de heer B. Stouthandel, Lange Haven 84b, telef. 26.87.04. Houders van het cultureel jeugdpaspoort en 65- plussers betalen f 3,-. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontrangen voer da prtt« wml één: do Schiedamse Cwjrant met nieuw» uit uw »tad en omgaving. en heil Rotterdamsch Nieuwsblad mat het "laatste bfnnen- en bultenlHndsa nieuws. I Geat ons nu opdracht ook bi) u 14 dagen grails. rondar enige verplichting. 1 de SC en RN ta bezorgen en omdek zeftd# veie pluspunten. Deze bon Ir» epen envelop, zonder postzegel, aruren naar Roaerdaraath Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam «tuur IB.I.V.:de SC en RN 14 tfsüen grath raan naam straat woonpl telefoon aan de gemeente-politie toe, meedoen aan de demonstratie. TELEGRAM Inmiddels heeft ook minister Van Veen van onderwijs laten weten dat onderwijzers bij voorkeur op de scholen moeten blijven en niet moeten meedoen aan de protestmars. Gisteravond heeft de ABOP-Schiedam naar aanlei ding van de opvatting van de minister hem een pTOtesttele- gram gestuurd, waarin de heer Van Veen wordt gevraagd zijn standpunt in deze zaak te her zien. ABOP-voorzitter J. de Waard: „Het standpunt van de minister vinden we niet democratisch. Hoewel we echt niet geloven, dat het telegram direct effect heeft, meenden we toch dit te .moetendoen-7v-W%-ÏE»^^ot|i^«t het voor een keer niét ik dat kinderen niet naar school kunnen. Gewoonlijk proberen we de kinderen zoveel mogelijk op school te houden, maar dit Is een situatie die buitengewoon is, omdat er een directe aanslag op onze salarissen wordt ge pleegd." Ouders in brief aan gemeenteraad: Schiedam De ouders van de leerlingen van het Ste delijk Gymnasium In Schiedam hebben de ge meenteraad een pakket brieven gezonden waarin ze protestaren tegen de suggestie in het deelrap port van de Vereniging Nederlandse Gemeenten het gymnasium als zelf standige onderwijs eenheid op te heffen. De ouders vinden, dat een categoraal gymnasium als het Schiedamse een onmisbare schakel is in de keten van vormings mogelijkheden in Neder- land. Ze menen, dat al leen het gymnasium, de. mogelijkheid heeft alle onderricht te geven in een wijder perspectief dan de actualiteit, waar door het tevens een bre dere vormende waarde krijgt. Ze menen dat in elke regio van het land de mogelijk heid tot het volgen van dit onderwijs moet be staan en dat het gebied rond de Nieuwe Waterweg zich gelukkig mag prijzen deze in het Stedelijk Gymnasium in Schiedam te bezitten. De ouders verzoeken b en w. dan ook, om bij de oordeels vorming over de toekomst van 't gymnasium ook via hun vertegenwoordiging te worden gehoord. De gemeenteraad neemt het schrijven van 5 februari in behandeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1