Bruynzeel in degradatie- gevaar Wilton in slotfas e langs Duinoord Drie munten uit dubbel Juliana toont weer inzet ..Schiedam'' mist laatste kans Derde neder aag voor NO AD 0i£-: k" ONVOLDOENDE Scyïla-dames weer aan kop MAANDAG 12 FEBRUARI 13» SUCCES KAMPIOEN Krimpen a/d IJssel Het microkorfbal-achttal van Succes is kampioen. Zater dag na de wedstrijd tegen KOAG was de fel begeerde titel al behaald- Succes ver sloeg KOAG uit Krimpen a/d ÏJssel met 34. Zondag ging het iets minder vlot. Het team kwam tegen HPV niet verder dan een gelijk spel (44). Voor trai ner Kooijmans was het een leuke afsluiting van het mi cro-seizoen. Iedere week traint hij ook nog WION en ook deze ploeg is er in ge slaagd kampioen te wor- was voor de heer J. Be deaux een leuk begin. Met den. Dit kampioenschap ingang van 1 februari is hij coach van Succes ge worden. Samen met da trainer zal hij proberen Succes in hogere regionen te laten spelen. De start tegen KOAG was ner veus, maar na tien minuten kre gen de blauw-witten toch de overhand. Allen door het nog wat te slecht plaatsen kwam dat niet tot zijn recht. Het was Dick Bedeaux die met een fraaie doorloper de stand op 0-1 bracht. KOAG dat toch wel iets van het kampioenschap rook bracht de stand eveneens via een doorloper op 1-1. Door een verdedigingsfout van Succes wisten de Krimpenaren zelf, een voorsprong te nemen, 2-1. Het gelukte Succes niet om de stand met een strafworp weer recht te zetten. Wel bleven ze hun eigen tempo spelen en was dan ook al gauw dat Ineke Kra mers de stand gelijk maakte. Met deze stand gingen de beide ploegen de rust in. In het begin yan de tweede helft miste Suc ces wéér een strafworp. Dit al les liet Succes in deze belangrij ke wedstrijd niet ontmoedigen en het was weer aanvoerder D. Bedeaux die Succes naar een 2- 3 voorsprong schoot. De strijd ging nog steeds gelijk op en het gelukte KOAG nog eenmaal de bal door de mand te krijgen. Het beslissende doel punt kwam van Lou van Dijk. Hij profiteerde keurig van een strafworp. De laatste 10 minuten van de strijd domineerde Suc ces in het gehele spel. Alles ging even rustig en ze speelden doelbewust op balbezit. Misschien dat het vieren van de overwinning van zaterdag de oorzaak was dat Succes zondag iets minder soepel speelde. Het plaatsen was niet zo goed tegen KOAG. Maar toch kv Succes tegen HPV verder de vorige keer; de eerste "rting verloor Succes met *>3 --elden ze 44. -t 3gen KOAG zorgde its. Bedeaux voor het ste doelpunt. Hij schoot vana lijn 1-0. Dit was tevens de r stand. HPV wilde hoe dan de nieuwbakken kampioen slaan. Het scoorde dan prompt na rust de stand gel Hoewel het combineren niet best ging, was het toch een j de combinatie die door Lt van Dongen werd afgerond: Maar vlak daarna scoorde H weer gelijk. De vechtlust van HPV bleef d< gaan en ze konden zelfs tot 1 voorsprong van 2-3 komen, blauwwitten bewezen echter 1 inzet en scoorden al gauw 1 Nu nam de Schiedamse fori tie weer de leiding en maa 4-3. HPV zorgde echter toch de wedstrijd in een gelijk s eindigde. Na de wedstrijd werd Succes di de zaalcommissaris mevr. i de Berg gehuldigd, terwijl 1 bestuur van Succes de blai witten een bloemenhulde zorgde. De vereniging is blij ze het volgende seizoen weer IE klasse RKB kunnen gaan spe len. Vreugde bij Succes, daf via een fraaie zége op directe concurrent KOAG de titel veroverde en promoveert naar de eerste kiasse. Verbaasde Juliana In de eerste ontmoeting tegen het Zaandamse De Molenwiek met een 2—3 uitslag, de volleybalretum werd een duidelijke triomf voor de hoger geklasseerde tegenstan ders. Echter ook in dit duel maakte Juliana duidelijk dat het, mits geïnspireerd, zeker voor een aantrekkelijk dnel kan zorgen. Juliana, zonder aanvoerder Jan Pols, bleek bereid te knokken en maakte plotseling de lage positie