SCHIEDAMSCHE COURANT Oude bomen moeten verhuizen buitenlandse werknemers PPR WIL UITSTEL BESLISSING SUBSIDIE ZIEKENOMROEP i s i Watermonsters wijzen nil; Huis moet wijken voor verkeer 2 kranten voor één prijs Eerst onderzoek naar gevaar voor kanker CPIantsoeneiidienM blijfT omstreden middel gebruiken/ Rijnmond in maart weg Commissie Stads ontwikkeling vergadert Container voor glas in Groenoord ZATERDAG 3 februari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24332 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL met g Schiedam De grote bomen die langs de Nieuwe Damlaan staan, zullen in verband met de aanleg van liet hoofdriool verplaatst wor den. Het gaat om 2? bomen, waaronder twee essem met een stam- omvang van 40 A 50 centimeter die bji de burgemeester Stulemeij- erlaan worden geplant en om drie platanen en twaalf iepen, met een stamohivang van 30 40 centimeter. Deze zullen naar de Schimmefperminckstraat gebracht worden. Het overplanten gebeurt door het Brabantse Bureau voor Tu-in» en Landschaparchitectuur. De bomen worden met een speciale raachi- ne uit de bodem „geschept" en zo overgebracht. Met de verhuizing; is donderdag 1 februari een begin gemaakt. Uit onze krant van 24 januari Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben aan de plantsoenendienst opdracht gegeven, het gebruik van het bestrijdingsmiddel amïnotryasol onmid dellijk te staken. Het mag niet eerder worden gebruikt totdat uit een onderzoek blijkt of het middel inderdaad kankerverwekkend is. Het college gaf de opdracht hiertoe na publicaties in onge krant, op aandrang van het raads lid mevrouw Y. de Waard-Siljee en de brief die de Schie dams e ir. C. Zijderveld over deze stof aan de gemeente raad heeft geschreven. Met hun beslissing zijn b. en w. af geweken van het standpunt van de plantsoenendienst, die zegt dat het. middel beslist ongevaar- Ejk is, omdat de' Wagemngse Landbouwhogeschool gebruik er van toestaat. Wethouder B. E. Collé heeft opdracht gege ven, het gebruik van het middel te staken tot dat b. en w. de re sultaten van het onderzoek aan de raad hebben meegedeeld. DESKUNDIGEN Deskundigen beschouwen amïno tryasol als een gevaarlijk be strijdingsmiddel. In Schiedam Schiedam/Vlaaidingen Een aantal kerkgenootschappen uit Vlaar- dingen, Schiedam, Maassluis en Maasland belegt zaterdag 24 fe bruari in de Vlaardingse Immanuelkerk aan de Van Hogendorplaan een informatiedag over buitenlandse werknemers In het Rijnmond gebied. Op deze informatiedag, die van 10 tot S uur is geopend, kan Iedereen zich laten voorlichten over de problematiek van de buiten landse werknemers in dit gebied. Er zal onder meer een tentoonstelling worden gehouden over Turkije, er zullen Turkse lekkernijen verkrijgbaar rijn en films over dat land worden getoond. Stichtingen, actiegroepen cn anderen die op het terrein van de zorg voor buitenlandse werknemers bezig zijn zullen iets over hun werk laten zien of vertellen. In kerkdiensten die op zondag 18 februari in de vier Waterweggemeen ten worden gehouden zullen de voorgangers nader op de aanwezig heid van de duizenden buitenlanders in het gebied ingaan. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten t» ontvangen voor de prils vani één: de Sehiedsrase Courant met nieuws Uil uw stad en omgeving, en het Rotterdamse!» Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. 1 ..Geef ons mi opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, f Oe SC en RN te bezorgen en ontdek zelt de vele pluspunten. wordt het.gebruik voor het be strijden-.van onkruid in de stra ten, Proeven in laboratoria hebr: ben uitgewezen, dat het toepas- 7. v^et^dde^o^dier^ bij de2e op den duur gezwellen te zien geeft, in vele gevallen van een kwaadaardige aard. TEVREDEN Mevrouw Da Waard en Ir. Zijde veld zijn tevreden met de op dracht die b. en w. aan de plant soenendienst hebben gegeven. Zijdevelds brief zal niettemin in de raadsvergadering van maan dagavond toch nog ter sprake worden gebracht. Van één onzer verslaggeefsters Schiedam Zuurstofgebrek is donderdag de oorzaak ge weest van de grote vissterfte in het water van de Velle- vest. Tot deze conclusie is het Hoogheemraadschap Delf land gekomen na het nemen van watermonsters. Vergifti ging als doodsoorzaak van de tienduizenden vissen acht het Hoogheemraadschap uitgesloten. De-beer J. G. Verduijn den Boei* van het Hoogheemraadschap: ,,Het enorme zuurstofgebrek is een gevolg van vervuiling van hét water door het riool en af val van fabrieken. Het afbreken van dé vervuilende stoffen in. het water kost zuurstof, zodat er voor de vissen weinig over blijft. Dit is duidelijk het geval geweest - in het Vellevest-water. De vissen probeerden te vluch ten naar- een zijarm, maar kon den daar niet weg. Wanneer dat wel mogelijk was geweest, was er niets gebeurd". PLOTSELING Het Hoogheemraadschap heeft monsters genomen van het die pe water naast de brug bij de Kethelstraat en trof daarin slechts 0,8 mg zuurstof per liter aan. De vervuiling is plotseling opgetreden, het water was afge lopen