SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedammer gearresteerd in Dordrecht Bus 'om de noord rijdt in mei Drie- in Rijnmond had rustig weekeinde Tivijfels over nieuwe raadszaal I Optreden muziek korps §1 politie 1 geslaagd SRJJ richt in februari zes secties op Bevoüdng in december verminderd 2 kranten voor één prijs Ff-» twee ingetrokken Oranje vereniging vergadert RET VERWACHT: Donderdag: actie-gericht jongerenwerk Vietnam- collecte in Den Briel F MAANDAG 5 februari 1973 4 pagina's j i 99ste jaargang no. 24933 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam r- Schiedamse Vrijwel alle gemeente- kregen. moet het interieur nog De dienst Gemeentewerken neemt ambtenaren zijn blij met het nieuwe stadskantoor. Ze werken er prettig in en wennen aan hun nieuwe werkomgeving, die heel wat verschilt van de wer kruimten in onder andere het oude stadhuis, die uit de jaren 1850 stammen, al dus burgemeester H. Roe- lofsma,, zaterdagochtend tijdens een bijeenkomst .voqfjjde lede van de ge meenteraad, die hun éigen nieuwe raadszaal kwamen bekijken en over de ver diepingen, van het niéuwe stadskantoor werden rond geleid. De raad vergadert vanavond vóór, het eerst in het nieuwe stads kantoor. Niet alle raadsleden zijn echter enthousiast over de raadszaal, die in het normale gebruik eigenlijk de kantine en recreatiezaal Is. Vooral een aantal pilaren in de zaal neemt uitzicht weg en sommige raads leden kunnen elkaar daardor niet meer zien. Als de raad zou besluiten, bij voorkeur niet m het 'stadskan toor 'te vergaderen, dan is het volgens burgemeester Roelfse- ma mogelijk. De vergaderingen worden dan weer in het oude stadhuis aan de Grote' Markt gehouden, de raadszittingen In het stadskantoor zijn voorlopig alleen bij wijze van proef. De raadsleden waren wel tevre den met de indeling van het nieuwe stadskantoor en met name met de wijze waarop het interieur is ingericht. Een nieu we geluidsinstallatie voor de raadszaal is in de maak. In principe krijgen alle raadsleden een eigen-microfoon en kunnen ze direct interrupties houden zonder dat de geluidstechnicus tussenbeide hoeft te komen. Alle raadsleden kunnen dus tegelijk aan het woord zijn. Burgemees ter Roelfsema heeft echter een mogelijkheid om de zaak in de hand tehouden: met een druk op den knop kan hij de gehele geluidsinstallatie stil leggen. TRIBUNE De publieke tribune in de raads zaal is veel., groter geworden. Op de tribune in het oude raad huis was slechts plaats voor on geveer 20 personen. Nu kunnen zo'n 50 belangstellenden of des noods meer de raadsvergaderin gen bijwonen. Twee zaaltjes, grenzend aan de recreatiezaal, kunnen in de toekomst als ver gaderruimte voor. raadscommis sies worden gebruikt. De raad vergadert vanavond over een 34 punten tellende agenda. Belangrijke punten zijn het be handelen van de brief van ir. C. Zijdeveld over het gebruik van al dan niet kankerverwekkende stoffen door de plantsoenen dienst, het FPR-rapport over het huisvestingsbeleid in de to renflats aan het Van Beethoven- plein en het al dan niet subsi diëren van de Stichting Zieken omroep Schiedam. Je verdiepingen van het stads kantoor zijn inmiddels bijna 11e afgewerkt. Alleen op de verdie ping waarop burgemeester en wethouders zitting hebben ge worden afgewerkt.. Is het colle ge er wat huisvesting betreft op vooruit gegaan, de hoofdbode heeft een heel wat kleinere ka mer. gekregen dan voorheen en is er wat ruimte betreft niet he ter op geworden. Hij zit wat weggedrukt tussen een kamers. 