SCHIEDAMSCHE COURANT DEEL BOORTOREN STORT OP PONTON: Stroom valt uit: De Gorzen uren in het donker aan voor Niemand gewond 'Kamerleden blunderen' GROTE VEILING TE SCHIEDAM 2 kranten voor één prijs BED IN BRAND Oud- Strijders vergaderen Op heterdaad betrapt ïezm in dekenimis na mtploffing Ping-pong- tafel voor in de pauzes b eschouwd. Het boore ii and wordt gebouwd in opdracht van de Amerikaanse maatschappij Philips Petroleum. DINSDAG februari 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Hroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 paginal 99ste Jaargang no. Schiedam De afdeling Schiedam van de Neder landse Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis heeft voor de komende maan den een aantal cantaca- vonden gepland. De eer ste wordt vanavond ge houden In het centrum De Reling, Overschiesestraat 42. In dit centrum komt de'af deling bijeen op 6 maart, 3. april, 1 mei en juni. Alle avonden beginnen om acht uur. Wethouder Kaptein Van onze raadsverslaggever Schiedam „En blunder van de eerste soort". Zo noemt wethou der van sociale zaken G. Kap- trein de vragen die de Tweede- Kamerleden Schaeffer, De Rui ter, Barendregt en Janssen heb ben gesteld over het huisves tingsbeleid in de torenflat aan het Van Beethovenplein Groenoord. „Ik ben verbaasd over de onzorg vuldigheid en onjuistheid van de Kamerleden", aldus de heer Kaptin, die .de vragen 'n „verba zende en vreselijke aantijging" noemde. „Ze suggereren hier mee dat er in Schiedam maar *■- wat aan wordt gerotzooid ora de tekorten van da Woningdienst te verkleinen", aldus de wethou- der.' Ook wethouder Collé van Volks huisvesting toonde zich weinig enthousiast over de schriftelijke vragen'van de Kamerleden aan minister Udink, al liet hij zich wat gematigder uit dan zijn col lega Kaptein: „Ik betreur het dat de vragenstellers het rap port van de PPR „Het zal je tnaar gebeuren" niet op zijn juistheid hebben onderzocht", aldus de wethouder, die meende dat dat rapport nogal wat on juistheden vertoonde, die aan de Kamerleden voorbij waren ge gaan, fcie ook pagina 2. 3? ~^Vhd een onzer verslaggevers Schiedam Op de werf Gusto is gistermiddag voor miljoe nen guldens schade aangericht toen een deel van een in 4#«uw zijnd booreiland uit de takels van drie drijvende bokken viel en zich in een drijvende ponton boorde. De ra vage Is enorm. Niemand raakte gewond. Direct na het be drijfsongeval ontstond enorme beroering en werd het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg voor enige tijd gestremd. ZWIJGZAAM De werf Gusto was aanvan kelijk zeer zwijgzaam over de aard van het ge beurde. Zelfs de politie mocht na het ongeluk het werfterrein niet op. Later bleek dat het gedeelte van het in aanbouw zijnde booreiland naar de drijven de ponton gehesen werd. waarop het „zachtjes" had moeten neerdalen. Het hijskarwei was zeer zwaar, het neergestorte ge vaarte weegt vele duizen den tonnen. KNAL Toen de stdoppen losschoten da verde het stuk booreiland naar beneden en boorde het zich met een enorme klap in de ponton. Een gedeelte ervan kwam in het water terecht. De ponton en het deel van het booreiland worden als volkomen vernield ONDERZOEK Vandaag Is een onderzoek inge steld door de Arbeidsinspectie. Het grootste gedeelte van de ra vage bevindt zich onder het wa teroppervlak. Verwacht wordt dat het bergingswerk geruime tijd in beslag zal nemen. Oogge tuigen beschouwen het als een wonder, dat er gistermiddag geen slachtoffers zijn gevallen. Van onze raadsverslaggever Schiedam Namens alle fracties uit de gemeenteraad heeft frac tievoorzitter P. Boschman van Ichiedam De 25-jarige stoffer- Jer W. v. R. is v-:-r'-?nrc:u o- heterdaad be:rap: ineen pah.1 van de firma COM aan de West- vest. De Schiedamsc politie had van omwonenden een tip gekre- gep, dat er een man in het pand zou zijn. De man had eerst een ruit vernield en is zo het pand binnengekomen. Burgemeester en wethouders voor het eerst achter de nieuwe callegetafel, die op een podium geplaalïf. de Partijvan de Arbeid gister avond na de eerste raadsverga dering in het nieuwe stadskan toor een geschenk voor de dage lijkse gebruikers aangeboden: een tafeltennistafel voor de ambtenaren. De tafel, compleet met net, tennisballen en bat was het resultaat van het over leg dat tussen de raadsfracties is gevoerd over het geschenk dat aan de ambtenaren zou wor den aangeboden^ Burgemeester Roelfsema was bij zonder blij met het geschenk en bracht al bij voorbaat de dank van de ambtenaren over. Het pronkstuk stond achter een gor- dijn opgesteld, zodat zowel de gemeenteraad als de publieke tribune het konden zien. De be langstelling van het publiek was gisteravond bij de eerste verga dering van de gemeenteraad bijzonder groot: zo'n 60 lot 70 personen vulden de publieke tri bune. Da nieuwe raadszaal bewees da* rmee een grote toeloop ruim te kunnen opvangen en toonde haar voordeel boven de oude raadszaal in het stadhuis