cp de ranglijst tot een raadsel. Niet dat de Zaandamse thuisclub echt in moeilijkheden kwam daarvoor was het niveauverschil juist op beslissende momenten te groot maar zeker tegen laag geklasseerde ploegen moet Juliana's hervonden in zet resultaat kunnen opleveren. Waarbij niet de setstanden (15-9/114) maatgevend zijn, maar de weer snel bewegende verdediging van de Schiedammers, waardoor ook de aanval aanzienlijk aan kracht won. Wat Juliana echter miste was een wisselspeler doordat de reserves om de eerste plaats in de promotieklasse duelleerden om juist de zwakkere momenten doeltreffend op te vangen. Daardoor kon De Molenwiek die beslissende inzinkingen uitbuiten en speelde Juliana toch een ongelijke wedstrijd, al vergoedde de Schie damse inzet veel. Zoals Juliana In de eerste set bewees, door een forse 10—1 achterstand terug te brengen tot 109, maar prompt moest afhaken. Ook in de tweede set, toen de Schiedammers met aantrekkelijk spel een 610 voorsprong hadden opgebouwd, stokte plotseling het ritme en sloeg De Molywiek toe. Juist die momen ten hadden wissels nuttig kunnen werken en de laatste set zeker geen duidelijke 15—4 nederlaag opgeleverd. Schiedam Het eens zo „onoverwinnelijke" micro-korfbal achttal van „Schiedam" heeft de vierde achtereenvolgende nederlaag moe ten incasseren. In een match met flitsend korfbal behaalde Vlaar- dingen een 6—2 zege op de Schiedamse formatie. Het was het goede spel van Coen Staal waar de Schiedammers voor moesten buigen. Van de 6 doelpunten wist hij een hattrick op zijn naam te zetten. Bij Schiedam deed aanvoerder Freek Veer niet mee. Voor Freek, die de laatste paar wedstrijden zijn schot kwijt Is, kwam Berthoid ter Heide het veld in. Berthoid, die iedere wedstrijd op de reserve bank heeft gezeten verdient met zijn goede spel wel een compli mentje. In het begin van de harde, maar niet onsportieve strijd botsten twe« dames tegen elkaar. Door dit ongelukje moest Vlaaxdingen speelster, Carla van Voore, met een gekneusde neus het veld verlaten. Het was Coen Staal die voor Vlaardingen de score opende, door zich op fraaie wijze van zijn tegenstander vrij te spelen. Vlak daarna deed hij bet hetzelfde aan de andere zij van het veld en dat beteken de 2—0, Voor Schiedam was het Chris Niehot die in hoog tempo zijn tegen stander passeerde en 2—1 maakte. De ruststand werd bepaald door Carla Timmers. Zij schoot vanaf de lijn Vlaardingen naar 31. De combinaties waren aan beide zijden goed, terwijl Vlaardingen el kaar zelfs blindelings wist te vinden. Voor de derde maal scoorde Coen Staal: 41- Een strafworp waar door Schiedam iets had kunnen inlopen werd niet benut. Uiteindelijk was het een fel doorzettende Nel Majoor die met een doorloper vlak onder de paal het tweede Schiedamse doelpunt maakte. Maar Vlaardingen bleef door drukken. Dat dit resultaat had bleek ook wel, want Harry Brouwers wist tweemaal de bal door de mand te krijgen. De eerste maal benutte hij een strafworp en de andere keer passeerde hij keurig zijn tegenstander. Door deze Schiedamse nederlaag kan WION zich kampioen noemen. Zij zullen volgend jaar 2e klasse K.N.K.B. kunnen gaan spelen. Een van de kampioenstreffers in de maak. Schiedam Bruynzeel Kitchen Eagles 1 heeft het in Utrecht te gen IDUNA lelijk laten liggen o het trio Van den Broek, Lïn- gen en van Koetsveld werd met een 6-4 nederlaag huiswaarts gestuurd. Hadden de Eagles de punten we ten te bemachtigen, dan had het team duidelijk afstand geno men van de degradatiezone, maar door dit resultaat zal Bruynzeel KE heel erg op haar tellen moeten gaan passen. Valkenberg/AMVJ uit Amster dam heeft 0 punten en zowel IDUNA als Bruynzeel hebben elk 4 punten. Twee van deze drie teams zullen straks uit de Ereklasse verdwijnen en. de Bruynzeel-spelers zullen heel erg op' hun hoede moeten