6 van de 14 verdiepingen in be slag. De indeling van deze ver diepingen wijkt wat af van de andere. ïn de komende tijd zal ook de omgeving van het stads kantoor worden verfraaid, onder andere door sierbestrating en het aanbrengen van groenvoor zieningen. overzicht ontvangst in nieuwe stadskantoor. fchiedam Ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van Mannenkoor „Gouda's Liederta fel" hebben vier koren die alle zingen onder leiding van dezelf de dirigent Chris Verhoog een gezamenlijk optreden geor ganiseerd in de drie steden waar deze koren thuishoren. Be- halve het jubilerende koor ne men hieraan deel:. Koninklijke Schiedams Mannenkoor ,,Or- ...pheus", Koninklijk Utrechts Mannenkoor „Euterpe" en Da meskoor Euterpe". Solistische medewerking wordt verleend door de sopranen Karin Ostar en Marijke van der Lug:, de te nor Henk Meyer en de bas An- tooi Dutkiewicz, Het Schiedamse Politie Muziek Gezelschap onder leiding van de heer A. de Bruyn. Schiedam De Dordrechtse poli tie heeft zaterdag de I6-jarige Schiedammer A. T. S. gearres teerd nadat deze met zijn 15-ja- rige vriend R.W.S. uit Ooster hout in het Dordtse Oranjepark een vrouw (47) van haar tas had beroofd, waarin enkele hon derden guldens zaten. Nadat de Schiedammer de vrouw het tasje uit de handen had ge schopt en beiden er vandoor wilden gaan, kwam juist een po- Htitïewagen aanrijden'. De jon gens zetten het op een lopen en kregen twee agenten achter zich aan die hen in een brandgang in de buurt van het park in de kraag grepen. Na een korte •vechtpartij zijn de jongens naar een politiebureau in Dordrecht .gebracht. Vlaardingen/Schiedam Bijzonder rustig is het dit week einde geweest in de centrale meld- en regelkamer van Rijnmond. Rustig in die zin dat weinig mensen opbelden over stank en prikkelingen. Gedurende het hele weekeinde kwamen er nog geen twintig klachten binnen. Een enkele was afkomstig uit Vlaardingen en Schiedam en één 'klacht' bereikte Rijmond uit Berkel. Schiedam- Het Schiedams Politie Muziek Gezelschap heeft vrijdagavond voor een groot aantal belang stellenden In gebouw Ar cade haar jaarlijkse con cert gegeven. Onder1 leiding van dirigent F der andere de Lyhwóód mars van J. Ord Hume, de Graf "Waldersee mars van Oertel en Rijken en. Three Inventions van Pi Scheffer ten gehore ge bracht. Voorts vermeldde het programma Music to relax van Willy Hautvast en Mixed Pickles van Max Leemann, Na de pauze bracht Klaas- waal's Cabaret Gezel schap een programma on der het motto „Even ademhalen". De avond werd besloten met een optreden van de band Het Apollo Trio. Dat de telefoon zo goed als stilge staan heeft, was aanvankelijk, tegen de verwachtingen in. Vrij dagmiddag werden er. ruim hon- - derd klachten bij Rijnmond ge noteerd en om vijf uur in de na middag werd fase 2 afgekondigd. Hetgeen voor de industrie bete kende de uitworp te beperken tot veertig meter en. minder. Fase 2 is nog steeds van kracht en za! ook vandaag wel van ■kracht blijven. Al zijn de weersomstandigheden dit weekeinde in vergelijking, met vrijdag nauwelijks gewij zigd, het klachtenbeeld geeft een complete verandering te zien. Wellicht, dat de 2on er meer van weet. Volgens Rijn mond betekent het (overigens kleine) beetje zon dat zich dit weekeinde liet zien dat men over het algemeen minder last van stank heeft,al is er nauwe lijks of geen sprake van wind. Door de zon ontstaat er een verti cale uitwisseling van luchtlagen, die zich daardoor