dinsdag in heel Schiedam nog goed volgens de uitslag van de wekelijkse waterproeven van het Hoogheemraadschap. De afdeling Plantsoenendienst van de gemeente heeft het water van de Vellevest in de nacht van donderdag op vrijdag nog maals aan een onderzoek onder worpen, Gisteren dacht men er bij de afdeling over om eeix wa- terbeluchter in het water te plaatsen, ora het weer van vol doende zuurstof te voorzien. Yriidagmiddag stonden n^^öjke^ Ie vïsliefhebbers op de Vellevest na te praten over de vissterfte. In het water bevonden zich wei nig vissen meer, aangezien bij na de gehele visstand van het Vellevest-water donderdag is overgebracht naar water elders in de stad. De totale hoeveel heid overgebrachte vis wordt geschat op ruim drie ton. Het zuurstofgehalte in het water is inmiddels weer toegenomen. Hef kantoor van het Openhaar Lichaam Rijnmond op hef Sta tionsplein in Schiedam. Schiedam Het Openbaar Li chaam Rijnmond verhuist om streeks IS maart van het Sta tionsplein in Schiedam naar het Vasteland in Rotterdam. Dit be tekent overplaatsing van tachtig man kantoorpersoneel naar de Maasstad. Een twintigtal blijft in Schiedam en gaat zich samen met honderd Rotterdamse amb tenaren, die zich op de drie ver diepingen in het Rijnmond-kan toor in Schiedam zullen vesti gen, bezighouden met de Cenr taaie Milieobeheersdienst. De uitbreiding van deze dienst is eèn gevolg van het feit, dat Rot terdam de hfnderwetsbevoegd- heden heeft overgedragen aan Rijnmond, waardoor Rotterdam met het hele havengebied bin nen het werkterrein van Rijn mond komt te liggen. Ook zal de na 13 maart in het kantoor aanwezige staf de uitvoering van de wet op de luchtvervui ling op zich nemen. êwé$J&f 0020 600 fn op00 efW8'°P« wnd» p«ft«get. sturen naar WWr Rottordamsch Nieuwsblad, antwoofdnummar 034. ROUardam stuur do SC en RN 14 dagen gratis naar. naam «raat woonpl Wetow Het pand Noordeinde 2628 in KetheL Schiedam Noordeinde 26—28, dat door de de gemeente zal worden aangekocht, zal vermoedelijk moeten wijken voor het verkeer in de Kethelse dorpskom. De directeur van Gemeentewerken heeft geadviseerd het te slopen. De gemeenteraad zal maandag bekijken, of de sloop van het pand inderdaad moet doorgaan. Schiedam De PPR-fractie In de gemeenteraad wil de beslissing over het niet verlenen van subsidie aan de Stichting Ziekenomroep Schiedam opschorten. In de raadsvergadering van maandagavond zal het raadslid VoorwaJd voorstellen een beslissing aan te houden, omdat zijn partij het voorstel van b. en w. over afwijzing van de subsidie onvoldoende vindt Schiedam De commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding buigt zich maandag 12 februari tijdens een openbare ver gadering in het stadhuis op de Grote Markt over het Lange Havenplan van de heren L. W. Noten boom en L. J. de Ruiter. Voorts komt ter sprake de renovatie van de oude wijken in het bijzonder de aankoop en renovatie van de paden Mariastraat 32 tot en met 52. Ook komt het plan winkelcentrum Zwaluwlaan en de voort gang van de plannen voor de binnenstad aan de orde. De vergadering be gint 's avonds om acht uur. De fractie vindt het een bezwaar dat de adviezen van beide zieke huisdirecties niet zijn. gestaafd' met cijfers en meent dat eerst een onderzoek naar de luister dichtheid moet worden ingesteld ander de patiënten. Vanwege de langdurige zieken die wel naar de uitzendingen luisteren, doet de Ziekenomroep wel goed werk, aldus een rapport dat over de Ziekenomroep door de PPR is opgesteld. Ook in het geven van actuele Schiedamse reportages zou de omroep in een behoefte voor zien. Onder de patiënten zou de belangstelling voor deze uitzen dingen dan bijvoorbeeld de in tocht van Sint Ntcolaas, wieler wedstrijden en tijdens de. cultu rele week van de Schiedamse Gemeenschap, bijzonder groot zijn. „Men kan mi eenmaal niet met een koolmicrofoon en een weggooicasetterecorder goed be- luisterbare opnamen maken", vindt men. MEER CIJFERS Verder wordt gewezen op een aantal gemeenten, dat de. plaat selijke ziekenomroep, wel subsi die verleent. De PPR-Ieden vin den dat een uitkering van een cent per bed In geen verhouding staat tot de verpleegprijzen die in de ziekenhuizen worden bere kend. De heer Voorwald hoopt, in. de maandagavond te houden raadsvergadering meer cijfers en gegevens beschikbaar te krijgen. B. en w. en de directies van de ziekenhuizen menen, dai er door vier radiozenders en de moge lijkheid om t.v.-ultzendingen te j volgen voor de patiënten al fn ruime mate mogelijkheden aan wezig rijn. Schiedam In Groenoord zal donderdag naast het winkelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan een container worden ge plaatst voor lege flessen- DU gebeurt in het kader van de zogenaamde recy cling, het besparen van grondstoffen door van oud glas weer nieuw glas te maken. De container zal regelmatig worden ge leegd en de opbrengst gaat naar een glasfa briek. Het is niet de be doeling, dat dop of schroefdeksel in de con tainer worden gegooid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1