aan de Grote Markt. Ook de raadsleden toonden zich na afloop van de Zitting niet ontevreden. De woordvoerders zijn goed te ver staan en er is veel meer ru'm- te. Als experiment werd de eer ste raadsvergadering in bet Schiedam De bewoners van De Gorzen hebben het gister avond enkele uren zonder elektrisch licht moeten doen als ge volg van een stroomstoring in een transformatorhuisje. Grote hoeveelheden kaarsen deden volkomen onverwacht dienst als vervangingsmiddel en daar ook de straatverlichting in de wijk was uitgevallen, ontstond in de wijk een zekere romantische r sfeer. Het uitvallen van de stroom ontstond door een sluiting In een hoogspanningshuisje. Daarna viel een serie transformator- huisjes uit, waardoor tevens de voedende kabels werden uit geschakeld. Omstreeks 19.15 uur gisteravond kwamen de eer ste storingsmeldingen bij de Technische Bedrijven binnen. De opsporingsploeg van de GTB zag zicih aanvankelijk voor vele mogelijkheden geplaatst, er waren volgens een woord- voerder tientallen mogelijkheden waardoor de storing kon zijn ontstaan. Omstreeks 22 uur gisteravond was het grootste deel van de wijk weer op het lichtset aangesloten. Om kwart voor tien gingen in de Geervlietstraat de lichten weer aan. De woord voerder van de GTB: „We hebben gelukkig nergens lelijke gezichten gezien in de wijk". De stroomloze periode heeft De Gorzen doorgebracht met kaarslicht, praatjes met buurtbewo ners in de donkere straten en met het gebruik van vele andere vormen van kunstmatige verlichting. op DOXDERD AG AVOND s februari a.s. - aanvang 19.30 uur - zal in zaal: ARCADE - LANGE HAVEN 11 erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pjjners te Amstelveen, t.o.v. Deurwaarder J. Klootwijk uit Rotterdam, een party goederen publiek contant by opbod verkopen waaronder nieuwe: en 12-deJige cassettes onyx salontafels zwart-wit T.v.'s stereo-apparatuur platenspelers cassette-recorders oude lampen draagbare radio's draagbare T.V.'s Zaanse klokken stereo radiomeubrlen bandrecorders gouden sieraden, wandornamenten w.o. gouden dames- en herenhorioges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 13.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.00 uur. Profiteer rtti van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voer prijs vanl één: de Schiedams® Courant met nieuws uit uw 5tad an omgeving, en bail Rotterdamech Nieuwsblad met bei 'taaiste binnen- en bu.ienlanflse nieuwe. I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enig» verplichting. I de SC en RN te bezorgen en ontdek zetl de vele pluspunten- Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sluren naar Rotterüamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.l.v.t de SC en RN M dsgan gratis nair: naam straal woonpt. telefoon'■■■- Schiedam Aart de Galilei- straat 3 heeft zaterdag morgen een binnenbrand je gewoed. Het bed van de bewoners raakte in brand, doordat zij verge ten waren, een electriseh kacheltje, dat vlakbij het bed stond, uit te schake len. De brandweer heeft het vuur met een nevel- straal geblust. De schade aan bed en vloerbedek king bedraagt ongeveer 100 gulden. stadskantoor geslaagd genoemd. De raad maakte al bij de eerste vergadering ruim gebruik van de tijd: de niet eens zo omvang rijke agenda werd uitgebreid behandeld en pas tegen midder nacht kon de burgemeester de zitting met een forse hamerslag op een gloednieuwe collegetafel afsluiten. Het college zit op een podium, da 1 overigens slechts weinig hoger is geplaatst dan de zitplaatsen van de raadsleden. Burgemeester Roelfsema moest gisteren ondervinden dat hij nier met algemene stemmen is gekozen tot regent van de Hof- jes van Belois en van het Sint Jacobs Gasthuis: hij kreeg 291 van de 36 stemmen. Te weinig, i naar zijn oordeel. Hoewel er een duidelijke meerderheid uit i de gemeenteraad voor zijn be- i noeming was, aarzelt de burge- meester over het aanvaarden vande benoeming. Vanmiddag t heeft hij dit in de vergadering van b. en w ter sprake ge-1 bracht. Eni» storend element blijven de pilaren, die nadrukkelijk tijdens de sergadcringen aanwezig zijn. Ze ontnamen politieke tegen- j standers het gericht op elkaar. De raad tilt er overigens niet al i te zwaar aan en is blij met de nieuwe accommodatie, die vele j malen beter wordt gevonden i dan het oude stadhuis, i chiedam Na een ontploffing van een oliekachel is een heel gezin uit de Mariastraat opgeno men in. de dr. Noletstichtïng. Het gezin is opgenomen met hoofdwonden, en een vermoede lijke gasvergiftering. Bij het aansteken van de oliekachel prong door de ontploffing oók nog een ruitje. Een man, dé 40- jarjge A. A. K., zijn vrouw en zijn zoontje raakten door glas splinters gewond, Een buur- heeft na de ontploffing de politie gewaarschuwd. '.jP De ravage bij de werf Gusto is. bijzon der groot. Verwacht wordt, dat hef ber gingswerk vele weken in beslag zal nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1