met' elkaar vermengen. Hierdoor wordt de stank meer. „verspreid" en ruikt men minder. Inmiddels heeft Rijnmond fase twee ingetrokken. De industrie is wel verzocht waakzaam te blij ven. Maasland Donderdagavond 8 februari houdt de Oranjevereni ging Maasland haar jaarverga dering in De Magneet. Bespro ken worden onder meer de plannen voor de festiviteiten in 1973. Van het bestuur zijn aftre dend. en herkiesbaar L. J. Jor- daan, J. P. van Loenen enrM. Q. van der Marei. Na de pauze is er een gezellig sa menzijn met bingo-spel. De avond begint oir» acht uur. Schiedam/Vlaardingen De voorbereidingen van de zogenaamde „buslijn om t?s ncord" zijn in het laatste stadium. Verwacht wordt, dat de buslijn van Schiedam naar Vlaardingen via Groenoord en Holy nu uiterlijk mei kan gaan rijden. De RET heeft de voorberei dingen afgesloten en in de vorm van een voorste! woensdag voorge legd aan b.en w. van Rotterdam, die uiteindelijk over de nieuwe buslijn moet beslissen. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren Wil donderdagavond tijdens een /penbare vergadering een sectie actie-gericht jongerenwerk op richten. Alle Schiedamse acti visten zijn voor deze vergade ring uitgenodigd, die wordt ge houden in het centrum De Kreek aan de Lange Haven 92. Aanvang acht uur. Met de donderdag te houden bij eenkomst opent de SRJJ een reeks oprichtingsvergaderingen van secties. Maandag 12 februa ri start de sectie werkende jon geren, donderdag 1 februari da sectie jeugdwerk voor kinderen boven de twaalf jaar, de sectie scholen kom t maandag 19 fe bruari aan de beurt en de sectie jeugdwerk voor kinderen onder de twaalf jaar donderdag 22 fe bruari. De sectie sociëteiten wordt op maandag 26 februari opgericht. Vier weken na het oprichten van. een sectie wordt tijdens een verkiezingsbijeenkomst in De Kreek een vertegenwoordiger uit die sectie aangewezen, die met de vertegenwoordigers van de andere secties deel zal gaan uitmaken van het nieuw te vor men algemeen bestuur van de SRJJ. Tijdens de oprichtings vergaderingen wordt onder an dere gesproken over het opstel len van een werkplan, het con tact tussen de sectie en de SRJJ en de werkwijze. Öak'.dë; colleges van Schiedam en yisafdihgcii moatsn nog geed- keuring hechten aan de plannen voor de buslijn. Dit laatste ech ter komt voornamelijk neer op een procedure-kwestie, omdat de zaak technisch al „rond" »s. Aanvankelijk werd veronder steld, dat de bus begin januari „om de noord." zou gaan rijden, maar dat bleek technisch niet haalbaar. Ir. H.G. de Block, dc directeur van de dienst voor Gemeente werken in Schiedam, is van me ning dat de voorbereidingen voor de nieuwe buslijn bijzonder grondig zijn geweest. „De RET heeft in 1S72 een verkeersander- 2oek gehouden dat zeer uitge breid is geweest. Men is daar nu bezig de gegevens te verwer ken, waarmees iren nu bijzonder ver gevorderd is. Ik kan me die benaderingswijze goed voor steilen. De RF.T verdient een pluim dat ze de zaak zo grondig heeft onderzocht". De buslijn zal de dicht bijelkaar gelegen woonwijken Holy en Groenoord met elkaar gaan ver- blhdëh èh tevensvdor 'eeh' ver binding zorgen tussen de beide Schiedamse zieker huizen, deze wijken. Tot nu toe kon men vanuit Grosnocrd niet naar de ziekenhuizen zonder In het stadscentrum van Schiedam over te stappen. Met het instellen van de nieuwe buslijn zal de route van bus 57, die nu rijdt van het Emmaplein via de B.K.