zijn om niet het kind van de rekening te worden. IDUNA was zaterdag in de sport hal van de Hommel in Utrecht een heel ander, en voor al ook veel sterker team dan het trio dat destijds in de Beurs vrij nerveus haar debuut in de Ereklasse maakte. De jeugdspelers Hijne en Van de Ham legden nu een fris en on bevangen spel op tafel, waarop - Bruynzeel in veel gevallen het .antwoord schuldig bleef. De zwakkere stee in de IDUNA- fonnatie, Leo Blokdijk, werd door alle Schiedammers ge klopt. Hans van den Broek deed dat in de openingsparfj met 18 —21, 21—14 en 18—21. De neder laag van Cas van Koetsveld te gen Hijne bracht de stand op 1—1, De eerste tegenvaller voor Bruynzeel kwam in de partij daarna. Bert van de Ham speel de voortreffelijk tegen een wat terughoudende Hans Lingen, die duidelijk het initiatief aan de IDUNA-speler moest laten. Met 21—17 in dde derde game ver loor Lingen en toen ook het dubbelspel voor Bruynzeel ver loren ging stond men met 3—1 achter. Met de pauze tekende de neder laag van Bruynzeel zich al voorzichtig af. Hans van den Broek kon met zijn verdediging de smashes van Hijne onvol doende pareren en met 2J15 en 2116 moest hij dit keer In Hijne zijn meerdere erkennen. Even hoopte het Schiedamse kamp nog op één punt. Lingen. won in de zesde en achtste par tij resp. van Blokdijk en daarna van Rene Hijne, waardoor het 53 werd. Ais Hans van den Broek dan misschien Bert van de Ham zou kunnen verschalken dan zou via een 2ege van Cas van Koetsveld op Blokdijk de schade beperkt kunnen blijven. a een verloren eerste game met 21—13 stond Van den Broek op verlies bij een 23—17 achter stand, maar doorvechtend en knap spelend redde hij deze game nog met 2022. Een kleine hoop leefde op bij Bruynzeel, nauwelijks aangeslagen en con tinueerde zijn topvorm van deze middag ten volle. Met 21—10 ging van den Broek ten onder en was de nederlaag een feit. NO AD Ook NO AD beleefde weinig winst- plezier aan het treffen, met JCV. De derde nederlaag in successie werd geleden en ook nu weer met de cijfers 28- Het NOAD-team speelt tot op dit moment in deze promotie-Ere klasse duidelijk onder haar kun nen. Vooral Zindy komt nog niet tot die resultaten die van hem eigenlijk wel een beetje ver wacht werden. Jan Knikkenberg was nu de NOAD-speler die voor de twee tegenpunten zorg de. Verder bleek het team uit Vught met Peter van Ham, Henk van der Zee en Peter Paro als team duidelijk sterker, ruynzeel Kitchen Eagles 2 deed het in Maasbree voortreffelijk en won daar met A6. Wel moet gezegd dat Harry Vaessen bij de Limburgers ontbrak, wat zeker voor hen een verzwakking betekende. Ron van der Aa en Peter van den Broek wonnen beiden van Ma- rutiak en van invaller Verspa. Arnold Koot won van Marutiak en verder leverde het dubbel spel Schiedamse winst op. Jan Suiskens was door geen van de Bruynzeelspelers te verslaan "en schreef een hattrick op zijn naam. Verder uitslagen landelij ke teams: dames: Valkenberg /AMVJ-Bruynzeel 6—4 (drie maal winst voor Els van Zet ten); heren: NOAD 2Quick 2 7—3. NOAD 3—REA 1 7—3 (NOAD 3 staat ongeslagen aan de kop), Bruynzeel K.E.Pro- wano 8—2 (ook Bruynzeel 3 staat bovenaan.). Hans yan den Broek miste een laatste kans op één punt... Schiedam De dames van Scylia hebben hun aanspraak op de ti tel weer versterkt, door het lei dende Unitas uit Maassluis de volle winst af te dwingen. Hier door is Scylla tot op één punt genaderd, maar met een wed strijd meer voor de boeg. Scylla heelt vanaf het begin de strijd gedicteerd en Unitas weinig kans geboden hun snele aanval- sters in stelling te brengen. Het gevolg was dat Scylia met de rust een 4-1 voorsprong had. Oik na rust bleef Scylla de toon aangeven en liep uit tot 9-2. Met nog tien minuten voor de boeg was het duidelijk dat Scylla de laatste reserve's had aangespro ken. Unitas