-laan, station Vlaar dingen Cost naar Holy waar schijnlijk worden opgeheven. Deze lijn overlapt van Schie dam tot het station Vlaardin- gen-Oost geheel de route van bus 59. Van eeo onzer verslaggeefsters Vlaardingen Vlaardingen heeft in de maand december 3J inwoners „verloren". Daardoor kwanriide totale VlaarifthgseTié-"" volklng per I januari 1973 op 81.775. In december aanschouw den IM nieuwe mensjes het le venslicht. Er overleden 40 per sonen. Er vestigden zich In de laatste maand van 1972 330 mensen en er vertrokken er 437. De totale bevolking is wel geste gen ten opzichte van 1 januari 1972, toen Vlaardingen 81.579. inwoners telde. Over het gehele jaar genomen kwamen er 5678 mensen bij (1474 door geboorte en 4204 door vestiging) en verdwenen er 5472 mensen (4923 door vertrek uit de gé- meente en 549 overledenen). Brielle Het Medisch Comité Nederland-Vietnam houdt in Brielle een inzamelingsactie om in de getroffen gebieden hulp te kunnen verlenen. De collecte wordt in de week van 5 tot en met 10 februari gehouden. Profiteer nü van het unieke aanbod Z kranten ta ontvangen voor de prijs vanl éfrn: de Schiedarnae Courant met nieuws uit uw atad er» omgeving, er» hetf Rotterdamacb Nieuwsbtad met bet 'taatsïe binnen- en buitenlandse nietiwa. I Geet ona nu opdracht ook b»i u 14 dagen gratis, aonder enige verplichting,I de SU en RN te bezorgen en ontdek zelf de vete pluspunten. JÊjPkÊff b°l In °P9rt «nvatop, zonder postzegel, sturen naar Fotterdamjch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.l.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat woonpt telefoon Na Gouda was vrijdagavond Schiedam aan de beurt. In het Passage-theater gaven de koren (de mannenkoren steeds gecom bineerd) voor ongeveer zeven honderd belangstellender» een opera-ccneert met werken van Mozart, Beethoven. Wagner, Gershwin en Verdi, afgewisseld door volksliedjes en vijf door de dirigent uitstekend bewerkte ne gro-spirituals. Het gecombi neerd zingen van verschillende koren ook al staan ze onder leiding van dezelfde dirigent is altijd 'n beetje een riskante zaak: ieder koor is gewend aan zijn eigen klankkleur. De opvat ting (tempo ert dynamiek) biedt onder dezelfde leiding uiteraard de minste problemen, de homo geniteit echter zoveel te meer. Nu is het met de samenzang vrijdagavond allemaal best meegevallen. Na een wat aarze lend begin met Mozarts Pries terkoor uit „Die Zauberfiöte" de mannen moesten kennelijk eerst de voor hen vreemde akoestiek aftasten ging het steeds beter: er was vaak prachtig genuanceerde zang te horen, o.m. in de vijf spirituals. De dames van „Euterpe" lever den mooie prestaties in het Spinsterkoor uit „Der fliegende Hollander" van Richard Wagner en vijf volksliedjes, bewerkt door Pierre van Hauwe. De dramatische sopraan Marijke van der Lugt zou er goed aan doen haar slem wat meer te ontzien met een minder gefor ceerd forte: zonder dat is het al dramatisch genoeg. Karin Oster heeft wat veel vibratie in haar stem, die in tegenstelling met die van haar kunstzuster nog wat aan draagkracht zou kun nen winnen. De tenor Henk Meyer en de bas Antoni Duikie- wicz hebben me het meest vol daan. Een bijzonder mooie pres tatie Werde het solisten kwartet u. ,„.As ist so wurtderbar" uit Beethovens „Fideho". Een apart compliment aar» het adres van Her.ny Moser voor haar fij ne muzikale pianobegeleiding is zeker op z'n plaats. W,P. VERHEUL Schiedamse Drie koren. Theater, Orpneus" concerteerden vrijdagavond in het Passage K,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1