maakte hier dank baar gebruik van, maar kon niet voorkomen dat Scylla een 9-5 zege behaalde. Voor de heren van Scylla rijn de zorgen nog niet voorbij, nu het in koploper De Treffers de meerdere moest erkennen. Het heeft echter uitstekend tegen stand geboden, zodat De Tref fers genoodzaakt was al hun krachten aan te spreken om een goed resultaat te behalen. Met de grootste moeite kwam De Treffers tot een 8-7 ruststand. In de tweede helft bleef Scylla lange tijd goed stand houden, maar tegen het einde van de strijd ging ook hier de conditie een woordje meespreken, waar door De Treffers de eindstand op 15-12 kon bepalen» NERVEUS Voor de dames van DWS is de spanning nog niet voorbij. In de Energiehal trad het aan tegen Kwiek Sport, waarmee DWS in gevecht is gewikkeld tegen de gradatie. Het werd een nerveu- se strijd, veroorzaakt door de grote belangen die er voor bei de teams op het spel staan. DWS ging goed van start en liet een 3-1 voorsprong aantekenen. Toen DWS kort hierop de kans liet liggen de stand op 4-1 te brengen nam Kwiek Sport het spel over en zorgde voor een 34 ruststand. Na rust was de span ning te snijden, toen de strijd volledig gelijk op bleef gaan, met een constante voorsprong van één treffer van de Haagse dames. Kort voor tijd brak Joke Leysenaar uitstekend door en bepaalde de eindstand op 6-6, waardoor de strijd om degrada tie nog volledig open ligt. HANDHAVEN De heren van Wilton hebben het niet kunnen redden tegen kam pioen De Meeuwen 2. Het was in Schiebroek een felle, maar sportieve strijd, waarin Wilton duidelijk liet blijken dat het zich in de promotieklasse wil handhaven. Het gaf De Meeu wen geen centimeter grond ca deau, wat met de rust een 3-3 stand opleverde. Ook in de tweede helft bleef Wilton goed stand houden. Maar toen een wat al te felle ingreep een Wil ton speler op de strafbank deed belanden, maakte De Meeuwen gebruik van de nummerieke meerderheid en bepaalde de eindstand op 7-9, waardoor Wil ton nog steeds in degradatie- zorgen blijft. OFFENSIEF Meer succes hadden de dames van Wilton tegen het Haagse Duinoord, Ook hier een gelijk opgaande strijd in de eerste helft. Goed opgezette aanvallen, waarin vooral Francien Bies heuvel en Coby Giesen excelleer den gaven Wilton een veelvoud van kansen. Maar ook Duinoord liet zich niet onbetuigd, zodat de rust in ging met een 44 stand. Na rust had Wilton het talent van doelvrouwe Irma Krabbe- dam hard nodig om niet op een achterstand geplaatst te wor den. Met nog vijf minuten voor de boeg was de stand 6-6. Een fel slot offensief van Wilton had succes, zodat het de eindstand op 6-8 bepaalde. NEDERLAAG Na de zenuwslopende weken die het behalen van het kampioen schap voor afgingen, konden de dames van UVG de volledige in zet niet opbrengen tegen Roda. Het op de volle winst azende Roda greep deze kans met bei de handen, aan en zette UVG in de eerste helft op een 3-2 ach terstand Kort na rust zag UVG haar uitmuntende doelvrouwe Carla Francke uitvallen. Zij kreeg weer last van een blessu re aan de schouder, die zij vori ge week tegen MOK opliep. UVG kon haar ritme niet pak ken en sloot hun zaalseizoen af met een 64 nederlaag. De heren van UVG hebben ge tracht er nog een aantrekkelijke wedstrijd van te maken voor de toeschouwers tegen Hoogvliet. UVG ondervond practised geen tegenstand, waardoorhet de kans kreeg om er een doelpun- ten „regen" van te maken. Trainer Schaap had doelbewust j het accent niet op de productie 4 gelegd, maar zijn «Iers op dracht gegeven het uieorieboak- je zoveel mogelijk uit te probe ren. Het team slaagde daarin 1 volledig, zodat het voor UVG j een bruikbare tralningswed- strijd is geworden die in een 8-. i 27 zege eindigde, nadat bij da rust al een 3-15 stand was b"e- reikt. - 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4